Login lub e-mail Hasło   

Jak stać się geniuszem?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=531
Istnieje silny dowód na to, że wykonując jedno proste ćwiczenie możesz radykalnie podwyższyć twoje IQ - i nawet uczynić siebie samego geniuszem! Jakie jest więc to proste, łatwe i fantastyczne "ćwiczenie geniusza" mogące zwiększyć możliwości Twojego mózgu?
Wyświetlenia: 41.814 Zamieszczono 11/09/2007

Einstein

Co by się stało, gdybym powiedział ci, że jedyny dzień, w którym twoje IQ mogłoby wzrosnąć dwukrotnie, to dziś? A co, jeśli powiedziałbym ci, że wszystko, co potrzebujesz zrobić, byłoby dziecinnie prostą czynnością, czy stałoby się tak? Faktycznie, istnieje silny dowód na to, że wykonując jedno proste ćwiczenie możesz radykalnie podwyższyć twoje IQ - i nawet uczynić siebie samego geniuszem! Jakie jest więc to proste, łatwe i fantastyczne "ćwiczenie geniusza" mogące zwiększyć mozliwości twojego mózgu? Tak: prowadź dziennik lub pamiętnik. Każdego dnia lub kilka razy dziennie zapisuj na papierze wszystkie swoje myśli. Rób to przez jeden pełny rok, a szybko staniesz się inteligentniejszy - gwarantuję.

Zastanów się:

 · Badaczka Catherine Cox przestudiowała zapiski 300 geniuszy - światłych umysłów, takich jak Newton, Einstein, Thomas Jefferson - i odkryła, że wszyscy obsesyjnie prowadzili dzienniki lub pamiętniki.

 · Badania dowiodły, że tylko 1 procent ludzi na świecie regularnie prowadzi dzienniki. Badanie ujawniło też, że ten sam 1 procent prawie zawsze miał jakieś wysokie osiągnięcia i że prawie zawsze te osoby żyły dłużej, niż wynosiła średnia długości życia w ich czasach, miejscu i erze.

 · Thomas Edison napisał ponad 3 miliony stron notatek, listów i osobistych myśli, umieszczonych w setkach dzienników, które tworzył przez całe życie.

 · Wspaniały kosmolog Stephen Hawking ponad 30 lat temu zaraził się chorobą Lou Gehriga (stwardnienie zanikowe boczne), wówczas dawano mu tylko 2 lata życia. Hawking jest prawie całkowicie sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Nie może mówić, pisać, ani nawet poruszyć niczym więcej, tylko palcem. Ale 32 lata po zachorowaniu Hawking jest uznawany za jednego z największych myślicieli na świecie. Ożenił się ponownie kilka lat temu po rozwodzie i nie zwolnił nawe na moment ze swoimi wykładami na temat kosmologii i teorii względności kwantowych. Choć niezdolny, by fizycznie prowadzić dziennik, Hawking używa komputerów i innych pomocy mechanicznych do stałego zapisywania nie tylko nowych pomysłów i naukowych teorii, ale także swoich własnych wewnętrznych odczuć.

 · Kiedy był młodym człowiekiem, Albert Einstein zabrał młodą kobietę na randkę podczas rejsu. Randka nie wyszła zbyt dobrze. Młoda dama była sfrustrowana, ponieważ Einstein ledwie się do niej odzywał - za to cały dzień bazgrał coś w małym dzienniku, który wziął ze sobą.

To dobra wiadomość: aby odczuć wszystkie skutki zwiększania swojego IQ przez codzienne zapisywanie, nie musisz nawet zapisywać tego, co jest ze sobą logicznie powiązane! Tego faktu dowodzi dziennik jednego z wielkich umysłów XIX wieku, angielskiego wynalazcy Michaela Faraday'a, człowieka podziwianego przez samego Einsteina. Faraday zapełnił tysiące notesów zapiskami pozornie zupełnie bezsensownymi. Wielu badało dzienniki Faraday'a, mając nadzieję na odkrycie klucza do jego wspaniałego umysłu. Wszystkie próby spełzły na niczym. W "Win Winger" i w książce Richarda Poe "The Einstein Factor" jeden z badaczy napisał: "Pamiętniki [Faradaya] mają irytującą formę pomysłów zanotowanych, powtórzonych i zapomnianych - prawdziwy gąszcz, lub wyartykułowanych i niewyartykułowanych zasad, pojęć, obserwacji i faktów fizycznych". Faktycznie, najlepszą metodą na zwiększenie twojego IQ wydaje się prowadzenie przez ciebie dziennika przez cały dzień i zapisywanie różnych przypadkowych myśli, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Ma to również inną zaletę: prowadzenie dziennika "przypadkowych myśli" nie tylko powoduje, że stajesz się inteligentniejszy, ale też może wydłużyć twoje życie! Dowody na to pochodzą z fascynującego badania przeprowadzonego przez grupę niezwykłych zakonnic z Mankato w stanie Minnesota w USA.

Zakonnice są wyjątkowe z tego powodu, że żyją o wiele dłużej, niż wynosi przeciętny wiek umierania kobiet w Minnesocie. Większość z nich żyje ponad 90 lat, niektóre dożywają nawet 100. Niewiele bądź żadna z nich nigdy nie cierpiała na otępienie starcze lub chorobę Alzheimera. Co łączy te wszystkie siostry? Masz rację - one wszystkie obsesyjnie piszą dzienniki. Prowadzenie dziennika jest wymagane w ich zakonie. I tak badanie IQ zakonnic pokazało, że wszystkie mają poziom inteligencji dobrze przekraczający średnią. Oczywiście, były różnice w czystym i pogodnym stylu życia zakonnic, który najbardziej prawdopodobnie przyczynił się do ich wysokiej inteligencji i długowieczności - jednak prowadzenie dziennika jest tym kluczowym elementem, który je wszystkie łączy. To jest to. Kup notes, zdobądź pióro i noś je ze sobą wszędzie, gdzie tylko pójdziesz. Notuj twoje przypadkowe myśli, zastanów się nad tym, co piszesz, a już wkrótce możesz cieszyć się nowym, superwysokim IQ!

Ken Korczak, www.unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie: Ivellios

Creative Commons LicenseTen utwór utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.
Serwis Paranormalium.pl jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1596
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 664
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1156
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 768
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 735
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1026
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 652
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 808
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 348
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 379
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 478
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 537
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł  lowca,  16/09/2007

a może jest na odwrót. To geniusze piszą pamiętniki, a nie prowadzący pamietniki stają się geniuszami? co do siostrzyczek, to ich życie jest inne od zwykłej przeciętnej kobiety, nie żyją w stresie, nie jedzą z reguły fastfoodów. Dlaczego miałyby krócej żyć?
Czy więc to pamietnik przedłuża im życie w "pełnej świadomości" bez alzhaimera, czy też odpowiedni tryb życia ograniczający tłuszcze, s ...  wyświetl więcej

Geniusze często mają rozbiegane myśli i tysiąc pomysłów na sekundę. Dlatego muszą notować niektóre rzeczy...

No to po mnie, bo zamiast dziennika mam pliczki, hehe a zamiast pióra gęsiego klawiaturkę...

Ja piszę pamiętnik, ale czy jestem geniuszem... No chyba potrzebne jest to "coś" jeszcze.

Proszę podać datę urodzenia lub stworzyć KDU i zapraszam do KDU - geniusze Sław

Nukowcy prowadzili badania polegające na wyrywaniu musze nóg po koleji i wydawania rozkazu hop po wyrwaniu 6 nogi mucha ogłuchła.;)
A na poważnie około 1-1,5% ludzi to geniusze a znamy tych co coś zapisywali,
Mimo wszystko ludzie piszcie dużo dla polskiego języka i dla potomności geniuszami was to może nie zrobi ale ktoś was może kiedyś przeczyta

Ciekawy jest fakt, że geniusze tworzyli dla sztuki, nauki itp ale sporo z nich nie miała własnej rodziny. I tak samotni byli np. Kartezjusz, Kant, Newton, Beethoven, Galileusz, Kopernik, Spinoza, Leonardo, Michał Anioł, który zresztą powiedziało tej sytuacji :” Moja sztuka jest mi więcej niż żona”. Być może to kolejna przyczyna geniuszu.

dużo w tym prawdy co pan napisał.

Więc Panie Andrzeju ci geniusze z uwagi na swoją indywidualność, to właśnie ich postawy, zdolności były ukształtowane między innymi dominującymi liczbami w KDU, a kobieta czy rodzina jest im niepotrzebna – będą przeszkadzać w twórczości. Stworzyłem tekst KDU - geniusze. Pozdrawiam Sław

  swistak  (www),  15/02/2009

Wystarczy by kazdy Eugeniusz zamazał w dowodzie Eu korektorem

lowca, o tym samym pomyslalam. Wg mnie to jest raczej tak ze Ci geniusze pisali pamietniki bo mieli nadmiar mysli z ktorymi chcieli sie uporac a nie na odwrot.

a mnie tutaj zastanowiło takie coś...
jeżeli, tak samo zapisywanie swoich snów np. jak kto woli pamiętniczkach, ćwiczymy zdolność ich zapamiętywania. Następnie, jak kogo fantazja poniesie dalej, wyuczyć się świadomych snów i uzyskiwanie w nich kontroli... niekiedy widzi się na prawdę ciekawe rzeczy :) Co by było jeśli prowadziło by się oba takie dzienniki. Próbował ktoś się uczyć czegoś we ...  wyświetl więcej

Mi się wydaje, że coś w tym jest. Znam co najmniej dwie osoby które mają taki pamiętnik. Zapisują w nim wszystkie ciekawe myśli które przyszły im do głowy lub gdzieś je usłyszeli. Te dwie osoby nie są oczywiście takimi geniuszami jak Einstein, ale są naprawdę mądre, mają wysoki iloraz inteligencji, a jedna z nich dostała stypendium za najwyższą średnią w technikum. Może to jest faktycznie tak, że ...  wyświetl więcej

Ja również piszę pamiętnik od kilku lat. Za rok sprawdzę czy mam wyższe IQ :P

A wg mnie jest tak, że każdy ma bardzo dużo myśli (nie tylko geniusze), które mógłby zapisywać, ale tego nie nie robi z różnych powodów. W większości przypadków nie wierzą bądź po prostu nie wiedzą, że taka prosta czynność może dać tak duże korzyści, ale często jest to pewnie leń albo po prostu zapominanie o tym. Sam kiedys chciałem pisać pamiętnik, ale zabrakło mi samozaparcia i po kilku dniach p ...  wyświetl więcej

  skrajny,  14/01/2010

dziś przeczytałem ten temat. Od kilku miesiecy notuje wszystkie pomysły, plany, mysli, checi. Czuje ogromna róznice w pracy mózgu, mam coraz wiecej myśli pomyśłow, checi i planów. Coś w tym jest...

  Exit,  20/02/2010

Jak stać się Geniuszem? Urodziłeś się z tym, ale to już chyba wiesz, nie? Pozdrawiam.

  Exit,  20/02/2010

Nikt Nie chce być Genialny, ponieważ jeśli jesteś Genialny to nie jesteś normalny. Geniusz przynosi Tobie mnóstwo pieniędzy, a nikt nie chce pieniędzy, ponieważ pieniądze oznaczają zmiany. Im większe pieniądze tym większe zmiany, a potem? Mimo wszystko, człowiek boi się tylko tej Jeden Ostatecznej Zmiany. Śmierć i co potem?

Niby geniusze żyją dłużej są mądrzy , mają kasę itd.. Ale prawie żaden z nich nie umiera normalnie....A od nadmiaru wiedzy człowiek też zaczyna wariować...Nie wspominając o życiu prywatnym i uczuciowym , bo one praktycznie nie istnieje , liczy się kolejny pomysł , jego zanotowanie oraz zastanowienie się nad tym czy ma logiczny sens i da się go zastosować w rzeczywistości...

W swojej pracy zawodowej spotykam się z wieloma ludźmi. Trafia się, że prowadzą pamiętniki, a niektórzy po wiele lat. Jeśli jest w tym jakaś prawidłowość, to taka, że obsesyjnie je prowadzą ci, co mają IQ niższe niż przeciętna, i nic, poza opisywaniem co się zdarzyło, nie mają do powiedzenia. Są bezrefleksyjni. Nieobsesyjnie natomiast, ale z potrzeby zapisywania swoich przemyśleń i indywidualnych ...  wyświetl więcej

  espera,  02/05/2017

Г-н и г-жа,
Я Primael FOLLERAUX, акционер и финансовый оператор.
Если вы являетесь физическим лицом французского, швейцарцы, канадцы, бельгийцы, португальский, итальянский и в любой точке мира, для вас, кто
застрял, запрещено банк и не имеют преимущество банков, которые нужно давать деньги между частности
Я предоставляю Готов к серьезным и честным людям, которые могут п ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska