Login lub e-mail Hasło   

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie to forma promowania strony, tak aby znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj pozycjonuje się głównie dla wyszukiwarki Google, ponieważ jest ona...
Wyświetlenia: 3.287 Zamieszczono 03/01/2007
Pozycjonowanie to forma promowania strony, tak aby znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj pozycjonuje się głównie dla wyszukiwarki Google, ponieważ jest ona najpopularniejsza i w pewnym sensie wyznacza standardy.

Treść


Moim zdaniem podstawowym sposobem wypromowania strony jest wypełnienie jej ciekawą treścią. Jeśli twoja strona zawiera przydatne, oryginalne i ciekawe informacje, sama się znajdzie w wyszukiwarce. Pustej strony żaden fachowiec od pozycjonowania nie wepchnie do wyszukiwarki. Jeżeli jednak twoja strona jest wartościowa, zastosuj się do poniższych rad aby pomóc jej wypłynąć.

Page rank i linki


Google wprowadziło nową jakość wyszukiwania informacji w Internecie, dzięki prostemu pomysłowi: Sergey Brin i Larry Page założyli, że o jakości strony świadczy ilość ludzi którzy się do niej odwołują. Wypuścili oni w Internet boty które do dziś tworzą coś w rodzaju "mapy Internetu", zbierają informacje o tym jakie linki zawierają poszczególne strony. A więc w dużym uogólnieniu, jeśli na innych stronach jest dużo linków do twojej strony masz sukces w kieszeni!

Jest jednak małe "ale" - strona stronie nie równa. Google wiedziało o tym, tworząc algorytm PageRank który określa "ważność" strony. Link na stronie o wysokim PageRanku jest więcej wart niż kilka linków ze stron o niskim PageRanku. Przykładowo jeśli na stronie głównej Onetu znajdzie się link do twojej strony, to znaczy że jest ona bardzo ważna i Google to doceni. Jeśli podlinkuje cie mało znany malutki blog, to Google może tego nawet nie zauważyć.

Staraj się aby w Internecie pojawiały się linki do twojej strony.

"Kliknij tutaj"


Kliknij tutaj to technika używana przez początkujących webmasterów w latach 90'. Zerwij z tym! Pomijając względy estetyczne, takie rozwiązanie źle wpływa na pozycjonowanie.

Źle

Programowanie w Delphi, C++ i wielu innych językach - href="http://4programmers.net">KLIKNIJ TUTAJ


To jest przykład złego linka, teraz Google skojarzy 4programmers ze słowem "KLIKNIJ" i "TUTAJ" zamiast z "Programowanie", "Delphi", "C++". A kto wpisze w wyszukiwarce "kliknij tutaj"? Nikt.

Dobrze

href="http://4programmers.net">Programowanie w Delphi, C++ i wielu innych językach


Teraz z tym linkiem Google skojarzy słowa "Programowanie", "Delphi", "C++". Pozycja w wyszukiwarce pod tymi słowami wzrasta dzięki takim linkom. Jeśli nie wierzysz przypomij sobie akcje Kretyn, właśnie na tym ona polegała.

Pisząc tekst staraj się opisywać linki jednym czy dwoma konkretnymi słowami a nie "klik", "tutaj", "kliknij tutaj". Pomożesz Google, ale też i użytkownikom strony - tekst z dobrze wkomponowanymi linkami jest czytelniejszy od "klikowo tutajowej" miazgi.

Nigdy nie pisz "Kliknij tutaj", opisuj linki.

Znaczniki Meta


Znacznik Meta "keywords" kiedyś miał duże znaczenie przy pozycjonowaniu. Dzisiaj w epoce Google, słowa kluczowe zawarte w tym znaczniku są zupełnie ignorowane i nie przydatne.

Natomiast znacznik Meta "description", dzisiaj trochę zapomniany, powinien zostać wypełniony. Jeżeli Google znajdzie twoją stronę wyświetli zawartość znacznika - czyli to co chcesz aby zostało wyświetlone. Jeśli tego znacznika nie będzie weźmie kilka słów ze strony i efekt może być inny od oczekiwanego.Ta strona zdefiniowała znacznik meta. Opis w wynikach wyszukiwania jest taki jak chcieli autorzy strony. Gdyby nie było tego znacznika, w opisie mogły by się pojawić dane nieprzydatne, nieporządne lub nieaktualne.

Opisz zawartość strony znacznikiem Meta.

Kod HTML


Pamiętaj, aby używać znaczników semantycznych. Nie ważne czy używasz XHTML czy HTML - oba są tak samo semantyczne. Jeżeli jeżeli chcesz podkreślić że coś jest ważne, użyj a nie . Jeżeli podajesz adres, użyj tagu
. Używaj nagłówków.

Nie używaj tabelek do projektowania strony. Oprzyj ją na divach - takie strony są czytelniejsze dla wyszukiwarek. Zobacz animacje pokazującą wzorowy proces tworzenia strony.

Twórz strony semantyczne.


Tytuł strony


Nie bez znaczenia jest tytuł strony (znacznik title). Strona zostanie skojarzona przez wyszukiwarki ze słowami znajdującymi się w jej tytule.

Zdefiniuj tytuł strony.

 

Źródło: 4programmers.net. Treść udostępniona na zasadach licencji Creative Commons Attribution

Podobne artykuły


10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 7628
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9278
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33000
24
komentarze: 22 | wyświetlenia: 20296
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2422
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17308
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3618
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63603
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 12481
20
komentarze: 12 | wyświetlenia: 9738
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 4910
 
Autor
Dodał do zasobów: Rafal Kinde
Artykuł

Powiązane tematy

Szczegóły dot. pozycjonowania i samej usługi można znaleźć na https://www.sempire.pl/pozycjonowanie/

Co do meta keywords widziałem wiele stron/sklepów internetowych https://kamfashion.pl/ jak które nadal tego używają. W meta keywords można np. umieścić dodatkowy tekst, wzbogacając stronę w treść.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska