Login lub e-mail Hasło   

10 sposobów na budowanie większej listy adresowej.

Oto kilka przydatnych i użytecznych pomysłów na budowanie dużej i aktywnej listy subskrybentów, na której będziesz mógł zarabiać pieniądze.
Wyświetlenia: 3.060 Zamieszczono 23/11/2007

Oto kilka- moim zdaniem -przydatnych i użytecznych pomysłów na budowanie dużej i aktywnej listy subskrybentów, na której będziesz mógł zarabiać pieniądze.

1. Dawaj swoim subskrybentom wartościową treść. Jeżeli odwiedzający Twoją stronę zobaczą, że oferujesz naprawdę przydatną wiedzę, nie będą się zastanawiać i od razu zapiszą się na Twój newsletter. Dlaczego? Dlatego, że będą myśleć, że to co będziesz wysyłał im w newsletterze będzie równie dobre.

 2. Dodaj opcję zapisania się na listę na każdej ze stron Twojej witryny. Najlepiej, jeśli wstawisz formularz zapisu w najczęściej oglądanym miejscu każdej strony internetowej, czyli w lewym górnym rogu.

3. Spraw, aby zapisanie się na newsletter było możliwie łatwe. Nie utrudniaj swoim internautą zapisywania się na newsletter. Unikaj skomplikowanych formularzy z np. kilkoma opcjami danych do wypełnienia. Im łatwiejsze i szybsze będzie zapisanie się na Twoją listę, tym więcej będziesz miał subskrybentów. Najlepiej proś tylko o adres email i imię w formularzu.

4. Pokaż przykłady wcześniejszych wydań newslettera. Stwórz osobną stronę z archiwalnymi newsletterami, żeby przyszli subskrybenci zobaczyli, czego mogą się spodziewać w kolejnych wydaniach newslettera. Większość ludzi chce wiedzieć co pojawi się w ich skrzynce.

5 Dogadaj się z innymi właścicielami newsletterów, którzy mają już duże listy adresowe a nie mają czasu do nich pisać. W zamian za taką "pomoc" możesz „gościnnie wystąpić” w newsletterze, który dociera do większej ilości osób. W ten sposób wypromujesz swoją stronę a tym samym zyskasz więcej subskrybentów.

6. Dawaj coś za darmo. Raporty, e-booki albo nawet proste programy. Cokolwiek, ale wartościowego dla twoich subskrybentów. To sprawi, że chcą to zapiszą się na twoja listę. Uważaj jednak, aby nie przyciągnąć swoimi bonusami niewłaściwych ludzi. Osoby, które zapisały się na twoja listę, bo oferowałeś darmowe dzwonki na telefon, raczej nie będą zainteresowane kupowaniem książek.

7. Przy każdym nowym numerze swojego newslettera, proś swoich subskrybentów o polecenie swoim znajomym Twojego newslettera. Poczta pantoflowa to najlepszy sposób na zbudowanie wielkiej listy adresowej.

8. Dodaj referencje albo krótką opinię na stronie z formularzem zapisu. Dzięki temu ludzie zobaczą, że newsletter naprawdę jest dobry, że spełnia swoje zadanie, jeśli inni wypowiadają się o nim pozytywnie.

9. Jak najczęściej pisz na sowim blogu. Dodając nową ciekawą treść na blogu, nawiązujesz z ludźmi relacje. Jeżeli spodoba im się to co robisz, zapiszą się na Twoja listę. A Ty będziesz miał nowych subskrybentów. Pamiętaj o możliwość zapisania się na listę na każdej stronie swojego blogu.

10. Użyj ko-rejestracji czyli specjalnego sposobu na budowanie większych list mailingowych. Polega on na wyświetlaniu reklamy Twojego newslettera podczas, potwierdzania zapisania się na czyjąś listę. Jest to darmowy i bardzo skuteczny sposób, który polecam każdemu użytkownikowi.

To już wszytko ale nie myśl, że nie ma więcej sposobów na budowanie większej listy. Jest ich jeszcze cała masa, a kilka nowych sposobów na budowanie większej listy, możesz poznać czytając ten artykuł o prowadzeniu newslettera. Powodzenia w prowadzeniu newslettera.

-----
Piotr Organista zajmuje się copywritingiem i prowadzeniem newsletterów. Po więcej darmowych informacji i raportów, jak prowadzić newsletter, wejdź na:  http://www.pronewsletter.pl/

Podobne artykuły


77
komentarze: 63 | wyświetlenia: 9876
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63173
45
komentarze: 15 | wyświetlenia: 47436
40
komentarze: 37 | wyświetlenia: 5111
37
komentarze: 18 | wyświetlenia: 10137
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 10641
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 39309
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2855
31
komentarze: 7 | wyświetlenia: 12309
28
komentarze: 53 | wyświetlenia: 8155
26
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2356
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19544
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4889
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13073
 
Autor
ArtykułLedwie zacząłem czytać, a tu już koniec.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska