Login lub e-mail Hasło   

Wiadomość Arecibo

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalne.pl/index.php?aut(...)e&id=41
Jest na świecie parę piktogramów, których pochodzenia nie sposób ustalić.
Wyświetlenia: 25.984 Zamieszczono 25/02/2007
Jest na świecie parę piktogramów, których pochodzenia nie sposób ustalić. Jednym z nich jest słynny piktogram Alien Face (patrz post w tym dziale), kolejnym tu omawiamym jest piktogram "Arecibo Message". Przyjmuje się obecnie, że piktogram ten jest odpowiedzią - zmodyfikowaną wersją wiadomości wysłanej w głęboki kosmos w listopadzie 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico, przesłanej w kierunku gromady kulistej M13.

Wiadomość Arecibo, zaprojektowana przez Franka Drake'a (dyrektora obserwatorium w Arecibo) i zespół osób pracujących w obserwatorium, była prostą graficzną konstrukcją 73 rzędów po 23 bity każdy. Taka ilość rzedów i bitów została wybrana bo każda z tych liczb jest liczbą pierwszą. Liczby pierwsze (dzielące się tylko przez 1 i samą siebie) mogły zostać z łatwością rozpoznane przez jakiegokolwiek odbiorcę i pomogłyby odkodować zapis. Wiadomość została wysłana poprzez proste przełączanie się między dwiema częstotliwościami na paśmie 2380MHz. Wiadomość była wysyłana przez trzy minuty.

Wiadomość sama w sobie dostarcza pewnych informacji, których na pewno każda z cywilizacji chciałaby się o nas dowiedzieć. Mianowicie: gdzie się znajdujemy (pozycja w naszym układzie słonecznym), jak wyglądamy (figura człowieka), prosty rysunek teleskopu użytego do wysłania transmisji, jaką mamy strukturę biologiczną (DNA, i parę bloków mówiących o naszej biochemii). Wiadomość została przesłana jako "demonstracja" - był to rodzaj ceremonii, z okazji ulepszenia 300 metrowej czaszy radioteleskopu (nowa dokładniejsza powierzchnia odbijająca sygnały).

Oryginalny sygnał nadany w 1974 roku.Piktogram odkryty w Hampshire wygląda bardzo podobnie do tego jaki został transmitowany w kosmos w 1974 roku. Jednak są w nim pewne różnice. Rysunek teleskopu został zastąpiony czymś co wygląda na satelitę z bateriami słonecznymi. Diagram przedstawiający nasz system słoneczny został zamieniony na inny, posiadajacy 9 światów, gdzie planety od 3 do 5 są przesunięte a ostatnia została narysowana jako znacznie większa niż pozostałe. Finalnie, grafika człowieka została zastąpiona przez figurę humanoida, ze znacznie większą głową niż nasza.

Piktogram i zmiany w stosunku do oryginałuCzy to fałszerstwo?

Z uwagi, że wysłany sygnał nie mogł osiągnąc jeszcze gromady M13, która znajduje się 25000 lat świetlnych od nas (a zatem sygnał doleci tam dopiero za 25tys lat!) nie jest możliwe aby jakaś cywilizacja z M13 odpowiedziała na nasz sygnał tworząc piktogram w zbożu. Mało prawdopodobne jest równiez to, że na drodze sygnału znalazła się jakaś inna bliżej położona planeta z inteligentnym życiem, z uwagi na bardzo mały "promień" sygnału (szansa 1 do 50.000).

Są jednak dwa rozwiązania:

1. jeśli założymy, że nie jest to fałszerstwo jest możliwość przechwycenia sygnału przez jakiś pozaziemski statek / sondę (weźmy pod uwagę, że na piktogramie podmieniony jest rysunek teleskopu na.. rysunek przedstawiający coś na kształt satelity). To byłoby możliwe, choć i tu pojawia się problem, gdyż owy statek musiałby znaleźć się dokładnie na drodze sygnału, a prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe.

2. Niektórzy sądzą, że rysunek podmienionego teleskopu na piktogramie to dokładne odwzorowanie kręgu, który pojawił się w Chiltbolton w 2000 roku (więcej o tym NIESAMOWITYM kręgu wraz z analizą już wkrótce)


być może przedstawia on swego rodzaju nadajnik nieznany nam na Ziemi, jakiś rodzaj psychicznej maszyny albo coś zupełnie nam obcego. Niektórzy sugerują, że rysunek ten może symbolizować rodzaj "WOLNEJ ENERGII" lub "SIŁY ŚWIADOMOŚCI", za pomocą czego przekaz mógłby podrózować niezależnie od dystansu - nieskończenie szybko.

Czym zatem jest "Arecibo Message"? Fałszerstwem czy Prawdziwą kosmiczną odpowiedzią? Jesli jest fałszerstwem, jak jednak wyjaśnić chociażby to...

W wierszu drugim został dodany dodatkowy element: SILIKON - wstawiony został w poprawnej numerologicznej kolejności. Wiemy, że silikon odgrywa znaczącą rolę w życiu. Nie wiedzieliśmy tego w 1974 roku.

Mawia się też, o powiązaniach tego piktogramu z piktogramem "The Face" i omawianym na tym forum "The Galaxy" (który jak na ironię ma 409 kręgów - liczba pierwsza - co nawiązuje do transmisji z Arecibo)

Kod binarny przekazututaj można zobaczyć jak mniej więcej wyglądała transmija


Tłumaczenie i własne spostrzeżenia: Eurycide
vortal rzeczy paranormalnych
www.paranormalne.home.pl
źródła:
http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmiccrops.htm
http://www.greatdreams.com/crop/close-encounters.htm

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 967
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 970
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 798
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 480
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 923
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1094
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 502
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 907
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 636
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 694
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 543
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 742
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 376
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 619
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 562
 
Autor
Dodał do zasobów: paranormalne.pl
Artykuł
Dodatkowe informacjeKolejna mistyfikacja trafiająca na podatny grun ludzi myślących życzeniowo... Pomyślmy logicznie, czyli tak jak ludzie myślec powinni.
1) Kierunkowy sygnał z teleskopu Arciebo dotrze do celu dopiero za jakies 25 tysiecy lat więc jak mogła juz dojść odpowiedź. Oczywiście - można by powiedzieć, że owa domniemana "Herkuliańska" cywilizacja dysponuje telepatią i przewidując wysłanie sygnału wys ...  wyświetl więcej

  mazur,  27/01/2008

Odpowiedź może być bardzo prosta lecz urągająca naszej inteligencji - fale radiowe którymi się posługujemy to relikt przeszłości (przecież mają bardziej rozwinięta technicznie cywilizację) dlatego nimi się nie posługują. Słuchając kosmosu szukamy cywilizacji takiej samej jak my myśląc, że nikt nie może być lepszy niż my sami – śmiechu warte, dlatego pokazują nam obrazki jak dziecku a mimo to jak widać nie wyszliśmy z przedszkola.

  racjonalista  (www),  30/01/2008

Możemy kosmosu w ten sposób nasłuchiwać przez setki lat aż powstanie inna nowa cywilizacja która wpadnie na pomysł zbudowania radia.

1) przypadkiem byli w poblizu.
2) prosty test na zaawansowanie technologicze tubylców
3) no i co w związku z tym
4) widocznie boją się potegi NASA (ak to w każdym amerykańskim filmie jest)
i nie chcą ryzykować spotkania z jakąś atomówką czy kontaktu z Hi-Man'em

A tak na poważnie. Ile czasu upłynęło pomiędzy wysłaniem przekazu a pojawieniem się piktogramu? Bo art

...  wyświetl więcej

"Wiemy, że silikon odgrywa znaczącą rolę w życiu."
chyba w życiu gwiazd porno:))))

Silicon /ang./ - krzem. Silicon Valley - dolina krzemowa.

Wiele piktogramów niesie wspaniałe informacje, które odnajdują odbiorcy.
Analizowanie ich prawdziwości jest ważne ale nie najważniejsze.

P.s. Czas nie ma tutaj znaczenia. Kosmos jako całość jest Panem czasu czyli działa bezczasowo.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska