Login lub e-mail Hasło   

10 rzeczy, które prawdziwi liderzy naprawdę robią

Bycie prawdziwym liderem to bycie osobą, której obraz nosisz w sercu i o której wiesz, że jest ci być nią przeznaczone. Bycie prawdziwym liderem nie przychodzi z portfela, czy tytułu, którym się szczycisz. W rzeczywistości prawdziwe przywództwo pochodzi z twojego „jestestwa”, z samej istoty osoby, której jesteś.
Wyświetlenia: 18.695 Zamieszczono 23/01/2008

Jak by wyglądało twoje życie, gdybyś w ogóle nie odczuwał strachu? Jak jasno świeciłoby twoje światło, gdybyś uwolnił się ze wszelkich ograniczeń, czyniących cię małym?

Bycie prawdziwym liderem to bycie osobą, której obraz nosisz w sercu i o której wiesz, że jest ci być nią przeznaczone. Bycie prawdziwym liderem nie przychodzi z portfela, czy tytułu, którym się szczycisz. W rzeczywistości prawdziwe przywództwo pochodzi z twojego „jestestwa”, z samej istoty osoby, której jesteś.

10 rzeczy, które dla prawdziwych liderów stanowią przyczynę, a nie efekt ich pozycji, to:


1. Mówią prawdę i nic ponadto.

Dzisiaj w biznesie większość z nas mówi rzeczy dobre i miłe dla innych. Autentyczni liderzy są inni. Oni zawsze mówią prawdę. Oni nigdy nie zdradzą siebie, swoich przekonań, używając słów, opisujących nie to, co jest rzeczywistością dla nich i kogoś innego. Taki pogląd nie daje jednak nikomu prawa, czy obowiązku do mówienia czegoś, co rani innych ludzi. Mówienie prawdy, to po prostu bycie uczciwym, prawdziwym i czystym w słowach i czynach.


2. Ich postawa pochodzi prosto z serca.

W jakimkolwiek biznesie, czynnik ludzki jest decydujący. Każdy biznes robiony, jest przez i dla ludzi. Najlepsi liderzy dbają i interesują się innymi ludźmi. Najlepsi liderzy spędzając swój czas odkrywając ludzi wokół siebie. Najlepsi liderzy są jak słońce: słońce daje wszystko, co ma roślinom i drzewom i w zamian za to, rośliny i drzewa zawsze rosną w kierunku słońca.


3. Posiadają silne poczucie moralności, a co za tym idzie silny charakter.

Silny charakter to prawdziwa moc, którą ludzie wyczuwają na odległość. Prawdziwi liderzy bardzo mocno pracują nad swoim charakterem. Prowadzą odbywane przez siebie rozmowy drogą ściśle powiązaną z ich etyką i moralnością. Oni są słowni i dobrzy. I to, co robią, jest słowne i dobre, więc ludzi ufają im, szanują ich i słuchają ich.


4.Są odważni.

Robienie czegoś wbrew tłumowi, wbrew innym, wymaga dużo odwagi. Bycie marzycielem i wizjonerem, wymaga dużo odwagi. Robienie tego, co uważasz za prawidłowe i dobre, nawet, jeśli nie jest to w danej chwili ani przyjemne, ani łatwe, wymaga dużo odwagi. Żyjemy na świecie, w którym tak wielu ludzi kroczy po linii najmniejszego oporu. Autentyczne przywództwo to droga mało uczęszczana, trudna, ale właściwa.

5. Budują drużyny.

Jedną z najważniejszy potrzeb, której zaspokojenia ludzie poszukują w swojej pracy, jest chęć stania się członkiem drużyny, jednym ze swoich.

6. Pogłębiają sami siebie.

Zadaniem lidera jest schodzenie głębiej i dalej, niż pozostali. Autentyczni liderzy znają siebie bardzo gruntownie i dokładnie. Znają swoje słabości i wystrzegają się ich. Koncentrują się na tym, w czym są dobrzy i spędzają mnóstwo czasu na ulepszaniu swych zalet i zwalczaniu strachu.


7. Marzą.

Einstein powiedział, że wyobraźnia, jest ważniejsza od wiedzy. Wyobraźnia jest źródłem, w którym rodzą się wielki i wspaniałe rzeczy. Autentyczni liderzy marzą o niemożliwym. Oni widzą to, co wszyscy inni uważają za ułudę. Spędzają wiele czasu, skoncentrowani na wyimaginowanych projektach, prowadzących do lepszych produktów i lepszych usług.

Jak często TY zamykasz oczy i marzysz?


8. Dbają o siebie.

Dbanie o swoją fizyczną formę, jest oznaką respektowania samego siebie. Nie możesz dokonywać wielkich rzeczy, nie czując się dobrze. Autentyczni liderzy odżywiają się w prawidłowy sposób, dużo ćwiczą i dbają o wszystkie „świątynie” swojego ciała. Spędzają dużo czasu na łonie natury, piją dużo czystej wody i robią wszystko to, co jest konieczne do utrzymania się w najwyższej z dostępnych form.


9.Przekładają perfekcję na rzecz doskonałości.

Żadne ludzkie istnienie nie było, nie jest i nie będzie doskonałe. Autentyczni liderzy sprowadzają wszystko, co robią, do poziomu perfekcji. Stale podnoszą standardy własnych możliwości. Nie szukają doskonałości i są na tyle mądrzy, żeby dostrzec różnicę.

Jakie byłoby twoje życie, gdybyś zawsze i wszędzie robił wszystko na medal, starając się za każdym razem zrobić coś lepiej, niż zrobiłeś to wcześniej?

10. Dziedziczą.

Żyć w sercach i pamięci ludzi, to żyć wiecznie. Sukces jest czymś wspaniałym, ale szacunek jest lepszy. Zostałeś stworzony po to, żeby zostawić swój własny znak w otaczającym Cię świecie i ludziach. Ponosząc w tym porażkę, nie zgadzając się z tym lub nie chcąc tego robić, zdradzasz samego siebie. Autentyczni liderzy robią wszystko, żeby świat po nich był lepszym miejscem do życia.


--
Paweł Sygnowski - autor profesjonalnych rozwiązań edukacyjnych
Praktycznie wszystko o właściwym użytkowaniu Twojego mózgu

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 763
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73238
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648147
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15096
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21564
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40510
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17435
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13128
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22657
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53287
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18142
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23225
 
Autor
Dodał do zasobów: adam
Artykuł  oldml,  30/01/2008

Przyjmując powyższe za prawdę, to nie spotkałem w swym życiu prawdziwych liderów "zarządzających" jakimś "biznesem", a tym bardziej e-biznesem.

Autorem 10 przedstawionych tu zasad jest Robin Sharma, właściciel firmy Sharma Leadership International (www.robinsharma.com), uznany autorytet w dziedzinie przywództwa.

Jeżeli Paweł Sygnowski twierdzi, że jest autorem tego tekstu (co można wywnioskowac np. z jego publikacji w serwisie http://artelis.pl), to sądzę, że przydałby się jasny komentarz z jego strony.

  exangel7,  07/12/2008

Ciekawe, można nazwać to dekalogiem lidera. Dążenie do ideału jest ważne i niesamowicie stymuluję. Polecę to kilku znajomym, którzy wysoką samoocenę siebie samych jako liderów.

  stan1610,  10/04/2009

Podoba mi się, ale z tą wodą to trochę przesada, czasami dobrze łyknąć też coś mocniejszego. Jakoś z biznesem się gryzie, ale do króla nawet pasuje.

http://x-profit.com/
http://capitalfx.pl/
Zapraszam do skorzystania z najelepszej oferty rabatow i prowizji forex na rynku,Dolacz do globalnej spolecznosci.Juz w Polsce
Account Manager
kontakt
MMichalski@ironfx.com


URL Images Last Mod.
http://rahuldigital.org/about/ 0
http://rahuldigital.org/google(...)-guide/ 0 2017-10-12 04:38 +00:00
http://rahuldigital.org/seo-fo(...)bsites/ 0 2017-10-21 15:03 +00:00 ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska