Login lub e-mail Hasło   

Czy po rzuceniu palenia przybiorę na wadze? Zdrowe odżywianie.

Warzywa i owoce poza niską zawartością kalorii dostarczają nam wielkiej liczby witamin i mikroelementów oraz antoksydantów które chronią nas przez wieloma n...
Wyświetlenia: 3.000 Zamieszczono 28/05/2007

    Warzywa i owoce poza niską zawartością kalorii dostarczają nam wielkiej liczby witamin i mikroelementów oraz antoksydantów które chronią nas przez wieloma niebezpiecznymi dla zdowia i życia chorobami.Chcąc się zatem zdrowo odżywiać powinniśmy odwrócićproporcje na naszych talerzach. Mięso powinno być jedynie dodatkiem do dużej ilości surówek.

     Bardzo ważną substancją w odchudzaniu jest błonnik. Są to włókna roślinne posiadające wręcz magiczne właściwości wchłaniania toksycznych substacji i usuwania ich z naszych organizmów. Dodatkowym atutem błonnika w odchudzaniu jest wytwarzanie tzw. masy objętościowej zapełniejącej żołądek i powodującej uczucie sytości.

    Ostatnio bardzo wzrosło spożycie owoców w naszym kraju ale z warzywami jest nadal problem. Zapominamy, że nasza dieta musi być różnorodna a zawartość warzyw i owoców musi być bardzo duża ponieważ nasz organizm nie potrafi magazynować zawartych w nich substancji na zapas w związku z czym musimy je dostarczać regularnie. 

    Soki owocowe są bardziej kaloryczne. Nie zawierają one niestety błonnika ale są bogate w witaminy i mikrelementy. Stanowią zatem wartościowe uzupełnienie diety. Podczas odchudzania najepiej gasić pragnienie niegazowaną chłodną wodą. Nasz organizm spali wtedy dodatkowe kalorie na jej ogrzanie.

    Wbrew obiegowej opinii nie musimy przybrać na wadze po rzuceniu palenia. Prawdą jest że wraz z rzuceniem możliwy jest wzrost apetytu jednak zgodnie z badaniami tylko ok 1/3 z nich przybiera na wadze. Mniej więcej tyle samo wogóle nie tyje a są nawet tacy którzy na wadze tracą. Dym którym się inhalujemy podczas palenia papierosów zawiera ponad 4000 związków chemicznych w tym ponad 40 rakotwórczych. Dobrze jest być szczupłym ale przede wszystkim należy dążyć do tego aby być zdrowych więc jeśli przed rzuceniem tego nałogu powstrzymuje Cię wizja przybierania na wadze to nie musiasz się już więcej obawiać.

 

Wystarczy, że zastosujesz się do kilku zaleceń:

- posiłki spożywaj regularnie i pamiętaj, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie

- po zerwaniu z nałogiem zmień sposób odżywiania się

- dodatkową pomocą w utrzymaniu wagi mogą być specjalne odżywki i suplementy 

- przez pierwsze kilka tygodni waż się codziennie a po tym okresie przynajmniej raz w tygodniu

- staraj się uprawiać jakiś sport lub chociaż szybkie spacery

- licz zjedzone i spalone podczas wysiłku kalorie 

 

Podobne artykuły


158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 71506
81
komentarze: 61 | wyświetlenia: 128168
39
komentarze: 33 | wyświetlenia: 222219
37
komentarze: 25 | wyświetlenia: 59960
32
komentarze: 8 | wyświetlenia: 77254
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5419
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 13223
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3994
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 17085
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 48389
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66873
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska