Login lub e-mail Hasło   

Pewna smutna historyjka (ale z morałem)

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://biznes.artykularnia.pl/dzialalnos(...)83.html
Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo.
Wyświetlenia: 22.865 Zamieszczono 31/07/2007 

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Zakładasz swoją firmę. Gdzieś kiedyś słyszałeś, że nie jest łatwo, szczególnie na rynku polskim, ale wierzysz w siebie i wiesz, ze Tobie akurat się uda. Przez miesiąc czasu nie robisz nic, cieszysz się po prostu, że jesteś właścicielem firmy, przedsiębiorcą, ach! jak to brzmi dumnie! W drugim miesiącu snujesz plany na temat zarobków i wszystkich luksusów, jakie będziesz mógł sobie zapewnić. Trzeci miesiąc mija, a Ty już masz pięknie wyposażone biuro, kompetentną sekretarkę, która mówi do Ciebie „Panie Prezesie” oraz pięknie wypolerowany samochód służbowy- w Twojej cudownie rozwiniętej wyobraźni. Czwarty miesiąc, płacisz kolejny ZUS i zaczynasz się niepokoić, że firma niezbyt dobrze prosperuje, właściwie wcale, no ale to dopiero początek, początki przecież zawsze bywają trudne. Dalej marzysz, ba! w szóstym miesiącu działalności spisujesz nawet cele, jakie zamierzasz osiągnąć. Pół roku minęło, a Tobie pomału kończą się oszczędności, nie masz żadnych klientów, nic nie zarobiłeś, cierpisz na bezsenność. Zaczynasz narzekać przyjaciołom na system podatkowy i ubezpieczeń społecznych, na trudne przepisy, które komplikują Ci rozwój- to już ósmy miesiąc. Co by tu zrobić- pytasz przez dziewiąty i dziesiąty miesiąc a w jedenastym miesiącu zastanawiasz się, dlaczego Ci nie wyszło.  Po roku zamykasz firmę i wyjeżdżasz do Anglii, gdzie sfrustrowany będziesz rozpowiadał, jak to w Polsce nie da się żyć.

 „Jeśli nawet znajdujesz się na właściwej drodze, zostaniesz przejechany, jeśli będziesz tam tylko siedział.” Will Rogers

 Mój ulubiony fragment „Być najlepszym” Denis Waitley: „Wyobraźmy sobie, że twój syn przychodzi do ciebie i mówi: „Tato, chciałbym zostać aktorem.” Na to ty odpowiadasz:” Fantastycznie! Zatem musimy się najpierw zorientować, czy ci się uda znaleźć prace związana blisko z jakimś miejscem, gdzie ludzie zajmują się aktorstwem. Poza tym, jak sądzę, chciałbyś zapisać się na warsztaty aktorskie i spróbować zagrać jakieś epizodyczne role w pobliskich teatrach. Czy w ten sposób właśnie myślisz?”

„Ależ skąd tato, ty nic nie rozumiesz. Ja chce być gwiazdą. Chcę występować w filmach albo napisać przebój, nagrać go i odnieść wielki sukces, tak jak Michael J.Fox albo Bruce Springsteen.”

W tym właśnie problem. Ludzie - i młodzi i starzy- nie chcą starać się, inwestować i trwać w zamiarze. Oni żądają szybkiego sukcesu i oczekują go natychmiast. Spośród wielu listów, których autorzy pytają mnie o klucz do sukcesu, na zawsze zapamiętam jeden, skomponowany z dwóch części. Pierwsza zawierała przesłanie autora, druga nie zapisana, przeznaczona była dla mnie pod hasłem „proszę odpowiedzieć poniżej”

„Szanowny doktorze Waitley, proszę o przesłanie wszelkich niezbędnych informacji, które pozwolą mi zostać mówcą, autorem nagrań i książek oraz zdobyć fortunę. Bardzo mi się spieszy, proszę wiec o odpowiedź na pozostałej, nie zapisanej części tej kartki, co pozwoli Panu sformułować ją jak najkrócej i w sposób dla mnie najwłaściwszy. Pańska odpowiedź potrzebna jest mi bardzo pilnie.”

Sumiennie zapisałem cały wolny kawałek kartki: PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, PRACA, aż do ostatniego wolnego kawałeczka miejsca.”

Tak, tak. Bez pracy to możesz wygrać w toto lotka, choć i tu musisz przecież kupić los (skreślić numery już może za ciebie maszyna). Każdy z odnoszących sukcesy przedsiębiorców ci powie, że trzeba pracować na sukces. Trzeba DZIAŁAĆ! Coś robić i najlepiej jeszcze robić to z głową. Przestań wiec narzekać i zacznij działać! I co z tego, ze zajmie ci to trochę czasu, może więcej niż myślisz? Czas i tak mija, a Ty konsekwentnie pracując nad swoją firmą czy też jakimś projektem/przedsięwzięciem budujesz podstawy do lepszej przyszłości. Co z tego, że wymaga to wysiłku, niejednokrotnie wyrzeczeń, samodyscypliny, że będziesz czasami zmęczony? Chyba lepiej pomęczyć się teraz nad własnym sukcesem niż potem męczyć się bez niego, prawda? A zapłacić będziesz musiał tak czy siak. To jest kwestia wyboru. Ja wolę płacić już teraz. Niedawno natrafiłam na takie oto zdanie, które wisi u mnie na szafce jako najbardziej mnie inspirujące: „Ból dyscypliny jest mniejszy niż ból żalu”.

 "Bardzo wierzę w szczęście i odkrywam, że im więcej pracuję, tym więcej szczęście mi sprzyja."Thomas Jefferson 

 Nie ma windy do sukcesu. Musisz wejść po schodach.

 Pamiętaj! Tylko kura jest w stanie wysiedzieć sukces!

Ewelina Daniła- właścicielka firmy szkoleniowej Art Of Business zajmującej się szkoleniami biznesowymi jak i z zakresu samorozwoju

www.artofbusiness.pl

www.bizneszdusza.blog.onet.pl----------

Ewelina Daniła- właścicielka firmy szkoleniowej Art Of Business zajmującej się szkoleniami biznesowymi jak i z zakresu samorozwoju
http://www.artofbusiness.pl
http://www.bizneszdusza.blog.onet.pl


----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 858
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73314
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648177
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15121
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21577
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40521
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22669
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53299
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13140
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17448
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18154
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23243
 
Autor
Dodał do zasobów: Artykularnia.pl
ArtykułPierwszy tak dobry tekst. Tekst który mówi jak naprawde jest .. młodzi ludzie ( myslę tutaj również o sobie) chcą natychmiastowego sukcesu. Jednak sukces to inaczej efekt ciężkiej pracy. Pozdrawiam autora.

"sukces to inaczej efekt ciężkiej pracy" powiedzieli ci o tym na podstawach przedsiębiorczości w szkole?

"sukces to inaczej efekt ciężkiej pracy" - masz rację, tego uczą w szkołach i w domu. Człowiek, który odniósł sukces (dzięki praktyce) potwierdzi te słowa, ale doda jeszcze: "po warunkiem, że przy owej ciężkiej pracy dobrze się bawiłeś".

Świetny tekst, bo prawdziwie opisujący peregrynacje i wszelkie przypadki tych, którzy chcą być przedsiębiorcami. Entuzjazm - TAK, najlepsze chęci - TAK, marzenia - TAK. Można do tego jeszcze trochę dodać. Jeśli jednak zaczniesz od końca - tj. od biura, sekretarki itp. tzw. "atrybutów" , które wydają się być wizytówką firmy - to marne szanse.

To nie jest właściwa inwestycja. To są wyłącznie

...  wyświetl więcej

rewelacja. ciesze się, że czytam każdy art. na głównej stronie, bo ten (spowodu tytułu) mógłbym ominąć a ta tematyka bardzo mnie interesuje, także sugeruję aby zmienić tytuł by każdy kto go przeczyta wiedział o czym mówi tekst.

  Musk,  18/11/2008

Najbardziej bolesne w procesie stawania sie bogatym duchowo oraz materialnie jest całkowita zmiana własnych nawyków i przekonań, bo to tylko one trzymają nas w ryzach.

super artykuł. Bardzo mnie zmotywował.

  Elba,  23/02/2009

Trochę szaleństwa, determinacji i konsekwentenego uporu... tak wykuwa się sukces dzień po dniu, chyba że ktoś ma bogatego sponsora z układami (tatusia lub wujka). Dobry artykuł dla marzących o własnym biznesie, oby liczyli na własne siły, a nie cuda i ułatwienia rządowe.

Ladne podsumowanie esencji sukcesu

  pwz  (www),  05/07/2016

Największe biznesy świata bardzo często powstawały w garażach - nikt tam nie myślał o zatrudnianiu sekretarek ;) Kluczem do sukcesu jest pomysł i ciężka praca, jaką trzeba włożyć w jego realizację. No i czasem odrobina szczęścia.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska