Login lub e-mail Hasło   

Prezerwatywy przedłużające stosunek

Wytrysk przedwczesny to problem, który dotyczy (okresowo) nawet blisko połowy mężczyzn. Problem jest poważny – tak dla mężczyzn jak i dla kobiet.
Wyświetlenia: 23.723 Zamieszczono 07/04/2008

Mężczyznom ten problem gwałtownie obniża poziom własnego ego i zwykle jest idealną pożywką dla wszelkiego rodzaju innych problemów seksualnych...

Oczywiście problem z przedwczesnym wytryskiem jest bardziej złożony a temat jego likwidacji wykracza znacznie poza  ramy artykułu. Jednak jedną z metod jego wyleczenia może być zastosowanie specjalnych prezerwatyw reklamowanych jako przedłużające stosunek. Czy jest to tylko zwinny chwyt marketingowy producentów „ogumienia" czy rzeczywiście mają one zastosowania w trapi i spełniają swoje zadanie? 

Przede wszystkim aby móc coś wyleczyć należy to zdiagnozować, a jak się okazuje  wytrysk przedwczesny jest tylko jedną z form zaburzeń seksualnych mężczyzn uniemożliwiających osiągniecie satysfakcji przez partnerkę. Jeśli jednak jest to rzeczywiście wytrysk przedwczesny (a nie np. zbyt wczesny lub anorgazmia) można spróbować go eliminować  takimi prezerwatywami.

Przede wszystkim każda prezerwatywa - już sama w sobie - choć ich producenci starają się o tym zapominać zmniejsza nieco doznania odczuwane przez mężczyzn (także i kobiet choć nie w tym rzecz). Jest zatem czynnikiem powodującym przedłużenie stosunku.

Dodatkowo wpływa pozytywnie na partnerów przez to, że prezerwatywa taka dodatkowo jest jednym z najbardziej skutecznych zabezpieczeń przed niechciana ciążą i najskuteczniejszym zabezpieczeniem (poza abstynencją) przed zarażaniem się szeregiem chorób przenoszonych droga płciową, w tym przed wirusem HIV. Wpływa to pozytywnie na psychikę i zmniejsza niebezpieczeństwo zbytniego skupienia się na kontrolowaniu własnego ciała przez mężczyznę, co sprzyja wytryskowi przedwczesnemu.

Prezerwatywy przedłużające stosunek od prezerwatyw zwykłych różnią się tym że zawierają benzokainę. Ta substancja jest (inna nazwy: anestezyna, 4-aminobenzoesan etylu) organicznym związkiem  chemicznym, pochodnym kwasu p-aminobezoesowego i etanolu i jest stosowany jako środek znieczulający o działaniu miejscowym. Stosowany tylko zewnętrznie w formie maści, olejków. W prezerwatywach przedłużających czas stosunku jest umieszczoną w końcowej części prezerwatywy (tam gdzie znajdzie się żołądź, czyli najbardziej wrażliwa na pobudzanie część członka) i rzeczywiście pozwala na opóźnienie wytrysku. Jest to substancja bezpieczna - leczy się nią np. oparzenia słoneczne i jest składnikiem wielu maści. Akwaryści zapewne wiedzą, że 10% roztworem benzokainy w rozpuszczonym w 95% etanolu (bardzo słabo rozpuszcza się w wodzie) na kilkanaście minut można ogłuszyć ryby. W prezerwatywach tych stosuje się zwykle 5-7% roztwór benzokainy.

Wydłużenie stosunku przez użycie tych prezerwatyw polega na zmniejszeniu wrażliwości penisa na bodźce fizyczne w wyniku działania anestezyny. W ten sposób pomaga ona kontrolować wytrysk.  Niezwykle ważnym czynnikiem jest jednak przeświadczenie mężczyzny, że z taką prezerwatywa jest wstanie dłużej się kochać i kontrolować swoje odruchy. A seksualność nasza - w tym problem przedwczesnego wytrysku jest umiejscowiona w naszych mózgach.

Prezerwatywy przedłużające stosunek są w ofercie większości producentów, występując w najróżniejszych nazwach handlowych np.: Durex Performa, New Caress-Strength, Unimil Max Love, Coontrol Retardante, Amor Long Love, Contact Long Acting  Substance  .

Zasady stosowania tych prezerwatyw nie różnią się niczym od stosowania tradycyjnych prezerwatyw antykoncepcyjnych z tym, że polecam swoim pacjentom aby - zależnie od stopnia pobudzenia - zakładali je nieco wcześniej (maksymalnie kilka minut) przed immisją członka do pochwy, dając czas benzokainie na zadziałanie.

Pewną wadą tych prezerwatyw może być pewnie dyskomfort w zmniejszeniu doznań tym większy im bardziej przedłuża się czas trwania stosunku, niemniej jednak nie powinny one istotnie wpływać (choć wpływ jest nieunikniony) na zmniejszenie lub ustanie erekcji. Niestety przedłużenie stosunku za pomocą takich prezerwatywy nie jest metodą w 100% skuteczną u wszystkich.  Dodatkową, choć zwykle pomijaną zaleta stosowania takich prezerwatyw  jest orgazm Twojej partnerki... :-)

Agata Malwina Gartner

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1151
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1112
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 645
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1422
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1407
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1117
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1245
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1335
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 669
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 511
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 667
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  racjonalista  (www),  10/04/2008

Wadą tych prezerwatyw może być pewnie dyskomfort w zmniejszeniu doznań "u męzczyzn" tym większy im bardziej przedłuża się czas trwania stosunku lecz zaleta stosowania takich prezerwatyw jest orgazm Twojej partnerki. Super. W takim razie mam być może przekorne pytanie. To mężczyzna ma problem że kończy za szybko czy też kobieta że dojść nie może. Jakby to pytanie nie zadać to i tak ktoś ma problem. Trochę tendencyjnie lecz problem dobrze przedstawiony.

mysle ze czesty sex oswaja mezczyzne zeby nie konczyl za szybko dzieki czemu jest i dluzej i przyjemniej dla obojga.
wiadomo ze sex to natura... a natura to zdrowie.... :)

jak dwoje partnerów się rozumie podczas stosunku to i dojść mogą w tym samym momencie- nawet gumki 'przedłużające' stosunek nie są potrzebneDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska