Login lub e-mail Hasło   

Fotografowanie duchów

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalne.pl/index.php?aut(...)e&id=72
Sposoby na uchwycenie ducha na zdjęciu. Informacje przydadzą się każdemu, kto planuje zająć się tropieniem duchów. Kiedy już raz uda wam się uwiecznić na zdjęciu dziwną energię - przepadliście!
Wyświetlenia: 27.645 Zamieszczono 25/02/2007
Fotografowanie duchów
Zanim rozpoczniesz - poradnikW tym poradniku chciałbym przedstawić wam sposoby na uchwycenie ducha na zdjęciu. Poniższe informacje przydadzą się każdemu, kto planuje zająć się tropieniem duchów. Kiedy już raz uda wam się uwiecznić na zdjęciu dziwną energię - przepadliście!

Zacznijmy zatem.

Pierwszą rzeczą o jakiej należy pamiętać, to fakt, że zjawiska związane z aktywnością duchów nie zawsze mogą być zarejestrowane na filmie nawet gdy są powszechne. Zdjęcia wykonywane za dnia zawsze stanowią wyzwanie, dlatego lepiej wykonywać zdjęcia nocą lub w obszarach zacienionych - aby mieć szansę na uchwycenie ducha.


Typ aparatu

Typ aparatu jest niemalże dowolny jeśli tylko daje oczekiwane rezultaty. W przypadku zdjęć, w których chcielibyśmy wykorzystywać różne czasy przysłony lub dodatkowe efekty należy zaopatrzyć się w aparat z górnej półki.


Cyfrówka czy aparat analogowy?

Aparaty cyfrowe są znakomite dla łowców duchów głównie dlatego, że nie wymagają filmów i pozwalają na wykonywanie setek zdjęć bez żadnych kosztów. Jedynym minusem cyfrówek jest natomiast brak negatywu, dlatego zdjęcie cyfrowe nigdy nie będzie dostatecznym dowodem na to, iż uchwyciliśmy na filmie prawdziwego ducha. Zawsze możemy zostać oskarżeni o retuszowanie zdjęć w programie komputerowym. Z tego też powodu warto korzystać z dwóch typów aparatów. Z aparatu cyfrowego do dokumentowania okolicy i lokalizacji aktywności duchowej oraz aparatu analogowego do finalnej dokumentacji manifestacji energii na kliszy. Przy takim rozwiązaniu jedna z osób wykonuje zdjęcia cyfrówką, druga aparatem analogowym. W przypadku aparatów analogowych należy wykorzystywać film o światłoczułości 400.

Posiadanie negatywu na którym widać tajemniczą aktywność to duży sukces.

Aparaty cyfrowe mają natomiast pewną unikalną cechę, która wynika z ich konstrukcji. Pozwalają dokumentować autentyczne zjawiska typu ORB, choć z drugiej strony są bardzo czułe na wszelkiego rodzaju pyłki i kurz znajdujące się w powietrzu. Te zanieczyszczenia często brane są za manifestację typu ORB, choć możliwe jest odróżnienie kurzu - występującego na zdjęciu w postaci dziesiątków orbów - od pojedynczego niezwykle wyraźnego orba.

Podsumowując, każdy aparat ma swoje wady i zalety. Jeśli zaś chodzi o kamerę to szczególnie polecana jest kamera analogowa 35mm - wyposażona w opcję filmowania w podczerwieni.Poniżej znajduje się lista 18 porad związanych z fotografiką manifestacji energii.


1. Duchy nie znajdują się wyłącznie w nawiedzonych starych budynkach. Są niemalże wszechobecne. Dlatego równie dobre może być zdjęcie wykonane w centrum handlowym co zdjęcie wykonane nocą na cmentarzu.

2. Podczas wykonywania zdjęć nocnych na przykład na cmentarzu, upewnij się, że ustawiłeś w aparacie tryb nocny - o ile dostępna jest takowa funkcja. W przeciwnym razie zdjęcia mogą wyjść zbyt ciemne i ziarniste.

3. Zawsze wykonuj zdjęcia "czegoś" a nie tylko na ślepo. Jeśli w tle znajdzie się na przykład nagrobek, drzewo, budynek, doda to scenie więcej odbitego światła i zwiększy jakość zdjęcia.

4. Wykonuj dużo zdjęć. Wykonuj setki zdjęć w wielu miejscach zwracając uwagę na tło. Szanse na to, że uchwycisz jakąś anomalię są większe wśród 50 zdjęć niż wśród 5.

5. Przy wykonywaniu zdjęć unikaj odbijających światło powierzchni. Odbicia od marmurowych nagrobków, tafli szkła mogą powodować anomalie świetlne podobne do aktywności duchowej. Nigdy nie wykonuj też zdjęć przez szybę - często pojawiają się na nich artefakty, które są po prostu grą świateł.

6. Upewnij się, że soczewki twojego aparatu lub kamery są zawsze czyste. Tak jak w powyższym przypadku tak i tutaj, brudna optyka powoduje zakłócenia na zdjęciach. Jeśli na wielu zdjęciach występuje taka sama anomalia to najpewniej ma to związek z brudną lub wadliwą optyką aparatu.

7. Upewnij się, że aparat nie posiada paska do przywieszenia na ręce. Często zapominamy o nim, a gdy ten znajdzie się w zasięgu obiektywu może dać na zdjęciu efekt aktywności typu vortex lub innej.

8. Nie noś długich włosów. Często włosy widoczne przed obiektywem odpowiedzialne są za występowanie na zdjęciach artefaktów.

9. Nie wykonuj zdjęć podczas złych warunków atmosferycznych takich jak silny wiatr, mgła, deszcz czy śnieg. Wszystkie te warunki mogą powodować występowanie na zdjęciach efektów typu ORB.

10. Przy niskich temperaturach upewnij się, że twój oddech nie ma wpływu na rezultaty na zdjęciu. Ogrzane wydychane powietrze może tworzyć mgliste formy obecne później na zdjęciach.

11. Nigdy nie wykonuj zdjęć pod słońce, ani nie kieruj optyki aparatu na silne źródła światła.

12. Rozmawiaj z duchami. Kiedy wkraczasz na obszar, z którego chcesz fotografować manifestacje energii, wykonaj następujące czynności:

- Przechadzaj się po okolicy przez około 15 minut i nie wykonuj w tym czasie żadnych innych czynności. Podczas tego spaceru spróbuj uwolnić umysł od wszelkich złych myśli pozostawiając tylko te pozytywne. Duchy potrafią reagować na uczucia i myśli ludzi.

- Po około 15 minutach wypowiedz na głos następujące zdanie: "Cześć, nazywam się _____. Przyszliśmy tutaj aby wykonać kilka fotografii energii duchowych, aby udokumentować fakt, że istnieje życie po śmierci. Mamy dobre intencje. Nie chcemy zakłócać spokoju zmarłych i zostaniemy tutaj tylko tak długo aby wykonać potrzebne zdjęcia. Wtedy odejdziemy. Zaczynamy wykonywać fotografię. Dziękuje."

Kiedy wykonasz niezbędne zdjęcia udaj się w drogę powrotną. Możesz przystanąć jeszcze po chwili i powiedzieć na głos: "udajemy się w drogę powrotną, ale chciałbym wykonać jeszcze kilka zdjęć tego monumentu. Czy mógłbym uwiecznić Cię na zdjęciu?" Wykonaj pięć fotografii i powiedz na koniec: "Dziękujemy raz jeszcze, wykonaliśmy wszystkie potrzebne zdjęcia. Odchodzimy."

Taka postawa potwierdzi nasze dobre intencje i być może kiedy znów wrócimy w to miejsce zostaniemy "dobrze" przyjęci.

13. Większość energii duchowych występuje w powietrzu na poziomie od 60cm do 3 metrów ponad poziomem gruntu. Dlatego warto zwrócić swoją uwagę na ten obszar. Jeśli chodzi o budynki to energie duchowe mogą występować na dowolnym poziomie.

14. Zaufaj swojemu instynktowi przy wykonywaniu zdjęć. Jeśli masz poczucie, lub chęć wykonania zdjęcia w danej chwili, w konkretnym kierunku zrób to. Zmysły to klucz do sukcesu.

15. Duchy często interesują się ludźmi i podążają za nimi. Zatem warto wykonywać fotografie znajomych czy kolegów w taki sposób aby pozostawić po bokach zdjęcia i ponad głową fotografowanego trochę wolnego miejsca przeznaczonego dla ewentualnej energii duchowej, która miałaby się uwidocznić na fotografii. Inną skuteczną metodą na uchwycenie ducha jest wykonanie zdjęcia przez ramię za siebie.

16. Najlepszym okresem do wykonywania fotografii duchów są zimniejsze miesiące roku, kiedy energia elektrostatyczna jest najwyższa. W przeciągu tych miesięcy od października do lutego szanse na zarejestrowanie manifestacji energii są większe. Reguła ta nie dotyczy zjawiska typu ORB, które można zarejestrować najłatwiej o każdej porze roku.

17. Pamiętaj o ograniczeniu związanym z zasięgiem flasha w aparacie. Zwykle zasięg nie przekracza 5 metrów. Wykonując zatem zdjęcie nagrobka oddalonego o 10 metrów przy wykorzystaniu flasha otrzymamy tylko wyblakłe zdjęcie. Przy fotografowaniu obiektów z większej odległości należy korzystać z trybu nocnego aparatu.

18. Najlepsze miejsca, w których najczęściej można zarejestrować energię duchową to:

- cmentarze
- stare budynki (hotele, szpitale, szkoły, kościoły)
- teatry (i inne miejsca historyczne miasta)

Warto jednak zawsze zapoznać się z rysem historycznym okolicy. Sprawdzenie z czym mamy do czynienia przed wyprawą na "polowanie" zawsze przynosi efekty. Warto wybierać miejsca tajemnicze, lub takie z którymi wiąże się jakaś ciekawa historia. Jedno jest pewne. Jeśli raz uda się uchwycić ducha na zdjęciu nie można już się wyleczyć z tego hobby.

POWODZENIA!


Tłumaczenie Eurycide
www.paranormalne.pl
http://ghoststudy.com

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 959
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 962
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 794
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 499
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 479
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 905
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1091
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 919
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 666
9
komentarze: 25 | wyświetlenia: 323
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 561
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 366
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 618
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 717
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 623
 
Autor
Dodał do zasobów: paranormalne.pl
Artykuł
Dodatkowe informacje  wyskacz,  20/06/2007

Efekty o których mówi artykół czyli orby, vortexy itp. zwane manifestacją dusz są zwykłymi zjawiskami fizycznymi. Niedoskonałość aparatu polega na tym że bardziej naświetlone obiekty są te które są blisko niego. dla tego orby to pyłki, śnieg, mrzawka, mgła. mists to głównie dym papierosowy. a vortexy to często zwykłe paski mankiety włosy itp.
Nic nadzwyczajnego
Wiele ludzi w to wierzy ale moim zdaniem to głupota.

  riuko,  19/12/2007

A ja mam pytanie do osób poimformowanych badz do autora czy moge sie skontaktowac z duchem chodzi mi o dialog czy bendac polakiem moge porozmawiac z duchem niemca otóż jestem z dolnego śląska jak wiadomo te tereny należalu kiedyś do niemców, jest u mnie miejsce gdzie stał kiedyś dwór zwany też spalonym dworem ma ciekawa historię, podobno tam straszy zapewne jakiś duch niemca wiec czy mógłbym z nim ...  wyświetl więcej

  Mat87,  17/02/2008

eh te pseudonauki :/
janusz, telepatia nie istnieje jak już coś, a rozmawiać z wytworem swojego mózgu nie potrafiłbym.

  racjonalista  (www),  08/03/2008

I jak ci idzie rozmowa sam ze sobą :)

Mateuszu!
Nie mów, że nie istnieje, ponieważ nic na ten temat nie wiesz. Możesz napisać, że "Moim zdaniem", Przypuszczam, że " itd.

Jeśli bardzo poważne zespoły naukowców zarówno rosyjskich jak i amerykańskich (i nie tylko) robiły i robią nadal doświadczenia w tej dziedzinie, to wiedzą, co robią.

ozumiem Cię jednak - zachowanie charakterystyczne dla wieku - brak pokory na ba

...  wyświetl więcej

  ,  18/02/2008

Oj, a życie lubi pokory człowieka nauczyć jak nikt inny, oj lubi.... :-)

  Mat87,  18/02/2008

Mój błąd z tej strony, że czasem działam pod wpływem emocji;) postaram się przedstawiac same fakty i wyrażać swoje zdanie, bez emocjonalnych dodatków ;D
Chciałbym tylko uściślić Twoją odpowiedz: robiły, i to od czasów drugiej wojny światowej. Np. niemieccy naukowcy starali się stworzyć telepatyczny system łączności między dowództwem na lądzie a załogami okrętów podwodnych. Hehe, nikt nie wi ...  wyświetl więcej

  Mat87,  18/02/2008

Miałem na myśli szerszy kontekst, którego wyrazicielem jest Sokrates z jego "Wiem, że nic nie wiem..." W ten właśnie sposób wyrażał po prostu pokorę w stosunku do nieogarnionej wiedzy wszechświata.

  Mat87,  18/02/2008

Nie wiem, kto wymyślił to hasło, ale jest podobne:"im więcej wiem, tym bardziej uświadamiam sobie, jak niewiele wiem.." Bo tak naprawdę możemy poznać tylko niewielką część całości wiedzy, która jest niewyobrażalnie ogromna i ciągle się powiększa..nawet specjalizując się w jakiejś określonej dziedzinie, nie jesteśmy w stanie chyba wiedzieć wszystkiego..jest pewien sposób na to, ale w przyszłości no ...  wyświetl więcej

Właśnie, właśnie... jestem przekonany, że praktycznie cała wiedza jest w NAS zakodowana, nigdzie indziej. Tylko nie jesteśmy jeszcze na dziś, na tę nanosekundę, tego odblokować.

Może to i dobrze, bo zatłuklibyśmy się nawzajem. Równolegle z postępem technologicznym ma iść rozwój duchowy, nie inaczej. W przeciwnym wypadku - jak doświadczenie uczy - skończy się dla nas niezbyt ciekawie...

  Mat87,  18/02/2008

równie dobrze możemy się zmienić w cyborgi, nie wiadomo na ile będąc ludźmi, na ile już innymi jednostkami. Co do równoległego rozwoju technologii i duchowości, chodzi Ci chyba o świadomość, która musi być na tyle duża, aby posiadana wiedza zamiast przysporzyć korzyści, nie wyrządziła nam i innym szkody..

  mazur,  19/02/2008

Już Januszu napisałeś, czym są duchy w art.: „Biopola energetyczne” który to znajduje się w tym serwisie więc nie ma co przekonywać lub swoją słuszność wskazywać tylko do przeczytania stosownego artykułu zachęcać. Dzięki temu sam swoje zdanie niech wyrobi lub też nie. To jego sprawa. To tak jak w życiu – niektórzy do marketu pojadą puszkę farby kupić nie wiedząc, że sklep z farbami po drugiej stronie ulicy się znajduje.

Masz całkowitą rację! Czasem jeszcze zapędzam się nieco...:))

  Mat87,  19/02/2008

mam prawo do swoich racji, i już je wyrobiłem. Co do Twojej aluzji-ty pewnie kupiłbyś ją w sklepiku z dewocjonaliami czy w internetowym sklepie dla fascynatów parapsychologii..
Mają sie za nie wiadomo kogo ;D jesteś naukowcem?prowadzisz badania nad duchami?ja też nie jestem, ale jeśli miałem styczność z efektem pracy jakiegoś, to to uznaje, a nie uważam się za mądrzejszego..
eh te profile-cienie..

Przez chwilę zastanawiałam się czy autor sobie nie żartuje z tym witaniem się w miejscach opuszczonych...
Odwiedzając opuszczone fabryki czy domu można uchwycić bardzo wiele fajnych kadrów. Robiąc zdjęcia w RAWkach można później fajnie podkręcać kolorystykę.

A ja już tyle lat fotografuje i jeszcze nie udało mi się uchwycić ducha w obiektywie :)

mi się udało uchwycić tylko "duchy" przy długim naświetlaniu, ale to był "ludzkie duchy" :-) Szkoda, że do artykułu nie ma przykładowych zdjęć.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska