JustPaste.it

Pewne novum o zatruciu ciążowym...

Rzucawka porodowa jest najcięższą postacią późnego zatrucia ciążowego. Występuje ona u jednej na dwieście kobiet z rozpoznanym stanem przedrzucawkowym.

Rzucawka porodowa jest najcięższą postacią późnego zatrucia ciążowego. Występuje ona u jednej na dwieście kobiet z rozpoznanym stanem przedrzucawkowym.

 

 

ZATRUCIE CIĄŻOWE (RZUCAWKA)


https://jpcdn.it/img/98db651735d67ea749e47c5903b1dce6.jpg

Rzucawka porodowa (ciążowa, połogowa, eklampsja) jest najcięższą postacią późnego zatrucia ciążowego. Występuje ona u jednej na dwieście kobiet z rozpoznanym stanem przedrzucawkowym.

Zwiastunami bywają bóle głowy, zaburzenia widzenia, zmiany na dnie oka, wymioty i bóle żołądka, będące wyrazem nasilenia się stanu przedrzucawkowego. Rzucawka może wystąpić także bez objawów zwiastunowych.Atak charakteryzuje się utratą przytomności i drgawkami wywołanymi przez skurcze naczyń mózgowych. Każdy następny atak zwiększa zagrożenie ciężarnej kobiety oraz dziecka. W trakcie zaburzeń dochodzi do ciężkich zaburzeń czynności nerek i wątroby. Zagrożony jest również stan łożyska. Może nastąpić przedwczesne odklejenie się łożyska od ściany macicy, co prowadzi do krwotoku. Dziecko ginie wówczas z powodu niedotlenienia, a matka z upływu krwi.

Rzucawka rozwija się od stanu przedrzucawkowego – gdy w przebiegu ciąży rozwija się nadciśnienie tętnicze, białkomocz i/lub obrzęki. Wartość ciśnienia powyżej 140/90 mm Hg uważa się za istotny objaw późnego zatrucia ciążowego. Ilość białka w moczu dobowym ciężarnej ponad 1‰ przemawia za stanem przedrzucawkowym (patrz: „Tajemnice suplementacji odżywiania  rozdział „Jak rozumieć wyniki odstawowych badań medycznych”). Obrzęki, z czasem jedyny objaw tej choroby, obejmują kończyny dolne, twarz i ręce i nie ustępują w pozycji leżącej. Zwykle zagrożenie zaczyna się po 20 tygodniu ciąży, mija zaś w tydzień po porodzie. Dotyka ten stan ok. 5% ciężarnych.

Leczenie akademickie przewiduje pobyt w szpitalu i leczenie zachowawcze – odpowiednia dieta i leki. W zapobieganiu ważną rolę odgrywa kontrola ciężaru ciała, ciśnienia krwi, systematyczne badanie moczu. W razie niepowodzenia leczenia zachowawczego należy spowodować jak najszybszy poród u ciężarnej, bez względu na okres ciąży.

Naukowcy przypuszczają („Circulation Research”), że przyczyną stanu przedrzucawkowego u kobiet w ciąży jest zmniejszony poziom tlenku azotu NO we krwi (przypomnij sobie mechanizm dotleniania podczas magnetostymulacji).Badania wykazały, że kobiety z ciążą zagrożoną miały we krwi podwyższony poziom S-nitrozotiolu, substancji działającej jak „zamknięty magazyn” tlenku azotu NO.Przypomnijmy, że tlenek azotu NO pełni ważną rolę w zmniejszaniu napięcia ścian naczyń krwionośnych („endogenna nitrogliceryna”), a tym samym wpływa na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. S-nitrozotiol sprawia, że tlenek azotu nie może się uwolnić, nie może więc dojść do rozluźnienia mięśniówki naczyń krwionośnych oraz rozszerzenia tych ostatnich, co w rezultacie powoduje wzrost ciśnienia krwi.

Niepoślednią rolę odgrywa w tych procesach poziom S-nitrozoalbuminy - białka wiążącego S-nitrozotiol. Wzrost stężenia tego białka może powodować trudności z uwalnianiem się tlenku azotu i tym samym wywoływać rzucawkę.U kobiet z powikłaniami w ciąży badania wykazywały poziom stężenia S-nitrozotiolu w wysokości 295 pmol/mg (pikomoli na miligram), podczas gdy u kobiet zdrowych –  zaledwie połowę. Również poziom S-nitrozoalbuminy był dwukrotnie większy u kobiet z ciążą zagrożoną w porównaniu z kobietami zdrowymi niemal trzykrotnie większy w porównaniu z kobietami, które nie były w ciąży.Naukowcy mają nadzieję, że witaminy o właściwościach przeciwutleniających (antyoksydanty – zwłaszcza OPC) mogą zwiększać uwalnianie tlenku azotu i zapobiegać w rezultacie występowaniu rzucawki.Ponieważ znasz już doskonale mechanizm dotleniania z wykorzystaniem magnetostymulacji, więc nietrudno zrozumieć, że zabiegi z zastosowaniem tego urządzenia mogą być szczególnie pomocne dla kobiet w ciąży.

W Niemczech wielu lekarzy-ginekologów (położników) stosuje magnetostymulację u swoich pacjentek wcześnie przed porodem, by wzmocnić oraz  dotlenić organizm matki i dziecka. Dotyczy to zwłaszcza pierwiastek, u których pierwszy poród jest znacznie łatwiejszy po przeprowadzeniu serii zabiegów. Wpływa to również doskonale na kondycję matki i dziecka, na ich zdrowie.

664caa4f5759bc0ec302e1bed554ce81.jpg

 

Artykuły autora są fragmentami jego książek z cyklu „BARWY TWOJEGO ZDROWIA”:

  1. „Biomagnetyzm: cudowna moc w życiu” Cz.1. i Cz.2. (wydane)
  2. „Sekrety wody” (wydana)
  3. „Tajemnice suplementacji odżywiania” (w przygotowaniu do wydania).

Więcej na temat książek – na stronie autora.

 

 

Inne artykuły dotyczące zagadnień biomagnetyzmu i magnetostymulacji (autor – J. Dąbrowski):

 

http://www.eioba.pl/a79155/artroza_choroba_zwyrodnieniowa_stawow

http://www.eioba.pl/a79063/dlaczego_pola_magnetyczne_spelniaja_role_lecznicza

http://www.eioba.pl/a79055/o_magnetostymulacji_endogennej_nitroglicerynie_i_dotlenieniu_organizmu

 

http://www.eioba.pl/a79283/ogolne_spektrum_zastosowan_magnetostymulacji

http://www.eioba.pl/a79050/jak_przeciwdzialac_bolom_plecow

http://www.eioba.pl/a79045/reumatyzm

http://www.eioba.pl/a79037/arterioskleroza_miazdzyca

http://www.eioba.pl/a78591/krew_nosnik_informacji_ektromagnetycznej

http://www.eioba.pl/a78368/o_swiatloterapii

http://www.eioba.pl/a78356/alergie_i_astma

http://www.eioba.pl/a78291/zaburzenia_pracy_organizmu_spowodowane_dzialaniem_pol_magnetycznych

http://www.eioba.pl/a78285/zdrowy_sen

http://www.eioba.pl/a78284/jak_usunac_bioenergetyczne_blokady_z_organizmu

http://www.eioba.pl/a78283/szkodliwe_skutki_promieniowania_elektromagnetycznego

http://www.eioba.pl/a78107/leczenie_magnesami_najstarsza_terapia_swiata

http://www.eioba.pl/a78106/ekosystem_elektromagnetyczny

http://www.eioba.pl/a78105/medycyna_informacyjna_co_to_takiego

http://www.eioba.pl/a78080/biopola_energetyczne

http://www.eioba.pl/a78077/wplyw_kosmosu_na_procesy_zyciowe

http://www.eioba.pl/a78075/czlowiek_istota_elektromagnetyczna