Login lub e-mail Hasło   

Siedem sposobów na radykalną zmianę Twojego życia

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://ezinearticles.com/?expert=T_Young
Każdy z nas ma takie momenty w życiu, w którym wchodzimy w rutynę, gdy nic nie wydaje się iść zgodnie z planem i gdy czujemy się jakbyśmy nic nie robili, stagnacja. Najczęściej spowodowane jest to faktem, że nasze życie wpada w rutynę, co dzień to samo, życie staje się szare, ale jeszcze nie wyobraziliśmy sobie jak wyrwać się z tego.
Wyświetlenia: 31.026 Zamieszczono 23/12/2006
Każdy z nas ma takie momenty w życiu, w którym wchodzimy w rutynę, gdy nic nie wydaje się iść zgodnie z planem i gdy czujemy się jakbyśmy nic nie robili, stagnacja. Najczęściej spowodowane jest to faktem, że nasze życie wpada w rutynę, co dzień to samo, życie staje się szare, ale jeszcze nie wyobraziliśmy sobie jak wyrwać się z tego.

Podaję Ci siedem sposobów, dzięki którym możesz radykalnie zmienić tor swojego życia.

1. Zmień swój wizerunek.

Częsta zmiana swojej garderoby może dać Ci zupełnie inne spojrzenie na życie. Wszyscy wiemy jak nasz wizerunek może oddziaływać na nasze postrzeganie siebie i świata. Jeżeli jeszcze nie zmieniłeś albo nie modyfikujesz swojej garderoby od czasu do czasu jest to dobry czas, by to zrobić. Idź do swojej szafy i wyrzuć coś, czego nie nosiłeś od paru sezonów. Nie możesz iść po nowe rzeczy, póki nie znajdziesz na nie wolnego miejsca. Teraz pozostała tylko kwestia pójścia na zakupy i wypełnienia szafy nowymi ubraniami. Pozwól sobie być wyrazistym i jeżeli to możliwe poznawaj nowych przyjaciół i znajomych, którzy wydają Ci się modni. Dlaczego nie zrobić sobie nowej fryzury? Wyniki na pewno Cię zaskoczą i mogą dać Ci siły na kolejne dni.

2. Wyjdź i podróżuj.

Podróże dają nam szanse zobaczyć jak żyją inni ludzie. Nauczysz się szanować inne kultury i pozwolą docenić to, co masz w życiu. Jeżeli tylko zechciałbyś wziąć wolne i zobaczyć świat. To wcale nie musi być drogie. Skorzystaj z okazji podczas swojej podróży by zatrzymać się i rozmyślać gdzie jesteś i gdzie chciałbyś być. Będziesz miał możliwość zobaczyć swoje życie z zupełnie nowej perspektywy.

3. Znajdź nową pracę.

Spędzamy dosłownie jedną trzecią naszego życia w miejscu pracy. Jeżeli praca Cię nie inspiruje albo nie jesteś zadowolony ze swojego miejsca zatrudnienia to po prostu poszukaj innej. Nowa praca może dać Ci nowe perspektywy i rozrywkę. Może również dać Ci szansę wyrwania się z rutyny. Wszyscy wiemy jak podekscytowani jesteśmy, gdy zaczynamy coś nowego i nowa praca może Ci dać to uczucie. Nie mówimy byś zmieniał pracę za każdym razem, gdy wpadasz w rutynę, jednak, jeżeli poczułeś, że Twoja satysfakcja zawodowa jest na niskim poziomie i czujesz, że powodem jest środowisko w pracy to, dlaczego by jej nie zmienić? Poza tym, życie jest za krótkie by spędzać czas w miejscu, w którym się nie rozwijasz.

4. Oddaj się hobby.

Jeżeli jesteś jak większość ludzi, Twoja codzienna procedura wyglądałaby tak - przychodzisz do domu po ciężkim dniu pracy i wyłączasz się zupełnie przed ekranem telewizora by się rozerwać. Marnujemy czas na głupoty, 5 godzin na bezmyślnym oglądaniu telewizji. To jest trzydzieści pięć godzin tygodniowo i nie jest to dalekie od liczby godzin, które spędzasz w pracy. Dlaczego marnujesz czas przed telewizorem skoro możesz zamiast tego być z rodziną lub oddawać się hobby. Wejdź do jakiegoś klubu lub stwórz możliwości gdzie Ty i Twoja rodzina mogłaby pójść.

5. Znajdź nowych przyjaciół

Często łapiemy się na naszej poufałości (bliskości), spędzamy czas z tymi samymi przyjaciółmi, ponieważ to jest dla nas znajome, podążamy tymi samymi nawykami w pracy, bo to jest znajome. Poufałość różne zastosowanie, ale jeżeli jesteś w rutynie, może zrobić więcej, by Cię zatrzymać, niż pozwolić się rozwijać. Jedyną drogą by zrobić "szum" w Twoim życiu jest znalezienie nowych przyjaciół. Oni dadzą Ci nowe spojrzenie na rzeczy i przyjemność z budowania nowych relacji (to również może być zyskowne).

6. Czytaj inspirujące książki.

Badanie pokazało, że wielu ludzi po tym jak skończą szkołę nigdy więcej nie dotyka książek. Tak, tandetne czasopisma i fikcyjne brukowce się nie liczą. Chcesz czytać inspirujące i motywujące książki, które mogą na poważnie sprawić, że zaczniesz myśleć o swoim życiu i o tym gdzie chciałbyś jechać. Całe sekcje w wielu księgarniach są poświęcone pomocy i mogą dać Ci świetne sugestie jak wybić się z rutyny życia codziennego. Dlaczego nie spojrzeć na innych by dostać odpowiedź na nurtujące pytania niż mieć ślepą nadzieję, że odpowiedź pewnego dnia wpadnie Ci sama do głowy.

7. Wolontariat dla bezdomnych lub domu opieki społecznej.

Naucz się doceniać swoje życie i ogólne znaczenie życia. Poprzez spędzanie czasu z ludźmi mniej szczęśliwymi lub samotnymi może nie tylko uświetni ich życie, ale oni mogą zainspirować jak naprawdę żyć. W końcu każdy wygrywa. Znajdź organizacje dobroczynne blisko miejsca, którego mieszkasz. Dlaczego nie spędzić tam kilku godzin tygodniowo. Możesz oczywiście znaleźć kilka godzin po pracy by pomagać innym w potrzebie.


Więcej artykułów o rozwoju swojej osobowości, odwiedź: http://www.personalgrowthunlimited.com
Tłumaczenie: Radek_1
Reklama: Strona o serii gier Emergency

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 815
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1105
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1146
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 634
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1414
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1086
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1385
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 660
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1237
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 838
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 431
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 405
 
Autor
Dodał do zasobów: radek_1
Artykuł

Powiązane tematy

Ach... gdyby to było takie łatwe....

oh well i doesn't understand ur language but i think you will be great in writing in english...hmm that would be good also what you say...

Najważniejsze w życiu, to aby nie dopadła cię monotonia. Jeżeli idziesz/wracasz z pracy - pójdź inną drogą, przejedź się i zobacz inną część miasta. Monotonia to zabójca naszej psychiki: zabija myślenie i kreatywność.

Każda okazja jest dobra, aby zmienić coś w życiu. W innym artykule na EIOBA przeczytałam coś ciekawego: "Wyjdź ze swojej strefy komfortu". Nie róbmy tylko tego, co łatwe i przyjemne, podejmijmy wyzwanie.

tylko tacy ludzie wiedza po co zyją,siedzenie w domu niczego nie zmienia i niczego ie daje człowiekowi,bardzo bardzo pozytywny artykul

  paragate,  31/08/2007

ZMIANĘ SWOJEJ OSOBOWOŚCI rozpoczętą w ten sposób można porównać do odbudowy starego domu,
rozpoczętą od malowania zewnętrznych ścian,a nie
wzmocnienia i poprawienia FUNDAMENTU.Tak rozpoczęta odbudowa
może grozić JEGO ZAWALENIEM,jeszcze przed ukończeniem prac.
PRZEANALIZUJMY:1.Zmień swój wizerunek-CO CI DA zmiana kreacji
JEDNEJ na DRUGĄ,jeśli w niej czujesz się NI ...  wyświetl więcej

Kurcze, najlepszy komentarz jaki przeczytałam tutaj. Masz tak bardzo rację...

Masz rację :-)

Twoja recepta wydaje mi się bardzo dobra dla bardziej zaawansowanych :). Na początek warto może byłoby zastosować podane rady w artykule? Uważam, że mają swoją wartość jako pierwsze kroki. Mogą przecież stać się zapalnikiem czegoś większego.

"Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to musisz coś zmienić w swoim życiu!"

Gratuluję, ten artykuł został wyróżniony i znajduje się na liście grupy "Najlepsze z najlepszych" ( http://www.eioba.pl/g9/najleps(...)epszych ).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska