Login lub e-mail Hasło   

Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego

Nasze naturalne biopola są niszczone przede wszystkim przez urządzenia elektryczne takie jak: powietrzne linie przesyłowe prądu wysokiego napięcia, łączność radiową, radiolokację.
Wyświetlenia: 39.913 Zamieszczono 27/01/2008

Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego

 

 

Nasze naturalne biopola są niszczone przede wszystkim przez urządzenia, które już wymienialiśmy: powietrzne linie przesyłowe prądu wysokiego napięcia, łączność radiową, radiolokację. W mieszkaniach dołączą do tego komputery, kuchenki mikrofalowe i inne urządzenia elektryczne.

Wszystkie te urządzenia są źródłem pola w postaci fali elektromagnetycznej, która niesie energię. Energia pól niskich częstotliwości (do 100 kHz) powoduje tworzenie się i przepływ w ciele człowieka prądów elektrycznych, zaś energie wysokich częstotliwości (powyżej 3 MHz) wnikają do wnętrza ciała i mogą powodować uszkodzenia komórek. Szczególnie niebezpieczne są fale o częstotliwości 30-300 MHz penetrujące wnętrze organizmu wyjątkowo łatwo i powodujące zmiany czynności różnych narządów wewnętrznych.Nałożyliśmy więc dodatkowy, ogromny „ciężar” na delikatny układ. Nie jest to dla nas obojętne. Zwróć uwagę, że sterowanie mózgu odbywa się niezwykle małymi natężeniami pól magnetycznych rzędu 10-9 gausa.Powstawanie zmian na poziomie molekularnym zachodzi wolno, dlatego badanie ich natrafia na wiele problemów technicznych.

 

NIE TYLKO SUBSTANCJE CHEMICZNE,

LECZ TAKŻE NIEKORZYSTNE CZĘSTOTLIWOŚCI

MAJĄ SZKODLIWY WPŁYW NA ORGANIZM CZŁOWIEKA.

 

Wiadomo jednak z symulowanych warunków doświadczalnych, że następuje zaburzenie cyklu mitotycznego (tj. podziału komórek), zmiana poziomu hormonów, neuroprzekaźników (np. serotoniny), cytokin, zaburzenia przekaźnictwa elektrycznego związanego z jonami wapniowymi. Obserwuje się również wpływ na reakcje przebiegające z udziałem wolnych rodników.

Tab. 4. Wpływ  oddziaływań pól magnetycznych na organizm.

Skutki przebywania w silnym polu magnetycznym

o częstotliwości ok. 300 MHz (megaherców)

·            rozdrażnienie,

·            bóle głowy,

·            wzmożona pobudliwość nerwowa,

·            osłabienie,

·            niekorzystne zmiany morfologiczne krwinek,

·            zwiększenie zawartości histaminy we krwi,

·            podwyższenie tętna,

·            zaburzenia hormonalne,

·            zaburzenia krzepliwości krwi,

·            zaburzenia przemian węglowodanowych,

·            zaburzenia czynności bioelektrycznych mózgu.

 

 

 

Liczne badania potwierdzają, że pola magnetyczne  o podanych w Tab.4 częstotliwościach odpowiadają za powstawanie:

·    ostrych białaczek mielocytowych,

·    przewlekłych białaczek limfatycznych,

·    guzów mózgu.

Człowiek zniekształcając warunki swojego środowiska zmienił jednocześnie własny profil elektronowy. Niebywałe zanieczyszczenie chemiczne, akustyczne, a zwłaszcza elektromagnetyczne Ziemi nie jest urojeniem. Jego skutki są dramatyczne i są coraz bardziej czytelną konsekwencją naszego działania. Odbieramy je przede wszystkim jako wzrost ilości chorób cywilizacyjnych.Coraz więcej badań wskazuje na udział pól magnetycznych o zwiększonym natężeniu w powstawaniu schorzeń cywilizacyjnych o niezrozumiałej przyczynie - gwałtowne zmiany nastrojów, zmęczenie, apatia, stany depresyjne, stany agresji, euforii, rozkojarzenie więzi psychosomatycznej, zespół nerwicy mikrofalowej, powstawanie nowotworów, przyspieszenie procesów starzenia organizmów, kryzys podstawowych układów - nerwowego, krążenia (odkładanie się płytek miażdżycowych w ściankach naczyń u coraz młodszych ludzi - także u dzieci), rozrodczego (w tym bezpłodności), choroby Alzheimera, różne rodzaje otępienia,  zaburzenia snu.Anatomicznie wykazano zmętnienie części przeziernych oka, martwicę błony bębenkowej, łysienie.

Mikrofale mają również zasadniczy wpływ na działalność elektryczną kory mózgowej i mięśnia sercowego w okresie płodowym.Powodują również spadek aktywności grasicy (zwłaszcza mikrofale o częstotliwości powyżej 3000Hz obecne w strefach zadrażnień geopatycznych). A przecież to grasica jest odpowiedzialna za produkcję limfocytów, które mają zasadnicze znaczenie w działaniu systemu odpornościowego organizmu. Mniejsza wydolność grasicy sprzyja powstawaniu białaczek, reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), zapalenia mięśnia sercowego i innych chorób i niedomagań (R. Endrös – „Promieniowanie Ziemi i jego wpływ na życie”).Mikrofale o długości rzędu centymetrów powodują również elektrolizę zachodzącą w żywych organizmach. Zjawisko to jest nieznaczne, ale ciągłe. W jego wyniku dochodzi do zakwaszenia organizmu , na czym ierpi nasze zdrowie (informacje o skutkach zakwaszania i chorobach wywoływanych przez nie znajdziesz w opracowaniu „Tajemnice suplementacji odżywiania”).

 Pola o częstotliwości 50Hz zmieniają m.in. zawartość histonów (proste białka zasadowe występujące w chromosomach i mające udział w regulacji czynności genów) w mózgu i wątrobie. Oznacza to również, że mikrofale oddziałują na metabolizm, który decyduje o poziomie funkcjonowania organizmu.

 Polscy uczeni – profesorowie: A.Sieroń i W.Wesołowski udowodnili, że natężenie pola elektromagnetycznego powyżej 1kV/m i częstotliwości 50Hz może powodować zaburzenia w pracy układu wydzielniczego, układu krążenia i układu nerwowego. Również praca mózgu może ulec zakłóceniu, jeśli przez dłuższy czas jest on poddawany działaniu pola magnetycznego o częstotliwości 50Hz (nawet małej mocy). Podobnie rzecz przedstawia się z układem krwionośnym i hormonalnym, które ulegają kompletnemu rozregulowaniu.  

 Czy zastanawiamy się się, dlaczego ciągle następuje wzrost białaczek i chorób układu krążenia?Czy tylko styl życia, zatrucie chemiczne środowiska, nieprawidłowe odżywianie odpowiadają za to? Czy nie jest to również skutek rozregulowania naszego układu elektromagnetycznego?

Artykuły autora są fragmentami jego książek z cyklu „BARWY TWOJEGO ZDROWIA”:

  1. „Biomagnetyzm: cudowna moc w życiu” Cz.1. i Cz.2. (wydane)
  2. „Sekrety wody” (wydana)
  3. „Tajemnice suplementacji odżywiania” (w przygotowaniu do wydania).

Więcej na temat książek – na stronie autora.

 

Inne artykuły zagadnień biomagnetyzmu i magnetostymulacji (autor – J. Dąbrowski):

 

http://www.eioba.pl/a79155/artroza_choroba_zwyrodnieniowa_stawow

http://www.eioba.pl/a79063/dlaczego_pola_magnetyczne_spelniaja_role_lecznicza

http://www.eioba.pl/a79055/o_magnetostymulacji_endogennej_nitroglicerynie_i_dotlenieniu_organizmu

http://www.eioba.pl/a79054/pewne_novum_o_zatruciu_ciazowym

http://www.eioba.pl/a79283/ogolne_spektrum_zastosowan_magnetostymulacji

http://www.eioba.pl/a79050/jak_przeciwdzialac_bolom_plecow

http://www.eioba.pl/a79045/reumatyzm

http://www.eioba.pl/a79037/arterioskleroza_miazdzyca

http://www.eioba.pl/a78591/krew_nosnik_informacji_ektromagnetycznej

http://www.eioba.pl/a78368/o_swiatloterapii

http://www.eioba.pl/a78356/alergie_i_astma

http://www.eioba.pl/a78291/zaburzenia_pracy_organizmu_spowodowane_dzialaniem_pol_magnetycznych

http://www.eioba.pl/a78285/zdrowy_sen

http://www.eioba.pl/a78284/jak_usunac_bioenergetyczne_blokady_z_organizmu

 

http://www.eioba.pl/a78107/leczenie_magnesami_najstarsza_terapia_swiata

http://www.eioba.pl/a78106/ekosystem_elektromagnetyczny

http://www.eioba.pl/a78105/medycyna_informacyjna_co_to_takiego

http://www.eioba.pl/a78080/biopola_energetyczne

http://www.eioba.pl/a78077/wplyw_kosmosu_na_procesy_zyciowe

http://www.eioba.pl/a78075/czlowiek_istota_elektromagnetyczna

 

 

Podobne artykuły


110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 160882
41
komentarze: 45 | wyświetlenia: 142665
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 92180
33
komentarze: 10 | wyświetlenia: 107405
37
komentarze: 25 | wyświetlenia: 60415
37
komentarze: 33 | wyświetlenia: 356799
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 84176
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 27313
29
komentarze: 28 | wyświetlenia: 38494
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371796
24
komentarze: 41 | wyświetlenia: 106030
23
komentarze: 19 | wyświetlenia: 8747
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  janusz,  31/01/2008

Jest to również skutkiem rozregulowania naszego układu elektromagnetycznego który to nie jest przygotowany na wzrastający w zastraszającym tempie rozwój negatywnych informacji osłabiających naszą bioenergetyczną barierę ochronną.

Właśnie o to chodzi. Tylko nie zdajemy sobie sprawy z przyczyn i późniejszych skutków. Wyjątkowo nieliczni zajmują się problemem. A przecież już w latach 70-tych XX
wieku prof. Włodzimierz Sedlak postulował już ochronę środowiska elektromagnetycznego.

Dziękuję za zainteresowanie artykułem.

Pozdrawiam.

Trzeba dodać gwoli uściślenia, że jak dotąd nie przeprowadzono takich badań, które by potwierdzały aż taką szkodliwość wszelkich urządzeń, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie wygodnego i normalnego życia.
Nasuwa się pytanie, kiedy będzie za późno na takie badania? Nie uważam, że można na podstawie dzisiejszej wiedzy mówić o powstawaniu białaczek i guzów mózgu (jakich?). Takie ogólne st ...  wyświetl więcej

  mazur,  01/02/2008

Krzycho sorki, ale badania takie zostały przeprowadzone już dawno. Nie są one publikowane – no cóż, bo i po co. Przecież nikt nie wyrzuci telewizora lub innych elektrycznych urządzeń gwoli wygody. Unia Europejska dokładnie określa w przepisach, jakie natężenie pola ektromagnetycznego może występować na stanowisku pracy. I co. I nic, bo przepis jak na razie martwy. Oczywiście nie należy wpadać w pa ...  wyświetl więcej

Faktem jest, że pola elektromagnetyczne wpływają na ludzki organizm negatywnie. W przeciwieństwie do promieniowania jonizującego, którego skutki z biegiem czasu maleją, skutki promieniowania mikrofalowego sumują się (żołnierze Wojsk Radiotechnicznych obsługujących stacje radiolokacyjne).

Pocieszające jest to, że zgodnie z zasadą "Simila similibus curantur" - "podobne leczy się podobnym" (ta przebrzydła - dla niektórych - homeopatia!) można niwelować w pewnym zakresie skutki szkodliwego promieniowania. Podstawową jednak przeszkodą są - paradoksalnie - nie problemy techniczne typu JAK i CZYM, tylko problemy mentalne (świadomościowe).

Na medycynie się nie znam :-) Ani na tej tradycyjnej, ani na tej alternatywnej :-)

:) Nie szkodzi ja też nie jestem lekarzem :). Ważne jest to, że podejmujesz wyzwania, poznajesz i sam chętnie dzielisz się przemyśleniami i wątpliwościami, nie zaskorupiasz się w dogmatach. Wątpliwości - to pytania, a kto pyta - nie błądzi, prawda?

Tak, ale jeżeli nie jestem lekarzem to nie podejmę się dyskusji i arbitralnej oceny na temat homeopatii.

"Tak, ale jeżeli nie jestem lekarzem to nie podejmę się dyskusji i arbitralnej oceny na temat homeopatii."

Sprzedawcy preparatów homeopatycznych załatwili sobie u biurokracji zwolnienie z obowiązku dowiedzenia skuteczności wynikami badań klinicznych.

Bardzo ładnie ale co z tego wynika.Każdy może zrezygnować z telewizora czy komputera
ale mało kto na to się decyduje....jest wiele rzeczy szkodliwych które są proste do usunięcia i co...nic..........mała świadomość powoduje że odsuwamy od siebie to co wymaga wysiłku....bo ma być łatwo prosto i na luzie

:) I ma być łatwo, lekko i przyjemnie. Najpierw jednak trzeba ostro popracować, aby później już tak było... Na dziś pozostaje uparta praca u podstaw, uświadamianie. Tak po ludzku: nie ma wyjścia. Pozdrawiam.

  kamakszi,  07/09/2008

W zupełności się z Januszem zgadzam! I jak to mówi przysłowie; "bez pracy nie ma kołaczy!" Najpierw na to żeby było pięknie, ładnie i sympatycznie to musimy sobie zapracować i już! Ale czy wielu ludziom się chce pracować nad sobą?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska