Login lub e-mail Hasło   

Kilka słów prawdy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://artelis.pl/art-52,14,72,Rozwoj_Os(...)dy.html
Warto czasem spojrzeć na siebie krytycznie. Czy jesteśmy zadowoleni z tego co wtedy widzimy? Czy jesteśmy szczęśliwi w naszym życiu?
Wyświetlenia: 6.560 Zamieszczono 17/10/2006
- Popatrz na siebie, kim się stałeś po tych latach wegetacji na tej planecie? Jest wielu młodszych od Ciebie, którzy stali się bogatsi, a Ty co??? Pewnie powiesz, że masz inne wartości, że nie jesteś materialistą i liczy się bardziej dla ciebie zdrowie, rodzina, Bóg, przyjaźń i inne banialuki mi będziesz opowiadać. Jeżeli byłaby to prawda to, dlaczego mimo wszystko więcej czasu poświęcasz na zarabianie pieniędzy niż zdrowie, rodzinę, Boga czy przyjaciół?

- Jeżeli mi mówisz, że nie jesteś materialistą, to najpierw dowiedz się, co to znaczy być materialistą. Materialista to człowiek, który koncentruje się na sprawach materialnych np. na pieniądzach. - Czy wiesz, kiedy człowiek koncentruje się na pieniądzach? A wiesz, kiedy człowiek koncentruje się na swojej głowie, albo na nodze, czy palcu? - Wtedy, kiedy go boli!!! Jak go nie boli, to nawet nie wie, że go ma.

- A więc już wiesz, kiedy człowiek koncentruje się na pieniądzach!!! Wtedy, kiedy go ten problem boli!!! Czyli największymi materialistami nie są ludzie bogaci, tylko biedni, ci z problemami finansowymi!!! Bogaci nie myślą o pieniądzach, oni po prostu mają pieniądze i wtedy dopiero spokojnie mogą zajmować się sprawami wyższych wartości.

- Co??? Zaczynasz myśleć? Zastanawiać się nad sobą? Powiesz, że może nie miałeś szansy, że Ci nikt jej nie dał? Chcesz usprawiedliwiać swoje lenistwo i niezaradność życiową?

- Człowieku!!! Codziennie przechodzi koło Ciebie milion możliwości!!! Otwórz oczy!!! Wystaw głowę z padołu starych stęchłych schematów myślowych. W tym czasie, kiedy Ty jęczysz, że się nie da, ktoś inny zostaje milionerem!!!

- A może chcesz mi powiedzieć, że jakoś tam będzie, że najgorzej nie jest, że są inni, co mają gorzej.

- Jeżeli tak mówisz, to wiesz co to znaczy? że ugrzęzłeś w szarej zgniłej wegetacji codziennej przeciętności. Nie ma nic gorszego niż szara przeciętność!!! Przecież stworzeni jesteśmy do radości, do szczęścia, i nie ma nic smutniejszego niż stagnacja. Lepiej jak jest źle, bo to przynajmniej zmusza do zrobienia czegoś, żeby było lepiej, a więc zarazem zmusza do myślenia. Największe wynalazki powstały w czasie wojen. Wtedy ludzie są najbardziej kreatywni. Oczywiście nie życzę Ci nieszczęść. Wręcz przeciwnie, życzę Ci dużo radości i szczęścia. Ale teoria sukcesu mówi, że nie da się być szczęśliwym nie stawiając sobie celów i nie dążąc do nich. Przypomnij sobie moment, kiedy w życiu byłeś na prawdę szczęśliwy. Gwarantuję Ci, że był to moment, kiedy patrzyłeś w przyszłość, miałeś wielkie marzenia i wiarę w ich realizację.

- A więc jeśli jęczysz, że się nie da, że może ktoś inny, ale nie Ty, to chcę Ci powiedzieć, żebyś już skończył z tą dziecinadą. Masz wszystko, co Ci potrzeba, żeby stać się człowiekiem bogatym i szczęśliwym.

- Skąd to wiem? - Bo wiem, że masz głowę, a w głowie mózg, więc najwyższy czas przestać być jego nosicielem i stać się jego użytkownikiem.

Podobne artykuły


15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1139
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 624
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 788
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1344
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1093
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1107
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1350
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 651
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1055
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 700
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1138
 
Autor
Dodał do zasobów: artelis.pl
Artykuł
Dodatkowe informacje  adam  (www),  14/01/2007

Podoba mi się styl w którym jest napisany ten artykuł. W zasadzie zgadzam się z jego treścią: Polska czasów dzisiejszych wydaje mi się właśnie takim uśpionym miejscem, gdzie nikt do końca nie wie gdzie idzie i po co żyje...

Daje 250 punktów autorowi od siebie.

Zgadzam się z dabo, to po pierwsze

adam napisał : Podoba mi się styl w którym jest napisany ten artykuł. <- mnie wręcz przeciwnie, taka forma nikogo nie zachęci, to po drugie
a po trzecie,
Codziennie przechodzi koło Ciebie milion możliwości, Otwórz oczy Wystaw głowę z padołu starych stęchłych schematów myślowych. W tym czasie, kiedy Ty jęczysz, że się nie da, ktoś inny zos

...  wyświetl więcej

A kto powiedział, że wszystko ma być proste i łatwe? Przynajmniej na początku? Najtrudniejszym przeciwnikiem dla nas samych jesteśmy MY SAMI dla siebie, a 25 cm między uszami to jest to "cuś",co najczęściej nam przeszkadza. Mam na myśli stęchliznę umysłową i zabetonowane schematy myślowe.

Gratuluję, ten artykuł został wyróżniony i znajduje się na liście grupy "Najlepsze z najlepszych" ( http://www.eioba.pl/g9/najleps(...)epszych ).

  x x,  17/02/2008

Srogo chopak srogo. Cała prawda, cała prawda - to jest problem całej ludzkości. $$$

dobre! same konkrety , to lubie! tylko czy nie lepiej sobie tak jeszcze ponosic ten mozg?:)

  Emilka J,  24/07/2008

Daje do myślenia ;))

  Max King,  17/01/2009

Ktoś kiedyś powiedział(bodajże Marks, ale na 40% się mylę) "Człowiek który używa więcej niż 3 wykrzykników bądź pytajników na końcu jednego zdania, z pewnością ma problemy psychiczne".

A artykuł fakt, daje do myślenia. Ale tylko tym, którzy całe życie byli zbyt tępi by samemu na to wpaść -.-

  Kamila Wu  (www),  03/02/2011

Bardzo fajny, motywujący artykuł :)

  beeliner  (www),  28/03/2015

Autorze artykuł daje naprawdę sporo do mysleniaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska