JustPaste.it

O Profesorze Włodzimierzu Sedlaku słów kilka...

WKŁAD POLSKIEJ MYŚLI NAUKOWEJ

W TWORZENIE PODSTAW WIEDZY

O WPŁYWIE ELEKTROMAGNETYZMU NA ORGANIZMY

 

Zaczniemy naszą antologię, niepełną zresztą - bo ograniczoną do najważniejszych tylko działań budujących zręby nowych dziedzin naukowych w przedziale lat 1967-1986, od najważniejszej postaci - ks. prof. dr hab. Włodzimierza Sedlaka.

Profesor W.Sedlak był kierownikiem Katedry i Zakładu Biologii Teoretycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Stworzył polską szkołę bioelektroniki - nową gałąź nauki badającą życie na poziomie kwantowym - w sferze procesów elektronicznych.To właśnie w Polsce w 1967 r. po raz pierwszy w świecie - został zaprezentowany przez prof. W. Sedlaka nowy model życia - bioelektroniczny, w którym  przedstawiona zastała kwantowa natura człowieka. W ten sposób przełożył opis człowieka z wymiaru makroskopowego na pojęcia kwantowe. Konsekwencją przyjęcia takiego modelu stało się potraktowanie życia jako fali elektromagnetycznej ze świadomością jako cechą energetyczną. Uznał więc profesor Sedlak organizm jako elektroniczny oscylator emitujący promieniowanie elektromagnetyczne o minimalnym natężeniu oraz - jako generator i detektor jednocześnie - emisji elektromagnetycznej.

 

Profesor Sedlak dokonał pierwszej w świecie próby zastosowania pojęć bioelektroniki do antropologii (nauka o człowieku, jego pochodzeniu, cechach fizycznych itp.). Nastąpiła rewolucyjna zmiana pojęć biologicznych pod wpływem kwantowego pojmowania życia. Sprawa stała się bezprecedensowa w skali światowej. Nigdzie poza polską bioelektroniką nie wystąpiły zmiany światopoglądowe w biologii łącznie z antropologią.Profesor Sedlak przyjął również za nośnik informacji falę elektromagnetyczną. Przewidywał pozytywne oddziaływania pewnych pasm elektromagnetycznych oraz ujemnego aerozolu („gazu” elektronowego) na utrzymanie elektronicznych właściwości związków organicznych i tą drogą na mobilizowanie procesów metabolicznych (1980).Wskazywał wpływ na zdrowie i wszelkie życie nieobliczalnie groźnych skutków zanieczyszczeń chemicznych, akustycznych i elektromagnetycznych środowiska. Dlatego postulował ochronę systemu elektromagnetycznego. Podstawy pod biofizyczną ekologię i sformułowanie problemu elektromagnetycznego ekosystemu podał już w 1970 i 1973 r.Zwracał uwagę na wydłużający się coraz bardziej szereg chorób psychosomatycznych jako skutku degradacji środowiska elektromagnetycznego. Postulował wprowadzenie terapeutycznego przeciwdziałania chorobom związanym z elektromagnetyczna degradacją środowiska prowadzącego w trzech kierunkach (słynna „probówka życia – model stworzony w 1979 r.):

- metabolicznym,

- elektronicznym,

- bioenergetycznym.

 

Stał się autorem szeregu nowych pojęć: elektroniczny model życia, bioplazma, kwantowe łącze życia (kwantowy szef życia), ekosystem elektromagnetyczny, elektromagnetyczne odżywianie, elektromagnetyczna transfuzja, pompa plazmowa, „przestrzeń Sedlaka”, biologia falowa (1979), „homo electronicus”, optoelektronika biologiczna (1983 r., choć problemy biologiczne objęte tym terminem poruszał w publikacjach już w latach 1967, 1970 i następnych), antropologia kwantowa, przeszczepy informacyjne, architektura elektromagnetyczna, urbanistyka elektromagnetyczna itd.

Polska myśl twórcza od dawna kształtowała i kształtuje nadal poglądy na energetykę układów biologicznych. Pracował w tym kierunku w swoim czasie jedynie ośrodek Katedry Biologii Teoretycznej KUL kierowany przez ks. prof. dr hab. Włodzimierza Sedlaka. (...)

 

 

Fargment książki z cyklu "Barwy Twojego Życia" - "BIomagnetyzm:cudowna moc w życiu - jak wykorzystać lecznicze właściwości pól magnetycznych?"

Autor: Janusz Dąbrowski