Login lub e-mail Hasło   

Wykres urodzeniowy domu

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dom-i-ogrod.artykularnia.pl/budow(...)54.html
Feng Shui Tradycyjne, tak mało znane w niektórych regionach naszego kraju, a jakże bardzo przydatne. Celem tego artykułu jest zaznajomienie z wykresem domu. Ponieważ KAŻDY dom m...
Wyświetlenia: 1.373 Zamieszczono 23/01/2007

Feng Shui Tradycyjne, tak mało znane w niektórych regionach naszego kraju, a jakże bardzo przydatne. Celem tego artykułu jest zaznajomienie z wykresem domu. Ponieważ KAŻDY dom ma swój własny wykresCo jest potrzebne, by sporządzić wykres urodzeniowy swojego domu, mieszkania, firmy?
W tym celu potrzebujemy:
- znać datę budowy domu,
- zrobić odczyt kompasu strony skierowania domu,
- musimy także umieć określić, gdzie nasz dom ma stronę skierowania.

Wykres urodzeniowy domu, nie ma nic wspólnego z siatką Bagua. Wizualnie wygląda on jak zestaw liczb, po trzy w każdym polu. Mówią one jednak o wszystkim, co nas interesuje. Dom powstaje w określonym miejscu i czasie. Generalnie, uznaje się, że momentem „narodzin” domu, jest chwila, kiedy został on przykryty dachem. To jest właśnie ten moment. Wtedy, gdy Qi zostaje zamknięte w tym domu i ten moment determinuje wiele ważnych cech nowego domu, takich jak:

- jego charakter,
- predyspozycje zdrowotne mieszkańców,
- zasobność,
- strukturę wydarzeń w tym domu,
- wskazuje miejsca, gdzie powinny być sypialnie, pokoje wypoczynkowe, garderoby, łazienki, wc itp.
- wskazuje miejsca, gdzie powinny być okna,
- wskazuje miejsce, gdzie powinny być drzwi główne do mieszkania, domu..
- wreszcie determinuje miejsce dla drzwi tylnych,
- określa kierunki drzwi wewnętrznych,
- i wiele, wiele innych spraw.

Z wykresu możemy wyczytać wiele, bardzo wiele informacji, choćby takich jeszcze, jak: charakter domu (są domy szczególnie dobre dla twórców, artystów, dla życia rodzinnego, dla osób trudniących się finansami, czyli finansistów i wiele innych), lepsze i gorsze miejsca w tym domu, możemy dowiedzieć się, czy dom w ogóle będzie pomyślny dla tych konkretnych ludzi i całe mnóstwo innych informacji.

Dość powiedzieć, że wykres urodzeniowy domu nie tylko wskazuje na pewne zdarzenia, które mogą wydarzyć się mieszkańcom danego domu, ale także wywiera wpływ na postępowanie mieszkańców, na ich życie (tak, tak.. to nie żart). Istnieją domy, które w swoim wykresie posiadają takie informacje, jak skłonność mieszkańców do alkoholu, przemocy, kłótni, romansów i rozwodów. Czy któryś z takich domów, chciałybyście zająć?. Nie sądzę...A czy wiecie, że niektóre domy mają kilka takich cech?. A czy wiecie, że są także inne cechy wpisane w wykres, takie jak na przykład wypadki samochodowe?

W tym miejscu, ważna uwaga. Poprzez to, że dom powstaje w określonym czasie i miejscu, że ma swój wykres urodzeniowy – MA on także swoje niepowtarzalne feng shui, które po prostu jest zawsze tam, gdzie jest dom i człowiek.

Dlatego, wszelkie dywagacje na temat tego, czy ktoś wierzy, czy nie wierzy w feng shui, jest tym samym, co wiara, lub niewiara w słońce. I jedno i drugie po prostu J E S T. To niewiedza powoduje, że albo w coś wierzymy, albo nie. Wiedza nie potrzebuje wiary.

Warto także wiedzieć, że:

Feng Shui bez Człowieka NIE istnieje

Mało tego. Może się zdarzyć, że określony dom, nie będzie dobry dla tego konkretnego człowieka.

----------

Jest wieloletnim konsultantem feng shui. Twórcą Pracowni FengShui www.pracownia-fengshui.pl Prowadzi wykłady, warsztaty oraz pisze artykuły na temat feng shui. Jest twórcą forum feng shui http://gracekrist.mojeforum.net/, a także moderatorem polsko-angielskiego forum Mistrza Heluo http://groups.yahoo.com/group/HeluoFengShui-Polski-Forum/

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


72
komentarze: 28 | wyświetlenia: 25787
46
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6360
38
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1868
37
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2735
33
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2881
31
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2614
31
komentarze: 30 | wyświetlenia: 5841
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4219
27
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5231
22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 82590
21
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1892
21
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2914
21
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1905
21
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3752
 
Autor
Dodał do zasobów: Artykularnia.pl
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska