Login lub e-mail Hasło   

Odwaga bycia sobą

Czy masz odwagę żyć zgodnie z tym co dyktuje Ci Twoje serce? Zapewne wielokrotnie wydawało Ci się to niemożliwe. A pasja? Gdzie to wszystko się podziało?
Wyświetlenia: 14.647 Zamieszczono 30/05/2007

Czy masz odwagę żyć zgodnie z tym co dyktuje Ci Twoje serce? Zapewne wielokrotnie wydawało Ci się to niemożliwe. A pasja?
Gdzie to wszystko się podziało? Może jest stłumione w Tobie i nie pozwala na rozluźnienie, na pełnię istnienia. Zawsze jest ta sama chwila, idealna do duchowego odrodzenia i spojrzenia na sprawy z innej perspektywy. Jednak skąd to ograniczenie? Chciałbyś wiele zrobić, ale nie możesz z powodu uwarunkowań społecznych czy kulturowych. Przywiązanie do tego jest niebezpieczne, a tym bardziej trzymanie w sobie zahamowań.

To nie pozwala płynąć Twojej energii. Wszystkie marzenia, wizje spychane są do ciemnej piwnicy, a z czasem tworzą chaos niepozwalający na zdrowe funkcjonowanie.
Człowiek sam pozwala na niewolę. Warto przyjrzeć się z bliska wszystkim Twoim sprawom. Kiedy pozostaną niezałatwione, wpłyną niebezpiecznie na życie. Tłumienie nie pozwala na rozkwit i na bycie prawdziwym. Wszechświat ma tyle do zaoferowania, i każdy może korzystać z jego bogactwa. Wszystko istnieje dla Ciebie i poprzez Ciebie. Jest proste i piękne. Stań się rozluźnieniem, kiedy wykonujesz pozornie zwyczajne czynności. Boisz się żyć, robić to, na co masz ochotę? A Może wszystko pozostaje w sferze niezrealizowanych marzeń? Tylko Ty masz szansę to odkryć i nie czekaj aż nastąpi wybuch.Przełamanie ograniczeń wymaga pewnej odwagi, umiejętności bycia wodą w każdej sytuacji. Zapewniam, że warto.
Masz prawo uczestniczyć, w czym tylko zechcesz, być doświadczeniem, jakiego potrzebujesz. Martwisz się, że ktoś powie, że jesteś wariatem? Że to, co robisz jest szaleństwem? Jedynie, jeśli w Twoich oczach coś będzie szaleństwem, inni w to uwierzą. Wszystko, co pozwoli Ci bardziej być sobą i zainspiruje świat jest dobre. Ty sam wiesz, co takie jest i już teraz możesz wydobyć całe światło, które masz do zaoferowania.Kieruj się sercem w swoich dążeniach. Zauważ, że Ci, którzy zmieniają świat raczej nie myśleli o niedorzeczności swoich pomysłów. Oni po prostu zrobili to, co mieli zrobić. Zrealizowali to z pewnością, stworzyli coś, co zwiększyło różnorodność rzeczywistości. Zaufaj, że i dla Ciebie starczy miejsca, gdyż wszechświat pełen jest nieograniczonych możliwości i inspiracji do rozwoju. Ważne jednak, aby działania były korzystne dla Ciebie i innych.Zobacz siebie prawdziwego, zupełnie nagiego i zaakceptuj. Narodzi się wtedy nowa kosmiczna postać, nie lękająca się obcych wpływów i opinii.
Stań się tym, co zawsze chciałeś osiągnąć i zobacz, że to jest prawda. To, co tworzysz jest Twoim światłem i mocą. Możesz rozświetlić sobą więcej niż Ci się wydaje. Uczynić coś z pełnym zaangażowaniem i pewnością. Ludzie, którzy mają odwagę być sobą, realizować się w tym wymiarze są pewnego rodzaju drogowskazem dla każdego z nas. Pokazują ile można uczynić. I ciągle można, bez ograniczeń. Wyjdź i popatrz nocą na gwiazdy, tańcz w deszczu – to nie ma znaczenia, co powiedzą inni. Jeżeli powiedzą to jest to tylko Twoje własne myślenie i kreacja. A zupełnie niepotrzebnie. Jesteś tu po to, aby się zrealizować. Wyzwolić pełną energię. Ona rozbije wszelkie mury nie pozwalające Ci żyć.
Możesz swobodnie odetchnąć i poczuć, że jesteś częścią egzystencji, co daje Ci pełne prawo do wszelkiego rodzaju cudów. Nie wiesz, co mógłbyś uczynić? Nie uwierzę.
Jesteśmy duchową aktywnością, nasz dom jest w każdym miejscu. To życie, które masz jest Twoją szansą. Kolejną szansą, w której możesz poznać siebie. Kiedy opadną wszelkie łańcuchy zaleje Ciebie nieograniczona energia o której istnieniu być może nie wiedziałeś. Wyzwól pełnię swej istoty, doświadcz tego, kim jesteś. Jedynie Ty siebie krępujesz. Nawet, kiedy zrzucimy odpowiedzialność za to na innych to nie pomoże. Zezwalamy na wszystko, co nas spotyka.
Jesteś tym, kim jesteś. 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1357
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1097
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1119
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 629
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 803
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1062
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1356
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1256
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 655
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1229
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1144
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 836
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 354
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacjeDla mnie takim kluczowym momentem aby uwierzyć w realizację swoich marzeń było przeczytanie książki P. Coelho "Alchemik". Dużo osób twierdzi, że pisze on po prostu baśnie. Moim zdaniem tak nie jest i chyba częścią swojego życia dowiodłem tego.
Żeby spełnić się (czuć się spełnionym) trzeba spełnić też swoje marzenia. To długi i skomplikowany temat. Ważne jest aby być pewnym, że czegoś napraw ...  wyświetl więcej

  nojman,  18/02/2008

Tak książka "Alchemik" jest naprawdę dobra! Polecam przeczytanie "weronika postanawia umrzeć" pzd

Święte słowa... Myślę, że choć za marzenia musimy czasem dużo płacić, to korzyści jakie z nich osiągamy bywają dużo większe... Znam wiele osób, które o tym zapominają... Dośc zgubne podejście... Bo pewnego dnia budzimy się rano i myslimy "Nie wiem co mam ze sobą zrobić, dla kogo i czego żyć". Sam kiedyś obudziłem się z taką myślą. Przeraziło mnie to, więc wziąłem się w garśc i postanowiłem zostawić coś na tym świecie... Choćby małą cząstkę!

  barakuda,  14/07/2007

jesteś Sajanko jeszcze młoda ale mądrosci życiowej masz w sobie dużo.Twój artykuł wstrząsnął mną,gdyż zawiera moje nie wypowiedziane myśli.właśnie tak zaczęłam podchodzić do życia gdy skończyłam50 lat.powiedziałam sobie i rodzinie -DOSYĆ-teraz zaczynam żyć po swojemu.MOJE ZYCIE ZACZEŁO SIE PO PIEĆDZIESIĄTCE.-i bardzo sięz tego cieszę.A Twój artyuł ubrał to w słowa.

  arturion,  21/08/2007

Dla mnie ten temat ścisle wiaże się z pewnością siebie. Kilka lat temu całkiem poważnie wziąłem się za rozwijanie w sobie tej właśnie "umiejętnosci". Do dzisiaj interesuje mnie ten temat. M.in. ostatnio trafiłem na e-booka, z którego trescią całkowicie się zgadzam, choć to trochę nietypowe podejscie. www.pewnosc.infinitemind.pl

warte uwagi lecz tylko dla ludzi chcacych odmienic swoje zycie, bo sam juz mialem "przyjemność" z takimi co powiedzą: "nie" na wszystko co świeże i nowe he
dostrzec samego siebie i swoje potrzeby - nie znam nic piekniejszego :P no mlze poza paroma fizjologicznymi potrzebami:) ale do sedna:
cieszy mnie iz ta wiedza jest obecnie masowo rozpowszechniana a tym samym testowana przez kolej ...  wyświetl więcej

  oldml,  13/02/2008

Aż mi się łezka w oku zakręciła. Cieszę się, że nie tylko ja tak myślę. Norma to ogół, a ja jestem elementem marginesu ;-).

P.S. oddam Ci co mam (oczywiście na EIOBA)

  mazur,  13/02/2008

Normalnie „wymiękłem” jak przeczytałem artykuł. Jak zobaczyłem twój komentarz i punkty to normalnie nie wiem – Zatkało mnie. Normalnie zatkało. Cóż można powiedzieć. Wiatr rzeczywiście wieje tam gdzie chce i dlatego może nam wiać w żagle nabierając rozpędu, gdy spuścimy łódkę na rzekę. Rzekę rzeczywistości, w której jesteśmy zamknięci omijając zdradliwe wiry wybierając port, który nam (a nie komuś ...  wyświetl więcej

  sajanka,  13/02/2008

Dziękuję, ale skąd takie zdziwienie?

  ,  13/02/2008

Marku, to teraz jeszcze szaty oddaj, miseczke zebracza skombinuj i mozesz tu na forum za intelektualnego sannjasina uchodzic, he he he :-) Wyzszego miejsca w statystykach moze nie zyskales, ale sympatie i owszem :-))) Pozdrawiam :-)

  oldml,  13/02/2008

Miseczka jest - na dzień dzisiejszy:
1. 5 artykułów (1 w poczekalni, ale mało czytelników)
2. 319 komentarzy (z tym włącznie) można dawać i brać +/- :-)
Z szatami gorzej ;-)
A jeżeli zyskałe tym czyjąś sympatię, to bardzo się cieszę - to cenniejsze niż ranking.
Zauważ jeszcze, że artykuł znalazł się na pierwszej stronie i może go przeczytać więcej ludzi. Wiadomo, ...  wyświetl więcej

  oldml,  13/02/2008

Ten tekst, to jak współczesna wersja Dezyderaty jak słusznie zauważyła moja żona, a potem zrobiła scenę zazdrości - za punkty :-)

P.S. widzę Sajanko, że dodałaś zdjęcie i kilka słów o sobie. To mnie cieszy - być może EIOBA zyska nowego komentatora.

P.S. 2 to miało iść wyżej :-(

  ,  13/02/2008

No, artykul piekny, chcialem taki napisac wlasnie, ale co bede powtarzal, he he :-) Bez stania sie soba takim, jakim sie jest nie mozna byc szczesliwym, a zaakceptowanie siebie i odwazenie przejawienia to poczatek drogi stawania sie kims wiecej... Ale ludzie zwykle tancza do melodii tego, czego oczekuja inni i choc dzieki temu zyskuja poklask, to zwykle wcale szczesliwi nie sa.. :-)

w calym swym zaklamaniu ten świat jest piękny - sztuką wielką jest odnaleść siebie pozdrawiam

  oldml,  13/02/2008

Świat jest piękny i ludzi nie ma złych, tylko cząsto ronią złe rzeczy, a to smutne :-(

  mazur,  15/02/2008

Mogę dodać tylko tyle - a szkoda. Być sobą to najważniejsze. Jednak trzeba uważać, aby się przypadkiem nie zatracić w mało istotnych sprawach. Tak jak obiecałem – będę twoje teksty publikował. Warto!

  nojman,  18/02/2008

Artykuł jest świetny. Wszystko sprowadza się do pozytywnego myślenia i realizowania siebie. Zastanawiam sie dlaczego tak wiele boi się być naprawdę sobą!? To naprawdę miłe uczucie działać zgodnie z sobą. A to co o nas sobie pomyślą inni jakie to ma znaczenia? pozdrawiam

  wirna,  12/03/2008

Wydrukuję ten artykuł i ukryję pod poduszką.Po co? Abym każdego dnia na nowo mogła sobie przypomnieć że jestem "wiatrem",niezależnym i nieujarzmionym.Czasami muskającym delikatnie a czasami zrywającym czapki z głów. Ale wybór zawsze należy do mnie. Bo z czasem,z latami zapominamy własne marzenia, stajemy sie coraz mniej autentyczni. Tylko czasami coś nas boleśnie uwiera w sercu.Sami przed sobą tłu ...  wyświetl więcej

I co tu jeszcze komentować? Powiedzieliście wszystko!

  Eart,  26/04/2008

Bycie sobą dla mnie to osobiście bzdura... Każdy się zachowuje tak jak mu jest to na rękę... No ale artykuł na +, miejscami nawet sie zaczytałem

  dorotka,  07/05/2008

fakt,zyjesz tak jak tylko ty zdecydujesz....a ze rzecza ludzka jest popełniac błędy mozna czuc sie zle ze swoimi decyzjami.wtedy zatrzymaj sie i zmien kierunek nie oglądając sie za siebie.:)

Piękna wizja lecz nawet człowiek oświecony krępuje siebie pętami oświecenia.

  Mirosław T  (www),  27/05/2008

"Odwaga bycia sobą" to dar dany tym, którzy nie muszą zadbać o swój i swoich bliskich byt materialny. Nie jest możliwe "bycie sobą" przy przypadkowych współpracownikach, gdy zadania, terminy i układy są jedyną wartością. "Bycie sobą" jest określeniem częstym u ludzi, którzy nie znają siły wpływu innych ludzi w układach typu: praca/stosunki_podwórkowe/dom. Przyznam, że sam bym chciał, by świat był ...  wyświetl więcej

Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem: "Odwaga bycia sobą" to dar dany tym, którzy nie muszą zadbać o swój i swoich bliskich byt materialny." Czy w takim razie oznacza to, że każdy, kto nie dysponuje dobrymi podstawami materialnego ziemskiego bytu ma być niewolnikiem, ma tylko podporządkowywać się innym - różnym układom i układzikom? rezygnować z własnego zdania, z własnego życia?

Właśnie

...  wyświetl więcej

  Musk,  19/10/2008

Zabieram sie za realizacje marzeń.

Sajanka potrafi uskrzydlić to, co czasami skrzydlate nie jest.

W takim razie to już nie pewien napój, a "SAJANKA DODA CI SKRZYDEŁ"! Więc leć na skrzydłach orła i spełniaj swoje marzenia...Odwagi i powodzenia!

  Musk,  19/10/2008

Dziękuję.

Ale jak? Jak zacząć kiedy brakuje sił? Niech ktoś mi powie, jak! Proszę, niech ktoś powie, gdzie odnaleźć mobilizację? ...

Musisz odnieść się do tego co kochasz (lub też kogoś) każdego dnia mów sobie po 1000 razy "Mogę! A jak ci się to nie podoba to spadaj !" Nie patrz na innych co myślą na temat tego co kochasz , nie każdy potrafi zaakceptować różnorodność poglądów...Rób co Ci każe serce i nie oglądaj się na boki patrząc i mówiąc "Co sobie pomyślą?" Nie ważne ! Ważne , że Ty to kochasz i to jest powód dla którego masz to robić a innym g.... do tego ! Uświadom sobie , że jesteś jaki jesteś i że MOŻESZ !

  aniak34  (www),  27/04/2011

Bardzo mądry artykuł, ładnie napisany...tylko właśnie, to co się czyta nie zawsze tak prosto wpasowuje się w nasze życie, nie zawsze umiemy korzystać z takich rad i iść rzeczywiście za swoimi marzeniami. Zazwyczaj brakuje nam odwagi, pewności siebie, wielu pewnie czynników składających się na ogólne "boję się spróbować". Ale na pewno warto próbować walczyć z samym sobą, być może kiedyś spotka nas ...  wyświetl więcej

Wspaniały artykuł:) Bardzo budujący:)

Nasunęła mi się jedna myśl: żeby być sobą, trzeba najpierw wiedzieć kim się jest, znaleźć drogę do siebie. A to bywa trudne. Co jest nasze, a co nam wmówili, że nasze? Czasami mam trudności z rozróżnieniem.

"Zezwalamy na wszystko, co nas spotyka." - bardzo mądre słowa, musimy sobie zdać sprawę z naszej odpowiedzialności za życie...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska