Login lub e-mail Hasło   

Jak bezpiecznie podróżować ze swoim psem ?

Przed wyjazdem zwłaszcza w daleką podróż należy zadbać o to, żebyśmy my jak i nasz pies podróżowali bezpiecznie i bez jakichkolwiek problemów.
Wyświetlenia: 2.187 Zamieszczono 22/12/2007
http://www.sxc.hu / kiara2002Przed wyjazdem zwłaszcza w daleką podróż należy zadbać o to, żebyśmy my jak i nasz pies podróżowali bezpiecznie i bez jakichkolwiek problemów.

Pies powinien mieć swoje miejsce najlepiej gdzieś z tyłu samochodu zależenie od typu auta.

Przed wyjazdem należy upewnić się, że pies ma wszystkie szczepienia, jest odrobaczony i zdrowy. Należy także posiadać przy sobie książeczkę zdrowia psa, a gdy wyjeżdżamy za granicę również paszport.

Wiele psów cierpi na chrobę lokomocyjną co może być kłopotliwe, dlatego powinno się przyzwyczaić psa do jazdy samochodem już od szczeniaka.

Jeżeli istnieje taki problem to najlepszym wyjściem jest zapytanie się weterynarza o to jak zapobiec takim sytuacjom w Twoim konkretnym przypadku. Weterynarz także pomoże nam wybrać środki jeżeli będzie potrzebna pomoc dla psa (np. leki uspokajające).

Powinniśmy się także zaopatrzyć w preparaty przeciw różnym pasożytom ( pchłom, kleszczo ) których w lecie nie brakuje, a mogą być prawdziwym utrapieniem. Są w sprzedaży różne preparaty spraye, obroże, maści, pudry itp.

Koniecznie zabierz w drogę miskę ze świerzą wodą dla psa. Zwłaszcza w upalny dzień należy o tym pamiętać.

Należy pamiętać także o tym, żeby nie karmić psa tuż przed podróżą, zwłaszcza psa który cierpi na chorobę kolomocyjną.

Samo przewożenie psa zależy od typu auta. Jeżeli ktoś ma samochód typu van lub kombi to wystarczy umieścić psa w bagażniku, gdyż pies ma swoje miejsce i nie jest sam. Natmiast nigdy nie można przewozić psa w bagażniku typu sedan ( taki co normalny bagażnik otwierany od zewnątrz auta), lub w jakimś zamkniętym miejscy bez świeżego powietrza.

W innych samochodach, w których bagażnik jest na zewnątrz najlepszym sposobem jest przewieźć psa na tylnym siedzeniu. W tym celu można wyłożyć siedzenie specjalną matą zabezpieczającą brudzeniu i ślizganiu się psa. Są także specjalne klatki do przewożenia psów, które należy postawić tak aby żeby się nie ruszała ( najlepiej przypiąć jakimiś pasami) i żeby pies miał dostęp do świeżego powietrza.

Należy uniekać przeciągów w samochodzie bo są one niebezpieczne dla psa. Co jakiś widze też, że pies ma w samochodzie otwarte okno i głowe ma poza oknemi tak sobie zwiedza okolicę. Jest to bardzo niebzepieczne gdyż naraża się swojego pupila na infekcje oczy, uszu a także nosa.

Podczas długiej podróży musimy robić postoje najlepiej co 2 godziny ( zwłaszcza w upalne dni). Gdy stajemy gdzieś na poboczu przed wypuszczenem psa na ulicę należy go najpierw zapiąć na smycz. Zabezpieczy to psa przed wyskoczeniem na ulicę.
Należy także pamiętać o tym , żeby “nigdy” nie zostawiać psa w upał w samochodzie z zamkniętymi oknami.
Jeżeli wszyscy będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad, wtedy podróż z psem na urlop lub gdziekolwiek indziej będzie przyjemnością.

Bezpiecznej podróży z psem !

Marcin Dondelewski


Witam serdecznie. Od kilku lat interesuje się hodowlą rasowych psów a także jestem właścicielem takiej hodowli. Na moich stronach znajdziesz dużo artykułów o tym jak wychowywać psa, zdrowo odżywiać go, pielęgnować itp.

Zapraszam www.psy.czereda.com

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 634
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1146
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1105
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 815
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1414
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 660
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1086
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1237
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1385
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 838
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 507
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 431
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska