Login lub e-mail Hasło   

Programowanie sukcesu (5) - entuzjazm

Ludzie pełni entuzjazmu przyciągają jak magnes. Nie sposób ich ignorować. To tak, jakby intuicja podpowiadała nam, że ten człowiek, pełen sił witalnych i wiary w siebie, osiągnie coś szczególnego a my chcielibyśmy w tym uczestniczyć. Tacy są liderzy. Tacy są też szczęśliwi ludzie.
Wyświetlenia: 9.116 Zamieszczono 09/10/2007
Jeszcze niczego wielkiego nie stworzono bez entuzjazmu.
 

Często przywołuję w pamięci obraz starszej kobiety sprzedającej na targu kwiaty. Była tam każdego dnia, czy deszcz, czy słońce. Jej twarz naznaczona była wiekowymi zmarszczkami, jednak jej energetyzujący prawdziwy uśmiech, pogoda ducha i radość życia wprawiała wszystkich, którzy obok niej przechodzili, w niezwykły stan. Bezwiednie się uśmiechałem, czując jak przeszywa mnie dreszcz. Z twarzy tej kobiety każdego dnia wyczytywałem, że świat potrafi być piękny. Stanowiła ona bastion niewzruszonej radości, stanowiła ewenement wśród tak wielu ludzi pogodzonych z szarzyzną życia i nie podejmujących walki o coś lepszego. 

Ludzie pełni entuzjazmu przyciągają jak magnes. Nie sposób ich ignorować. To tak, jakby intuicja podpowiadała nam, że ten człowiek, pełen sił witalnych i wiary w siebie, osiągnie coś szczególnego a my chcielibyśmy w tym uczestniczyć. Tacy są liderzy. Tacy są też szczęśliwi ludzie.

Brak entuzjazmu wywołuje w nas apatię, na twarzy maluje się zmęczenie a deficyt motywacji i energii coraz bardziej nas niepokoi. Usprawiedliwiamy samych siebie, mówiąc, że takie "męczące" jest życie. Albo bronimy się przed życiem i wyzwaniami. Błąd. Każdy z nas zasługuje na życie pełne szczęścia!

Entuzjazm rodzi determinację i wiarę, która popycha nas do twórczego i ufnego działania. Odkrywa i rozwija również nasz potencjał oraz otwiera drzwi do naszych marzeń. A to wszystko w sposób pełen pasji. Entuzjazm jest w stanie zmienić wszystko!

Od Twoich myśli zależy to, kim jesteś. Twój sukces zależy zatem wyłącznie od Ciebie. Ty jesteś kowalem swojego losu. Wiara w to przesłanie ułatwi zgłębianie w sobie ogromnych pokładów entuzjazmu, które czekają na Twoje przebudzenie. Podobnie jak determinację entuzjazm można w sobie wyćwiczyć.

Oto kilka metod, które pomogą Ci wydobyć z siebie i pielęgnować entuzjazm:

Uwierz w potęgę podświadomości. Uwierz w siebie - każdy jest w stanie przejść przemianę i rozwinąć w sobie nieposkromiony entuzjazm. Skoncentruj się na tym, co w życiu dobre. Pomyśl, że jesteś szczęśliwcem, który kocha życie. W końcu zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga. To zobowiązuje.

Metoda programowania umysłu jak gdyby. Spopularyzował ją William James, a następnie Norman Peale. Jej istota polega na tym, aby myśleć i postępować tak, jakby się daną pożądaną cechę posiadło. I tak jeżeli pragniesz być człowiekiem sukcesu zachowuj się tak, jak sobie go wyobrażasz i jak gdybyś już nim był. Jeśli pragniesz emanować entuzjazmem zachowuj się tak, jak gdybyś już to robił. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i można ją stosować praktycznie zawsze i wszędzie. Stajesz się takim człowiekiem, jakim wyobrażasz sobie siebie. Wytrwaj w swoich pozytywnych myślach, a poczujesz, jak świat się przed Tobą otwiera.

Orientacja na sukces. W programowaniu sukcesu istotne jest, aby odkryty przez Ciebie entuzjazm kierowany był na realizację marzeń. Koncentracja strumienia entuzjazmu i jego pokrycie z obraną przez Ciebie ścieżką pozwolą uzyskać kwintesencję skutecznego działania.   

Duchowa i umysłowa odnowa. Każdego dnia człowiek ściera się z rzeczywistością, która często oddziałuje na niego negatywnie. Wykorzystaj swą wewnętrzną moc do tego, aby w każdej sytuacji znaleźć coś, co pozwoli cieszyć się życiem. Każdego dnia, gdy położysz się do łóżka dokonaj podsumowania swojego dnia. Wyciągnij z niego wnioski i pozbądź się negatywnych myśli. Pomyśl, że jutro wstaje nowy szczęśliwy dzień. Uwierz w to, a poczujesz myślami entuzjazm, który Cię ogarnia! Mens agitat molem!

Lista sukcesów i dobrych wiadomości. Każdego wieczoru staraj się, będąc odprężonym, przywołać w myślach swoje sukcesy i dobre wiadomości. Twoje myśli sprawią, że każdy dzień rozpoczniesz będąc naładowanym pozytywną energią. A będzie on, jeśli nie szczęśliwy, to szalenie szczęśliwy :)

Kontrolowany entuzjazm. Stosuj metodę małych kroków, które, zsumowane, składają się na Twoje marzenia. To pozwoli na pielęgnację entuzjazmu. Pamiętaj bowiem, nie od razu Rzym zbudowano.

Każdy z nas tęskni za stanem, którego doświadczała kobieta opisana we wstępie. Chcielibyśmy czuć go na co dzień. Jednak niewielu ludzi śmie stwierdzić, że zasługuje na szczęście. Myślimy jak oblężeni i poddani. I tu tkwi sedno tego, co powinniśmy zmienić. Nasze myśli.

Sebastian Karwala
ciekawnik.pl - warto wiedzieć!
[ciekawnik.pl to platforma, której celem jest budowanie natchnionego i bardziej świadomego społeczeństwa wiedzy] 

Podobne artykuły


21
komentarze: 6 | wyświetlenia: 13808
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15832
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22875
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109178
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16971
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4343
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 73276
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14899
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6964
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7526
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10835
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13162
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje"Metoda programowania umysłu jak gdyby. Spopularyzował ją William James, a następnie Norman Peale." Faktycznie - książki Peale'a są świetne. Były podstawą i mojego dojrzewania.

Uwaga tu jedna, która może sie przydać wielu. Metodę "Jak gdyby..." stosował zawsze Jezus. On nigdy nie prosił Boga o nic. On po prostu dziękował Bogu za otrzymane dary - już z góry będąc absolutnie przeświadczonym

...  wyświetl więcej

Aha! I jeszcze coś. Ten artykuł zasługuje na pełne "5". Niech inni czytelnicy ocenami podniosa jego rangę - proszę :).

Dziwi mnie, że ten artykuł przeszedł bez echa. Janusz, jak zwykle, czujny!

Do: Jan Stasica.
CYT.: "Janusz, jak zwykle, czujny! " Dziękuję! :))

świetny artykuł, entuzjazm, dobra energia i ukierunkowanie na "jak gdyby" są niezbędne w osiągnięciu sukcesu, ja nad tym pracuję... łatwo nie jest, ale da się:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska