Login lub e-mail Hasło   

Dla handlowców, czyli dla wszystkich

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://biznes.artykularnia.pl/dzialalnos(...)88.html
Często to powtarzam, co gdzieś usłyszałem, że w życiu, nie każdy może być w jakiejś dziedzinie najlepszy, ale przecież wystarczy być pierwszym. Tym bardziej cieszy mnie, że dziś...
Wyświetlenia: 1.107 Zamieszczono 16/05/2007

Często to powtarzam, co gdzieś usłyszałem, że w życiu, nie każdy może być w jakiejś dziedzinie najlepszy, ale przecież wystarczy być pierwszym. Tym bardziej cieszy mnie, że dziś zamieszczam ten artykuł. Jestem sobie pierwszy.
Będąc obserwatorem sceny politycznej, mogę powiedzieć, że mało mnie ona dotyczy i oby tak pozostało jak najdłużej. Gospodarka, o której zapewne wielu zawsze będzie się wypowiadało, ma się nienajgorzej, dlatego ten temat pozostawię specjalistom, których tu zapewne nie zabraknie.
Interesuje mnie biznes. Ten biznes, który rozwija się najbardziej dynamicznie, a mam na myśli sprzedaż w Internecie.
Na stronach amerykańskiego Forbs'a, wyczytałem, że tu w sieci, można kupić już wszystko.Od bezludnej wyspy, za jedyne 1,5 mln $, poprzez "doznania Bonda" za 75 tyś. dolarów, do działki na księżycu, a za ile nie pamiętam.

W sytuacji, gdy dziennie powstaje dziesiątki sklepów internetowych, nowych witryn i pomysłów na biznes, z uśmiechem na ustach i paradoksalnie stwierdzam, że nie skończy się deficyt na ludzi handlu. Na rasowych przedstawicieli handlowych. Za każdym e-biznesem, musi stać ktoś, kto będzie robił za handlowca. To bardzo pocieszające dla mnie.

Także e-biznes nie poradzi sobie bez kontaktów międzyludzkich, a myślę, że wielu jest o tym przekonanych decydując się na "krok w Internet".
Mało tego, tym którzy myślą poważnie o e-biznesie, powiem jeszcze jedno: macie przynajmniej o jednego handlowca za mało. Musicie mieć jeszcze e-handlowca.

"Siedzę" w Internecie długo. Wrodzona skromność, nie pozwala mi powiedzieć, że bardzo długo. Kurak wodna, od początku w nim jestem! Pamiętam czas, gdy jedyny możliwy dostęp, był poprzez dial-up, a wtedy nie myślałem, że zasiądę kiedyś przed monitorem i surfując, wymyślę to czym dziś, chciałbym się podzielić.

Kontrowersja pierwsza: podzieliłem ludzkość na dwie kategorie.
One (te kategorie) przenikają się, bo nie jesteśmy w stanie pozostać tylko w jednej.
Może to zbytnio uproszczę, ale tu, w sieci (w "realu" przede wszystkim), podział jest ewidentny, a po której bardziej będziesz stronie, to już zależy wyłącznie od Ciebie.
Sprzedajesz albo kupujesz. Przewagę osiągasz, gdy więcej sprzedajesz niż kupujesz. Trywialne co? Ale ile razy w ten sposób pomyślałeś?

Wiem, że to wszystko nie bardzo jest odkrywcze, ale im szybciej zdamy sobie sprawę jak handel w sieci głęboko sięga do portfeli i jakie to jest banalne sięgać do nich, tym łatwiej będzie zrozumieć, co wkrótce każdy handlowiec musi zrobić. Musi nauczyć się jak sprzedawać swój produkt w sieci, bo nie ma wyjścia. To budowanie przewagi.

Nie zamierzam w tym miejscu rozkładać każdej strony www na czynniki pierwsze , by wskazywać, że nawet tam gdzie wszystko teoretycznie rozdaje się za darmochę, znajdziesz reklamy, boksy i komercyjne treści. Bój o klienta jest bezwzględny. Każda strona to Sprzedający.

Wszędzie zastawia się pułapki, haczyki. Jedni robią to wręcz perfekcyjnie inni wręcz beznadziejnie.

Teraz będzie naprawdę szczerze. Mam kilka wskazówek i kierunków. Przemyśl to.
Wydawać by się mogło, że w serwisie takim jak przedstawiciel-handlowy.pl klientami będą ludzie którzy, zajmują się handlem. Otóż nie. Ja wymyśliłem zupełnie coś innego.

Przyznaję, że na naszej stronie są linki, produkty, na których zarabiam. Wybacz;)
Mój pomysł jednak sięga znacznie dalej.

Chciałbym stworzyć taki inkubator'ek przedsiębiorczości wyposażony we wszystkie dostępne mechanizmy wspierania użytkowników. Po co? Po to, by każdy kto skorzysta z jego zasobów był w jakiś sposób związany z tym miejscem. By nadmienił, że to właśnie tu znalazł inspirację. Podobno już się nas cytuje w pracach dyplomowych, jako źródło.

Twoja firma albo Ty osobiście, będziesz potrzebował wiedzy, która pomoże rozwinąć Ci skrzydła w sieci. Będziesz musiał wiedzieć jaką wybrać domenę, jak pozycjonować swój biznes, gdzie szukać pomocy.

Wchodząc na nasza stronę dostajesz wiele wskazówek co robić, by pozyskiwać klientów lub skupiać uwagę na swoim produkcie.
Jeśli jesteś kupującym, to to zignorujesz. Całe życie będziesz kupował.
Jeśli sprzedajesz cokolwiek a w dodatku chcesz to robić w sieci, to musisz się zastanowić gdzie szukać pomocy.

Wkrótce o tym, że nie należy zadawać się ze znajomymi.... informatykami ;)

---------------------------------------------------
Grzegorz Borys
Sales Management Consulting
SMC Polska
www.przedstawiciel-handlowy.pl
www.e-PH.pl----------

Prowadzę Portal Handlowców.

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


131
komentarze: 42 | wyświetlenia: 102270
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17956
30
komentarze: 24 | wyświetlenia: 3072
11
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5563
11
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1167
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7600
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648802
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17656
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53597
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 23090
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28030
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 11912
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3956
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska