Login lub e-mail Hasło   

Wędrowcy na drodze życia

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.reikimaster.pl/wedrowcy.htm
Wyobraź sobie, że wybrałeś się na najważniejszą wyprawę swojego życia. Celem jest szczyt najwyższej znanej Ci góry. Być może nosi piękną nazwę - „Miłość Absolutna&r...
Wyświetlenia: 1.676 Zamieszczono 12/03/2008

goraWyobraź sobie, że wybrałeś się na najważniejszą wyprawę swojego życia. Celem jest szczyt najwyższej znanej Ci góry. Być może nosi piękną nazwę - „Miłość Absolutna”.

Wybrałeś jedną z dróg wiodących na szczyt owej góry, a wybór drogi spowodowany był wieloma czynnikami. Miejscem urodzenia, Twoimi indywidualnymi możliwościami, mapą którą kupiłeś, przyjaciółmi których spotkałeś. Być może zdecydowałeś się podążać za jakimś przewodnikiem, który jak twierdzi doskonale zna drogę. W każdy razie dokonałeś wyboru, wiele zainwestowałeś w tą podróż, a drogę, którą obrałeś uważasz za najlepszą dla siebie. ...

Jesteś już w połowie drogi, kiedy zauważasz, że mniej więcej na tej samej wysokości, ale innym szlakiem podąża inny wędrowiec. Możesz ucieszyć się, że spotkałeś inną, podobnie jak Ty zdeterminowaną duszę, i pomachać z miłym uśmiechem. Dotarł przecież już tak daleko jak Ty. Możesz skłonić się z uznaniem dla jego wysiłku. Podzielić się swoimi wrażeniami, wymienić z nim doświadczenia i myśląc o nim z szacunkiem pójść dalej. Kto wie, może na podstawie Twoich doświadczeń napotkany wędrowiec zmieni trochę swój szlak, bądź postanowi dalej wędrować z Tobą. Możliwe że i Ty docenisz jego wskazówki i zmienisz trochę swoją poprzednią koncepcję, może pójdziesz z nim. Możliwe, że razem odnajdziecie wspólne wam obu rozwiązanie i postanowicie w dalszej drodze wzajemnie sobie pomagać.

Obaj macie wolną wolę. Dlatego też, jeśli obaj zechcecie nadal podążać swoimi drogami, które wybraliście ze względu na swoje osobiste uwarunkowania i możliwości, macie do tego prawo. Każdy z was dokonuje wolnego wyboru, możecie pójść dalej, nie tracąc z oczu celu swojej wyprawy.

Możecie też stanąć i zacząć się kłócić, albo zafrasować się i stwierdzić:

-”'No tak, to jest poważny problem! Jak wytłumaczyć innym, że jednak moja droga jest lepsza? I co zrobić, żeby inni podążali wyłącznie moją drogą? No bo przecież co do tego, że właśnie ta droga jest najlepsza, nie można mieć najmniejszych wątpliwości! Przecież ja ją wybrałem! Nie powinno sie podążać do tego samego celu innymi drogami!! To jest poważny problem!!! Trzeba ostrzec innych ludzi! Na innych drogach na pewno czyha na nich jakaś przepaść bez dna!!! Trzeba ustawić wyraźne drogowskazy, ochronić ich, bronić przed upadkiem!!! ...."

Ten "poważny problem" może tak zaabsorbować Twoją uwagę, że kto wie, może nawet zbiegniesz na dół by zająć się owym ostrzeganiem i nawoływaniem do podążania Twoją drogą. Lecz czy wtedy, kiedykolwiek wejdziesz na szczyt góry? Co się stanie jeśli Twoja uwaga pozostanie skoncentrowana głównie na „problemie nawracania”, zamiast na realizowaniu wspaniałego celu podróży?

Podobne artykuły


35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20077
386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 419458
100
komentarze: 62 | wyświetlenia: 48831
65
komentarze: 127 | wyświetlenia: 28768
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 40459
49
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6674
48
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6729
45
komentarze: 11 | wyświetlenia: 17918
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 16613
41
komentarze: 61 | wyświetlenia: 5101
37
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6366
32
komentarze: 24 | wyświetlenia: 7453
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 12382
25
komentarze: 49 | wyświetlenia: 11536
 
Autor
Artykuł  oldml,  13/03/2008

Oby jak najwięcej wędrowców dotarło na szczyt zgodnie ze swą wolą i dzięki radom innych wędrowców.
Uczmy się wzajemnie, spotykajmy ... ale nie ciągnijmy nikogo na siłę.

  Mirosław T  (www),  25/05/2008

Dobry zwyczaj na forach polega na tym, by gość dający ocenę (ja dałem 5 gwiazdek :-), dał też wpis w części "Opinie".

Ładny i ciepły artykuł o "drodze". Miło się to czyta, jednak... mam odczucie, że forma jest "przekobiecona". Od razu widać, że autorem jest dziewczyna, kobieta. Ładne, ciepłe zdania. Robi się miło i przytulnie. Ja jestem mężczyzną i przyznam, że wolę tekst lekki, ale jasny,

...  wyświetl więcej

:)) Gdyby można było dać za komentarze "5" - to dałbym Ci ją bez wahania. "Ładny i ciepły ..." - Twój komentarz. Bo przecież Kasia zasługuje na to.

Jak przyjemnie czytać takie właśnie komentarze. "Robi się miło i przytulnie. " :))

"Prawda Absolutna" będąc "Nieograniczoną" nie może zostać ograniczona jednym tylko "prawdziwym" systemem wiary.
Piekny, zwięzły i logiczny tekst.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska