Login lub e-mail Hasło   

Celuloza dietetyczna

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://zdrowie-i-uroda.artykularnia.pl/d(...)51.html
W sposobie żywienia współczesnego człowieka, szczególnie mieszkającego w wielkich miastach, przerażający jest brak właściwego odżywiania komórek. Zwiększa się ilość rafinowanych...
Wyświetlenia: 1.612 Zamieszczono 30/03/2007

W sposobie żywienia współczesnego człowieka, szczególnie mieszkającego w wielkich miastach, przerażający jest brak właściwego odżywiania komórek. Zwiększa się ilość rafinowanych i konserwowanych produktów z dużą ilością tłuszczów i węglowodanów co jest jedną z głównych przyczyn zachorowań.W sposobie żywienia współczesnego człowieka, szczególnie mieszkającego w wielkich miastach, przerażający jest brak właściwego odżywiania komórek. Zwiększa się ilość rafinowanych i konserwowanych produktów z dużą ilością tłuszczów i węglowodanów co jest jedną z głównych przyczyn zachorowań na arteriosklerozę, cukrzycę, alergie, choroby serca i nowotwory złośliwe.

Choroby te spotyka się nie tylko u osób w starszym wieku, ale także w średnim, a nawet wśród dzieci. Oczywiście jest to efekt wielu czynników, ale główną przyczyną jest brak w żywieniu celulozy dietetycznej.

Wyniki wielu badań sprawiły, że ludzie stopniowo zaczęli rozumieć i uznawać funkcje celulozy dietetycznej. Wiele osób proponuje uznanie celulozy dietetycznej jako jednego z 7 podstawowych rodzajów substancji spożywczych na równi z: białkami, tłuszczami, węglowodanami, witaminami, mikroelementami i wodą.

Celuloza dietetyczna jest niezbędna dla normalnego procesu przemiany materii. Zapobiega powstawaniu nowotworów złośliwych jelita, zaparciom, a także hemoroidom. Skraca czas kontaktu substancji toksycznych z błoną śluzową jelit i z tego powodu zapobiega tworzeniu się komórek nowotworowych jelita. Wzmaga przemianę tłuszczów i lipoproteiny we krwi. Zmniejsza skutki chorób serca spowodowane przez sklerozę naczyń krwionośnych.

Celuloza dietetyczna skraca czas przejścia tłuszczów przez jelita, neutralizuje działanie kwasu żółciowego, obniżając wchłanianie substancji powstałych w wyniku przetwarzania cholesterolu i trójglicerydów. W stanie kleistym przeszkadza ruchowi molekuł w stronę powierzchni komórek absorbcyjnych jelita cienkiego. Sprzyja poprawie funkcji biologicznych komórek jelita cienkiego i funkcji wydalniczych przewodu pokarmowego, dlatego pomaga w zapobieganiu i leczeniu sklerozy i chorobach układu naczyniowo-sercowego.

Podwyższenie dawki celulozy dietetycznej wspomaga wrażliwość tkanek granicznych na insulinę, zmniejsza zatem zapotrzebowanie na nią, dlatego pomaga w regulacji poziomu cukru w organizmie. Daje człowiekowi uczucie sytości, zmniejsza potrzebę jedzenia, zapobiega tyciu. Zapobiega powtórnemu wchłanianiu kwasu żółciowego i tworzeniu cholesteroli. Zapobiega powstawaniu nowotworu piersi. Celuloza dietetyczna łagodzi takie stany chorobotwórcze jak: przepuklina, żylaki, kamienie w nerkach i przewodzie moczowym, wrzód dwunastnicy, hemoroidy, owrzodzenie jelit, zakrzepy w głębokich żyłach.

Dawka dzienna nie jest ustalona, jednak zalecane jest zażywanie profilaktycznie 0,045 - 0,067 g/kg wagi ciała; osobom ze skłonnościami do zaparć zaleca się zażywanie celulozy w dawce 0,09 - 0,11 g/kg.

Szczególnie wskazane jest stosowanie celulozy dietetycznej przy następujących problemach zdrowotnych:

1. Chroniczne zaparcia, niezupełne wypróżnienia jelit,
2. Hemoroidy, pęknięcie odbytnicy,
3. Cukrzyca (w połączeniu z podstawową terapią),
4. Arterioskleroza, nadciśnienie, (jako uzupełnienie podstawowego leczenia, celem obniżenia cholesterolu, rozpuszcza płytki i zapobieganiu tworzenia się złogów).
5. Kamica: jako środek profilaktyczny zapobiegający tworzenie się kamienia (szczególnie w przypadku ociężałości podczas tej choroby)
6. Choroba Krona, i inne choroby jelit - (w połączeniu z podstawową terapią; w okresie nasilenia - jako konieczny środek odżywczy celem uniknięcia nasilenia się stanów chorobowych).
7. Cofanie się zawartości żołądka do przełyku, (przyspiesza skierowanie pokarmu do przewodu pokarmowego - jelita)
8. Pozbycie się nadwagi i profilaktyka odtłuszczenia.
9. Proces czyszczenia jelit, oczyszczenie organizmu
10. Profilaktyka i leczenie złośliwych nowotworów jelita grubego, oraz guzów innych organów i tkanek, szczególnie piersi.
11. Profilaktyka i leczenie zaburzeń czynności jajników, przedmenstruacyjny zespół objawowy i dolegliwości menstruacyjne,
12. Profilaktyka i leczenie żylaków, wrzodów kończyn dolnych
13. Bóle głowy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem jelit, zaburzenia spowodowane toksynami jelitowymi.
Celuloza służy oczyszczeniu organizmu , a medycyna chińska mówi ,że najlepszym okresem do oczyszczania jest jesień, ale to nie znaczy ,że oczyszczamy tylko jesienią.----------

Właściciel serwisów http://zdrowietiens.pl i http://zdrowietiens.pl/info. Są one poświęcone promocji produktów ochrony zdrowia opartych na zasadach medycyny chińskiej - oferta chińskiej Korporacji Tiens. Ze względu na lawinowy wzrost chorób przewlekłych i wszechstronne skażenia środowiska oraz wzrost świadomości profilaktyki, korzystna jest integracja medycyny chińskiej i medycyny akademickiej. Przy WHO powstał Instytut Integracji.

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


38
komentarze: 8 | wyświetlenia: 37088
33
komentarze: 18 | wyświetlenia: 186937
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 84256
70
komentarze: 59 | wyświetlenia: 17246
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 19720
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 18114
30
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8346
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 73271
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 56808
19
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3904
 
Autor
Dodał do zasobów: Artykularnia.pl
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska