Login lub e-mail Hasło   

Baby Shower – Nowość w Polsce

Baby Shower w Polsce to całkowicie nowe pojęcie, które dopiero pojawia się w mediach oraz przewija się w rozmowach przyszłych mam. Dla wielu Baby Shower może mylnie kojarzyć się z samym dzieckiem lub co gorsza z prysznicem! Ale jaka jest prawda o Baby Shower?
Wyświetlenia: 3.508 Zamieszczono 26/01/2008

Baby Shower to przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które już niedługo przyjdzie na świat. Nazwa pochodzi o angielskiego słowa Shower (prysznic), co w przenośni oznacza zalewanie przyszłej mamy prezentami dla dziecka.

Baby Shower  to tradycja popularna w Stanach Zjednoczonych i w innych kulturach będących pod wpływem kultury amerykańskiej. W Wielkiej Brytanii  i Francji, Baby Shower to  nowy fenomen, świeżo importowany ze Stanów Zjednoczonych.


Kto organizuje imprezę Baby Shower?

Baby Shower odbywa się tradycyjnie w gronie kobiet. Według zwyczaju, Baby Shower jest organizowane przez najbliższe otoczenie przyszłej mamy. Może to być siostra, przyjaciółka lub kuzynka.  To właśnie ona wysyła zaproszenia, razem z przyszłą mamą przygotowuje listę prezentów, ustala menu, kupuje dekoracje, wymyśla zabawy i quizy na imprezę. Jedyną  osobą, która nie powinna organizować Baby Shower jest przyszła mama. Impreza nie może odbywać się u niej w domu, lepiej aby przyszła mama nie musiała robić porządków przed imprezą ani po niej.  Całe przyjęcie powinno być dla niej jedynie przyjemnością!

Kiedy organizuje się imprezę?

Najlepszym czasem na Baby Shower jest trzeci trymestr. Najlepiej jest  wcześniej  poprosić mamę o przygotowanie  listy gości – mogą to być adresy domowe lub adresy mailowe. Takie przyjęcie powinno się odbyć w sobotnie lub niedzielne popołudnie lub wieczór. Impreza powinna trwać kilka godzin. W czasie imprezy  mają miejsce rytuały,  gry, konkursy. Zabawy nie powinny być nazbyt wyrafinowane, a wręcz odwrotnie – im bardziej dziecinne, tym lepiej! 

Rytuały

Koleżanki mogą przygotować przyszłej mamie bransoletkę szczęścia. Przed spotkaniem organizatorka informuje koleżanki, by przyniosły  ze sobą jeden koralik.  Na imprezie koleżanki zasiadają w kręgu i nawlekają na żyłkę  koralik, wypowiadając przy tym życzenie dla przyszłej mamy i jej dziecka. Później mama nosi ten talizman aż do rozwiązania.

Przyszła mama może też się zdecydować na pomalowanie i udekorowanie brzuszka.  Ozdoby mogą być przeróżne – słoneczka, gwiazdki, misie, kwiatki. Fotografia tak  udekorowanego brzuszka będzie niezapomnianą pamiątką z okresu ciąży.  Przyszła mama może też się zdecydować na gipsowy odlew brzuszka. Odlew jest lekki i specjalnie konserwowany, aby był pamiątką przez wiele lat. Można go oprawić w ramy, dzięki czemu staje się rodzajem przestrzennego obrazu.

Fenomen Baby Shower

W ciągu ostatnich lat imprezy Baby Shower stały się jeszcze bardziej popularne. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Rodziny stają się mniej liczne, dziecko otrzymuje więcej uwagi, niż kiedyś. Poza tym, przyznajmy,  wyprawka dla dziecka to spory wydatek. Dzięki Baby Shower przyszła mama może skompletować część ubranek i akcesoriów dla maluszka.  Ciąża to idealny moment na typowo babskie przyjęcie, oczywiście z brzuszkiem w roli głównej. Więcej na stronie: www.baby-shower.pl

Podobne artykuły


51
komentarze: 81 | wyświetlenia: 10410
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6723
91
komentarze: 133 | wyświetlenia: 70835
37
komentarze: 61 | wyświetlenia: 13384
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6688
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3485
50
komentarze: 17 | wyświetlenia: 56565
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 7829
37
komentarze: 45 | wyświetlenia: 3309
33
komentarze: 13 | wyświetlenia: 11490
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2691
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2408
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3519
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Prosimy usunąć element graficzny reklamy, w przeciwnym wypadku artykuł zostanie usunięty.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska