Login lub e-mail Hasło   

Jak skutecznie zdobyć i utrzymać nowych odwiedzających na blogu (i nie tylko)? C...

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://biznes-internetowy.artykularnia.p(...)02.html
Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie bloguje, wielu z nich zarabia ooogromne pieniądze. Dowiedz się co zrobić aby blogując zarabiać więcej. Jakiś czas temu napisałem kr&o...
Wyświetlenia: 1.025 Zamieszczono 06/04/2007

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie bloguje, wielu z nich zarabia ooogromne pieniądze. Dowiedz się co zrobić aby blogując zarabiać więcej.Jakiś czas temu napisałem krótki artykuł pt. „Bloguj i zarabiaj pieniądze”, w którym przedstawiłem w jaki sposób można zarabiać blogując nie inwestując przy tym ani grosza. Teraz chciałbym zaprezentować w jaki sposób, zupełnie za darmo pozyskać odwiedzających na prowadzonego przez nas bloga.

Jak w każdym internetowym biznesie wielkość zarobków jest silnie skorelowana z ilością osób odwiedzających nasz  serwis www lub blog – krótko mówiąc im więc odwiedzających tym więcej zarabiamy (zakładam, iż docieramy do odpowiedniej grupy docelowej).

Poniżej przedstawiam najbardziej skuteczne metody pozyskiwania odwiedzających na bloga.

Poczytny lub niszowy temat – jeżeli chcesz mieć bloga, którego odwiedza dużo osób pisz na tematy, które są w danym czasie na topie, np. polityka, praca, teledyski czy gry on-line. Innym sposobem na przyciągnięcie odwiedzających jest skupienie się na temacie tzw. niszowym. Co to jest nisza?

Bądź ekspertem w dziedzinie, która jest tematem Twojego bloga – pamiętaj, że jeżeli chcesz aby internauci wracali na twojego bloga, musisz wiedzieć o czym piszesz – najlepiej jak w danym temacie będziesz „ekspertem”, w tym celu warto się dokształcać poprzez czytanie różnego rodzaju publikacji, czy to e-booki czy książki.

Pisz o nowościach – bądź zawsze na czasie i pisz o aktualnych wydarzeniach, przede wszystkim o tych związanych z tematyką bloga. Bądź zawsze pierwszy.

Często aktualizuj swojego bloga – nie ma nic gorszego na blogu czy stronie www, jak przestarzałe informację lub ostatnia nowość sprzed roku. Nikt nie wraca na strony, na których nic się nie dzieje. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pisanie 2-3 posty dziennie ale wiem z doświadczenia, że nie jest to łatwe zadanie. Myślę, że 2-3 posty tygodniowo to też dobry rezultat. W ten sposób przyzwyczaisz swoich gości do tego, że na pewno co paradni będą mogli przeczytać o czymś nowym w interesującym ich temacie.

Wchodź w interakcję z czytającymi twojego bloga – jeżeli ktoś pozostawi komentarz lub wyrazi swoje zdanie do danego posta nie pozostawiaj go samemu sobie, włącz się do dialogu. To przyczyni się do powstania swego rodzaju dyskusji pod danym tematem, która może przyciągnąć kolejne osoby.

Odpowiadaj na pytania zawarte w komentarzach pozostawionych przez odwiedzających -  pytań nie pozostawiaj bez odzewu, staraj się odpowiadać na nie w miarę możliwości.

Linkuj do ciekawych miejsc w sieci – jeżeli w swoich postach będziesz odwoływać się do ciekawych miejsc w sieci twoi odwiedzający będą wiedzieli, iż warto jest wrócić na twojego bloga bo zawsze będą mogli poznać nowe ciekawe strony.

Linkuj do innych - …a i oni będą linkować do ciebie, w ten sposób zdobędziesz linki tak bardzo potrzebne w pozycjonowaniu w przypadku Googla, uzyskasz także nowych odwiedzających.

Zostawiaj komentarze na innych blogach – przede wszystkim komentuj posty na innych blogach jako pierwszy. W większości przypadków dodając komentarz możesz dołączyć adres swojej strony www. W ten sposób ponownie zdobywasz linki dla Gogola. Ze swojego doświadczenia wiem również, że takie linki często są klikane, ponieważ każdy jest ciekaw jak wygląda strona www lub blog autora danego komentarza. 

Przejrzysty design – zadbaj o to aby twój blog był czytelny, przejrzysty i schludny. Niech się go łatwo czyta. Unikaj ciemnego tła pod tekstem.

RSS – zachęcaj odwiedzających do subskrypcji  twojego kanału rss. Za każdym razem jak napiszesz nowego posta będą oni o nim automatycznie informowani. To naprawdę świetne narzędzie – zobacz jak działa.

Pisz artykuły i umieszczaj je w katalogach z artykułami do przedruku – jeżeli piszesz artykuły na swojego bloga to warto również co ciekawsze z nich umieszczać w takich miejscach jak Artykularnia.pl - więcej podobnych. W łatwy sposób zdobędziesz nowych odwiedzających i linki prowadzące do twojego bloga.

Przypominam, że warto również promować bloga tak jak to się robi z tradycyjnymi witrynami www tzn. poprzez katalogowanie i pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Ogromną zaletą takich systemów blogowych jak Wordpress czy Blogger jest to, że ich blogi dobrze się pozycjonują.

Zastosuj się do powyższych wskazówek a na pewno zdobędziesz wielu nowych odwiedzających, którzy z chęcią powrócą aby poczytać twojego bloga. Tak, jak wspomniałem na początku tego artykułu, im więcej stałych odwiedzających tym więcej zarobisz. Pisz z pasją i szczerze, a odwiedzających traktuj jak gości w domu.----------

Programy partnerskie czyli praca w e-Biznesie - http://www.linkpraca.pl

Inne mini serwisy to:

- http://praca.linkpraca.pl
- http://www.banki.linkpraca.pl

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3023
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3288
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6011
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 11502
58
komentarze: 96 | wyświetlenia: 7660
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13774
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55700
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5445
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64537
14
komentarze: 0 | wyświetlenia: 9039
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14868
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19919
25
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2694
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2789
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska