Login lub e-mail Hasło   

Inwestycja w elektroniczny bilbord video

A wiec rozważasz inwestycję w elektroniczny billboard ? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK i wracasz do tematu już kolejny raz to na pewno dopniesz swego i w końcu to zrobisz.
Wyświetlenia: 2.601 Zamieszczono 07/04/2008

Jeżeli odpowiedź brzmi TAK i wracasz do tematu już kolejny raz  to na pewno dopniesz swego i w końcu to zrobisz.

Oto kilka moich rad, które mam nadzieję pomogą Ci tak pokierować swoim biznesem abyś budował kolejne ekrany a nie martwił się, że brakuje na kolejną ratę leasingową bo reklamodawców jest wciąż za  mało.

Może to i trywialne ale zanim przystąpisz do zakupu czegokolwiek zrób zdjęcie miejsca, w którym planujesz instalację ekranu, znajdź zaprzyjaźnionego grafika  aby zrobił wizualizację bazując na tym zdjęciu. Następnie odwiedź lokalne firmy, zaczynając od tych zaprzyjaźnionych i zapytaj czy GDY TAKI EKRAN ZAWIŚNIE W TYM MIEJSCU będą skłonni zapłacić za reklamę na nim. Jeżeli powiedzą tak ciągnij temat i żądaj konkretów. Ile dziennie, ile tygodniowo a najlepiej ile są w stanie wydać na reklamę na takim ekranie w cyklu miesięcznym. Pamiętaj ten rynek jest totalnie nienormowany - nie ma czegoś takiego jak ceny rynkowe, to nie billboard papierowy, których jest tysiące i stawki podobne u wszystkich.

Po drugie nie szalej z rozdzielczością pierwszego ekranu! Pamiętaj liczy się wielkość a nie rozdzielczość! Może to brzmi nierozsądnie ale pracując 10 lat w eventach może 5% klientów interesuje się rozdzielczością ekranu, reszta chce duży telebim! To jest znak, że jeżeli zainwestujesz w ekran droższy, o wyższej rozdzielczości to nikt Ci za to nie zapłaci i żadne tłumaczenia nie pomogą. Oczywiście im większa rozdzielczość tym lepiej,  wtedy na mniejszym ekranie możemy wyświetlać video  a rozdzielczość możesz uzyskać albo wielkością ekranu albo gęstością piksela.  Nie mniej ty dopiero startujesz - na ekrany o wyższej rozdzielczości przyjdzie jeszcze czas.

 Po trzecie na tego typu nośnikach będzie się głównie wyświetlać zmieniające się często statyczne obrazy a nie klasyczne spoty reklamowe z telewizji. A to dlatego że z badań jakie przeprowadziły największe firmy reklamy zewnętrznej (np. Clear Channel)   które mają takie ekrany w USA wynika,  że reklama statyczna, ewentualnie z małą ilością ruchomych elementów jest skuteczniejsza niż spot video. Po drugie zwykle takie ekrany wiesza się w pasie ruchu drogowego a czas oglądania reklamy to sekundy i żaden kierowca nie obejrzy pełnego filmu reklamowego z całą jego puentą i planszą końcową. Pamiętaj też że w USA wszedł już albo lada chwila wejdzie zakaz wyświetlania reklam video w pasie ruchu co oznacza, że prawdopodobnie wcześniej czy później wejdzie i w Europie. 

Podsumowując, jeżeli masz już kilka firm które powiedziały tak, zadeklarowały kwotę np. 1000 PLN miesięcznie za reklamę na Twoim nośniku to idź do nich daj im dodatkowy rabat i podpisz umowę na kilka miesięcy z góry. Nawet jeżeli ten rabat miałby sięgać 50%, warto. Ważne aby suma końcowa nawet po tak wielkim rabacie zapewniała Ci spłatę raty leasingowej. Potem już może być tylko lepiej...swobodnie będziesz pozyskiwał kolejnych reklamodawców, którzy będą już czystym zyskiem.

 

Rafał Mrzygłocki

aram.pl

Podobne artykuły


46
komentarze: 26 | wyświetlenia: 13959
26
komentarze: 29 | wyświetlenia: 7886
17
komentarze: 40 | wyświetlenia: 5365
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3300
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5446
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 49828
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 64641
39
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6036
48
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6704
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9783
18
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2288
16
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1374
 
Autor
ArtykułCzy jest tutaj coś ciekawego co warto przeczytać lub o wartości merytorycznej dla potencjalnego waszego klienta który by chciał skorzystać w linków znajujących się pod niby artykułem.

  b4321,  30/04/2009

Inwestycja w elektroniczny bilbord video . aram - Rafał Mrzygłocki - artykuł z dnia 24.04.2008 . Spóźniony jest ten mój komentarz, ale piszę ku przestrodze innym takim jak ja : uważajcie ludzie , facet zauważy że jesteś laikiem,bardzo,bardzo fajnie umie gadać,manipulować , dopóki ci nie sprzeda
używanego starego szmelcu wmawiając i zapewniając , że to nówka. Potem już zmienia się w aroganta ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska