Login lub e-mail Hasło   

Projekty i zatrudnienie dla WebDeveloperów

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://nethut.pl/artykul/107
Wraz z rozwojem Internetu coraz więcej związanych z siecią możliwości zatrudnienia, kontraktów i ofert jest reklamowanych przy pomocy tego właśnie medium częściej niż w t...
Wyświetlenia: 1.117 Zamieszczono 05/02/2007

Wraz z rozwojem Internetu coraz więcej związanych z siecią możliwości zatrudnienia, kontraktów i ofert jest reklamowanych przy pomocy tego właśnie medium częściej niż w tradycyjnym druku - co ma sens. Strony z ofertami zatrudnienia zwykle zawierają sporą część propozycji dla Informatyków; jednakże duża część tej pracy jest wykonywana na zasadzie outsourcingu przez firmy - szczególnie grafika i webdevelopment, implementacje eCommerce i pisanie programów.

Wiele stron, takich jak nasza, jest teraz przygotowywanych do działania jako punkty sieciowe z ofertami pracy dla developerów, programistów i projektantów oraz z kontraktami dla ich firm. Powstał bardzo konkurencyjny rynek, w którym klient może zaoferować projekt całemu światu. Zainteresowane podmioty licytują i walczą między sobą o projekty. Szczegóły o tego typu serwisach podam później.

Nie wszyscy potencjalni klienci wiedzą o takich serwisach. Niektórzy nie mają nawet dostępu do Internetu, nie mówiąc o stronie WWW. Jak dotrzeć do tych ludzi? Ciężko mi to przyznać, ale najlepszym rozwiązaniem jest użycie własnych nóg (ćwiczenia fizyczne... hmm, to jest pomysł!). To jedno z tych ćwiczeń, w którym "przejście" przez książkę telefoniczną nie wystarczy...

Kiedy przeglądam listę Central Business District of Adelaide (stolica Południowej Australii), nadal jestem zaskoczony liczbą firm, które nie mają reprezentacji w Internecie; szczególnie z tych związanych z technologiami informatycznymi. Dzwoniłem do wielu sklepów komputerowych z pytaniem o adres ich strony WWW, uzyskując odpowiedź, że "jest obecnie w przygotowaniu", co brzmi jak "nie mieliśmy czasu żeby nawet zacząć pracować nad stroną" - albo odwiedzałem ich strony, dowiadując się, że nie były aktualizowane od 1999.

Wysiłek sprawdzenia, które ze sklepów w twoim mieście nie mają strony, może się opłacić. A ci, którzy ją mają, być może potrzebują aktualizacji?

Po sporządzeniu listy firm, możesz badać dalej sprawdzając, jakie produkty i usługi sprzedają - starając się poznać ich najdokładniej jak to tylko możliwe. Potem znajdź odpowiednie osoby kontaktowe w tych firmach i przedstaw się im poprzez oficjalny list, rozmowę telefoniczną lub na spotkaniu. Podczas waszej pierwszej rozmowy zaznacz fakt, że znasz dobrze ich linię produktów. Nie staraj się bezwzględnie sprzedać. Krótko opowiedz kim jesteś, co już robiłeś i co masz do zaoferowania. Zbyt dużo żargonu technicznego może odstraszyć potencjalnych klientów, podobnie jak zbyt dużo szumu. Dobrze napisany list nie powinien nie przyniesie ci od razu potoku kontraktów i projektów do zapełnienia portfolio, co jest raczej pozytywne. Na pewno zdobędziesz kilka przyczułków do pracy w przyszłości. Firmy, które rosną zbyt szybko zmagają się z tą samą ilością problemów, co firmy, które nie rosną.

Oto przykład pierwszego listu:


<Nazwisko Osoby Kontaktowej z Firmy>
<Firma>
<Adres Firmy>

<Data>

Szanowny/a Panie/Pani <Nazwisko osoby, a nie "Do wszystkich zainteresowanych">,

Odwiedziłem dzisiaj Pana sklep, <nazwa sklepu> i muszę powiedzieć, że posiadacie Państwo imponującą linię produktów. Osobiście robię zakupy głównie z pomocą Internetu, dlatego też byłem zaskoczony, iż Pana sklep nie posiada reprezentacji w Internecie - szczególnie w przypadku, kiedy produkty/usługi <tutaj możesz wymienić kilka produktów lub usług, którymi dysponują> cieszyłyby się znaczącą popularnością w takim środowisku.

Jestem projektantem stron WWW z <X>-letnim doświadczeniem i reprezentuję firmę <nazwa twojej firmy>; specjalizujemy się w przygotowywaniu firmowych reprezentacji Internetowych, dopasowanych do potrzeb klientów. Mamy doświadczenie w wielu sektorach, włącznie z: <wymień twoje doświadczenia z różnymi branżami, nie tylko te związane z siecią - liczy się każda współpraca, bo zalicza się do doświadczeń>

Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, pomagając uniknąć pułapek i zagrożeń związanych z prowadzeniem firmy w Internecie, na potwierdzenie czego posiadamy liczne referencje.

Internet jest doskonałym medium, dzięki któremu firma taka jak <nazwa firmy raz jeszcze> może zwiększyć swoje dochody. Wiele innych, znanych firm z Pana branży obejmuje większą część rynku wraz z klientami międzynarodowymi; są to między innymi:

<wymień kilka dobrych firm, sprzedających ten sam rodzaj produktów i usług>

Jeżeli będzie Pan zainteresowany szerszym poznaniem w jaki sposób nasza oferta może wspomóc Pana firmę, proszę skontaktować się ze mną w dogodnej chwili. Nasze ceny są bardzo rozsądne i szczycimy się doskonałą obsługą klienta, zarówno w czasie trwania jak i po zakończeniu kontraktu. Z pomocą naszych usług <nazwa firmy> odkryje, że "przejście online" może być pozbawionym kłopotów i dochodowym doświadczeniem.

Z Poważaniem,

<twój podpis>
<imię i nazwisko>
<informacje kontaktowe>

Główną zasadą jest, żeby list był krótki i treściwy - biznesmeni nigdy nie mają wiele czasu do dyspozycji. Pamiętaj, aby list dostosować do wszystkich formalnych wymagań. List w powyższym formacie może odnieść sukces w jednym kraju, ale nie w innym.

Jeśli jest to możliwe, wyślij list na twoim papierze firmowym i jeszcze lepiej dodaj do niego wizytówkę. Ludzie często wyrzucają listy po przeczytaniu, ale nie wizytówki.

Wielu biznesmenów dopiero zaczyna sobie zdawać sprawę z potęgi Internetu i eCommerce. Ale kiedy przyjdzie czas, że zdecydują się stworzyć lub zaktualizować swoje strony WWW, twoje nazwisko może być pierwszym, które przyjdzie im na myśl - szczególnie jeśli utrzymasz z nimi kontakt, przypominając o swoich zdolnościach biznesowych i developerskich.

Jak wspomniałem wcześniej, strony takie jak nasza zawierają bazy danych, w których wolni strzelcy jak i całe firmy projektujące strony mogą walczyć na globalnej arenie o zlecenia.

Niska cena nie zawsze jest gwarancją podpisania kontraktu; obsługa klienta i zaoferowanie czegoś specjalnego są także niezwykle ważne dla klientów przeglądających i oceniających oferty. Pamiętaj, że zatrudnienie kogoś obcego jest dla nich ryzykiem i musisz ich przekonać, że jesteś zdolny, solidny i niezawodny. Jeżeli twoja firma jest mała lub pracujesz sam taki serwis może być dla ciebie bardzo cenny ponieważ wielu klientów preferuje właśnie taką współpracę.

Z czasem gdy będziesz otrzymywał kolejne zlecenia, twoja ocena w serwisie, widoczna dla wszystkich, będzie wzrastać. Wiele małych firm projektowych otrzymuje z takich serwisów tyle zleceń, że muszą zatrudniać nowych pracowników aby sprostać wymaganiom. Oferty warte miliony dolarów są dostępne przez serwisy takie jak ten, obejmujące różne sekcje:

  • Pełne projektowanie stron, implementacja i utrzymanie
  • Przeróbki stron WWW
  • Pisanie tekstów technicznych i tworzenie e-Książek
  • HTML, XML, XHTML, XSL, PHP, Perl, ASP
  • Projektowanie logo i bannerów
  • Pisanie programów komputerowych
  • Projektowanie i implementacja baz danych (Access, Oracle i SQL)
  • Aplikacje eCommerce, np. do obsługa sklepów
  • Reklama i zarządzanie nią

Aby zobaczy bazę danych tych projektów, użyj odnośnika
www.tamingthebeast.net/projects/projects.htm

Nawet jeśli samemu nie skorzystasz dzięki takiemu serwisowi, dobrze jest odwiedzać je co jakiś czas aby mieć orientację w cenach, metodach autopromocji i typach oferowanych usług przez dobrze prosperujące firmy i webdeveloperów.

Podobne artykuły


11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 13927
8
komentarze: 7 | wyświetlenia: 15285
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2966
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 9208
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2931
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65799
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29296
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 14965
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 33398
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 23256
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 18692
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 30404
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 33541
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 87047
 
Autor
Dodał do zasobów: nethut
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska