Login lub e-mail Hasło   

Odzyskać utraconą formę

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://artelis.pl/art-203,11,58,Nauka_i_(...)me.html
Gimnastyka oddechowa + trening + zdrowa dieta (nie zapominajmy, że chińska forma potraw ma swój mocny fundament w tradycyjnej metodzie profilaktyki medycznej) = równowaga i harm...
Wyświetlenia: 930 Zamieszczono 06/12/2006
Gimnastyka oddechowa + trening + zdrowa dieta (nie zapominajmy, że chińska forma potraw ma swój mocny fundament w tradycyjnej metodzie profilaktyki medycznej) = równowaga i harmonia pozytywnej energii.

Tak mniej więcej przedstawiałoby się równanie najkrócej jak się da opisujące to, co niesie ze sobą profilaktyka form ruchowo-oddechowych tak powszechnie stosowana w niemal całej Azji Wschodniej. Pełen przyjemności plan inwestycji we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Wyłącznie naturalne formy terapii i zabiegów, po których człowiek nabiera nowych już dawno wyczerpanych sił witalnych i zapomina o złym samopoczuciu.

Podstawą programu Chińskich form Qigong`owych są ćwiczenia oddechowe, ponieważ to powietrze jest najlepszym źródłem energii. Sam trening uczy cię oddychać naturalnie, głęboko i co najważniejsze świadomie, ponieważ do tej pory (nie boję się tego powiedzieć) oddychałeś/łaś zbyt płytko, nienaturalnie lub zapominałaś/łeś oddychać.

Ćwiczenia te są niezbędnym elementem całego programu profilaktycznego. Po za tym każdy dzień jest inny i możesz każdego dnia wybrać inną formę aktywności w profilaktyce. Rozpoczynasz np. swoją wielką odnowę od ćwiczeń relaksu i odprężenia i poprzez wzmocnienie, ześrodkowanie i zrównoważenie dochodzisz do etapu kiedy twój organizm już tak często się nie buntuje i nie domaga się swoich praw.

Każdego dnia możesz mieć inne zadanie do wykonania. Przykładowo: rozpoczynasz tydzień od oczyszczenia organizmu, w kolejnym dniu fundujesz mu masaż i stymulację akupunkturową, następny dzień poświęcasz na rozgrzewanie i wzmocnienie lub minitrening umysłu. Możesz również rozpieszczać zmysły stosując metodę muzykoterapii.

Zapoznaj się z rozmaitymi technikami dzięki którym przekonasz swój umysł o tym, że choć w około szaro i nudno TY możesz tryskać wigorem, optymizmem i szczerze cieszyć się pogodnym nastrojem. Dzięki temu dowiesz się jak medytować i poznasz wiele innych praktycznych technik. Na każdy dzień możesz sobie przygotować danie które pomoże wrócić do równowagi zachowa zdrową energię organizmu i przede wszystkim cię nie utuczy. Spróbuj!

Chińczycy codziennie ćwiczą w miejskich parkach i skwerach. Obok licznych zabiegów akupresury jest też masaż po drobnych kamieniach którymi są usypane parkowe ścieżki. Wyjdź więc z domu by zaczerpnąć energii od matki natury. Znajdź park, zagajnik lub inne miejsce dotleń płuca i umysł i wróć uśmiechnięta/ty.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 388
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1060
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1545
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 591
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2278
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 960
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141693
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239198
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110698
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122078
 
Autor
Dodał do zasobów: artelis.pl
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska