Login lub e-mail Hasło   

Tajemnice papiestwa

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=316
Dziwny kod Data i godzina śmierci Papieża stanowią pewną tajemnicę: godzina zgonu- 21.37. Kiedy doda się 21+37 otrzymamy 58 (wiek, w jakim Karol Wojtyła został papieżem). Licząc...
Wyświetlenia: 17.221 Zamieszczono 11/09/2007
Dziwny kod

Data i godzina śmierci Papieża stanowią pewną tajemnicę: godzina zgonu- 21.37. Kiedy doda się 21+37 otrzymamy 58 (wiek, w jakim Karol Wojtyła został papieżem). Licząc od tyłu: 73+12 otrzymamy 85 (wiek w jakim Jan Paweł II zmarł). Innym niewytłumaczalnym przypadkiem może być często powtarzająca się w życiu naszego rodaka liczba 13. I znów dodajmy cyfry w godzinie śmierci papieża: 2+1+3+7=13; a teraz dodajmy cyfry daty zgonu Karola Wojtyły: 0+2+0+4+2+0+0+5=13; następnie wiek w jakim papież zmarł: miał 85 lat: 8+5=13; został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę 13 maja. Umarł w 13 tygodniu.


Prorok Malachiasz

Koniec papiestwa

Prorok, biskup i katolicki święty - Malachiasz w 1148 roku spisał 111 krótkich charakterystyk przedstawiających kolejnych papieży. Opis ten jest bardzo trafny, zawiera imiona, typowe cechy, informacje o pochodzeniu papieży, a czasem charakterystykę czasu, w jakim dany papież urzędował na Stolicy Piotrowej. Święty Malachiasz napisał, iż Jana Pawła II (numer 110 w wykazie) będzie poprzedzać jeszcze pontyfikat dwóch ostatnich papieży. Napiszę tutaj charakterystyki, jakie przypisał Malachiasz czterem papieżom (Janowi Pawłowi I- przed naszym papieżem, Janowi Pawłomi II, pierwszemu papieżowi po naszym rodaku oraz drugiemu papieżowi po Polaku).


Jan Paweł I

Numer 109- Jan Paweł I, którego pontyfikat trwał zaledwie 33 dni.Zmarł w połowie miesiąca księżycowego. Święty Malachiasz nazwał Go papieżem "W połowie księżyca".


Jan Paweł IINumer 110- Jan Paweł II, jego pontyfikat trwał od 1978 roku. Został nazwany papieżem "Z pracy słońca". Może to oznaczać zmęczenie, z jakimi przyszło papieżowi umierać, lecz również może być to symbol ciągle wędrującego "w słońcu" różnych krajów.

Numer 111- to "Chwała drzewa oliwnego". Można to odczytać jako zapowiedź pontyfikatu papieża, który być może wyciągnie gałązkę oliwną, symbol pokoju, w kierunku innych religii.

Numer 112- ostatni na liście świętego Malachiasza- to "Piotr Rzymianin". Jego panowanie przypadać będzie w okresie "najgorszych prześladowań Świętego Rzymskiego Kościoła". Papież ten "paść będzie swe owce" "wśród rozlicznych udręczeń, z końcem których miasto na siedmiu wzgórzach będzie zniszczone". (chodzi o Rzym).

Przepowiednia Nostradamusa

"Z powodu śmierci bardzo starego papieża, Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku. Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron, Jednak będzie go długo dzierżył w bólu".

"Bardzo stary papież" może oznaczać naszego papieża, Jana Pawła II. Pełnił on swój pontyfikat rzeczywiście bardzo długo (27 lat).

Przepowiednia Czeladnika

Czeladnik (prawdziwe imię: Franciszek) przepowiedział, że Antychryst będzie walczył z Kościołem. Kościół będzie prześladowany, a Antychryst zemśi się na Rzymie:

"Bazylika świętego Piotra i Watykan rozsypią się w gruzy. Złomy kamienne Bazyliki zabiją dużą ilość ludzi, a krew popłynie strumieniami".

Papież murzyn

Istnieją również przepowiednie, iż kolejnym Papieżem będzie murzyn, a po Jego śmierci nastąpi koniec świata. Jak wiadomo kardynał Francis Arinze, murzyn ma duże szanse na zostanie Papieżem.

Kardynał Francis Arinze

Podczas gdy Kościół poszerzał swoje wpływy w Afryce, ten syn nigeryjskiego przywódcy plemiennego udowodnił, że ma charyzmę i poczucie humoru. Pomagał Janowi Pawłowi II w rozmowach z hindusami, muzułmanami i buddystami, co może przysporzyć mu poparcia wśród kardynałów. Jeśli zostałby wybrany, byłby pierwszym papieżem z Afryki od ponad 1500 lat. Chociaż kardynałowie są niechętni wyborowi ciemnoskórego papieża, Arinze jest konserwatystą, który nie wprowadziłby żadnych zasadniczych zmian doktrynalnych w Kościele. Jeżeli kardynałowie zdecydowaliby się na wybór na papieża duchownego niepochodzącego z Włoch, Arinze miałby duże szanse.

Pusty tron Piotrowy

Matka Boska w swoich objawieniach ostrzega o końcu świata, który zbliża się bardzo szybko. Maryja opisuje wielkie tragedie, kataklizmy, wojny, śmierć ludzi. Mówi również, iż wszystko to się wydarzy "gdy tron Piotrowy będzie pusty".

Bibliografia: książka "Wielka księga przepowiedni", www.interia.pl
Tekst: Bartex www.bartek9011.blox.pl
Ilustracje: Ivellios www.niewyjasnionezjawiska.prv.pl

Creative Commons LicenseTen utwór utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.
Serwis Paranormalium.pl jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2193
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 900
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1559
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 474
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1326
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1037
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1022
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 733
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 733
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 290
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 610
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1008
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 553
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Karka,  12/09/2007

Słyszałam o tych przepowiedniach. Ponoć obecny papież ma murzyna w herbie.

  zibi,  13/09/2007

Nie ulegajmy zbiorowej panice!
Przyszłość zależy wyłącznie od nas ponieważ nie jest ostatecznie określona.
Istnieje wiele alternatywnych wariantów przyszłość dlatego jasnowidzowie często się mylą.
Wierząc, że coś się stanie, że jest ostateczne i nieuniknione ulegamy psychomanipulacji stając się ofiarami życia.
Czas wziąć życie w swoje ręce i uświadomić sobie, że to nie przepowiednie a my tworzymy przyszłość.

  wyskacz,  16/09/2007

Owszem zgadzam się z zibim, jednakże czy możemy przejść obojętnie obok tego co zostało przepowiedziane i już się wydarzyło i przepowiednia się sprawdziła? Każdy jest kowalem swojego losu ale pamiętajmy że jesteśmy narzędziami Boga, potrzebnymi mu do zbawienia świata. Może się więc posłużyć nami. Może być tak, że nasze decyzje będą podejmowane pod wpływem Boga pod postacią Ducha Świętego. Znam wiel ...  wyświetl więcej

ech te tajemne liczby/kody i obliczenia na nich :/
jesli dodamy cyfry minut (37) wyjdzie 10 - tyle ile mamy palcow u obu rąk
jeśli dodamy cyfry godziny (21) wyjdzie 3 - tyle ile ma niedowidzący drwal u jednej ręki
i nie żebym kpił z papieża, ale takie wyliczenia o paranoje zahaczają...

Nie dosc że te 'obliczenia' wydają się co najmniej śmieszne to w dodatku takie artykuły podsycają kult jednostki Jana Pawła II w Polsce.

  thelinked  (www),  27/11/2008

Dokladnie, popieram

  mojra  (www),  02/03/2009

Katastrofizm stymuluje popyt by niczego nie odkładac na póżniej . Przypomina działanie marketingowe co szczególnie mozna zaobserwować na EIOBA .Artykuł Anarchiusza został wyparty przez chłam siejacy poploch i grozę .
Moge dodac w ramach obowiazujacego trendu , że Obama jak stanie na czterech kończynach przypomina czarnego kota a jego kadencja kończy się w 2013 roku .Wnioski do wyciagniecia pozostawiam numerologom .

  brak,  02/03/2009

Mojra,z Obamą ubawiłam się.Od siebie zapytam po cytacie:
"Data i godzina śmierci Papieża stanowią pewną tajemnicę: godzina zgonu- 21.37. Kiedy doda się 21+37 otrzymamy 58 (wiek, w jakim Karol Wojtyła został papieżem)"
Ile minut i sekund?

20 sekund i 12 setnych. Zestawione razem, cyfry te niosą nam ostrzeżenie przed wielką katastrofą w 2012 roku :D

  brak,  02/03/2009

A dlaczego raz dodaje się poszczególne cyfry do siebie (z minutami,sekundami,lub bez nich),innym razem np. zestawia?

  brak,  02/03/2009

no,lub dodaje np.21+37?

z pewnością po to by wynik zgadzał się z założoną teza...nie ma to jak naciąganie argumentów do teorii

W czasie ostatnich godz. życia Jana Pawła II usłyszałem jeden z ciekawszych komentarzy , ze Papież umrze wtedy , gdy mu na to pozwolą . Nie jest dla nikogo chyba nowością , że na tych stanowiskach rządzi polityka w najgorszej swojej postaci . Idąc tym tokiem rozumowania co autor , można zawsze dojść do wniosku , że szare eminencje również słysząły o tych przepowiedniach . Zawsze mozna podać datę z ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska