Login lub e-mail Hasło   

Teoria Poziomów

Moja teoria poziomów. Pewnego dnia wymyśliłem ciekawa teorię, trochę dziwna ale chciałbym coś o niej napisać. Wyobraźmy sobie przeciętnego człowieka. Jest o osoba o p...
Wyświetlenia: 2.062 Zamieszczono 13/01/2008

Moja teoria poziomów.


Pewnego dnia wymyśliłem ciekawa teorię, trochę dziwna ale chciałbym coś o niej napisać.

Wyobraźmy sobie przeciętnego człowieka. Jest o osoba o pewnym charakterze, osobowości, w pewnym stopniu cechy człowieka warunkuje rodzina. Lesz w późniejszym etapie naszego życia głównym czynnikiem który kształtuje nasz charakter jest otoczenie, znajomi, szkoła lub praca.

Lecz co powoduje ze każdy z nas jest całkowicie inny od drugiego? Nazwałem to teorią poziomów.
Każdy ma swój zasób wiedzy, swoją inteligencje i jej iloraz. Iloraz inteligencji „IQ”. Znam osoby które są naprawdę głupie a jednak wniosły do mojego życia istotne zmiany. Do czego dążę, moim skromnym zdaniem co chwile, czasami co sekundę a czasami co minute lub godzinę, człowiek awansuje w swoim rozwoju. Przebywając z ludźmi uczy się od nich, zaczyna rozumieć lub przyswaja pewne cechy. Powiedzmy iż mam poziom X. Do osiągnięcia poziomu X+1 brakuje mi pewnego czynnika warunkującego wzrost poziomu o jeden. Czym jest ten czynnik? To zależy na którym jesteśmy poziome. Człowiek rodzi się z niezapisaną tablicą. (tabula raza).


Czym są w ogóle poziomy?


Poziomy to coś w rodzaju wyznacznika naszego poziomu rozumienia świata. Nie ma to nic wspólnego z inteligencją. Co parę poziomów człowiek uznaje iż wszystko jest zbędne, ze zrozumiał, jednak się myli. Najwyższym poziomem jest nicość. Dlatego czasami mamimy się iż już go osiągnęliśmy. Tak naprawdę nie wiemy na jakim jesteśmy poziomie. Co chwila przychodzą poziomy które niosą ze sobą zmianę pojmowania świata. W ten sposób można wytłumaczyć iż np. Będąc dziećmi mamy inne priorytety niż osoba starsza od nas. (ale to już abstrakcja). Powiedzmy że przezywaliśmy z jakaś interesująca osobę, lecz jest ona interesująca tylko dla ciebie. Nie chodzi mi tutaj o miłość ani nic podobnego. Po pewnym czasie osoba ta przestaje być już ciekawa bo zrozumieliśmy jej tok myślenia i osiągnęliśmy wyższy poziom. Czasami możemy skakać między poziomami np. Od poziomy X+1 do poziomu X+8. Tym samym w gronie osób w tym samym wieku jesteśmy w stanie porównać nasz poziom do poziomu innych osób. I vice versa. To znaczy ze wiemy czy ktoś pojmuje świat w sposób w jaki my pojmowaliśmy go 10 poziomów niżej. Lecz ta osoba może to nadrobić i nas wyprzedzić.


Tłumaczenie Psychopatów.


Psychopatów uznaję za osoby które nie mogły sobie poradzić z natłokiem zdarzeń i tym samym przyrostów poziomów. Kiedy przezywamy coś czego nie doświadczaliśmy przedtem awansujemy, psychopaci sobie nie radzą.


Na koniec słów kilka:

Nie jestem w żadnym wypadku fanatykiem tej teorii. Jednak zaciekawiło mnie że w ten sposób mogę wytłumaczyć sobie tyle rzeczy i zjawisk. To takie trochę dziecięce myślenie ale mnie się podoba. Prosił bym o komentarze co o tym sądzicie dordzy czytelnicy. 

 

                                                                                                                                   Eart Bart                                                                                                        
 

Podobne artykuły


157
komentarze: 73 | wyświetlenia: 257433
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7930
71
komentarze: 38 | wyświetlenia: 170992
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 110346
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 92172
55
komentarze: 15 | wyświetlenia: 40688
52
komentarze: 78 | wyświetlenia: 70581
48
komentarze: 21 | wyświetlenia: 43892
47
komentarze: 23 | wyświetlenia: 159416
42
komentarze: 59 | wyświetlenia: 14965
35
komentarze: 22 | wyświetlenia: 9711
24
komentarze: 41 | wyświetlenia: 106007
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5912
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 14186
 
Autor
ArtykułLudzki mózg może w praktycznie nieograniczony sposób przyswajać wiedzę, która dodatkowo ciągle zmienia swoje znaczenie, gdy dowiadujemy się nowych rzeczy (bo możemy wtedy spojrzeć na nie inaczej). Informację możemy przyswajać nie linearnie, dlatego moim zdaniem porównanie do "poziomów", czyli czegoś co następuje w jakiejś kolejności jest chybione.

Trudno nam porównywać jakichkolwiek dwóch

...  wyświetl więcej

Może poczytać coś poważniejszego o psychopatii. Bo psychopata to często osoba o wysokiej inteligencji i wielkiej zdolności przetwarzania informacji. Tyle, że nie jest empatyczna, ale z silnymi zdolnościami przywódczymi. Klasyfikację psychopatii wypadałoby opanować bo i jest tego sporo. Albo nie tłumaczyć lepiej czegoś o czym się nie wie nawet co to jest.

  Eart,  16/01/2008

tlumacze się, napisałem na końcu : ..."zaciekawiło mnie że w ten sposób mogę wytłumaczyć sobie tyle rzeczy i zjawisk. To takie trochę dziecięce myślenie ale mnie się podoba" Nie uważam tego za naukowe wyjaśnienie tylko sobie tak dnia pewnego pomyślałem i umieściłem...

  mazur,  16/01/2008

Zaraz zaraz – wywody autora wcale nie są pozbawione sensu jak się wydaje. Mimo wszystko po przeczytaniu po raz trzeci artykułu w pewnych kwestiach przyznaję mu rację. Fakt, iż można dojść do wniosku, że „eart” gra namiętnie w jakieś gry, lecz życie to gra. Gra pozorów.

hm muszę przyznać, że to dość ciekawa opcja "rozumienia świata". Ja również jestem zdania, że człowiek zdobywa mądrość poprzez kontakty między ludzkie. Jest to wiedza której nie można zdobyć na bazie teorii, ale własnych rozumowań i wyciągania wniosków. pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska