Login lub e-mail Hasło   

OOBE - podróże poza ciało

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=141
OOBE są to podróże poza nasze ciało. Bardzo trudno jest osiągnąć ten stan, jednak jeśli już się uda, możemy poruszać się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości.
Wyświetlenia: 129.974 Zamieszczono 11/09/2007

Czym jest OOBE?

OOBE (z angielskiego out of body experiences) są to podróże poza nasze ciało.

Bardzo trudno jest osiągnąć ten stan, jednak jeśli już się uda, możemy poruszać się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości, bo za pomocą myśli. I tak możemy np. "odwiedzić" znajomego mieszkającego w innym mieście, kraju, itd. Mamy wówczas widzenie pod kątem 360 stopni i możemy w dowolnej chwili przenieść się w inne miejsce.

Jak osiągnąć OOBE?

Jest kilka metod osiągania OOBE, jedna z nich to tak zwana metoda transowa. Jest uznawana za jedną z najprostszych, ale i najdłuższych. Mówiąc "najdłuższych", mam na myśli taką, która pochłania najwięcej czasu. W bardzo dużym skrócie mówiąc, technika ta polega na wprowadzeniu się w trans, co umożliwia opuszczenie ciała fizycznego. Trans nie jest niczym przerażającym, strasznym, czy coś takiego. Nie jest to stan przeznaczony dla mistyków czy innych "nadprzyrodzonych" ludzi. Mówię to, bo termin "trans" zaczął obrastać takimi banialukami. Uważam, że dobrym określeniem tego stanu będzie powiedzenie, że jest to stan między snem a jawą (ciało śpi, a umysł nie) stan oderwania się od fizycznych spraw. Odpowiada to mniej więcej definicji z Encyklopedii Popularnej PWN, która tak mówi o transie: TRANS: Stan podobny do niepełnego snu: obniżona świadomość, słaby kontakt ze światem zew., automat. działanie; występuje np. pod wpływem hipnozy lub samoistnie w histerii.

A teraz o samej metodzie i związanymi z nią zagadnieniami. Jak już wspomniałem technika, ta polega na wprowadzeniu się w trans. Ale jak to osiągnąć? W sumie nie jest to trudne, aczkolwiek może się na początku nie udawać, ale o tym za chwile. Zacznijmy od przygotowania się do przebiegu tej techniki.

Uważam, że najlepiej próby przeprowadzać w nocy, przed snem, kiedy jesteśmy zmęczeni i łatwiej się zrelaksować. Naturalnie jest wtedy taki problem, że po prostu można zasnąć. I to właśnie jest początkowo największą przeszkodą. Niektórzy stosują tą technikiem rankiem, za dnia, a jeszcze niektórzy budzą się w środku nocy i wtedy testują. W sumie u każdego może być inaczej, więc zachęcam do testowania. Powiem jeszcze jedno. Sama zabawa, trening, powtarzanie techniki owocuje.

Nawet jeśli nie osiągniesz od razu OOBE to np. będziesz łatwiej się relaksował albo skutecznie walczył z bezsennością J. Poza tym rozwijają się w człowieku pewne "zdolności". Nie chcę nic sugerować, bo nie jest to jakoś udowodnione, ale np. znam człowieka, który nabył zdolności jasnowidzenia, po ćwiczeniu OOBE. Sam byłem świadkiem sprawdzania się jego "wizji". U siebie zauważyłem, że zaczęły się u mnie pojawiać samoistnie LD i to naprawdę ciekawe. Ale wróćmy do samej techniki.

W pokoju, w którym ćwiczysz, powinno być dość ciepło, a Ty najlepiej miej na sobie lekki strój, a jak Ci zimno, możesz przykryć się kołderką lub kocykiem. Zauważyłem, że nie jest to przeszkodą, chyba że będzie Ci za ciepło. Wtedy po prostu traci się komfort...

Można położyć się bądĽ siedzieć w wygodnym fotelu. Richard Webster w "Podróżach astralnych" mówi, że chociaż logiczne są treningi na łóżku (bo podczas snu naturalnie podróżujemy poza ciało), to jednak poleca stosowanie techniki na fotelu. Ja również uważam, że dużo łatwiej coś osiągnąć w wygodnym foteliku, ale rób jak uważasz. Można puścić sobie cichutką muzyczkę w tle, która spełnia dwie funkcje. Po pierwsze - zagłusza dĽwięki niepożądane (np. szczekanie psa, ruch uliczny itd.), po drugie - pomaga się zrelaksować. Ja osobiście polecam twórczość Mike'a Oldfielda, a w szczególności utwór "Tubular Bells". W pomieszczeniu, w którym ćwiczysz, powinno być w miarę ciemno (albo całkowicie), no i trzeba zrobić tak, by nikt Tobie nie przeszkadzał przez czas ćwiczeń.

A teraz przejdę już (wreszcie! J) do opisu samej techniki.

Leżysz w łóżku lub siedzisz w fotelu,, w tle słyszysz relaksującą muzyczkę. Co teraz? W tej chwili po prostu myśl o jakiejś przyjemnej dla Ciebie rzeczy, by się zrelaksować psychicznie. Jeśli znasz jakąś metodę relaksacyjną możesz ją teraz zastosować. Ja w tym czasie myślę o tych wspaniałych rzeczach, jakie daje OOBE. Ty zrobisz, jak uważasz. Następnie intensywnie wpatruj się w ciemność przed oczami, tak jakbyś chciał w nią wejść, wniknąć. Po pewnym czasie możesz zobaczyć małe, liczne "światełka".

Co to właściwie jest? Niektórzy uważają, że ma to związek z optyką i ze światłem, a np. Donald de Gracia, badacz OOBE, traktuje je jako bramę do planu astralnego. Jeśli w pogodny dzień spojrzysz w niebo zobaczysz coś podobnego. Są ludzie, którzy widzą je wszędzie i zawsze (np. ja) i może jest to sprawa optyki, ale czasem widoczne są skupienia tych światełek i wokół niektórych ludzi widać różnokolorowe "łuny". Może jest to jakiś zarodek widzenia aury?

Cokolwiek miałoby to znaczyć, nie pytaj, bo na aurach się kompletnie nie znam i się nimi nie interesuję. Z czasem te "światełka" mogą mieć niesamowite kolory i intensywność, aż w końcu mogą przerodzić się w różne obrazy zwane hypnagogiami. Są to niezależne od naszej woli pejzaże, osoby, zwierzęta, rzeczy itd. Jest to sygnał, że jesteś już blisko. Teraz pomyśl o tym, jak przyjemnie byłoby się unosić, latać. Skup się na tej myśli, pogłębiaj ją.

Teraz trudna sprawa. Podczas takiego myślenia (albo wcześniej) możesz po prostu zasnąć! Nie przejmuj się, jest to naturalny odruch. Chcesz osiągnąć stan między snem a jawą, a to trudno osiągnąć jednej nocy. Ale cóż: praktyka czyni mistrza. Teraz możemy przejść do następnego punktu.

Czy kiedykolwiek, gdy zasypiałeś, miałeś uczucie jakbyś spadał, zsuwał się, może odczułeś jakby większy ciężar ciała? Jestem niemal pewien, że tak. Czy przestraszyłeś się tego? Otóż chcę Ci powiedzieć, że takie uczucie będzie towarzyszyło wychodzeniu z ciała. W miarę pogłębiania relaksu możesz doznać właśnie takich doznań.

Najważniejsze jest, byś się nie przestraszył i przyjął to ze spokojem. Póki się tego nie nauczysz, dalej nie pójdziesz. Kolejną sprawą są wibracje. Najbardziej zaintrygowały one badacza Roberta Monroe'a (o czym możesz poczytać w jego książce "Podróże poza ciałem"). Są to "drgania" ciała o różnych częstotliwościach. Im dłuższy czas będziesz praktykował tą technikę, tym bardziej zgłębisz to zagadnienie. Jest to kwestia dość indywidualna. Ważne jest też wyzbycie strachu przed ciemnością. Mrok (w tym wypadku:-)) jest w porządku.

W pewnym momencie takiego leżenia możesz nagle stracić przytomność, ale tylko na chwilkę. Jak już ją odzyskasz, to najprawdopodobniej będziesz unosić się nad swoim ciałem. I co teraz? Poruszanie się w tym nowym ciele, jak i zachowanie się w nim, jest kompletnie inne niż w normalnym świecie i jest to rzecz nie do opisania. Np. masz tam widoczność 360 stopni! Jak można w ogóle sobie to wyobrazić? I takich rzeczy jest tam od grona. Poruszasz się tam za pomocą myśli.

Jednak w czasie pierwszej podróży doradzam pozostanie w jednym pomieszczeniu i przyzwyczajenie się do nowych warunków.

I nie zrażaj się jeśli za pierwszym, drugim czy dziesiątym razem nie wyjdzie. Zdziwiłbym się, jakby się udało. Na wszystko potrzeba czasu, a wytrwałość i silna motywacja na pewno znacznie przyśpieszą osiągnięcie celu.

Innym sposobem osiągania OOBE jest wirująca przestrzeń magnetyczna. Technika ta polega na przemieszczeniu obrazu mentalnego mającego aspekty wibrującej przestrzeni energetycznej, na ciało fizyczne, które w tym czasie pogrążone jest w stanie relaksu. Efektem końcowym jest eksterioryzacja.

Krokowy opis techniki:

1. Relaksacja. Połóż się i zrelaksuj. Technika, za pomocą jakiej to zrobisz, nie odgrywa tutaj większej roli, ważny jest sam stan: "umysł świadomy, ciało śpiące", do jakiego musisz się doprowadzić... 2. Wizualizacja. Z zamkniętymi powiekami zwizualizuj sobie obraz mentalnego wiru lub wibrującej (nie mylić z "wirującej") przestrzeni energetycznej, mającej aspekty trójwymiarowej głębi. Ciemne tło (jak dla mnie) daje najlepsze efekty...

3. Przeistaczanie. Zachowując swój obraz w stanie nienaruszonym (w ciągłym ruchu), przenieś powoli uwagę na ciało fizyczne. Następnie wyobraĽ sobie, jak przestrzeń oplata Twoje ciało fizyczne swoim wibrowaniem, z każdej możliwej strony pobudzając przy tym wibracje ciała fizycznego.

4. Koncentracja. Utrzymaj nie rozproszoną koncentrację z jednoczesnym utrzymaniem (bądĽ pogłębieniem) relaksacji - efekt wibracji (ciała fiz.) powinien pojawić się po około 5 do 15 min. W miarę dalszego utrzymywania tego stanu wibracje zaczną przybierać na sile, co w efekcie końcowym wywoła stan eksterioryzacji.

5. Akceleracja - Aby to (eksterioryzacja) się stało szybciej niż normalnie, należy skoncentrować się (z zachowaniem koncentracji właściwej) na następującym wyobrażeniu: wibrująca przestrzeń, jaką sobie stworzyłeś, w gruncie rzeczy jest energią, która oprócz tego, że wywołuje wibracje (ciała fiz.), może również przemieszczać inne energie. Skup się więc na głębszym odprężeniu i pozwól, by wibrująca przestrzeń jaka oplata Twoje ciało fizyczne (powodując wibracje), poniosła je delikatnym ruchem w górę lub w bok - tu kierunek nie gra roli, czyli wedle upodobań... Z początku może powstać efekt przesuwu krokowego, jaki przemieszcza ciało energetyczne stopniowo, ruchem skokowym (co zależy również od stopnia wibracji...), ale w miarę praktyki i ćwiczeń w tym kierunku, będzie coraz to lepiej. Niemniej jednak ruch skokowy prowadzi do tego samego efektu, jedyny mankament w szybkości z jaką zachodzi właściwe oddzielenie... Aczkolwiek najlepszy z możliwych efektów może pojawić się również już za pierwszym podejściem, przy czym wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji...

Kilka uwag:

-Podczas pierwszego wyjścia nie wylatuj poza swoje pomieszczenie mieszkalne.

-Najpierw poćwicz LD (sen świadomy), jakby Ci nie wychodziło. To prostsze.

-Najpierw pomedytuj, żeby poćwiczyć koncentrację, albo poproś kogoś żeby jak coś pomógł ci wyjść z transu (np.poprzez masaż)

więcej o OOBE na www.masterek6.webpark.pl

Creative Commons LicenseTen utwór utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.
Serwis Paranormalium.pl jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 945
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 951
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 779
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 492
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1082
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 470
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 898
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 711
9
komentarze: 25 | wyświetlenia: 288
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 684
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 321
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 613
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 615
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  paragate,  17/09/2007

ZMIENIŁ BYM KOLEJNOŚĆ OSTATNICH UWAG:
1.Pomedytuj
2.Poćwicz sen świadomy
3.A wtedy będziesz wiedział czego pragniesz

  mrf,  10/04/2008

OOBE to bzdura

  racjonalista  (www),  10/04/2008

A moża wiedzieć dlaczego.

  Prema Dharmin  (www),  26/06/2008

Kolego, na zlotach osób praktycznie doświadczających eksterioryzacji w Polsce bywa po kilkaset osób, a przykładowo tych doświadczających eksterioryzacji wskutek przeżycia na granicy śmierci klinicznej to bywało po 2-3 tysiące. Jeśli tyle ludzi doświadcza jakiegoś zjawiska, a co więcej całkiem sporo potrafi się go nauczyć, to pisanie, że to coś jest bzdurą zakrawa na jakąś skrajną, anormalną patolo ...  wyświetl więcej

  eremita,  20/12/2008

masz racej w 99% co do jedengo niestyty sie mylisz -czloweik nigdy nie wyladowal na ksiezycu...

  Kamil O.  (www),  11/03/2010

Bo niektórzy mają zamknięte zbyt racjonalne umysły ;), dlatego nie dopuszczają innych opcji niż racjonalizm...

  kondrath,  25/06/2008

Odnoszę wrażenie,że kolega nie wie o czym pisze(autor artykułu)...
Nie medytuje się po to aby ćwiczyć koncentracje....medytacja i koncentracja to dwie całkowicie różne rzeczy...można co najwyżej przeplatać medytację z koncentracją - co jest nawet wskazane

O ile pamiętam, najpierw jest grupa ćwiczeń zwanych Dharana - Koncentracja, a potem grupa Dhyana zwana Medytacją. Bez wyćwiczenia dharan, koncentracji nie jest możliwym nawet realne praktykowanie dhyan, czyli medytacji. Czyli koncentruje się człowiek po to, aby móc medytować, w nie odwrotnie. Nie tyle są to różne rzeczy ile ćwiczenia koncentracji są fundamentem dla ćwiczeń medytacyjnych, czyli jes ...  wyświetl więcej

Doskonały artykuł. Od dawna chciałem zacząć ćwiczyć OOBE. Niestety, nie mogłem się natknąć na żaden artykuł pisany dla ludzi, większość przypominała instrukcje czy zaliczenia maturalne - zrób to, zrób tamto... Ten artykuł wydał mi się wyjkątkowo ciepły i przyjacielski, cieszę się że został napisany. Otworzył mi oczy na wiele rzeczy, np do tej pory próbowałem się zmedytować (no co, jest nawet słowo ...  wyświetl więcej

Jest zagrożenie związane z brakiem powrotu do ciała, niemożnością wybudzenia się z transu, zapadnięciem w śpiączkę?

W śpiączkę zapada się zwykle z innych powodów, nie mających nic wspólnego z eksterioryzacją. A chyba jedyne niebezpieczeństwo jakie się pojawia, to strach, z powodu którego ktoś może np. próbować się leczyć psychicznie z doświadczeń mistycznych i sobie mózg spapra prochami. Na szczęście w wielkim świecie odradza się leczenia stanów powodowanych przez praktyki szamańskie, mistyczne czy ogólnie reli ...  wyświetl więcej

Kościół tępi New Age, bo dobrze wiedzą że religia chrześcijańska to bzdury a my mamy to przedstawić. My, czyli dzieci indygo. Trzęsą tyłki o kasę, którą stracą, gdy wszyscy nawrócą się na ateizm. Już nie mogę się doczekać... Trzymajcie się mocno, klechy - wasz czas się zbliża...

Proszę o szybką odpowiedź!

Podczas próby relaksacji pojawiają się dwa zjawiska, których - powiem wprost - boję się. Są to:
1. Dziwne drętwienie kończyn, zwłaszcza nóg. Boję się że to problem z ukrwieniem ze względu na dłuższe nieużywanie ich/nieporuszanie nimi.
2. Dziwne uczucie pomiędzy oczami. trzema, bo to w zasadzie w środku trójkąta, utworzonego przez oczy+trzecie oko. t

...  wyświetl więcej

Od jakiegoś czasu próbowałem osiągnąć OOBE i zazwyczaj kończyło się to na tkz. wibracjach. Dziś, a dokładnie jakąś godzine temu(ok 4.30) udało mi się wyjść z ciała nawet nie myśląc o tym. Chciałem po prostu pójść normalnie spać, włączyłem sobie cicho muzyke z telefonu i zmknąłem oczy. Po ok 15min poczułem jakby coś mnie podnosiło z łóżka, nie wiedziałem że wychodze z ciała, w myślach miałem: "co s ...  wyświetl więcej

a czy jak już osiągniemy ten stan oobe to czy możemy iśc w takie miejsca które w rzeczywistości nie znamy?? czy mozemy tylko przebywać w miejscach znanych dla nas ?? Proszę o szybką odpowiedź :)

  heven,  02/08/2010

Cześć, mi udało sie wyjśc z ciała po 3 dniach, moje skype volpe2010

Podobno nie wolno zbliżac się do księżyca, bo można nie wrócic... Ja miałam doświadczenia z OOBE w dzieciństwie, ale podczas jednej z takich "podróży" coś próbowało mnie złapac, udało mi się wrócic, ale strach od tej pory jest tak wielki, że już nie odbywam tych "podróży":( Wiem, że jakbym spróbowała to by się udało, ale za bardzo się boję. Ale z tego co pamietam moje wyjścia z ciała wyglądały ina ...  wyświetl więcej

Powszechnie dzieli się doświadczenia OOBE na dwa rodzaje: strefę czasu rzeczywistego i projekcję astralną.

Strefa czasu rzeczywistego to doświadczenie realnej, fizycznej rzeczywistości. Czas płynie tam dla przeżywającego eksterioryzację tak samo, jak w świecie fizycznym, lub z minimalnymi różnicami. Można obserwować te same obiekty, co w świecie fizycznym. Wielu realnych obiektów nie widać

...  wyświetl więcej

przeniosłem się do świata oobe i bylo zarobiście ale jak wracam to mi się krew z nosa leje

Mi zdarzało się to w dzieciństwie. Zawsze wtedy właziłam w jakieś szkło, lustro albo szybę w drzwiach, albo kręciłam się po okolicy. Kiedyś stłukłam w ten sposób wielkie lustro w przedpokoju, bo myślałam że to sen. Trochę się pokaleczyłam i najadłam takiego strachu że przestałam to robić. Teraz boję się jeszcze bardziej bo kilka lat temu nie ja wyszłam tylko coś do mnie przyszło. Raczej nie chciał ...  wyświetl więcej

  ines,  19/01/2009

Ja miałam kiedyś świadomy sen, to było mniej więcej tak że wiedziałam że śnię, że jestem w śnie i chciałam wrócić do rzeczywistości ale jakoś nie mogłam, zaraz spanikowałam i obudziłam się cała mokra ze strachu

  ines,  21/01/2009

A OOBE nigdy nie spróbuje, za bardzo się boję

  lu6mo,  27/01/2009

a ja kiedys przezylam cos takiego

  lu6mo,  27/01/2009

u mnie bylo inaczej. zasypiałam i nagle poczulam jakby jakas sila wyrzuciła mnie z ciała i nie moglam utrzymac rownowagi i faktycznie widzialam w 360 stopniach i strasznie mną chwiało na wszystkie strony.Strasznie sie przestraszyłam.Widziałam swoje ciało i chciałam tam wrócic.rzuciło mnie pod okno i bałam sie ze wylece po za mieszkanie.Skupiłam sie wtedy jak tylko potrafiłam tak zeby poczuc sie zn ...  wyświetl więcej

  roki89,  15/02/2009

Mam Pytanie bo nie jest wspomniane i mam strach jak potem wrucic do wlasnego ciala ?? i jak tutaj mowice ze mozna wobraz wejsc albo np do irlandi to jak potem wrocic?nie wiem ale kiedys spalem i spalem z otwartymi oczami czy to cos znaczy? i jak kiedys sie zapatrzalem w jedno miejsce to zostalem sparalizowany i nie wiedzialem co sie ze man dzieje tak jak w tej pierwszej metodzie ltkyo to dawno tak ...  wyświetl więcej

  roki89,  15/02/2009

Mam jeszcze jedno pytanie chialem sie zapytasc czy przy tej pierwszej metodzie trzeba miec zamkniete oczy czy mozna miec otwrte bo teraz nei wiem i sie zastanawiam jak to zorbic prosze o odpowiedz

  ghost7,  25/02/2009

1. Wystarczy że pomyślisz o powrocie. Możesz dodatkowo spróbować poruszyć palcem. Przede wszystkim nie panikuj, bo to może tylko przedłużyć powrót.
2. Samo sparaliżowanie to nie jest jeszcze oobe. To dopiero początek. Potem są tkz. wibracje i po tych wibracjach dopiero czujesz jak się unosisz (wychodzisz z ciała).
3. Zamykasz oczy i patrzysz się w ciemność. A dalej to już zależy tylko od ciebie jaką technikę wybierzesz.

  Anell,  27/02/2009

Upiorne...
Napisałam o tym do gazetki szkolnej- materiał wszystkich zachwycił.
Jestem pod wrażeniem.

Witam. Ja od dłuższego czasu dostaje paraliży sennych,na początku strasznie się ich bałem, ale po jakims czasie oswoiłem się z nimi. Gdzieś usłyszałem że mozna poprzez nie można doznać OOBE.Często podczas paraliżu próbowałem opuścić ciało,bez skutku.
Jednak wczoraj chyba mi się udało. Podczas snu dostałem paraliżu,ale był on inny od pozostałych. Szedłem drogą, po obu stronach rosły krzaki,n ...  wyświetl więcej

  ghost7,  18/03/2009

No pewnie że udało. Dobrze sobie z tym poradziłeś. Ja sam miałem takie sytuacje jak to opisałeś, że byłeś w pudełku/szafce i nie wiedziałem co wtedy zrobić. Nawet ciężko stamtąd wrócić do ciała. Pozdrawiam i życzę dalszych podróży.

  kpman,  19/03/2009

Mam pytanie: kilkukrotnie (i ostatnio jakieś 2 tyg temu) zdarzało mi się w śnie iść przez most (z drewna [zwykle takie były w dżunglach) - nagle most się zarywa i miałem uczucie spadania, lecz natychmiastowo podrywałem się na równe nogi. Czy to był jakiś wstęp to OOBE?
Proszę o odpowiedź :)

  ghost7,  20/03/2009

Pamiętam, że ja też miałem sen, w którym spadałem ze schodów, a w chwili uderzenia nagle zobaczyłem swój pokój unosząc się lekko nad ciałem. Nie zawsze w ten sposób się udaje, ale to już coś.

  kpman,  19/03/2009

Witam
Kilkukrotnie zdarzało mi się w śnie iść przez most (ostatnio jakieś 2 tyg temu) nad przepaścią(mówiąc mostek mam na myśli drewniany mostek uwiązany na linach), nagle mostek zarywa się i mam uczucie spadania. Czy jest to jakiś wstęp do OOBE?
Proszę o odpowiedź :)

  kpman,  19/03/2009

Witam
Kilkukrotnie zdarzało mi się w śnie iść przez most (ostatnio jakieś 2 tyg temu) nad przepaścią(mówiąc mostek mam na myśli drewniany mostek uwiązany na linach), nagle mostek zarywa się i mam uczucie spadania. Czy jest to jakiś wstęp do OOBE?
Proszę o odpowiedź :)

  kpman,  19/03/2009

Proszę o usunięcie 2 niepotrzebnych postów powyżej

  icewind,  19/03/2009

Próbowałem wiele razy OOBE to jest próbowałem dojść do tego stanu. Jednak nigdy mi się to nie udało.

W tych praktykach trzeba na początku wchodzenia w OOBE powiedzieć sobie formułkę: "Jeżeli nagle zadzwoni telefon (najlepiej powyłączać), ktoś nagle wejdzie do pokoju to natychmiast otworzę oczy. Będę się czuł zrelaksowany, uśmiechnięty i nic mi nie będzie dolegać." - to jest bardzo ważna formułka lub podobna przed natychmiastowym wejściem, powrotem do ciała fizycznego. Drętwienie nóg, rąk podczas ...  wyświetl więcej

  m4kpl,  24/03/2009

Czy komuś udało się już osiagnąć stan OOBE? Wiele o tym czytam ale, jeszcze nie znam osoby, która to przeżyła.

Dzisiaj spróbowałem po raz pierwszy OOBE.Usiadłem na krzesle przed domem [swiecilo mocno slonce] ,wlaczylem na mp3 relaksacyjna muzyke ,zamknalem oczy i zaczalem muslec o czyms przyjemnym.Gdy sie zamyka oczy i jest jasno w otoczeniu to widac pomaranczowo,tak bylo mi przez jakies 10 min,i zaczela mi sie pojawiac jakby mgła przed oczami,widzialem ja wszedzie [mialem zamkniete oczy] i nagle znikala , ...  wyświetl więcej

Siema Moze wyda wam sie to smieszne, nie wiem co o tym sadzic Otóz mam 14 lat i i nteresuje sie zjawiskami paanormalnymi od dawna. Z 2 tygodnie temu po dlugiej podrózy bylam strasznie zmeczona tylko lezalam i patrzylam sie w sufit. Nagle zaczelam sie czuc 1 raz w zyciu dziwnie. Zaczelo piec mnie cialo i jakos tak cale wibrowac. Nie mialam sily w rekach czy w nogach Próbowalam wziasc reke do góry , ...  wyświetl więcej

  ghost7,  26/03/2009

Nie wiem dokładnie jak Ci pomóc. Może to: http://www.oobe.pl/Wskazowki_d(...)oen.htm

Wierze ci,Ale nie potrafie ci pomodz.Trzebabyło sie we wrózke nie bawic i nie wywoływac.

  Adrian,  19/04/2009

Spytaj kogoś zaufanego np. pedagog a jak znasz kogoś kto ci wierzy to z nim o tym porozmawiaj. A propos ja czasami też miałem sny gdzie nie mogłem słowa z siebie wydusić a coś mnie atakowało jednak to zwykłe koszmary były. Jeśli chodzi o duchy to jest to możliwe bo jak jesteś katoliczką to nasza wiara przyjmuje wiare w duchy. Jeśli chodzi o mnie to ja ci wierzę, ale nie widzę powodu dlaczego Jezus ...  wyświetl więcej

też miałam coś podobnego. raz w życiu. chciało mi się okropnie spać miałam z 7 lat. położyłam się w łóżku. w pokoju byli jescze rodzice. nie wiem czy spalam. naglr zobaczyłam siebie z boku. moje ciało wykonywało jakieś ruchy jakby się trzęsło albo bardziej miało jakieś silne drgawki. to trwało chwile. czy to mogła byc jakaś forma OOBE??

  Adam-M,  28/04/2009

Wielu z Was piszę że boi się OOBE.
A niby to dalczego?
Wiem że co jest nieznane jest straszne.Przynajmniej dla niektórych.
N-o, zrozumiałbym jakbyś komuś się coś stało przy OOBE...Ale do jasnej ciasnej czy komuś kiedykolwiek się coś stało?! Odpowiedz brzmi "NIE".Proste?
-Proste.

  jadd,  29/04/2009

mam takie pytanie a jesli stanie sie tak ze bendziemy w OOBE i cos nas potraci jakies auto to mozemy umrzec, pytam sie dlatego poniewaz slyszlem ze jak umrzemy w snie to umrzemy naprawde, czy to jest prawda???
Bardzo prosze o odpowiedz. Z góry dzięki

Nie ma takiej opcji. Gdzie to słyszałeś? Tam nie da się umrzeć! Niby jak, skoro twojego ciała astralnego nie da się zniszczyć. Ono przenika wszystko, więc nikt Ci nie może zrobić krzywdy.
Dlatego właśnie przed "podróżami" najlepiej przeczytać jakąś książkę na ten temat.
Polecam książki Bruce'a Moena.

Chyba logiczne jest ze jesli umysł [mózg] umrze to ciało umiera.Nie da sie zyc bez umysłu.

  ghost7,  21/02/2010

umysł i mózg to dwie różne rzezy

  Guzio,  08/05/2009

Witam serdecznie.Pewniego dnia kładłem sie do łóżka,pełny luz wszędzie cicho.Po jakimś czasie zanołem,śniło mi się że spadam w przepaść.Gdy już uderzyłem w ziemię moje ciało nagle telepneło.Później sie obudziłem. Czy to jest OOBE? Prosze o odpowiedź

Mi zdaza sie takie zjawisko ,iz gdy juz PRAWIE spie [miedzy snem a jawa] mam sen ze spadam w przepasc lub ze schodow ,i gdy juz upadam moje całe ciało rzuca sie w powietrzu[w realu,nie we snie] i sie budze.Czy to jest OOBE?

Mam pewną obawę co do OOBE. Czy można zagubić się i nie wrócić do swojego ciała? Co wtedy staje się w świecie rzeczywistym? Oraz czy jest możliwe, aby wejść do ciała kogoś innego? A jeśli ktoś wejdzie do nas podczas gdy nas nie ma, co wtedy zrobić?

I teraz pytanie troche z innej beczki, bo tak mi przeszło przez myśl, czy za pomocą OOBE nie można wypędzić z ciała złych duchów/demonów/diabłó

...  wyświetl więcej

  J.Sz.,  13/05/2009

Ogłupiacie tymi tekstami już nawet dzieci, co bardzo wyraźnie widać po ostatnim komentarzu. Uważacie że wszystko jest w porządku? To jest najzwyklejsze pranie mózgów i temu muszę się przeciwstawić.
Profil strony jest autorem, coś tu nie gra. Niebawem firmy zaczną tworzyć takie profile, a więc EIOBA to już słup.

  Adam-M,  13/06/2009

Kur**!
Wypowidacie się nie mając pojęcia o OOBE.
Ale nie wszyscy.
Najpierw poczytajcie na ten tamat.
A co da waszych wywodów to...
1.Pzry OOBE nic ci się ni stanie
2.Przy OOBE wychodzisz z ciała fizycznego astralnym
3.Jeżeli w astralu twoje ciało astralne zostanie zniszczone to odniesiesz to tylko niemile na ciele fizycznym, a to daltego że ciała as ...  wyświetl więcej

Mam problem
Od dłuższego czasu staram się osiągnąć OOBE, za pomocą tego artykułu i podanych tu wskazówek. Wszystko jest tu bardzo dobrze wyjaśnione, a mimo to nie udaje mi się. Gdy już leżę spokojnie, czasem z muzyką, ale zwykle bez, rozluźniam się, wizualizuję sobie ten "tunel" (korzystam z drugiej metody) i czekam. Potem wizualizuję sobie że otacza mnie to i leżę tak. I nic. Nawet raz leż ...  wyświetl więcej

z całą pewnością wrócisz gdy się przestraszysz, wystarczy o powrocie pomyśleć bo to tak działa, tam "chodzisz" myślami; wszystko robisz za pomocą myśli
co do pozycji do obe to musi być wygodna, naturalna, jeśli jesteście rozluźnieni i się nie boicie nie ma potem żadnych konsekwencji obe takich jak np drętwienie kończyn itd...
do dziś udało mi się 2 pełne obe i kilka razy doszłam do d ...  wyświetl więcej

może być tak , że boisz się przejść dalej ( ja teraz tez to mam po 2 przebytych obe, nie wiem może dlatego ze tamto obe było naturalne tzn zdarzyło mi się nieświadomie wyskoczyć z ciała tak jakby to była naturalna potrzeba)
przy pierwszym obe w momencie gdy już zaczęłam się odrywać od ciała czułam wibracje tylko w nogach poniżej kolan i nic więcej pomyślałam: "co ja się odrywam" i wyszłam. powodzenia życze

  heven,  02/08/2010

inaczej to powinnaś spróbować. potrzebujesz innych wskazówek, każdy osiągnie oobe, ale każdy z nas inaczej pracuje na ten stan i wersji jest wiele, najlepsza wersja to podstawowa trwa dłużej ale daje efekty, ja miałemoobe po 3 dniach i miewam nadal. ale wtedy tylko mam kiedy tego chcę, można zemną pogadać na spokojnie na skype i podpowiem jak sie przygotować do oobe. skype. volpe2010, powiem że po ...  wyświetl więcej

to było do nana X sorki

OOBE jest super. Szkoda tylko, że ja nie mogę tego zrobić. Próbowałam już ze 5 razy i nic. Patrzyłam się w tą ciemność przed oczami aż mnie nieraz bolały (lekko). nie widziałam żadnych światełek a co dopiero obrazów. Może raz. Była to mała kropa, świeciła takim białym światłem, przeskakiwała po tej ciemności i pozostawiała smugi. Jak chciałam na nią spojrzeć to uciekła do góry. Po chwili była też ...  wyświetl więcej

To znowu ja ;) słyszałam także o innej metodzie. Siadasz sobie na krześle(albo coś) i wyobrażasz sobie siebie patrzącego na siebie z innej perspektywy( np. z boku). Czy to prawda? Jak tak to napiszcie coś więcej o tym.

hej
to prawda,
chcesz dowiedzieć się więcej to poszukaj na necie coś takiego mniej więcej: 23 sposoby osiągnięcia oobe
jest tam ten sposób opisany przez ciebie, ja to tak robię i mi wychodzi + inne sposoby, polecam huśtawkę
pozdrawiam

  majka26,  19/07/2009

ZANIM ROZPOCZNIESZ

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest relaks i pełne rozluźnienie. Zadbaj zatem o przytulną, bezpieczną atmosferę w domowym zaciszu. Relaksuj się w ciszy lub przy delikatnej muzyce przeznaczonej do tego celu. Odłóż wszystkie problemy i niepotrzebne myśli na bok. Zadbaj o wygodne ubranie. Relaksować najlepiej jest się w pozycji leżącej (najlepsze do tego będzie twarde łóżk

...  wyświetl więcej

  zabcia,  05/08/2009

Dzisiaj rano gdy się przebudziłam nadal leżałam w łóżku. Po prostu nie chciało mi się jeszcze wstawać. Po pewnyn czasie czułam że jakby zasypiam. Poczułam takie jakby wibracje mojego ciała. Nie wiedziałam co się dzieje i się poruszyłam żaby się otrząsnąć z tego. Po chwili znowu to się powtórzyło. Czy to wył wstęp do OOBE? Dodam też że często miewam paraliże senny.

  Calley,  26/10/2009

chciałabym spróbować ale się boję
bo ja na bank się przestraszę
a co do świadomych snów to już dawno to opaniwałam, i jest to bardzo fajne
właściwie wszystkie moje sny są świadome, stoję na środku snu i myślę co ma mi się śnić ( bo to w końcu ja jestem reżyserem snu nie ? ;)) ) no i mi się ści. czasem niewyraźnie ale to co chcę. Abo gdy śni mi się coś strasznego to (chyba, bo ...  wyświetl więcej

  set,  15/11/2009

--------"Co to właściwie jest? Niektórzy uważają, że ma to związek z optyką i ze światłem, a np. Donald de Gracia, badacz OOBE, traktuje je jako bramę do planu astralnego. Jeśli w pogodny dzień spojrzysz w niebo zobaczysz coś podobnego. Są ludzie, którzy widzą je wszędzie i zawsze (np. ja) i może jest to sprawa optyki, ale czasem widoczne są skupienia tych światełek i wokół niektórych ludzi widać ...  wyświetl więcej

  frag,  01/12/2009

Z tego co czytam to doświadczyłem "czyba" obee kilkanascie razy, ale w dziecinstwie tylko ze u mnie konczylo sie w mniej przyjazny sposób wiele razy kiedy spalem wlasciwie to podczas snu czulem ze co mi podchodzi do gradla (widzialem z doswiadczenia co sie stanie kiedy to cos dojdzie ale o tym pozniej) i ze strachu przed tym chyba osiagalem stan obee co prawda nie wychodzilem z ciala ale czulem si ...  wyświetl więcej

Cóż więcej można dodać. Aby rozszerzyć i uaktualnić wiedzę mogę jedynie odesłać do najpopularniejszego portalu na ten temat: http://www.druga-strona.pl znajduje się tam też archiwum nieistniejącej już strony obemaniak.pl

Serdecznie polecam :)

Czasami, ze znajomą lubimy zamknąć oczy i patrzeć na obrazy niczym zdjęcie pojawiające się od czasu do czasu. Ale najpierw podświadomość musi rozwiać mgłę. Ostatnio zobaaczyłam znaki, które z niewiadomych przyczyn rozumiałam. Strasznie wtedy chciałam OOBE doświadczyć. Znaki znaczyły : "kluczem do życia jest koniec tęsknoty i niepewności". Dziwne. Ale od tamtego czasu prawie udaje mi się wyjść z si ...  wyświetl więcej

  hwdp,  27/12/2009

Hej nie tempie OOBE ale chyba nie zdajecie sobie sprawy z ryzyka. Już mówię podczas , OOBE jeżeli ktoś was obudzi w trakcie wyjścia z ciała , będziecie roślinką ( człowiek który żyje pod respiratorem lub innymi aparaturami podczytującymi życie) ,oczywiście chodzi mi o drastyczne przebudzeni typu brat wchodzi ci do pokoju i bum . Znam kogoś nie osobiście , ale wiarygodne źródło. I już ta osoba nie ...  wyświetl więcej

  ghost7,  02/01/2010

Masz racje. Ja też nie zdawałem sobie sprawy z ryzyka. Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku. A jeżeli to prawda to zdarza sie to naprawdę rzadko, bo osoby które tym się zajmują od wielu lat nic o tym nie wspominają. Sam próbowałem wychodzić "na siłę" ale coś mówiło mi żebym tego nie robił. Po jakimś czasie dowiedziałem się dlaczego i teraz jak wychodze to wiem że jestem bezpieczny.

  oko,  02/02/2010

Witam mam bardzo ciekawe pytanie!
Mianowicie czy osoba niewidoma od urodzenia może poprzez OOBE zobaczyć świat, bo to mózg "patrzy" za pośrednictwem oczu wychodząc z ciała widzimy podobno wszystko w 360^ czyli na pewno nie używamy w tedy oczu.

Przeczytałem wszystkie komentarze z góry na dół i nikt nie zdał podobnego pytania ;p

Poza tym kiedyś troszkę próbowałem OOBE ale zbyt się boje bałem.

POZDRO! liczę na ciekawe odpowiedzi ;]

  ghost7,  20/02/2010

Też kiedyś nad tym się zastanawiałem. Wydaje mi sie że tkz. trzecie oko za to odpowiada więc niewidomi raczej mogą zobaczyć ten świat.

@oko: tak może zobaczyć, oczy są tylko narzędziem odbioru rzeczywistości fizycznej w ciele fizycznym, będąć poza ciałem, poza ciałem jest Twoja świadomość, Twoje ciało astralne. Więc oczy fizyczne są nieużywane. Używasz swojego postrzegania otaczającego Cię świata z poziomu ciała astralnego. Więcej o tym na <a href="http://www.bliskoprawdy.pl" target="www.bliskoprawdy.pl"> zapytaj na forum, na pewno Ci odpowiedzą.</a>

  Monika .,  07/03/2010

Ja ostatnio ,gdy obudziłam się w nocy nie mogłam zasnąć . Leżałam i patrzyłam się w okno .Chciałam iść już do pokoju mojej mamy ,żeby się do niej położyć (nie wiem czemu z kimś mi sięl epiej zasypia) ale pomyślałam ,że nie ,że jeszcze chwilę poleżę i najwyżej za jakiś czas jak nie będę mogła zasnąć to pójdę . Tak właśnie leżałam i nagle czułam jak bym wstawała .Wszystko normalnie widziałam (o dziw ...  wyświetl więcej

hej;)
ja doświadczyłam dziś w nocy to samo... to jest dziwne uczucie najpierw ciało drętwieje potem chcesz krzyczeć i nic ; (
a mam 15 lat.(wyjście z ciała)
doskonale cie rozumiem, i myślę że jak dla nas to na to za wcześnie. Chociaż ja tego specjalnie nie robię wgl wcześniej nie wiedziałam o OOBE i to mnie zdziwiło te sytuacje których się nie chce jak na złość są.!

Hej jak mam zapowiedz temu zjawisku? Nie chce tego doświadczać!
Ja niedawno jakieś 4 tygodnie temu doświadczyłam tego, oraz dziś w nocy.zaczęło się od tego ze się obudziłam koło 5 nie chciało mi się spać i przypomniałam Se sen jak pływałam z kuzynkami po morzu na materacach. tak centralnie po kilku sekundach oczy mi się zamknęły ciało zdrętwiało chciałam iść do kuchni nie dałam rady wstać n ...  wyświetl więcej

zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi bo szukałam wszędzie i niema!
"JAK uniknąć OOBE?

Dobra to ja spadam. i czekam na odpowiedzi mam nadzieje że ktoś mi jej udzieli zależy mi na tym .!

ale nie miałaś oobe tylko paraliż senny. Niestety nie ma na to sposobu. Możesz to wykorzystać i wyjść z ciała kiedy Cie to "złapie"

Cześć uczę się dopiero OOBE od kilkunastu dni bardzo chce uzyskać stan końcowy lecz nie mogę do niego dotrzeć. Mam wszystkie stany po kolei robię tak jak jest opisane. mam dreszcze , ciarki widzę obrazy przy zamkniętych oczach doprowadzam się do relaksu lecz nie wiem jak się wydostać co zrobić, co wy robicie... jak to zakończyc, jak wyjść ?! co odczuję bym wiedziała że to teraz. Prosze o wskazowi

  heven,  02/08/2010

Witaj Jagódko. ja osiągnołem oobe po 3 dniach, polecam ci najpierw, zrobić inny trening, takie ćwiczenia muzgu, myśli, ponieważ to za pomocą myśli staniesz sie ciałem astralnym, nasze myśli zamieniaja sie w nasza postać po wyjściu z ciała fiz. ja doznałem takiego stanu i nadal doznaję, polecam równiez tobie, i każdemu na tej ziemi po 3 dniach treningu opuściłem ciało fizycz. w taki wspaniały sposó ...  wyświetl więcej

  heven,  02/08/2010

Witam, i pozdrawiam wszystkich. chciałbym napisać wszystkim jak domyślacie się o OOBE. zadajecie wiele pytań, powiedział bym że to nawet super że zadajecie pytania odnośnie OOBE, ponieważ już samo to że zadajecie pytania to jesteście blisko nawet bardzo blisko do osiągnięcia tego stanu, właśnie powinniście sie `` PODJARAĆ`` tak bym to określił. jeśli was rajcuje taki stan jak OOBE. piszcze i rozma ...  wyświetl więcej

Ja mam taki problem gdy sie juz poloże odpreze po jakis 10-25 min wpatruje sie w ciemnosc przed oczyma i gdy sobie wyobrażam ze sie np unosze nad cialem to miesinie mi sie napinaja ja staram sie je rozluznic ale po chwili to samo sie dzieje i mam pytanie czy to jest juz jest jakas faza zwiazana z oobe czy mam se juz odpuscic?
prosze o odpowiec.

Witam jestem tu nowy i chciałbym sie dowiedziec pare rzeczy poniewaz czesto zdaza mi sie budzic w nocy mam tylko otwarte oczy nie moge sie ruszac ani wykrztusic z siebie głosu jestem poprostu cały sparalizowany. W takim stanie mam dwa uczucie jedna jest bardzo przyjemne czuje sie dobrze ale sie tez boje bardzo zawsze myslałem ze wtedy mnie odwiedza ktos zmarły i nie wie czemu tak sie dzieje. Zona ...  wyświetl więcej

Witam jestem tu nowy i chciałbym sie dowiedziec pare rzeczy poniewaz czesto zdaza mi sie budzic w nocy mam tylko otwarte oczy nie moge sie ruszac ani wykrztusic z siebie głosu jestem poprostu cały sparalizowany. W takim stanie mam dwa uczucie jedna jest bardzo przyjemne czuje sie dobrze ale sie tez boje bardzo zawsze myslałem ze wtedy mnie odwiedza ktos zmarły i nie wie czemu tak sie dzieje. Zona ...  wyświetl więcej

Sory za spam ale z telefonu dodawalem komentarz

Zapraszam na nowe forum o OOBE pod adresem www.oobe.com.pl dopiero dziś je odpaliłem i szukam osób chętnych do prowadzenia oraz wymieniania się wszelkimi poradami czy sugestiami aby przybliżyć każdemu ten stan i zachęcić do prób - pora na przebudzenie za dużo ludzi ufa i płaci kasę za nic a za mało samemu doświadcza bycia człowiekiem www.oobe.com.pl

Zapraszam na nowe forum o OOBE pod adresem www.oobe.com.pl dopiero dziś je odpaliłem i szukam osób chętnych do prowadzenia oraz wymieniania się wszelkimi poradami czy sugestiami aby przybliżyć każdemu ten stan i zachęcić do prób - pora na przebudzenie za dużo ludzi ufa i płaci kasę za nic a za mało samemu doświadcza bycia człowiekiem www.oobe.com.pl

sorki za podwójną wypowiedź ale przeglądarka mi zamuliła :) na pytania dotyczące OOBE też chętnie odpowiem na podstawie swojego doświadczenia pozdrawiam

  Alaaa.,  28/03/2012

Witam ! o OOBE słyszę pierwszy raz i jestem tym bardzo zaciekawiona.
Kiedy czytałam notkę o OOBE zrobiłam się bardzo senna, tak jakby bezwładna, strasznie kleiły mi się oczy i chciało mi się spać jednak ich nie zamknęłam przeczytałam notkę do końca, kiedy skończyłam ją czytać zamknęłam na chwilę oczy po chwili zaczęły mnie boleć otworzyłam je i czułam taki błogostan. Było to bardzo przyjemne uczucie zaczęłam się ruszać i wszystko wróciło do normy. Czy to w ogóle jest związane z OOBE ?

Mi w ostatnim czasie zdarza się podczas zasypiania doznac strasznego uczucia. już jestem przerażona. A mianowicie słyszę "pisk" w uszach mam (chyba delikatne) drgawki przy tym kołatanie serca i nie mogę ani się ruszyc ani nic powiedziec. Mój mąż też jest przerażony bo wybudza mnie z tego przez ok 20 sek. opieram się i się wybudzam, ale potrafi to się powtórzyc 3-4 razy zanim zasnę. Co to może byc? dzisiaj pierwszy raz widzę na oczy OOBE podczas szukania odpowiedzi.

mam dokładnie to samo. szum lub uczucie pulsowania w uszach, kołatanie serca no i ten cały paraliż (zazwyczaj pok koniec snu lub w trakcie drzemki i chyba zawsze, gdy leżę na plecach a nie z boku). gdzieś w necie znalazłem, że może to być związane z uszkodzeniem nerwu słuchowego (szum w uszach i paraliż ciała), ale u mnie dochodzi to kołatanie serca. no i u Ciebie. w sumie u mnie to może być coś z ...  wyświetl więcej

Karolino, mi tak się dzieje od kliku lat. Nauczyłam się z tym żyć, bo też nie potrafię tego wyjaśnić, nieustannie jednak szukam na to odpowiedzi.

  Eryka,  14/05/2014

Polecam książkę Roberta Noble: OOBE - DRUGIE ŻYCIE POZA CIAŁEM. Jest w niej zawarte wszystko co istotne przy wychodzeniu z ciała.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska