Login lub e-mail Hasło   

Kryzys świadomości narodowej

Jaka powinna być polskość zgodnie z wolą tych którzy oddali za nią życie? Czy taka jest dziś?
Wyświetlenia: 2.217 Zamieszczono 20/02/2008

Jestem pełen najgorszego przerażenia, gdy widzę, słyszę i czytam jak płytkie dziś jest pojmowanie polskości przez ludzi - zwłaszcza młodych, takich jak ja. Przeraża mnie też stosunek ludzi do patriotyzmu oraz całkowicie błędne i krzywdzące pojmowanie nacjonalizmu, będącego przecież nieodłączną częścią patriotyzmu. Jeśli nasi przodkowie mieliby taki stosunek do polskości jaki dziś panuje wśród młodzieży - śmiem twierdzić, że ten kraj dziś by nie istniał. Czym bowiem była polskość rozumiana jedynie jako obywatelstwo w czasach, gdy państwo polskie nie istniało? Czym jest polska duma narodowa podparta jedynie osiągnięciami naszych wielkich ludzi wobec niepomiernie większych osiągnięć reszty świata? Czym byłoby społeczeństwo, które łączyłby jedynie język, obszar zamieszkania i administracja? NICZYM - odpowiadam NICZYM !
    Spójrzmy choćby na społeczeństwo amerykańskie - w obrębie jednej dzielnicy walczą na śmierć i życie murzyni z latynosami. Czemu nie mogą się zjednoczyć pomimo tego, że mieszkają w jednym kraju? Bo ich narodowość jest inna i podział wynika z uwarunkowań naturalnych. U nas bez głębszych więzi, jakie wytwarza dychająca jeszcze w nas świadomość narodowa - byłoby to samo - rzeź i masakra, a codzienne życie byłoby pełne wzajemnej wrogości. Czy tak podzielone społeczeństwo zdolne byłoby do walki o niepodległość i utworzenie wspólnego państwa? Z pewnością nie.
    Chciałbym uświadomić wszystkich co znaczy polskość, o którą walczyli i ginęli nasi przodkowie. Polskość to przede wszystkim jedność - etniczna, terytorialna, historyczna, kulturowa, językowa, oraz co najważniejsze - jedność systemu wartości i interesów, słowem wszystkiego co uniwersalne dla kogoś, kto z pełną świadomością chciałby nazwać siebie Polakiem. "Nic co polskie nie jest mi obce - niczego się wyrzec nie mogę" - powiedział Roman Dmowski, jeden z największych Polaków.
    Niedawno doszły do mnie wieści, że obywatele Polski zamieszkujący obecnie w Wielkiej Brytanii wyrzekają się swych polskich imion, aby ułatwić wymowę anglojęzycznym mieszkańcom. Czy taką postawę można nazwać inaczej niż zdrada? Ktoś kto wyrzeka się imienia polskiego, wyrzeka się tym samym części polskiej duchowości. Czy można ufać komuś takiemu, że gdy przyjdzie bronić spraw Narodu, ten wpierw spojrzy na godło, nim spojrzy na sprawę przez szkiełko i oko? NIE.
    Patriotyzm to nie jest kibicowanie reprezentacji na meczu, to nie jest demonstracyjne wywieszanie flagi przed własnym domem, to nie jest wychwalanie osiągnięć Kopernika, czy Skłodowskiej Curie. Patriotyzm to sposób myślenia. Myślenia o tym co dla nas najdroższe - z czego wyrośliśmy. Myślenie to zawsze powinno kierować się dobrem Narodu, który nas wydał, albowiem tego Naród od nas wymaga. Tego wymagają od nas nie tylko pokolenia tych, którzy oddali swe życie w walce z wrogami polskości, ale także pokolenia przyszłe, dla których budujemy naszą Ojczyznę. Czy chcielibyście aby wasze dziecko wychowywało się w takim kraju jakim jest dziś np. Holandia? W kraju gdzie narkotyki są legalne i gdzie dziecko może wychowywać dwóch ojców ? Jeśli tak - to proszę - wyjeżdżajcie tam, gdzie panuje wasza fałszywie pojmowana wolność. Dla was nie ma tu miejsca. W tym kraju chcemy kształtować świadomość obyczajową naszych potomków. Świadomość dziś już ostro wypaczoną przez komunizm i euroliberalizm.
    My nie chcemy państwa tolerancyjnego - my chcemy państwa bezpiecznego i przyjaznego Polakom. Nie chcemy wojen gangów na ulicach, płonących samochodów i setek ofiar, nie chcemy legalnej narkomanii, nie chcemy promowania dewiacji seksualnych, nie chcemy by interesy obcych korporacji były na równi, lub miały pierwszeństwo przed interesem rodzimych. Nie chcemy by uczono nasze dzieci, że brak empatii, znieczulica i przyzwolenie na panoszące się zło jest cnotą. Zachowania patologiczne należy tępić, aby pewnego dnia nie dosięgły nas lub naszych najbliższych. To jest właśnie patriotyzm. Choć media będące na usługach wrogów Polski wpajają nam co innego. Wpajają nam, że to faszyzm, nazizm, albo jeszcze coś gorszego. Mnie zaś przerażają nie tyle te oszczerstwa ile to, że ludzie zachowują się jak durne owce, nie mające własnego rozumu. Czy nasi bohaterowie narodowi to byli faszyści? Czy ci którzy walczyli i ginęli z rąk najpierw hitlerowskich , a potem komunistycznych zbrodniarzy byli faszystami? Członkowie Narodowych Sił Zbrojnych to przecież przedwojenni członkowie Stronnictwa Narodowego, albo Obozu Narodowo Radykalnego - tego samego, który dziś określany przez wielu (zwłaszcza tzw. inteligentów rodem z postkomunistycznej lewicy) mianem ruchu faszyzującego.
Gdyby oni wszyscy nie zginęli, gdyby dziś to oni, nie postkomuniści, budowali Polskę - ta Polska by była inna. Ale zginęli - woleli zginąć niż poddać się okupantom. Gdyby wiedzieli jak bardzo Polska ich dziś potrzebuje - w dobie wynarodowienia i wypaczenia obyczajowości...
Dziś Polska potrzebuje prawdziwych patriotów, potrzebuje nacjonalizmu - zdrowego, nie szowinistycznego, czy rasistowskiego, ale takiego, który pozwoli nam - Polakom, kierować się dobrem swego Narodu, budować kraj przyjazny dla nas, wynosić na piedestał to co w nas wielkie, nie zapominając jednak o tym co jest w nas marne...
Tymi słowami kończę swój wywód, który mam nadzieję, że dotarł nie tylko do ludzi dotąd w pełni świadomych, ale do takich, którym prawdę przysłaniała dotąd ciemna chmura fałszu zewsząd nas otaczającego. Pozdrawiam wszystkich narodowców - CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !

Podobne artykuły


20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3225
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5208
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 66608
24
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8589
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2821
12
komentarze: 14 | wyświetlenia: 6001
6
komentarze: 4 | wyświetlenia: 14233
169
komentarze: 169 | wyświetlenia: 26317
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 110357
71
komentarze: 34 | wyświetlenia: 10952
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 92178
28
komentarze: 59 | wyświetlenia: 17509
 
Autor
Artykuł  ,  21/02/2008

Nie zgadzam się i muszę zaprotestować. Nie podpiszę się pod tym „My”... polskość jako wspomniana jedność jest nierealną utopią. Odrzucając inny światopogląd niż swój wykazujesz skrajność... a to jest złe.
---
Państwo powinno być bezpieczne, przyjazne i tolerancyjne. Alkohol i papierosy (to także narkotyki) są w Polsce legalne bo nasze państwo na tym legalnie zarabia (np. akcyzą) choć ...  wyświetl więcej

Już mam powoli dość tego całego porównywania, naszego kraju do innych. Banalne jest to, że w tych wszystkich zestawieniach Polska zawsze jest ta gorsza. Np typowa gadanina, że Niemcy mają lepszą infrastrukturę i lepsze autostrady, Irlandia lepiej płaci i tam jadą wszyscy, Ci nasi najlepsi fachowcy...Irytuję mnie to. Zauważyłem, że większość ludzi młodych którzy tak dobrze opowiadają się za ojczyzn ...  wyświetl więcej

  ,  27/02/2008

Cóż stary, sorry ale jesteś jakimś dinozaurem wylazłym z ciemnej, spleśniało-wilgotnej umysłowej niszy elpeeryzmu. Skupiasz się na zaściankowym myśleniu jak dawna buraczana szlachta polska o zapitych gębach, przekonana o własnej najlepszości, w czasach, kiedy niezbędne jest myślenie globalne... No cóż... życzę zdrowienia z ksenofobii i powrotu do realnego świata. A i jeszcze rozwinięcia takiej emp ...  wyświetl więcej

  racjonalista  (www),  27/02/2008

Dobre sobie. Dinozaurem? Raczej jakiś Dinogumiś hedonista pozbawiony skrawka ziemi która się jemu należy. Jestem ciekaw za co. Mam nadzieję że tego nie czytają Chińczycy bo jakby oni dostali po kawałku ziemi to do pracy nie miałbym jak się przedostać tylu by leżało na tej ziemi pozbawionej patriotyzmu. Nawet komunizm „hugi…coś tam” przerobił na konformizm myśląc, że ma do czynienia z ciemnotą.

No cóż, stary - jeśli chcesz ginąc za Ojczyznę - proszę bardzo. Z takim sposobem myślenia namnożysz wrogów i wówczas będziesz miał świetną okazję udowodnić swój patriotyzm.

Ja wolę żyć i pracować - przede wszystkim dla siebie. Pracując wszakże dla siebie - pracuję również na rzecz innych i w końcu na rzecz kraju. W jakiej epoce żyjesz? Jeśli już mówisz o tym, że Twoim marzeniem jest potęga

...  wyświetl więcej

  racjonalista  (www),  01/03/2008

a to jeszcze tutaj zalega?

POLSKA POLACY to anarchia i anarchiści żadnych rządów żadnych świętości poprostu "dajcie nam żyć w spokoju"

  Mirosław T  (www),  05/06/2008

Rzygać mi się chce, jak czytam takie "patriotyczne" manifesty. Przez debili z łysymi głowami czasami wstyd mi się przyznać, że jestem Polakiem.

Polska nie potrzebuje żadnego nacjonalizmu ani patriotyzmu. Dziś państwa to duże koncerny gospodarcze. Zatem Polska potrzebuje na ministra finansów jednego mądrego człowieka, najlepiej Żyda, który zna się na zarządzaniu dużym wielopoziomowym i wielobranżowym przedsiębiorstwem. Na razie takich, co tam trochę umieją to się trzyma po aresztach w myśl zidiocenia ziobrowego. Zamiast obsadzać w drodze k ...  wyświetl więcej

Od lat rządzą nami żydzi- Lejba Kohne, Izaak Stoltzman, Kalkstein, Icek Dikman itd. a jakoś nic dobrego z tego nie wychodzi, więc twoja "teoria" nieco kuleje. Oczywiście rozumiem że chcesz oddac władze swoim rodakom, ale zrozum- to nie jest wasz kraj.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska