Login lub e-mail Hasło   

Nasiona samobójstwa - ku przestrodze

Zgadzając się na tarczę antyrakietową może okazać się, że prócz umowy wojskowej, będziemy musieli podpisać z USA umowę cywilną w rodzaju indyjskiej zielonej rewolucji , której fatane skutki doprowadziły do 28 tys. samobójstw hinduskich farmerów!!! Zagrożenie jest realne!!!
Wyświetlenia: 6.876 Zamieszczono 16/04/2008

W marcu 2006 r. prezydent USA G. Bush spotkał się z premierem Indii R. Singh’em w celu sfinalizowania umowy nuklearnej. Umowa ta daje możliwość założenia w Azji bazy przeciwko Chinom. Indie stają się też nuklearnym rynkiem.

Sprzedaż nuklearnych technologii, nuklearnego paliwa, które ma być wykorzystane w Indiach przez elektrownie jądrowe do produkcji taniej elektryczności jest ryzykownym posunięciem, pozwalającym korporacjom zanieczyszczać Indie.

Wraz z umową nuklearną została też przy tej okazji podpisana amerykańsko-indyjska umowa o nazwie „Zielona Rewolucja”. Inicjatywa Wiedzy w zakresie Rolnictwa (Knowledge Initiative on Agriculture; w skrócie KIA), wspierana przez firmy Monsanto, Archer Daniels Midland (ADM) i Wal-Mart. KIA umożliwia przechwycenie indyjskiego sektora nasiennego przez firmę Monsanto, przechwycenie sektora handlowego przez giganty agrobiznesu ADM i Cargill oraz sektora detalicznego przez firmę Wal-Mart.

Dr Vandana Shiva była nuklearnym fizykiem i w 1972 r. zrezygnowała z dalszej kariery naukowej, gdyż uświadomiła sobie, że kocha demokrację, a zaangażowanie wielkich międzynarodowych korporacji i wojenne dążenia są sprzeczne z demokracją.

Dr Vandana Shiva jest też ekologiem. Jest założycielem ruchu promującego bioróżnorodność i krajowe nasiona o nazwie „Navadanya” – „Dziewięciu siewców”. W 1993 roku nagrodzona za alternatywne działania nagrodą Nobla. Jest autorką wielu książek. Ostatnia z nich: „Demokracja Ziemi; sprawiedliwość i popieranie pokoju” opisuje epidemię samobójstw farmerów.

Hinduscy farmerzy nigdy nie popełniali samobójstw na tak  wielką skalę. W ostatnim dziesięcioleciu aż 28000 farmerów popełniło samobójstwo z powodu niemożności spłaty długów. To coś całkowicie nowego. To efekt globalizacji, liberalizacji gospodarki i handlu  w ostatniej dekadzie. Sektor nasienny był liberalizowany i pozwalał takim korporacjom jak Monsanto wypierać krajowe nasiona. Zaczynano od nasion GM bawełny i w tej branży zdarzyło się najwięcej samobójstw. Wysoki koszt nasion GM połączony jest, niestety, z intensywną chemizacją. Na dodatek, te drogie nasiona GM, z powodu praw patentowych farmerzy muszą corocznie kupować. Farmerzy, by odnowić produkcję wiosną, muszą zaciągać kredyty. Wskutek konkurencji ze strony subsydiowanych amerykańskich upraw (4 miliardy dolarów) na rynkach światowych cena bawełny została znacznie obniżona - o 50%. Rolnictwo hinduskie musiało przegrać walkę rynkową.

Farmerzy udawali się do rządowych agencji a masowymi protestami z powodu za niskich cen bawełny. Rząd potraktował protesty jako groźbę ustrojowi i strzelano do protestujących. Biedni, zdesperowani rolnicy, nie mogąc spłacić długów sami masowo zaczęli popełniać samobójstwa: wypijali pestycydy, wieszali się, topili w rzekach, podpalali w magazynach z bawełną. A korporacje żądały spłaty od rodzin samobójców i przejmowały ich rodzinne dobra, używając do tego państwa Indii.

Dr Vandana Shiva prowadzi raport samobójstw pod nazwą „Nasiona samobójstwa”. Pierwszy przypadek jest z 1997 r., a ostatnio ginie około ośmiu samobójców dziennie.

KIA uderza w 650 mln farmerów Indii. KIA otwiera też drogę dla planów firmy

Wal-Mart, która zamierza otworzyć w Indiach od sierpnia 2007 roku 500 hipermarketów, które zwiększą zależność Indii od zewnętrznych dostaw żywności i zagrożą 40 mln drobnych sprzedawców utratą źródła utrzymania.

9 sierpnia został ustanowiony Wolnym Dniem Indii – dniem czynnego ruchu przeciw Wal-Mart i Monsanto. Jako alternatywa powstała organizacja „Nasiona prawdy”, która stara się uratować rolnictwo i rodzime nasiona, zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe kraju i ochronić przed tą ekonomiczną inwazją.

Przypomnijmy sobie, jak to niedawno mieliśmy do czynienia z amerykańskimi megachlewniami, ledwo się z tym uporaliśmy. Potrzebne nam było, by nasi żołnierze ginęli w Iraku, a Rząd, zamiast w gospodarkę, pakował w to pieniądze? Spójrzcie prawdzie w oczy; kim naprawdę jesteśmy dla USA i jak nas traktują z wizami.

Na przykładzie Indii widzicie, do czego prowadzi liberalna polityka, a taką mamy obecnie. Coraz to nowe misje wojskowe, to Afganistan, Bośnia, Hercegowina, 18 marca na poligonie w Świętoszowie odbyły się ćwiczenia przygotowujące na kontygent do Czadu, który zacznie się już w kwietniu br. Chyba w Europie jesteśmy najaktywniejsi w tym NATO albo zaraziliśmy się od USA.

Dziękować Bogu, że nasz Czerwony Brat (Rosja) był przeciwny podpisaniu przez nasz Rząd porozumień z Wielkim Bratem (USA), co do „tarczy antyrakietowej”. Wielki Brat na pewno nie będzie bezinteresowny i za darmo nie zmodernizuje naszego wojska. Prócz umów wojskowych, tak, jak Indie, będziemy musieli podpisywać umowy cywilne w rodzaju „Zielonej Rewolucji”. Uważam, że hipermarketów mamy obfitość i już wystarczająco na tym cierpi polskie rolnictwo. A wspaniały, nowoczesny postęp uprawy GMO zaczyna rozwijać się i w Polsce. Na razie największy areał upraw GMO zajmuje kukurydza, której było w 2007 roku 340 ha. W stosunku do 620 tys. ha kukurydzy tradycyjnej, wydaje się niedużo, ale uważam, że o 340 ha za dużo.

Nie wolno dopuścić do podpisania umowy z USA o „tarczy antyrakietowej”. Nieszczęście Indii niech będzie dla nas przestrogą!!! Te 28000 samobójstw hinduskich farmerów niech nie będzie nadaremne!!! A nasz liberalny Rząd niech nie lekceważy tych nieszczęść!!! To w subtelnych wymiarach już wisi nad nami (patrz: przepowiednie w Nieznanym Świecie 7/1999 w cyklu „Wizje Jail”, na str. 19.) prawie 10 lat!!!

Niech Bóg pobłogosławi NASIONA PRAWDY-NASIONA EKOLOGICZNE!!

Źródła:

www.democracynow.org/article.pl?sid=06/12/13/1451229

http://dacitybassline.blogspot.com/2007/10/8-kia-us-neoliberal-invasion-of-india.html

www.mertoland.net/back_issues/vol30_no37/features.html

www.resurgence.org/2006/shiwa237htm

Nieznany Świat 7/1999.

Podobne artykuły


33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13161
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5338
28
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3698
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 8948
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3968
18
komentarze: 20 | wyświetlenia: 16444
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5339
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4388
19
komentarze: 27 | wyświetlenia: 6520
15
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3670
70
komentarze: 59 | wyświetlenia: 17280
110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 161044
20
komentarze: 26 | wyświetlenia: 7638
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 13714
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4764
 
Autor
Artykuł  oldml,  18/04/2008

człowiek jest panem Świata... :-((

Postęp m.in. poprzez GMO ?! Bzdura! Ameryka przykładem? A czego przykładem? Absolutnego materializmu? Ameryka już dawno zatraciła swe podstawowe wartości pochodzące od ojców-założycieli - Jeffersona, Washingtona i innych.

Rzecz jasna, wszystko można uzasadnić i ogłupić ludzi. Nie dajmy się zwieść kłamcom. Komu potrzebna jest "tarcza antyrakietowa"? Kto wychował talibów? Kto i dlaczego dost

...  wyświetl więcej

święta racja :)

madre slowa panie Januszu

  wer,  22/04/2008

Artykł świetny i na czasie. Proponuję +10 punktów. Linki same zagraniczne. Gościu trochę się namęczył. Temat ambitny i lekceważony. Zgadzam się z autorem, że zagrożenie jest realne. Ludzie, co, obojętne wam jest, jaką żywność będziecie spożywać?!

ada Gospodarki Żywnościowej przy Ministerstwie Rolnictwa chce wpuścić GMO do Polski. Już by to zrobiła, ale wiosenne protesty rolnicze spowodował

...  wyświetl więcej

  danna,  04/12/2008

Tak, zasypmy rynek żywnością GM. Wyjdziemy na tym, jak Zabłocki na mydle.

  Layo  (www),  20/02/2009

Dobry artykuł i na pewno przydatny.
Widziałam film o działalności firmy Monsante - szok.
znalazłam link : http://www.youtube.com/watch?v(...)6BqHg1UDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska