Login lub e-mail Hasło   

Jak być prawdziwym mężczyzną?

Nie facetem, bo facetem jest każdy posiadacz... wiadomo czego.
Wyświetlenia: 18.714 Zamieszczono 04/04/2008

Posiadanie jednak wiadomo czego nie czyni jeszcze z nikogo mężczyzny, tym bardziej prawdziwego. Zatem jak być prawdziwym mężczyzną? Co to znaczy? Możliwe nawet, że facetowi jest być łatwiej... kobietą, niż prawdziwym mężczyzną.

Zapytasz mnie, a kim ja jestem, by pytać czy jesteś prawdziwym mężczyzną, czy nim nie jestem? Spokojnie – wiesz czym różnię się od prawdziwego mężczyzny? Tym, że jestem kobietą i dzięki temu, że nie mam zaropiałych testosteronem oczu i mogę być bardziej obiektywna, a tym samym mogę być dla Ciebie bardziej użyteczna. Widzę bowiem to, czego Ty nigdy nie zobaczysz, a przecież jesteś mężczyzną nie dla innych mężczyzn i nie dla kobiet przede wszystkim...

Co znaczy być mężczyzną i czy łatwo nim być? Takich pytań mężczyźni zwykle nie lubią sobie zadawać, bo odpowiedzi mogą przysparzać im cierpień, kłopotów, albo też wciągać ich w emocjonalne pułapki. Tym bardziej, że tak naprawdę najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają niestety... kobiety. Napisałam niestety – bo najczęściej nie zawsze to mężczyznom odpowiada... a i one same niezwykle często nie wiedzą o czym mówią, a słowa mogą być potężną i destrukcyjną bronią. Przysparzają tym samym mężczyznom wiele problemów, których im bez tego i tak nie brakuje.

Urodziłeś się chłopcem a nie dziewczynką. To determinuje twoją tożsamość, nigdy tego nie zmienisz, choćbyś tego bardzo chciał, w co nawiasem mówiąc wątpię. Jedyne co możesz i powinieneś uczynić to zastanowić się nieco dłużej nad sobą.

Mężczyźni są zupełnie inni niż kobiety. Są tak samo krzywdzeni przez współczesny porządek świata jak i kobiety. A kobiety są tak samo złe jak mężczyźni, i tak samo dobre jak i oni. Oczywiście różnice pomiędzy płciami są bezdyskusyjne i oczywiste. Trudno jednoznacznie określić czy są one wynikiem mapy genetycznej czy są to uwarunkowania społeczne, kulturowe czy jeszcze jakieś inne ale wiadomo, że kobiety generalnie są łagodne, a mężczyźni agresywni, kobiety są uduchowione a mężczyźni racjonalni, mężczyźni działają by osiągnąć cel (efekt) a kobiety nastawione są na proces. Obie płcie są jednak dobre, a rozniecę pomiędzy nimi są niezbędne by otrzymywać gatunek, bo uzupełniamy się wzajemnie. Wprawdzie w ostatnich latach cechy typowo kobiece zyskały na popularności i mówi się o nich jako o zaletach a te, przypisywane mężczyznom popadły w niełaskę i są postrzegane jako wady, prawda jest jednak jest taka, że zarówno męski jaki i żeński styl działania może być pozytywny i traktowany jako zaleta i odwrotnie może być uznany za wadę jeśli przybierze zbyt ekstremalną postać. Nie musisz stawać się bardziej męski czy bardziej kobiecy by być lepszym człowiekiem. Obie płcie noszą w sobie człowieczeństwo i doskonałość, jednak idealna harmonię w porządku świata mogą tworzyć tylko razem, nigdy w pojedynkę. Każdy z nas chyba oglądał eksmisję Juliusza Machulskiego i choć to tylko komedia – zawiera jasny przekaz – świat może istnieć tylko dzięki istnieniu obojgu płci.

Aby być prawdziwym mężczyzną możesz określić swoje miejsce na świecie nie musisz się wstydzić swojej męskości. Wprost przeciwnie, rozważ swoje słabe i mocne strony, wyzwania i możliwości i ciesz się tym kim jesteś. To jest prawdziwe męstwo, to zdolność tworzenia nowych dóbr i wartości, to gotowość do odkrywania tajemnic świata, to zdolność do miłości, do dawania opieki. Mężczyzna może być sobą wobec kobiety, wobec innych mężczyzn, wobec świata ale przede wszystkim wobec samego siebie... pod warunkiem, że będzie rozumiał siebie i świat wokół.

Bądź zatem prawdziwym mężczyzną choć wiesz, że nie łatwo nim być. Choć teza ta wywołuje uśmiech na twarzach kobiet, u mężczyzn także... jednak kiedy pozostają oni sami ze sobą i przekroczyli już pewien próg szczerości – wywołuje zwykle również melancholijne potaknięcie głową. Jednak jesteś nim i bądź z tego dumy.


Agata Malwina Gartner

Podobne artykuły


47
komentarze: 96 | wyświetlenia: 37948
17
komentarze: 33 | wyświetlenia: 6627
10
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1831
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 55024
35
komentarze: 83 | wyświetlenia: 11308
26
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5390
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7756
43
komentarze: 18 | wyświetlenia: 36037
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10082
88
komentarze: 68 | wyświetlenia: 45716
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365885
89
komentarze: 20 | wyświetlenia: 23679
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59134
 
Autor
ArtykułA jezus powiedział że świat będzie zdrowy kiedy mężczyźni i kobiety przestaną się różnić od siebie (psychicznie) ,

Mężczyzna definicja kobiety :) (ja myślałem że jesteśmy sobą dla siebie) zresztą w innym artykule mówi pani że kobieta kocha mężczyzne takim jakim jest nie jakiego udaje a tu bach faceci zmieńcie się w mężczyzn LOL

  kamakszi,  06/09/2008

HaHaHa! Anarchiusz ale dowaliłeś! Ale masz rację! Jak się kogoś kocha, to kocha się go takim jakim jest, a nie takim jakim go sobie wyobrażamy, bo to już nie jest miłość.
Myślę, że kobiety określają mężczyzn po - wybaczcie mi słowo - długości i twardości penisa i jak spełnia wymagania kobiety, to prawdziwym mężczyzną jest:-)
A jak nie spełnia, to nie jest, choćby był postury Szwarcenegera:-) czy Rambo:-)
Taka to prawda i trzeba ją przełknąć jak pigułkę.

Mężczyzna psychicznie może być jak kobieta już teraz zależy jakie ma geny i poziom hormonów. Jest nawet ciekawa książka na ten temat - "Płeć Mózgu"

Gdzie napisałam, że kobieta kocha mężczyzne takim jakim jest? nie lubię jak ktoś wkałda mi w usta coś czego... nie powinien.:-(

  racjonalista  (www),  19/09/2008

Tak jest - aby być prawdziwym mężczyzną należy nim być a nie zniewieściałym dzieciakiem z komórką w ręku i przedłużeniem penisa zwanym samochodem. Malwina się odgryzła "nie lubię jak ktoś wkłada mi w usta coś" no wiecie co? I to mają być prawdziwi faceci. Popieram - Kopernik też była kobietą - przecież to widać po zmieżwionych włosach. Widać malarz uchwycił Kopernika z samego rana jak wstała z łózka :-0

"One nie będą chciałby ciebie prawdziwego a ty zrozumiesz, że jednak szukasz zupełnie innej kobiety. A uwierz mi, umiemy to odkrywać bardzo szybko." LoL

  Max King,  13/06/2008

To jest idiotyczne. "Prawdziwy mężczyzna", "Prawdziwa kobieta"... Pier**lę takie wytyczanie. Jestem PRAWDZIWYM SOBĄ - i temu nikt nie zaprzeczy. A jeśli się komuś nie podoba, musi to znaczyć że sam nie jest prawdziwym sobą i stara się dopasować do innych. Coś mi mówi że rząd tym steruje, bo taką ciemną masą łatwiej rządzić.

  Mirosław T  (www),  13/06/2008

he, he... dobra odpowiedź, choć z tym rządem co wszystkim steruje, to lekka przesada ;)

A tam przesada! Przecież każdy wie, że Kopernik była prawdziwą kobietą ;-)

Ten tekścik to jest taka sygnalizacja tematu wymagającego opracowania, bo w zasadzie po przeczytaniu mam wrażenie, że autorka sama nie wie co by chciała na temat powiedzieć, ale tyle wie, że taki temat istnieje i parę zdań można na temat napisać. Jak dla mnie to taki chaotyczny wstępik do tematy zasygnalizowanego w tytule. Polecam zatem autorce aby rozwinęła twórczo zagadnienie, tak aby czytelnik ...  wyświetl więcej

  ptic,  15/07/2008

Ten artykuł jest doskonale bezbarwny, niczego odkrywczego w jego treści nie ma.

  dzikuscc,  20/07/2008

Ja to odczułem, że ten tekst ma mnie pocieszyć i wyrwać z jakiejś zapaści psychicznej dlatego, że jestem facetem. Ja się cieszę że nim jestem i nie mam czego żałować.

  bcarlo,  30/08/2008

Tak więc w paru słowach=> trzeba być sobą i nie patrzeć na innych. Bo ilu ludzi tyle poglądów.

100%mężczyzna=60% marynarka+40% spodnie

tekst pisany tylko po to, żeby coś napisać. Chciałaś dobrze - wyszło źle, bo nie wpadłaś jeszcze na to, że jeśli coś się pisze i publikuje w internecie to musi to być coś konkretnego, przemyślanego i wnoszącego coś w życie czytającego żeby nie było kolejnym gównem. Znajdź temat na który coś na prawdę wiesz i napisz to co płynie prosto z Ciebie i nie przechodzi przez żadne filtry i daj mi znać.

  Jarek P.  (www),  01/03/2009

Cytat z artykułu "Prawdziwy mężczyzna jest naturalny"
"Najgorsze co robią mężczyźni to brak naturalności czyli pozerstwo, symulacja i kreowanie się."
A w tym artykule piszesz:
"Bądź zatem prawdziwym mężczyzną" czyli bądź taki jak pisałam kilka linijek wcześniej.
Czegoś nie rozumiem, to w końcu mam pozować na "prawdziwego mężczyznę, czy nie?

Bezbarwny artykuł. Nie wyczerpuje tematu nawet w małej części

  puma,  02/03/2009

Interesujący początek,niestety później coraz ciężej mi się to czytało.

Wiecie dlaczego prawdziwy mężczyzna nie je miodu? - On żyje pszczoły... :-))

  marso,  16/03/2010

Chyba niektorzy zapominaja, ze waznym elementem zycia jest umiejetnosc dostosowania sie. Stwierdzenie, ze jestem soba i albo sie to komus podoba albo nie, jest smieszne. Czy facet, ktory boi sie kobiet, nie potrafi podjac decyzji, jest ulegly na kazda prosbe kobiety i wiecznie jest negatywnie nastawiony do zycia jest prawdziwym mezczyzna? Nie! Kazdy z nas ma prawo wyboru. Skoro dana osoba nam nie ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska