Login lub e-mail Hasło   

Czy będziesz łysy?

Skłonności do łysienia to przede wszystkim genetyka. Według najnowszych badań naukowców ludzie za około 40-50 lat będą się rodzili z wyraźnie wyższymi czołami. Więc łysych mężczyzn będzie coraz więcej, spowodowane jest to postępem cywilizacyjnym.
Wyświetlenia: 10.725 Zamieszczono 07/04/2007

Skłonności do łysienia to przede wszystkim genetyka. Według najnowszych badań naukowców ludzie za około 40-50 lat będą się rodzili z wyraźnie wyższymi czołami. Więc łysych mężczyzn będzie coraz więcej, spowodowane jest to postępem cywilizacyjnym. Dzisiejsza nauka dowodzi, że ludzie bez włosów przeważnie są bardziej inteligentni niż ci z włosami. A w przyszłości będzie ich coraz więcej.

Jeśli jednak jesteś zaprzyjaźniony ze swoją fryzurą zacznij o nią dbać by zbyt wcześnie Cię nie opuściła.

Rodzina

Oczywiście powinieneś przeprowadzić wywiad środowiskowy w rodzinie. Jeśli nikt z bliskich nie miał takich problemów prawdopodobnie ciebie to też nie będzie dotyczyło. Sprawdzić powinieneś wszystkich wujków kuzynów itd. Nawet 3 pokolenia w tył.

A jak w łatwy sposób zabezpieczyć się przed łysieniem.

Stres

Na pewno słyszałeś, że ktoś np. osiwiał ze strachu. To prawda, często się to zdarza np. gdy marynarz wypadnie za burtę ipanicznie się boi że statek nie zawróci- w takiej sytuacji osiwieć można nawet kilka minut.

Przedwczesna siwizna prowadzi do osłabienia włosów, a w konsekwencji do ich wcześniejszej utraty.

Walcz ze stresem przede wszystkim relaksem, nie przynoś pracy do domu, staraj się więcej czasu spędzać z bliskimi i nie przejmować rzeczami na, które nie masz wpływu.

Brzmi pięknie ale to nie takie łatwe? Cóż każdy musi dać sobie rade ze stresem, dobrym pomysłem będzie np. znalezienie sobie hobby.

Kluczem do sukcesu jest po prostu pozytywne myślenie.
Najprostsza techniką uczącą pozytywnego spojrzenia na świat jest patrzenie na rozwiązanie problemu a nie rozmyślania o nim. Zamiast zadawać sobie pytanie: dlaczego mnie to spotkało? Co ja takiego komu zrobiłem? Pytaj siebie jak wyjść z tej sytuacji? Jak mogę to wykorzystać w przyszłości? I jaka szansa się za tym kryje?

Sport to zdrowie

Regularne uprawiania sportu pomaga utrzymać bujną fryzurę. Sportów taki jak koszyków, piłka nożna czy tenis (nie dotyczy to Andre Agassi’ego). Badania naukowe dowodzą, że regularne uprawiania takich dyscyplin pomaga utrzymać odpowiedni poziom androgenów w organizmie, odpowiedzialnych m.in za łysienie.

Teraz tylko trzeba wiedzieć co znaczy regularnie. Regularne ćwiczenia rozpoczynają się po około 1, 1.5 mieniący treningu 3-4 razy w tygodniu.

Odżywianie

Ważne by prawidło się odżywiać. Jeśli zdecydowanie trudno Ci utrzymać jakąkolwiek dietę to jedz raz w tygodniu szpinak tak jak bohater kreskówki Popay. Czerwone mięso jako składnik diety również wspomoże cebulki włosów.

 

Źródło: all4men.pl  

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1376
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1621
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 929
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Dodał do zasobów: all4men.pl
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska