Login lub e-mail Hasło   

Google Inc.

Google jest najpotężniejszą wyszukiwarką internetową na ziemi. Miliony użytkowników "googluje" w poszukiwaniu przeróżnych informacji.
Wyświetlenia: 2.546 Zamieszczono 21/11/2007

Google jest najpotężniejszą wyszukiwarką internetową na ziemi. Miliony użytkowników "googluje" w poszukiwaniu przeróżnych informacji. Niedawny projekt studencki, teraz praktycznie zmonopolizował szeroko pojętą sieć internetową. W 1997 Larry Page i Sergey Brin wynaleźli tak zwany "Page Rank" skomplikowany algorytm matematyczny który ocenia strony internetowe poprzez ich czytelność dla wyszukiwarki i związek z tematem wyszukiwania. 

Teoria Spiskowa

Ten zdumiewający wynalazek całkowicie zmienił postać dostępu do informacji. W niedługim czasie Google, stało się wyborem numer jeden w internetowych przeszukiwaniach internetu. A to był dopiero początek. Aktualnie, Google zarabia wielkie pieniądze dzięki swojej dominacji w tej dziedzinie (AdSense 50% AdWords 50%). Jest na dobrej drodze, aby stać się najwyżej wycenianą korporacją na rynku globalnym. Ale czy tutaj chodzi tylko o pieniądze? Twórcy Google podążają za wielką wizją, wielkim planem Google, gdzie każda informacja będzie dostępna dla każdego.

Kontrolowana przez Google. Nowe rozwiązania i produkty wciąż wyskakują prosto z kieszeni tej firmy. Wszystkie za darmo. Czy nie powinniśmy zacząć obawiać się o naszą prywatność? Ideale połączenie oprogrogramowania i sprzętu zwane "Googleware" daje gigantowi tak wielką moc obliczeniową, z którą żadna firma na świecie nie może konkurować. Google archiwizuje całą sieć internetową w swoich bazach danych. Jednak to nie wszytko.

Gmail oferuje kilka gigabajtów przestrzeni dyskowej, co w zamian? Nikt tego nie ukrywa. Cała twoja poczta, włączając w to listy od przyjaciół, jest skanowana, a Google zbiera osobiste dane, wszystkich użytkowników ich poczty. Jednak nie tylko poprzez e-mail. Dane są archiwizowane na wszelakie sposoby, poprzez "Cookies", a także informacje zawarte przy rejestracji konta. Myślisz, że to niewiele? Google jest w stanie stworzyć, bardzo dokładny obraz każdego z nas.

Były agent CIA Robert Davis zakłada, że Google "po cichu" współpracuje z rządem Amerykańskim. Włączając CIA. Kierując się metodą wybierania najlepszych rozwiązań dla swoich użytkowników. Firma już rozpoczęła swoją internetową ekspansje. Totalną kontrole, nie tylko w sieci. Google przeprowadza  badania naukowe, z dziedzin biologii molekularnej i genetyki. Co jeśli Google posiadało by teczkę z twoimi danymi? Włączając w to zapis twojego kodu genetycznego? Każdy człowiek stał by się całkowicie przewidywalny.


Oczywiście, nie można założyć, że Google, czy inne firmy mogą opanować przynajmniej część populacji. Świat składa się ze zbyt wielu czynników, takich jak polityka, oraz wolny rynek, które blokują taki scenariusz. Ale czy nie warto się nad tym zastanowić?

----------
Autor artykułu wyraził swoją opinię w odniesieniu do pewnych teorii. Cała publikacja ma tylko i wyłącznie założenie analityczne. Więcej na -  Teorie spiskowe

Podobne artykuły


10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 7774
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19516
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5761
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3015
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6359
6
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2771
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 3222
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33305
24
komentarze: 22 | wyświetlenia: 21047
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9475
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17884
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3750
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  maniekkk,  21/11/2007

Sam często się nad tym zastanawiałem, jak to możliwe, że google oferuje tak wiele internautom za darmo? Za tym musi kryć się jakieś drugie dno. Nie wiemy tylko jakie.

tak naprawdę nic nie jest za darmo

tak, świat dzięki internetowi staje się globalną wioską, w której sołtys, jego zastępca i sekretarka sołtysa, mogą w każdej chwili powiedzieć prawie wszystko na temat każdego.

A czemu nikt nie napisał o netsprint.pl? :-D

Widzę, że autor tego artykuły opiera się głównie o teorie z filmiku "Plan nadrzędny google" można go znaleźć na youtube. Też zastanawia mnie ten temat a głównie to, że podobno w grudniu 2009 czyli już niedługo ma zostać wprowadzony nowy algorytm google. Podobno zwykli użytkownicy nie odczują różnicy. Ciekawe tylko co będzie potrafil... Pozdrawiam.

tak
dlatego część moich znajomych nie korzysta ze wspaniałej gmailowej poczty, ale nikt nie korzysta z szukacza czy AltataVisty, wszyscy guglują

i znamienne jest, ze w zależności od treści maili z boku poczty pojawiają się reklamy idealnie dopasowujące się do zainteresowań piszącego użytkownika poczty, ciekawe, prawda?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska