Login lub e-mail Hasło   

Twoja szczęśliwa myśl

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.damyrade.pl/mysl.php
Oglądaliście może Piotrusia Pana w reżyserii Stevena Spielberga? Bohaterem filmu jest Piotruś Pan, który zapomniał o tym, kim wcześniej był naprawdę.
Wyświetlenia: 1.281 Zamieszczono 06/02/2008

Uwierz, że marzenia się spełniają!A był kiedyś dzieckiem z bujną wyobraźnią. Piotruś Pan po prostu dorosnął. W filmie Spielberga jest facetem w średnim wieku, ma żonę, dwójkę dzieci. Prowadzi życie w ciągłym pędzie. Nie ma na nic czasu. Rodzinę widuje od święta. Kapitan Hak z Nibylandii, krainy wyobraźni, gdzie kiedyś Piotruś Pan, jako dziecko bywał, porywa mu dzieci. Nie będę streszczał całej akcji filmu. Pewnie znacie go, bo wiele razy był wyświetlany w telewizji.

Podoba mi się jeden moment w tym filmie, gdzie Piotruś Pan przypomina sobie, jak się lata. Bo drzewiej latał, jak mały bączek, tylko stając się dorosłym, zapomniał o tej, jakże pożytecznej umiejętności. Otóż jeden z bohaterów filmu podpowiada mu, żeby "chwycił się jakiejś szczęśliwej myśli", bo tylko wtedy dawne umiejętności powrócą. Piotruś Pan myślał i myślał intensywnie, aż w końcu wymyślił! Jego "szczęśliwą myślą" było przecież posiadanie rodziny, własnych dzieci. Kiedy to sobie uświadomił, zaraz zaczął latać, jak F-16...

 

Może trochę to nie było tak w tym filmie, bo pamięć już u mnie nie ta, ale chodzi mi o samo sedno. Trzeba mieć w życiu jakąś szczęśliwą myśl, bo bez tego jest cholernie ciężko. Nie myślcie, że próbuje uderzać tutaj w jakieś mentorskie tony. Oczywiście "rodzina" może być jedną z wielu takich "szczęśliwych myśli". Wszystko zależy od tego, kto, jakim jest człowiekiem...

 

Powiedzmy ktoś ciężko pracuje. Często zdarza się, że robimy coś, czego nie cierpimy, ale, wiadomo, trzeba zarabiać pieniądze. Bez tego ani rusz. W pracy stosunki między ludźmi są wrogie. Człowiek, człowiekowi wilkiem. Na każdym kroku trzeba uważać, żeby ktoś nie podstawił nam nogi. Wieczna konkurencja. Ale po pracy czeka nas weekend w górach i samotna wspinaczka po skałkach. Czyż to nie jest dobra "szczęśliwa myśl", która pozwala nam cieszyć się życiem?

 

Albo inna sytuacja. Jesteśmy na studiach. Sesja. Zakuwamy do egzaminów. Piszemy prace, by zaliczyć przedmioty. Biegamy po bibliotekach szukając książek, z których będziemy się uczyć. Kserujemy wszystko, co nam wpadnie do rąk, a co wydaje się pomocne w zdaniu sesji. Terminy nas gonią. Wydaje się nam, że nie jesteśmy w stanie przyswoić sobie tak wielkiej ilości materiału. Trafia nas ciężki szlag! Jedna rzecz utrzymuje nas tylko przy życiu i zdrowych zmysłach. Widzimy przed sobą piękną perspektywę: wielką, ale to naprawdę wielka imprezę po sesji, gdzie człowiek sobie odreaguje wszelkie stresy, skacząc aż pod sam sufit w rytm muzyki puszczanej przez klubowego didżeja...

 

"Szczęśliwa myśl" powinna być na tyle silna, żeby pozwalała nam przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu i zachować spokój. Im człowiek bogatszy w "szczęśliwe myśli", tym jego życie pełniejsze, tym lepiej znosi stres. Naturalnie z wiekiem są one coraz poważniejsze i niezmienne. Jeśli jesteś w nie ubogi, to pracuj nad tym, by mieć ich jak najwięcej. Życzę Ci wielu "szczęśliwych myśli" w Twoim życiu! :)

 

Podobne artykuły


72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107086
72
komentarze: 23 | wyświetlenia: 162707
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20314
27
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5641
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15452
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 72722
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8303
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5003
30
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8123
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5751
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 4707
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1490
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Jakiś taki krótki ten tekst, może by się tak wysilić na solidniejsze opracowanie...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska