Login lub e-mail Hasło   

Kiedy zamieścić reklamy na stronie lub blogu?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.kedsite.com/index.php/kiedy-z(...)-blogu/
Po stworzeniu strony lub bloga nadchodzi czas na zdobywanie ruchu na stronie, oraz zamieszczenie reklam, by cena projektu przynajmniej częściowo się zwróciła.
Wyświetlenia: 19.316 Zamieszczono 21/10/2007

Po stworzeniu strony lub bloga nadchodzi czas na zdobywanie ruchu na stronie, oraz zamieszczenie reklam, by cena projektu przynajmniej częściowo się zwróciła.

Nie zajmuj się reklamami zanim nie zdobędziesz ruchu na stronie.

Kiedy tworzysz stronę Internetową skupiasz się na stworzeniu wartościowej treści, by zaciekawić ludzi przeglądających Twoją stronę. Natomiast, gdy dopracujesz stronę pod względem treści zajmij się zdobywaniem traffick, czyli ruchu na stronie. Tworząc nową stronę w założeniu mamy, że będzie odwiedzało ją tysiące ludzi a więc dążmy do tego. Potrzebujesz ruchu na stronie by zarabiać na niej a jeśli nie masz ruchu nie potrzebne są reklamy, bo nic na tym nie zarobisz. Nie powinieneś zawracać sobie głowy sprzedażą reklam na nowej stronie i szukaniem reklamodawców, programów partnerskich itp. Jedynie z systemami takimi jak gogle AdSense powinieneś współpracować, gdyż one zaoferują Ci dogodne wynagrodzenie za reklamę na stronie a Ty w tym czasie zajmiesz się tworzeniem ruchu.

Reklamy od początku działania strony/bloga.

Podczas tworzenia strony możesz założyć, w którym miejscu, jakie reklamy będą wyświetlane i dzięki temu przystosować grafikę strony, by reklamy były wkąponowane w treść i wystrój strony. Jeśli stworzysz stronę/bloga bez reklam i będziesz chciał je wprowadzić w późniejszym czasie możesz mieć z tym problem. Często przy takim działaniu konieczna jest zmiana grafiki strony.

W innym przypadku, gdy reklamy na stronie będą od początku jej istnienia, ochronisz się przed niemiłymi komentarzami Twoich czytelników, które pojawiają się, gdy strona lub blog, na której nie było reklam, zaczyna je emitować.

Co powinieneś zrobić?

Podczas tworzenia strony/bloga kedsite.com założyłem, że reklamy będą emitowane na stronie a zacznę od reklam AdSense. System AdSense generuje reklamy na mojej stronie i pewnie będzie jeszcze długi czas a ja w tym czasie zajmę się zdobywaniem ruchu na stronie, oraz pracą nad wartością merytoryczną strony.

Jestem za tym, aby zamieszczać reklamy na stronie od czasu jej powstania, gdyż reklama nie polega jedynie na umieszczeniu kilku linków i bannerów na stronie. Reklama powinna być częścią wystroju strony.

Nie bójmy się dodawania reklam na stronę.

Ilość reklam, jaką możesz dodać na swoją stronę powinna być zależna od ruchu na stronie. Jeśli Twoją stronę odwiedza bardzo dużo ludzi nie bój się dodać nowe reklamy. To tylko bzdurny mit, że ludzie przestają odwiedzać strony, na których dodawane są nowe reklamy. Pamiętajmy jednak o spokojnej formie reklamy. Nie używaj reklam takich jak bilbordy, które przysłaniają połowę strony. Reklama to część strony a nie połowa. Dla przykładu na blogu: engadget.com jest 21 reklam na stronie głównej i jeśli ludzie przestali by odwiedzać tego bloga przez to, że wyświetla dużo reklam to strona nie generowałaby ponad 50 mln odwiedzin miesięcznie a jednak tyle generuje. Należy dodać, że przykładowy blog nie powstał razem z 21 reklamami na stronie głównej. Powstał z jedną i w czasie jak przybywało ludzi odwiedzających stronę, czyli podnosił się traffick autor dodawał kolejne reklamy.

Przedruk dokonany za zgodą autora 

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 754
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73206
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648142
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15093
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21562
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40508
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17433
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13126
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22654
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53278
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18135
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23222
 
Autor
Dodał do zasobów: Przedruki za zgodą
ArtykułPo co zamieszczać reklamy... Tylko gorzej potem blog wygląda i ciężej się go czyta :(...

  jefferson  (www),  03/07/2014

@Alicja Targot: Ale kasa wpływa :-)

  oldml,  06/02/2008

Reklamy typu kontekstowego są do zniesienia, a nawet można coś ciekawego dzięki nim znaleźć. Ale reklam flash'owych i wyskokowych nie cierpię - dlatego używam Opery i spokojnie, szybko i bezpiecznie mogę serfować :)

  .,  22/08/2010

Tak samo jak AdBlock+ na Firefoxie i FlashBlock dla Google Chrome. Reklamy kontekstowe - jak najbardziej! Ale za to te wyskakujące "sprawdź wartość swoich mięśni", z uciekającym krzyżykiem... wrr..

To jest to o czym myślimy,siadając do komputera,to jak >chcemy nowości czy nie odwiecznie marudzimy na 2 fronty.

ciekawy wpis, ostatnio adsense ma znacznie spadki zarobków

powyzej 2000 odwiedzin opłaca sie wprowadzić reklamy do serwisu

  Jan T.  (www),  30/07/2012

Nie do końca Tomaszu, nie należy trzymać się ściśle ilości odwiedzin. Ważna jest tematyka! Przy dobrej tematyce na rynku US i przy 200 odwiedzinach zarobisz odpowiednio :)

  plbankpl  (www),  02/01/2013

Warto umieszczać reklamy trzeba jednak pamiętać, żeby były estetyczne i pasowały do treści naszej witryny. Obecnie jest bardzo dużo programów partnerskich dlatego wybór odpowiedniej reklamy nie powinien być trudny.

Polecam reklamy za pośrednictwem Platformy afiliacyjnej - aftbusiness.com
Płacą dobrze, mają schludne reklamy. Najlepiej wychodzę na reklamach w których płacą za wypełniony formularz kontaktowy.

  jacol16  (www),  20/04/2014

konwersja przy dobrze dobranej reklamie do profilu odwiedzającego bloga może być wysoka nawet jak nie mamy 2000 odwiedzin bo właśnie nie odwiedziny nam dają kasę ale konwersja. Nie ilość lecz jakość

  niezalzny  (www),  22/12/2014

najnowszy trend to takie reklamy, które stawiają autora strony i użytkownika w sytuacji win-win, promoujemy jakiś produkt na którym użytkownik też będzie miał korzyść, nie tylko autor.

Dobry przykład z tym engadget.com, Ale ciekawe czy aż tyle reklam dałoby się wyskrobać w naszej rzeczywistości.

  halik89  (www),  22/12/2015

Przy małym ruchu na stronie nie opłaca się wrzucać reklam, ponieważ poziom zarobków będzie opłakany. Lepiej na początku skupić się na rozwoju serwisu, z czasem sam zacznie na siebie zarabiać.

  gapper  (www),  23/03/2016

Ciekawy artykuł , coraz ciężej o dobrego reklamodawcę ..

z reklamami nie warto pzresadzaćDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska