Login lub e-mail Hasło   

Typy kobiecych orgazmów

Orgazm jako moment najsilniejszego podniecenia seksualnego i towarzyszącego tak samo silnego uczucia rozkoszy może być przeżywany przez kobietę bardzo różnie.
Wyświetlenia: 241.669 Zamieszczono 04/04/2008

 Co więcej inaczej przeżywają go kobiety a inaczej mężczyźni... ale oprócz tego istnieje jeszcze bardzo dużo innych różnic. Jakie są typy kobiecych orgazmów?W zależności od miejsca występowania orgazmu, jego przyczyn, jego przebiegu i innych kryteriów wyróżniono najpopularniejsze następujące typy orgazmów, charakterystyczne wyłącznie dla piękniejszej części Ludzkości:

Orgazm łechtaczkowy, najpopularniejszy, najczęstszy i najłatwiejszy do osiągnięcia przeżywany na wskutek stymulacji łechtaczki w czasie stosunku masturbacji bądź pobudzanie przez partnera. Niektóre kobiety są w stanie przeżyć orgazm tylko przez stymulację zewnętrznej części łechtaczki.

Orgazm pochwowy, po raz pierwszy opisany przez Zygmunta Freuda w 1905 roku. Orgazm łechtaczkowy i pochwowy następuje po tych samych etapach pobudzenia nie zaś jak przypuszczał Freud, że pochwowy jest wynikiem łechtaczkowego (uznanego notabene jako niedojrzały). Rozróżnianie orgazmów łechtaczkowych i pochwowych jest nadal dyskusyjne i często krytykowane (np. przez feministki).

Orgazm punktu G, osiągany się poprzez stymulowanie punktu G którego znaczna część kobiet w ogóle go nie posiada. W związku z tym a także dlatego że niektóre kobiety posiadające punkt G odczuwają jego symulacje jako nieprzyjemną jest zdecydowanie trudniejszy do osiągnięcia niż wcześniejsze dwa ale równocześnie dostarcza intensywniejszych przeżyć.

Orgazm cewki moczowej, nazwany także analogicznie do orgazmu punku G orgazmem punktu U. Osiągany jest przez umiejętną stymulację niewielkiego, bardzo wrażliwego obszaru wokół ujścia cewki moczowej palcami, penisem lub językiem (cunnilingus) zaraz po uzyskaniu orgazmu łechtaczkowego. Niektórym kobietom sprawia ogromnie dużą przyjemność.

Orgazm sutkowy, stosunkowo łatwy do osiągnięcia, gdyż polega na umiejętnym pieszczeniu sutków predysponowanej do takiego orgazmu kobiety (wrażliwe sutki). Zdecydowanie popularniejszy w dawnych czasach, kiedy kobiety obawiały się ciąży przy braku skutecznej antykoncepcji i hołdowano rozbudowanym technikom pettingu. Orgazmowi sutkowemu towarzyszą skurcze pochwy i macicy.

Orgazm strefowy, zdecydowanie rzadszy rodzaj szczytowania. Tego typu uniesienie dotyczy różnych stref erogennych ciała w zależności od indywidualnych predyspozycji partnerki. Niektóre kobiety mogą doświadczyć takiego typu orgazmu podczas np. tylko pieszczot karku, szyi, małżowiny usznej, palca, uda, czy pachwiny.

Orgazm jednoogniskowy, typ orgazmu do którego dochodzi, gdy podczas stosunku, pobudzany jest jedynie jedno ognisko zmysłowe. Występuje on u około 40% wszystkich kobiet przeżywających orgazm.

Orgazm wieloogniskowy, w odróżnianiu do orgazmu jednoogniskowego, osiągają je kobiety podczas stymulacji co najmniej dwóch lub więcej ognisk zmysłowych (stref erogennych) np. sutków, łechtaczki i pochwę. Natężenie i intensywność takiego orgazmu jest o wiele większe niż przy pojedynczym orgazmie. Występuje on u około 60% wszystkich kobiet zdolnych do orgazmu.

Orgazm totalny, osiągany jest w trakcie pobudzania wszystkich stref erogennych na całym ciele a nie tylko okolic genitalnych, jak w przypadku innych typów orgazmu. Reakcje na taki orgazm dotyczą całego ciała i psychiki. Odbierany subiektywnie zaczyna się głęboko w ciele kobiety i w miarę zwiększania się jego intensywności ogarnia całe ciało, aż po czubki palców.

Orgazm częściowy, spowodowany tym, że mężczyzna o niskim poziomie ars amandi przedwcześnie kończy pobudzać kobietę (np. w wyniku wytrysku przedwczesnego) lub ogranicza tylko do stymulacji okolic genitalnych i miednicy. Dochodzi w ten sposób tylko do reakcji narządów płciowych. Według filozofii tao istnieje dziewięć poziomów orgazmu, a przeciętni kochankowie nie taoistyczni pobudzają kobietę tylko do 4 poziomu, tak wiec w myśl tego wszystkie inne niż taoistyczny orgazmy są częściowe.

Orgazm wielokrotny, czyli zwielokrotniony – następowanie po sobie w krótkich odstępach czasu kolejnych przy nie przerywaniu pobudzania – zwykle bezpośredniej stymulacja łechtaczki, a zatem przy masturbacji lub seksu oralnego. Wszystkie kobiety osiągające orgazm są w stanie przeżyć więcej niż jeden orgazm w krótkim czasie (nawet dziesięciokrotny) w odróżnieniu od mężczyzn, przy czym taki typ orgazmu doświadcza najwyżej 1/3 z nich.

Orgazm dysocjacyjny, polega na odczuwaniu orgazmu ograniczającego się jedynie do jednego typu reakcji – somatycznych lub psychicznych, brak jest natomiast ich obu w tym samym czasie, tak jak ma to miejsce w wypadku wszystkich pozostałych ww. typów orgazmu.

Orgazm mini, inaczej krótkotrwały, charakteryzuje się bardzo krótkim czasie trwania. Może to być stałą i jedyną formą orgazmu albo też seria orgazmów tego typu.

Orgazm długotrwały, odymienie od orgazmu krótkotrwałego kobieta przeżywa go od 15 min do nawet 30 min. Przy czym przezywany jest zarówno somatycznie jak i psychicznie. Możliwy do osiągnięcia w wyniku specjalnych treningów i ćwiczeń, np. dobrze znanych w taoiźmie.

Orgazm moczowy, polega na oddawaniu przez kobietę moczu w trakcie przeżywania orgazmu. Może on występować w warunkach fizjologicznych (np. w wyniku pobudzania przestrzeni Grafenberga) lub chorobowych układu moczowego.

Orgazm udawany, czyli de facto brak orgazmu a jedynie gra aktorska kobiety,(przez przyspieszony oddech, grymasy twarzy, napięcie i skurcze nóg i rąk, kurczenie się mięśni brzucha i pośladków, westchnienia, okrzyki, łzy oraz częściowo pulsowanie pochwy) która z różnych przyczyn chce zapewnić swojego seksualnego partnera o tym że przeżyła orgazm.Ponad połowa kobiet przyznaje się do stosowania tej sztuczki a 92 % zrobiła to przynajmniej raz w życiu.

Oprócz scharakteryzowanych powyżej typowo kobiecych form orgazmów wyróżnić można jeszcze orgazmy możliwe do przeżycia przez kobietę i mężczyzn (analny, nocny) lub obojgu partnerów (jednoczesny).


Agata Malwina Gartner

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 637
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 822
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1147
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1415
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1107
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1110
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1322
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1241
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1401
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 408
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 460
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 509
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  oldml,  04/04/2008

Malwino w każdym tekście, które tu umieściłaś jest link partnerski do Złotych Myśli, teraz rozumiem dlaczego popierasz inne reklamy ebooków, które są na EIOBA ;-(

ale jedyny tej pani tekst kierowany do ludzi czytających ;)

Chłopaki... w Waszych oczach chyba mi włosy pojaśniały... jaki zwiazek mają te komentarze z treścią mojego artykułu? - wybaczcie ale nie rozumiem.

ale jak pisałem i jak pokazują stetystyki jedyny pani artykuł kierowany do czytających :D

  jajeczko,  07/04/2008

Pani Malwino, a mnie się wydaje że Pani weszła na Eiobe by zrobić sobie reklamę swoich książeczek, a jeśli tak nie jest to oczekuję odpowiedzi.

Ale ja tam tą reklame bym polecił do obejrzenia pare groszy można zaoszczędić ;)

  tired  (www),  28/05/2008

Chyba nie ważne, czy jest to reklama. Najważniejsze, że z artykułu wypływają interesujące rzeczy. Widzę, że wiedziałem mniej, niż mi się zdawało. Pyszna ta nowo nabyta wiedza...

Ahhh! Tylko się kochać! :]

  kamakszi,  31/08/2008

Świetny tekst, to się douczajcie mężczyźni jak to sprawić kobiecie rozkosz. Bo jak ona będzie zadowolona, to da wam to, o czym się nawet wam nie śniło :-) Z wdzięczności, że o niej pamiętacie!

  ,  12/06/2009

kobiety mają 3 rodzaje orgazmów: łechtaczkowy,pochwowy,sutkowy..........a męzczyżni są biedni,bo maja tylko 1 rodzaj orgazmu.......i do tego chujowy!

  paxus,  18/08/2009

Trochę niecenzuralnie ale jest to najzabawniejszy komentarz jaki znalazłem na eioba ;D hehehe. Ja najbardziej zazdroszczę tych 15-30 minut no i tych 10 razy.

tekst rewelacyjny- niby jestem mężatka i kobietką a nie wiedziałam, że aż tyle orgazmów można mieć:P

  ,  16/11/2009

to jest stan orgastyczny , czyli jeden orgazm przechodzi w drugi,to dla ludzi ktorzy nie maja nic do roboty ,żyją jedynie z orgazmów i dla orgazmów,duzo zdrowia

Wyobraźcie sobie, ze niektóre kobiety nie mogą liczyć na żaden z tych orgazmów, bo cierpią na anorgazmię. To przykre schorzenie, ale w tym momencie już można temu jakoś skutecznie [rzeciw3działać. Seksuolodzy układają rozmaite terapie, powstało nawet urządzenie medyczne Lady Laser, które dzięki swoim właściwościom stymulacyjnym umożliwia osiągniecie orgazmu. Jak dopadło nas takie schorzenie, to obowiązkowo trzeba temu jakoś zaradzić.

  bula,  01/09/2016

Kobiety często osiągają orgazmu, kiedy fantazjują. A oto ich najczęstsze fantazje https://www.sexuarium.pl/stron(...)-kobietDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska