Login lub e-mail Hasło   

Tworzymy atrakcyjny banner reklamowy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://biznes-internetowy.artykularnia.p(...)21.html
Istotną rzeczą w dzisiejszym świetle marketingu jest reklama. Objęła ona swoim zasięgiem słowo pisane, mówione oraz z biegiem lat wkroczyła na strony internetowe w formach banne...
Wyświetlenia: 2.747 Zamieszczono 20/06/2007

Istotną rzeczą w dzisiejszym świetle marketingu jest reklama. Objęła ona swoim zasięgiem słowo pisane, mówione oraz z biegiem lat wkroczyła na strony internetowe w formach bannerów reklamowych, bilboardów, linków, buttonów itp.Istotną rzeczą w dzisiejszym świetle marketingu jest reklama.
Objęła ona swoim zasięgiem słowo pisane, mówione oraz z biegiem lat wkroczyła na strony internetowe w formach bannerów reklamowych, bilboardów, linków, buttonów itp.

W tym tutorialu przedstawimy Wam jak można stworzyć bardzo atrakcyjny banner reklamowy w technice flash.
Do naszej pracy potrzebny nam będzie program Adobe Flash Mx 2004 lub Adobe Flash 8.

Wersję trial można pobrać stąd

Jeżeli już mamy Flasha przystąpimy do działania.
Z menu FILE wybieramy New, a następnie Flash Document i klikamy OK.

Ukaże się nam obszar pracy, na który klikamy i z panelu Properties ustawiamy rozmiar naszego banneru. My ustawimy sobie 468x60px. (Jest to domyślny rozmiar banneru reklamowego).

Ustawiamy sobie jakiś kolor tła i przystępujemy do wymyślenia jakiegoś specyficznego sloganu reklamowego.

My przypuszczamy, że prowadzimy firmę z branży rur i nasz slogan może brzmieć:

"Nie wierz w bzdury, kupuj tylko u nas rury!"  Tworzymy nową warstwę i wpisujemy ten nasz slogan. Następnie zaznaczamy nasz slogan i wciskamy CTRL + D. W ten sposób odseparowaliśmy każdą literę od całego zdania. Zaznaczamy jakiś fragment zdania (może to być jedna litera, jeden wyraz lub kilka wyrazów)

Tworzymy tyle nowych warstw, ile mamy fragmentów. Wycinamy z jednej warstwy nasz fragment, przechodzimy do nowej warstwy i wklejamy w tym samym miejscu (prawy przycisk myszy -> Paste in Place). W ten sam sposób postępujemy z każdym naszym zaznaczony fragmentem.

Pora teraz na animacje naszego tekstu. Zaznaczamy wszystkie warstwy i klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i wybieramy: Create Motion Tween. Przechodzimy teraz do 25 klatki i zakładamy tam klatkę kluczową (klawisz F6). W klatce 25 przenosimy każdy odseparowany wyraz na nasze pole robocze, kombinując nad innym ich rozmieszczeniem niż miało to na początku. Tym sposobem uzyskaliśmy bardzo ciekawy efekt animacji tekstu. Można byłoby jeszcze dodać na początku kolor alfa uzyskując w ten sposób wyłanianie się teksty zza mgły.

Wstawiamy kolejną klatkę kluczową w klatce 50. Dzięki czemu uzyskamy chwilę na przeczytanie przez odbiorcę naszego sloganu. Do naszego tekstu można, a nawet należy dodać logo firmy. W kolejnym etapie dobrze by było opisać trochę cele działania oraz nasze produkty. Można to zrobić stosując Motion Tween .

Bardzo ważnym elementem każdego bannera reklamowego jest odsyłacz, który nas przeniesie po kliknięciu na stronę firmy. Zacznijmy od narysowania dużego prostokątu zakrywającego nasz cały banner. Następnie zaznaczamy go i wciskamy F8 - wskazujemy na button i zatwierdzamy. Teraz mamy już nowy symbol. Nie zapomnijmy ustawić przezroczystość w mikserze kolorów (Alpha - 0%) Kiedy mamy już button poraz na przypisanie mu akcji do wykonania po kliknięciu w niego.

Otwieramy panel action i wpisujemy:
Pamiętamy, żeby zamienić www.TwojaFirma.PL na adres własnej firmy.

I tym sposobem uzyskaliśmy bardzo ciekawy banner reklamowy. Oczywiście można dodać tam również zdjęcia produktów, logo firmy, jakieś inne obrazki. Wszystko zależy od wyobraźni twórcy.

Pobierz gotowy banner----------

Jarosław Miazga jest dobrym webmasterem. Zarządza stronami internetowymi oraz prowadzi własne serwisy.
Największym i najbardziej znanym serwisem jest portal http://advt.pl
Zapraszam do częstych odwiedzin!

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75162
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648790
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15421
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21844
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40770
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17649
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13314
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53579
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22990
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18404
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23612
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18904
 
Autor
Dodał do zasobów: Artykularnia.pl
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska