Login lub e-mail Hasło   

Krew - nośnik informacji ektromagnetycznej

Krew – nośnik informacji elektromagnetycznej Przywykliśmy zwykle już do tego, że układ krwionośny traktujemy jako mechanizm transportu tlenu i substancji odżywczyc...
Wyświetlenia: 18.822 Zamieszczono 10/02/2008

Krew – nośnik informacji elektromagnetycznej


 

 Przywykliśmy zwykle już do tego, że układ krwionośny traktujemy jako mechanizm transportu tlenu i substancji odżywczych do wszystkich komórek organizmu. Służy on również do usuwania produktów przemiany materii - zbędnych już ustrojowi.Wiemy, że krew płynie w organizmie tętnicami i żyłami.

 

http://www.eioba.pl/files/user3109/krazeniauklad222222.gif

 

Ciągle pracująca pompa, jaką jest serce, pulsuje, godzina po godzinie, dniem i nocą, siedemdziesiąt uderzeń na minutę, trzydzieści sześć milionów uderzeń rocznie, ponad dwa i pół miliarda w ciągu przeciętnego życia, rok po roku, nie zważając na to, że  śpisz lub czuwasz, pompując krew przez około sto tysięcy kilometrów żył, tętnic i naczynek.

Krąży ona ze zdumiewającą prędkością: pojedyncza krwinka potrzebuje tylko 1 minuty, by przebyć drogę od serca do kolana  i z powrotem do serca. Zwykle prędkość przepływu krwi, zwłaszcza w tętnicach dużych, podczas skurczu serca, dochodzi nawet do 1,2 m/s, choć przeciętnie wynosi 0,3-0,5 m/s.

Wydaje się, że to serce przy pomocy swoich skurczów i rozkurczów pompuje  potężną ilość krwi przepychając ją poprzez sieć przewodów. Okazuje się, że nie jest to cała prawda.

Rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana - krew bez dodatkowych, nieprawdopodobnie wręcz skomplikowanych mechanizmów, nie byłaby w stanie dopływać do tzw. peryferyjnych (najdalszych) części organizmu i wracać z powrotem do serca.

Ad rem więc...

W każdej kropli  Twojej krwi mieści się prawie 5 milionów krwinek czerwonych (erytrocytów), 4-10 tysięcy krwinek białych (leukocytów), 140-440 tysięcy krwinek płytkowych (trombocytów).

Obrazek "http://www.eioba.pl/files/user3109/945222222.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.   Aktywna elektronicznie powierzchnia erytrocytów zajmuje powierzchnię 4200 m2 (przy założeniu, że w organizmie płynie 6 litrów krwi). Każda krwinka ma powierzchnię 140 um2 (mikrometrów kw. - przyp. autora), razem zajmują powierzchnię prostokąta o wymiarach 60x70m. Ta powierzchnia transportuje tlen, a w istocie transportuje elektrony w całym obrębie elektronicznego układu scalonego, jakim jest Twój organizm.  

System krążenia można potraktować jako układ elektrodynamiczny, układ, w którym ładunki elektryczne (elektro-) poruszają się pod wpływem sił (-dynamiczny).

 Ściany naczyń krwionośnych dysponują przesuwającym się potencjałem elektrycznym o wartości ok. 50 mV generowanym przez pole elektromagnetyczne. W naczyniach tych są transportowane krwinki z ładunkami elektrycznymi i zorientowanymi spinami* elektronowymi.

Krwinki znajdują się w paramagnetycznej hemoglobinie. Jednak część krwinek - leukocyty (białe ciałka krwi), są diamagnetyczne, zaś erytrocyty (czerwone ciałka krwi) - paramagnetyczne. W związku z tym zewnętrzne pola magnetyczne muszą działać na krwiobieg, co prawda prawie niedostrzegalnie, ale w sposób ciągły i bez przerwy (o kłopotach z transportem erytrocytów będzie jeszcze mowa). Temat ten podejmował wielokrotnie prof. W. Sedlak w swoich pracach.

NASZ PODRĘCZNY LEKSYKON POJĘĆ

1. DIAMAGNETYZM - zjawisko bardzo słabego magnesowania się ciała w zewnętrznym polu magnesującym przeciwnie do kierunku tego pola.

2. PARAMAGNETYZM - zjawisko bardzo słabego magnesowania się ciała w zewnętrznym polu magnesującym zgodnie z kierunkiem tego pola.

3. FERROMAGNETYZM - zjawisko silnego magnesowania się ciała w zewnętrznym polu magnesującym zgodnie z kierunkiem tego pola.

 

Pójdźmy jeszcze dalej. Okazuje się, że krew przenosi nie tylko tlen i substancje odżywcze i odtransportowuje zanieczyszczenia z tkanek. Jak wykazał w swoich badaniach prowadzonych w latach 80-tych XX wieku dr Jurgen Walther Ludwig Aschoff, profesor fizjologii na Uniwersytecie w Getyndze (Niemcy), krew przenosi również informację magnetyczną po całym organizmie.W przypadku organizmu zdrowego krwinki – zarówno erytrocyty jak i leukocyty – są ukierunkowane magnetycznie prawidłowo. Zakłócenia pola magnetycznego sprawiają, że krew traci ukierunkowanie. 

W efekcie zanikają własności krwi do przekazu informacji drogą magnetyczną. Jest to typowy stan rozregulowania, który powoduje, że nasze zdrowie systematycznie pogarsza się. W celu doprowadzenia parametrów krwi do normy należy podać jej w takim razie informację-wzorzec, „przypomnieć” jej właściwe parametry pracy. Służyć temu może wiele czynników – właściwa dieta, lekarstwa, bioenergoterapia, akupresura, akupunktura i wiele innych jeszcze metod.Przypomnij te informacje, kiedy będzie mowa w dalszej części o przyczynach tzw. rulonizacji erytrocytów i wpływie magnetostymulacji na regulację parametrów krwi.

Krew nie tylko jest nośnikiem informacji magnetycznej. Ona rejestruje również odczucia, co wykazały eksperymenty prowadzone w USA w ramach programu badawczego INSCOM (Intelligence and Security Command).Jak więc widzisz, krew posiada więc własności magnetyczne, która to przyczyna wywołuje określone skutki.Również serce posiada własności magnetyczne dzięki specjalnym komórkom – Intrinsic Cardiac Adrenergic (ICA), które odkrył w 1995 r. dr Ming-He Huang z Akademii Medycznej w Harvardzie. Pole magnetyczne serca jest pięć tysięcy razy silniejsze od pola mózgu. Można je zmierzyć z odległości nawet 30-40 metrów przy użyciu czułych magnetometrów.

 

http://www.eioba.pl/files/user3109/serce222222.jpg

 

„W ciele człowieka to ono [serce – przyp. autora] okazuje się najsilniejszym «generatorem energii elektromagnetycznej». Z niego pochodzi prąd o napięciu ponad 5 tysięcy miliwoltów!  (dziękuję "pvc" za komentarz umożliwiający poprawkę tekstu - przyp. autora). Mózg produkuje prąd o wiele mniejszym napięciu, bo tylko od 100 do 140 mV. (wypowiedź prof. Gary’ego Schwartza z Uniwersytetu w Arizonie – „Nieznany Świat” nr 12/2005, „Wędrująca pamięć”, Ilona Słojewska).Zresztą badania naukowe wskazują, że pomiędzy sercem a mózgiem funkcjonuje łączność elektromagnetyczna, a produkowany w sercu enzym - Atrial Naturetic Factor (ANF) komunikuje się nie tylko z mózgiem, ale też z układem odpornościowym. Dochodzi więc do przekazów   informacyjno-energetycznych. I nic w tym dziwnego, ponieważ serce jest oplecione potężną siatką neuronów przewodzących sygnały do mózgu. Więcej tych sygnałów jest z serca do mózgu przesyłanych, niż na odwrót.A może to nie prawda? Jednak przypomnij sobie niektóre Twoje stany emocjonalne - co najpierw reaguje - serce, czy mózg? Najpierw czujesz, czy najpierw rozumujesz?Mamy więc - oprócz naszego mózgu zamkniętego w czaszkach, tzw. "mózg sercowy" (obok "mózgu brzusznego" w jelitach, który również szybciej reaguje na stany emocjonalne niż typowy mózg).

 Jest więc tak, że :„Ta energia krąży w całym organizmie – wyjaśnia prof. Schwartz. – Przy czym informacje, jakie ze sobą niesie, są odbierane i przekazywane dalej przez wszystkie organy”. („Nieznany Świat” nr 12/2005, „Wędrująca pamięć”, Ilona Słojewska).Dodajmy jeszcze do tego nasz duch i nasz umysł... MIND, BODY, SOUL - trójjedność umysłu, ciała i duszy...

Czy nie jesteśmy w takim razie wspaniałymi istotami - wspaniale "zaprojektowanymi" i równie wspaniale "wykonanymi"?

 

 

* Spin - własny tzw. moment pędu danej cząstki w układzie, w którym cząstka spoczywa. Każdy rodzaj cząstki elementarnej ( a więc i elektrony) - posiada właściwy sobie spin. Moment pędu (czyli kręt) - jest to tzw. wektor osiowy charakteryzujący ruch ciała (w szczególności ruch obrotowy).

Mało jest to strawne dla każdego z nas, którzy nie mają do czynienia z zagadnieniami fizyki na codzień, prawda? - :)). Nie to jest jednak najważniejsze. Najważniejszy jest zrozumienie - do głębi własnego jestestwa, że każdy z nas jest CUDEM STWORZENIA... :))

 

Artykuły autora są fragmentami jego książek z cyklu „BARWY TWOJEGO ZDROWIA”:

  1. „Biomagnetyzm: cudowna moc w życiu” Cz.1. i Cz.2. (wydane)
  2. „Sekrety wody” (wydana)
  3. „Tajemnice suplementacji odżywiania” (w przygotowaniu do wydania).

Więcej na temat książek – na stronie autora.

Inne artykuły dotyczące zagadnień biomagnetyzmu i magnetostymulacji (autor – J. Dąbrowski):

 

http://www.eioba.pl/a79155/artroza_choroba_zwyrodnieniowa_stawow

http://www.eioba.pl/a79063/dlaczego_pola_magnetyczne_spelniaja_role_lecznicza

http://www.eioba.pl/a79055/o_magnetostymulacji_endogennej_nitroglicerynie_i_dotlenieniu_organizmu

http://www.eioba.pl/a79054/pewne_novum_o_zatruciu_ciazowym

http://www.eioba.pl/a79283/ogolne_spektrum_zastosowan_magnetostymulacji

http://www.eioba.pl/a79050/jak_przeciwdzialac_bolom_plecow

http://www.eioba.pl/a79045/reumatyzm

http://www.eioba.pl/a79037/arterioskleroza_miazdzyca

 

http://www.eioba.pl/a78368/o_swiatloterapii

http://www.eioba.pl/a78356/alergie_i_astma

http://www.eioba.pl/a78291/zaburzenia_pracy_organizmu_spowodowane_dzialaniem_pol_magnetycznych

http://www.eioba.pl/a78285/zdrowy_sen

http://www.eioba.pl/a78284/jak_usunac_bioenergetyczne_blokady_z_organizmu

http://www.eioba.pl/a78283/szkodliwe_skutki_promieniowania_elektromagnetycznego

http://www.eioba.pl/a78107/leczenie_magnesami_najstarsza_terapia_swiata

http://www.eioba.pl/a78106/ekosystem_elektromagnetyczny

http://www.eioba.pl/a78105/medycyna_informacyjna_co_to_takiego

http://www.eioba.pl/a78080/biopola_energetyczne

http://www.eioba.pl/a78077/wplyw_kosmosu_na_procesy_zyciowe

http://www.eioba.pl/a78075/czlowiek_istota_elektromagnetyczna

 

  

Podobne artykuły


42
komentarze: 63 | wyświetlenia: 42366
35
komentarze: 21 | wyświetlenia: 10000
26
komentarze: 13 | wyświetlenia: 41546
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 21106
21
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6575
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68268
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27929
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 21328
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10847
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2466
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Biję się w piersi - oczywiście chodziło o napięcie prądu, a nie o natężenie (czyli tzw. prąd). Takie skróty myślowe są niedopuszczalne. DZIĘKUJĘ! I gratuluję spostrzegawczości. :))

Rzecz jasna - trzeba zadzwonić do prof. Schwartza i uzmysłowić mu jego pomyłkę... :) Mówiąc poważnie - tłumacz z pewnością nie jest fachowcem "od prądu" . Ja jednak nie zwróciłem na to uwagi. Cóż - errarum humanum est... :)

Własny komentarz z cytatem: "Każda krwinka ma powierzchnię 140 mm2..." W tekście oryginalnym ma być (słownie) 140 mikrometrów kwadratowych. System jednak "wyrzucił " symbol mikro wstawiając na to miejsce symbol milimetra, co zafałszowuje sprawę.

  pvc,  10/02/2008

Niech pan napisze 140 um2 i juz bedzie lepiej.

Dobra podpowiedź - dziękuje ponownie. Już, co prawda, zamieściłem w tekście małe uwagi dotyczące sprawy... :)

Januszu, czy to znaczy że już niedługo wzorem Sithów z "Gwiezdnych Wojen" będziemy miotać błyskawice mocy?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska