Login lub e-mail Hasło   

Ludzka koncepcja Boga

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=wm_ludzk(...)ja_Boga
Autor - Wiesław Matuch Wrocław, dn. 14-10-2007 Niewątpliwie świat kryje wiele tajemnic. Zadawanie pytań filozoficznych, religijnych i naukowych otwiera na ogromne możliwości...
Wyświetlenia: 2.552 Zamieszczono 08/11/2007
Autor - Wiesław Matuch Wrocław, dn. 14-10-2007Niewątpliwie świat kryje wiele tajemnic. Zadawanie pytań filozoficznych, religijnych i naukowych otwiera na ogromne możliwości i sposoby życia w otaczającym nas świecie. Od zarania dziejów interesowały człowieka tajemnice. Sztuką nie było dla niego to co już się dowiedział w naturalny sposób, ale sztuką było i pozostaje nadal, pragnąć żyć perspektywą nieznanego świata i wspaniałego szczęścia, jakie przed oczami ludzkości się rysuje.

Kiedy człowiek zaczął podziwiać nowe horyzonty, stawał się automatycznie romantykiem, artystą, antropologiem, badaczem zjawisk anormalnych, naukowcem z dziedziny atomu, grawitacji i cząsteczek światła. Stawał się astrologiem, astrofizykiem i w pewnym sensie wiecznym astronautą. Dlaczego wiecznym podróżnikiem astronautą? Podkreślam to dlatego, że sam jest kosmitą umieszczonym na malutkiej "kropeczce Ziemi" w Kosmosie, i to, że osobiście pragnie wyrwać się poza układy planetarne i Galaktyki. Wciąż się oto stara i do tego dąży, rozwijając skrupulatnie naukę oraz technikę. Całym swoim życiem, a szczególnie pragnieniami i marzeniami potwierdzał te relacje oraz związki pomiędzy sobą a światem jaki mu się pojawiał.

Nieskończony ocean potencjałów prowokuje każdego dnia do poszukiwań i zadawania pytań. Czyniły to wszystkie cywilizacje poprzedzające naszą, i czyni to współczesny człowiek. Wynikiem tych nieogarnionych możliwości, ludzie poczęli szukać zasadniczej odpowiedzi na sens życia. Powstały więc wierzenia i szkoły filozoficzne, które w interakcji z ludzką emocją oraz myślą, miały sprawić, że zderzenie się z fragmentami rzeczywistości, spełnią oczekiwania i przyniosą pełną satysfakcję. Wiara niestety okazała się próżna a filozofia mętna i spekulująca.

Koncepcje Boga jakie wytworzyły cywilizacje i kultury, nieuchronnie przenosiły je na grunt kultów, wierzeń i religii. Stworzone w ten sposób idee i koncepcje, wskazują na to, jak historia i wielkość Boga rosła razem z pomysłami i marzeniami czysto ludzkimi.

Od najgłębszej Starożytności, po dziś dzień, pojęcie Boga to czysta ludzka spekulacja. Pytając kogokolwiek, jaki jest Bóg? - nikt nie odpowie konkretnie. Nikt tego nie wie. Nawet kapłan nie może na to pytanie odpowiedzieć. Same domysły i wiara oparta na dawnych przekazach czy tak zwanych objawieniach, które bez wątpienia są tak samo jedną z wielu koncepcji rozumienia świata - nie pozwoliła zrozumieć Boga. Apokalipsa świętego Jana naszpikowana symbolami, nie dała sobie rady z tym, kim jest tak naprawdę Bóg.

Okazuje się, że jesteśmy dalece uwarunkowani potrzebami codziennego życia. Stwarzamy sobie dla własnych potrzeb dosłownie wszystko. Począwszy od piramid, domów mieszkalnych, sprzętu AGD, po komputery i pojęcie Boga. A wszystko w imię aspiracji i ogromnych możliwości jakie przed nami w każdej sekundzie wyrastają. Czy to dobrze, czy źle? Oczywiście, że dobrze. Bo jedynie szukanie i zadawanie pytań, pozwala nam sięgać po niemożliwe. Pozwala sięgać po Boga, jakiego sobie wyobrażamy i stwarzamy w myślach. To bardzo dobra koncepcja. Bo jak wiele ludzi istnieje we Wszechświecie, tak różny jest ten Bóg. I to jest piękne. Niebo dla każdego człowieka znaczy coś innego.

Teoria kwantowa pozwala nam zrozumieć życie jeszcze w głębszych aspektach także w pomiędzy przestrzeniach konceptualnych ludzkich mózgów. Bóg nie daje się zamknąć w schematach żadnej religii i żadnej ludzkiej koncepcji. To oczywiste. Biblijne słowa wypowiedziane według autorów przez Boga, które brzmią: "Jestem, który Jestem" - oznaczają wspaniałą wolność na poziomie molekuł, komórek... świadomości kwantowej, światła, osobowości, ewolucji i cywilizacyjnych skoków... .

Podobne artykuły


90
komentarze: 98 | wyświetlenia: 66750
72
komentarze: 75 | wyświetlenia: 28101
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 7250
30
komentarze: 54 | wyświetlenia: 5858
27
komentarze: 67 | wyświetlenia: 6386
26
komentarze: 39 | wyświetlenia: 11204
22
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3891
21
komentarze: 23 | wyświetlenia: 27210
17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 8090
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2290
16
komentarze: 82 | wyświetlenia: 9960
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2646
14
komentarze: 12 | wyświetlenia: 17669
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3122
 
Autor
Artykuł  zibi,  09/11/2007

W artykule "Przebudzenie" napisałe, że Bóg to my sami. Tak też jest. Ale to nie wszystko. Boga należy rozumieć szerzej. Bóg to również wszystko co nas otacza, Wszechświat, przyroda. Taka jest prawda o Bogu.
Pozdrawiam.

Zibi, właśnie o tym piszę, tu i w innych artykułach. I posługuję się katolicką nauką. Chociaż nasz kościół jakby zubożał w tę wiedzę ostatnio.
Dziękuję, że tak myślisz.

bla..bla...bla...a czlowieczek i jego 5%wykorzystywania szarych uzwojen est na to za krotki,zeby umiec odpowidziec na takie pytania.Stad sie bora dogmaty a co za tym idzie-Powszechna Wielka Machina Pralnicza zwana religia.Gdyby Boga nie bylo,czlowiek i tak by Go wymyslil dogodnie,na swoj prywatny uzytek...ot'tak.dla 'sportu',bo lubi zagadki :-)

  swistak  (www),  09/03/2009

Trudno jest kwantowemu Stwórcy, ludziom o małej wyobrazni, zastapic "Złotego cielca " . Niektórzy nadal w niego wierzą goniąc za fortuną .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska