Login lub e-mail Hasło   

Geometrie zbożowych Piktogramów, część II

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalne.pl/index.php?aut(...)e&id=36
W pierwszej części omówiłem pobieżnie trzy zasady powstawania piktogramów jeśli o ich geometrię chodzi. Teraz chciałbym się skupić na tzw. punktach krytycznych wg....
Wyświetlenia: 9.863 Zamieszczono 25/02/2007
W pierwszej części omówiłem pobieżnie trzy zasady powstawania piktogramów jeśli o ich geometrię chodzi. Teraz chciałbym się skupić na tzw. punktach krytycznych wg. których powstają kluczowe elementy piktogramu i które wykorzystują w swoich pracach circlemakerzy. Zanim przejdę dalej omowię na poczatku bazową geometrię o ktorą opiera się sporo piktogramów. Wykreślenie nie jest trudne i każdy może spróbować na papierze.
podstawowa formacja jest w tym momencie już wykreślona, tworzymy teraz trzy linie i gotowe - otrzymujemy tzw. "konstrukcję bazową prostą"Jak napisałem wyżej w wielu przypadkach jest to baza dla dalszych konstrukcji podstawowych bez względu na to jak wyglądać może finalny piktogram. W oparciu o tą podstawową bazę można np. skonstruować poniższe trzy figury:

Punktami na powyższych rysunkach zaznaczone są miejsca krytyczne. Widzimy, że na tych trzech różnych formacjach część z owych punktów ma taką samą lokalizację. W miejscach tych mogą pojawić się osoby trzymające "liny" lub pale do których owe liny będą przymocowane (patrz sposoby tworzenia piktogramów przez circlemakerów). I wszystko byłoby w porządku gdyby nie elementy o których pisałem w pierwszej części a mianowicie konstrukcje których na piktogramach nie ma a musiały istnieć wcześniej w celu wykreślenia formy końcowej. Pisząc tą drugą część chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny element.. związany właśnie z punktami krytycznymi. Chodzi o sytuacje kiedy to owe krytyczne punkty znajdują się POZA piktogramem w podniesionym zbożu a konieczne są np. do wykreślenia dużych okręgów konstrukcyjnych. Popatrzmy:To piktogram "Sieć pająka" powstały w 1994 roku w Avebury w Anglii. Piktogram ten powstał stosunkowo dawno w czasach kiedy nie było jeszcze mody na piktogramy i ciężko też podejrzewać, że jakaś grupa podjęłaby się stworzenia tak zaawansowanego geometrycznie tworu. To co przykuwa uwagę badaczy w tym piktogramie to rozlokowanie punktów geometrycznych (krytycznych)Czerwone okręgi tu naniesione są absolutnie niezbędne do tego aby konstrukcyjnie "położyć" zboże w miejscach gdzie znajduje się "sieć pająka". Widzimy, że owe czerwone okręgi mają idealnie przesunięte środki w taki sposób aby na ich łukach można było oprzeć finalną konstrukcję. Zwróćcie teraz uwagę na białe kropki które są ich środkami. Znajdują się one POZA całą konstrukcją w miejscu gdzie zboże nie jest położone a dokładne oględziny tego piktogramu (chociażby przez ekspertów ze strony www.korncirkler.dk, którzy są bardzo surowi w ocenach autentyczności) wykazały, że poza piktogramem nie ma śladu złamanego, ugniecionego zboża, nie ma śladów tego, że ktoś mógłby wyjść poza piktogram i np. trzymać sznur, ewentualnie wbić pal ze sznurem po to aby wykreślać kolejne czerwone okręgi NIEZBĘDNE do tego aby ta formacja w ogóle miała prawo powstać.

Takich "czerwonych" pomocniczych okręgów w przypadku "Spider's web" należało wykreślić aż 50 z zachowaniem idealnych odległości pomiędzy 10 parami po 5 okręgów każda położonych w idealnym 10-kącie... a to tylko jeden z przykładów.

Teraz powiem co nieco o konstrukcyjnych liniach pomocniczych w zbożowych formacjach na przykładzie piktogramu "Tawsmead Copse" powstałym w Anglii w 1998 roku.

Zaczynamy od stworzenia dużego 7-kąta (nie lada gratka dla konstruktorów), następnie wewnątrz niego konstrukcyjnie należy stworzyć mniejszy 7-kąt na rysunku zaznaczony kolorem niebieskim. Dalsze konstrukcje przynoszą nam kolejny 7-kąt tym razem zaznaczony na czerwono. Przy jego wykorzystaniu możemy niebieski 7-kąt nieco zmniejszyć i wpisać go konstrukcyjnie do wnętrza tego czerwonego (po prawej stronie na górnym rysunku.. UF!)

Dalsze "zabawy" przynoszą konstrukcję jeszcze bardziej złożoną i zagęszczoną, wszystko tu opiera się o okręgi (których na rysunku nie uwzględniono, a są niezbędne chociażby do stworzenia zwykłego 7-kąta).Figura jest gotowa... niby nic trudnego ale... zwróćcie uwagę na dosyć istotny fakt (rysunek poniższy)To co jest zaznaczone na czarno to położone zboże, biały obszar w środku to zboże kompletnie nienaruszone (stojące). I kiedy część z linii konstrukcyjnych (po lewej) znajduje się w "położonym zbożu" to są też takie linie (po prawej) które przecinają część zboża niepołożonego! Zdjęcia i dokładne badania pokazują że centralna stojąca wysepka zboża jest nietknięta! Aby stworzyć tą figurę należało jednak wykreślić sporo gwiazd 7 ramiennych a te powinny przecinać nietknięty środek


Zatem konstrukcja taka nie może być zrobiona w zbożu bez pozostawienia ścieżek (konstrukcyjnych). Jest absolutnie niemożliwe aby ewentualne "ścieżki" zostały wymazane bo zboża postawić ponownie nie można.

Może niektórzy z was powiedzą, że przecież Ci którzy tworzą te piktogramy mogli wyznaczyc te duże figury na polu np. 7-ramienną gwiazdę bez zostawiania śladów. Nawet gdyby mogli to zrobić nigdy nie udałoby im się określić niezbędnej mniejszej 7 ramiennej gwiazdy bez pomocniczych linii konstrukcyjnych.

Poza tym problemem... piktogram ten posiada na obrzeżach dziesiątki małych okręgów (patrz zdjęcie) wszystkie rozlokowane IDEALNIE na liniach konstrukcyjnych, ale linie te zostały zamazane... Albo w ogóle ich nie było. Kto zatem wykonał ten piktogram i JAK?

Autor: Eurycide
inspiracje:
http://www.bertjanssen.nl
www.korncirkler.dk

Podobne artykuły


107
komentarze: 23 | wyświetlenia: 113895
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1909
24
komentarze: 15 | wyświetlenia: 10677
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10543
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3791
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 29034
10
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4971
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 16982
11
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2118
77
komentarze: 227 | wyświetlenia: 147011
29
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2175
20
komentarze: 28 | wyświetlenia: 2152
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 11977
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 15400
 
Autor
Dodał do zasobów: paranormalne.pl
Artykuł
Dodatkowe informacje  mrf,  05/12/2007

Bardzo dobre opracowanie - gratuluję, jednak poświęciłem temu zagadnieniu więcej niż dużo czasu, mnóstwo pieniędzy i sprzętu i doszedłem do jednego wniosku - brak podstaw do dalszej pracy.

Ciekawe czy coś takiego można zrobić z satelity np w ramach testowania dokładności celowania w obiekt na Ziemi:) Albo z innego pojazdu latającego jak samolot z jakąs bronią, która zboże połozy. Co to mogło by być? A może nanoroboty przechodzą testy dokładności wykonanego zadania? Może mały robot latający? Teorie ze sznurkiem i palikiem są tu pewnie najmniej wiarygodne.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska