Login lub e-mail Hasło   

Nie taki diabeł straszny..

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://artelis.pl/art-69,8,89,Ludzie_i_S(...)__.html
Zwykło się mówić, że teściowa to osoba, która na każdym kroku zatruwa życie synowej, ingeruje w sprawy młodego małżeństwa i w poczuciu domniemanej krzywdy ukochanego syna, gotow...
Wyświetlenia: 977 Zamieszczono 17/10/2006
Zwykło się mówić, że teściowa to osoba, która na każdym kroku zatruwa życie synowej, ingeruje w sprawy młodego małżeństwa i w poczuciu domniemanej krzywdy ukochanego syna, gotowa nawet rozbić młode stadło.
Moim skromnym zdaniem, a wynika ono z pewnego doświadczenia, ogromną rolę w tym, aby utrzymać serdeczne więzi w relacjach synowa – teściowa, odgrywa postawa matki synowej.
Jeśli bowiem dziewczyna jest wychowana bez uprzedzeń w stosunku do pewnych osób, bez zbędnego balastu, który wzbudza nieufność w stosunku do matki chłopaka, z którym się ma związać „na całe życie”, pozostaje ona otwarta na obecność osób, które do tej pory były nieobecne w jej życiu.
W takim układzie relacje na linii teściowasynowa mogą być poprawne, a często nawet serdeczne.

Często słyszy się opinię, że młoda dziewczyna nie ma doświadczenia życiowego, po raz pierwszy znalazła się w sytuacji, w której musi liczyć się z osobą, która surowo ocenia jej zachowanie i nawyki, osobą, która WALCZY z nią o ukochanego syna.

Chyba jest w tym pewna racja. Tak też może być, ale wcale nie musi. Jednak uważam, że obydwie kobiety, nie tylko teściowa, muszą wykazać dobrą wolę i zrozumienie dla tej drugiej.
Muszą zrozumieć się nawzajem i postarać się ZAPRZYJAŹNIĆ.

Wyobraźmy sobie sytuację: chłopak przyprowadza do domu swoją dziewczynę.
Matka chłopaka jest nastawiona sceptycznie. Nie bardzo podoba się jej to, ze chłopak jest zakochany i spotyka się z dziewczyną. Jest to oczywiście sytuacja zupełnie normalna, ale ona przeżywa ją po raz pierwszy.

Przychodzą i….
Dziewczyna jest uśmiechnięta, miła, dowcipna. Matka chłopaka jest nieco zdezorientowana, traci argumenty przeciwko dziewczynie, przeciwko tej znajomości.

Chcę jeszcze zaznaczyć, że opisane wydarzenie jest prawdziwe. Młodzi są małżeństwem od kilkunastu lat, a obydwie uczestniczki tego spotkania pozostają w przyjacielskich stosunkach.
Jasne, mają czasem sobie coś za złe, ale tolerancja, którą obydwie wykazują pozwala na takie układy.

Oczywiście nie jest to regułą. Może to poznanie obu pań przebiegać zupełnie inaczej.
Niemniej chciałam w tym artykule zwrócić uwagę na rolę dziewczyny w przyszłych kontaktach z teściową.
Dziewczyny, nie taki diabeł straszny…. Jeśli się postaracie, to, kto wie. Życzę Wam tego. Chłopakom też życzę takich kobiet.

Podobne artykuły


60
komentarze: 19 | wyświetlenia: 24479
41
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6418
31
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9701
21
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5108
18
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3014
49
komentarze: 27 | wyświetlenia: 49725
41
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9986
33
komentarze: 26 | wyświetlenia: 7623
33
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6152
30
komentarze: 34 | wyświetlenia: 11027
28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 8009
25
komentarze: 14 | wyświetlenia: 9689
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2005
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2235
 
Autor
Dodał do zasobów: artelis.pl
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska