Login lub e-mail Hasło   

Wytrysk przedwczesny, definicja problemu

Wytrysk przedwczesny, (łac. eiaculatio praecox) jest dysfunkcją seksualną mężczyzn
Wyświetlenia: 8.480 Zamieszczono 04/04/2008

...przejawiająca się niezdolnością do kontrolowania wytrysku nasienia, uniemożliwiająca uzyskanie satysfakcji seksualnej partnerki o sygnaturze F52.4 w międzynarodowym rejestrze jednostek chorobowych.

Oto definicja problemu, a co oznacza on w praktyce ... po pierwsze nie ma jednoznacznej liczby określającej czas oznaczającej prawidłowy czas trwania stosunku. Nie można powiedzieć, że jeśli zbliżenie trwa 5 minut i po tym czasie następuje wytrysk to jest to wytrysk przedwczesny a jeśli trwa już 15 to już jest zupełnie OK. To kompletna bzdura ... Wytrysk przedwczesny ma raczej związek z osiąganiem przez partnerkę satysfakcji ... przy czym celowo napisałam satysfakcji ponieważ musisz wiedzieć u kobiet jest z satysfakcją zupełnie inaczej niż u mężczyzn. Nie wszystkie kobiety osiągają orgazm – to po pierwsze, nie wszystkie kobiety osiągają orgazm tzw. pochwowy, to po drugie ... a po trzecie , wiele kobiet dopiero w wieku 20 kilku lat przeżywają swój pierwszy orgazm. Dlatego też ... możliwe jest, że w sprzyjających okolicznościach Twoja partnerka przeżyje orgazm już po kilku minutach a kiedy indziej (lub inna partnerka) po kilkudziesięciu minutach lub wcale ... i musisz być po prostu tego świadomy, jeśli bowiem nie będziesz... grozi Ci frustracja i zniechęcenie – a to jest początkiem naprawdę poważnego problemu.

Kolejną sprawą jest to, że trzeba pamiętać o tym, że w łóżku bywa różnie ... i jeśli problem występuje jedynie czasem – w określonych okolicznościach – nie ma co robić wielkiego „halo” i się tym przejmować. Dziś jest tak a jutro będzie lepiej ... albo jeszcze lepiej ... teraz jest tak, poczekaj kochanie kilka minut ... a będzie o wiele lepiej.

A teraz coś dla Twojej partnerki... jeśli Twój chłopak ma kłopot z panowaniem nad szybkością to tak naprawdę jest to wasz wspólny problem a nie wyłącznie jego. Nie chodzi mi o to abym obciążała Cię za coś ale pamiętaj, że masz ogromny wpływ na jego zachowanie, możesz pomóc jemu i przez to sobie – bo przecież chodzi o to aby wam obojgu było dobrze, prawda? Najgorsze co możesz robić to wyśmiewać się z niego – mężczyźni są zupełnie inni niż my i oni mają fioła na punkcie swojej męskości. Zresztą zastanów się – jakbyś się czuła gdyby mówił Ci, że masz za dużą pupę, za mały biust albo, że w ogóle to jesteś za gruba ... to mniej więcej to samo, tyle tylko, że zwielokrotnione przez skomplikowaną i niezrozumiałą psychikę mężczyzny. 

Następną sprawą jest to, że nie możesz mówić mu że wszystko jest OK., jeśli nie jest ... taka postawa to początek waszego końca. Waszego związku, bo po jakimś czasie okaże się, że on jest nieświadomy i zadowolony a Ty sfrustrowana i będziesz przenosić kłopoty w łóżku na życie poza nim. Albo po prosu wreszcie się rozstaniecie albo znajdziesz sobie kochanka, który tego problemu miał nie będzie ... albo przynajmniej będziesz szukała – co na jedno wyjdzie – tak czy inaczej zakończysz cała sprawę. Czasem ludzie są bardzo głupimi istotami – i kobieta udająca orgazm jest typowym tego przykładem ( a robi tak jak podają statystyki nawet do 56% kobiet, a 92 % zrobiło to przynajmniej raz) – zastanów się, co daje Ci to, że udajesz przed nim swój orgazm. Myślisz, że jest mu miło bo Cię usatysfakcjonował? Ciekawe czy byłoby tak samo jakby wiedział, że jest to nędzne aktorstwo i oszukiwanie w chwili kiedy powinniście być jednością jak Jing i Jang. Ciekawe jak będziesz się czuła jeśli dowiesz się od kogoś z boku, że nie było mu wcale dobrze z Tobą? Wiem, że możesz się wstydzić tego, że nie miałaś orgazmu nigdy albo masz jedynie wtedy jeśli dotykasz łechtaczkę ręką. Ale na to też jest rozwiązanie – co prawda to temat na inną publikację ale napiszę Ci tylko tyle, że pokaż mu ręką co robić należy a pewnie się uda – i oboje będziecie zadowoleni. 

I jeszcze jedna sprawa – pamiętaj o tym, że w waszym kłopocie nie pomoże wam stawienie go pod ścianą słowami typu „Kochanie nie kończ jeszcze, chcę się z Tobą kochać długo ...” , takie słowa mogą u niego wywołać postawę zadaniową i lęk, że mu się nie uda ... a przecież jesteś kobietą, możesz to swój cel osiągnąć zupełnie inaczej. ;-) Powodzenia

Agata Malwina Gartner

Podobne artykuły


20
komentarze: 83 | wyświetlenia: 376
17
komentarze: 109 | wyświetlenia: 1296
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 966
14
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1027
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 828
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 132 | wyświetlenia: 799
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 872
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1362
13
komentarze: 20 | wyświetlenia: 3317
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 607
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1147
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 415
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 928
13
komentarze: 48 | wyświetlenia: 795
 
Autor
ArtykułPrzedwczesny wytrysk to bardzo duży problem dla mężczyznyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska