Login lub e-mail Hasło   

Jak uroda zewnętrzna zależy od urody wewnętrznej

Chcemy niewątpliwie ładnie wyglądać. Chcemy mieć zgrabną sylwetkę, piękne włosy czy zdrową cerę. Wielu myśli o tym, niektórzy zaś podejmują konkretne działania.
Wyświetlenia: 4.838 Zamieszczono 24/04/2008

 

Chcemy niewątpliwie  ładnie wyglądać. Chcemy mieć zgrabną sylwetkę, piękne włosy czy zdrową cerę. Wielu myśli o tym, niektórzy zaś podejmują konkretne działania: chodzą do fitness klubów, do kosmetyczki, do solariów, na siłownie, stosują we własnym zakresie różne metody mające na celu poprawę wyglądu, sprawności i samopoczucia, mające zapewnić doskonałe zdrowie. Być może Ty również  to robisz. I doskonale,  ale czy masz pewność, że wszystkie te usiłowania spełnią w 100% swój cel? Czy mamy pewność, że robimy to dobrze? Czy sensownie wydajemy pieniądze kupując  drogie kosmetyki, korzystając z zabiegów upiększających? Czy doskonałe nawet kosmetyczki są w stanie  spełnić do końca nasze oczekiwania?Przyjrzymy się temu bliżej.

Na początku ważne stwierdzenie - nie można w człowieku oddzielać ciała od ducha. Soma (ciało) i psyche (duch) są nierozerwalnie ze sobą związane. Dlatego każdy organizm należy traktować holistycznie.Przypomnijmy nie ma chorób, jest tylko źle funkcjonujący organizm. Każde zachwianie równowagi w organizmie odciska się piętnem złym samopoczuciem, chorobą, stanami rozdrażnień itp. Częste takie stany szybko zaczynają się uwidaczniać na zewnątrz. Organizm jest jak lustro: stan harmonii wewnętrznej organizmu (lub dysharmonii) odbija się na zewnątrz w postaci urody (lub braków w niej występujących).

Wiemy już doskonale, jakie czynniki wpływają na funkcjonowanie organizmu. Przypomnijmy je:

·      zdrowa żywność

·      duża ilość ruchu

·      czyste środowisko

·      naturalny rytm życia z fazami odpoczynku (spokoju).

Rozpatrzmy kilka krytycznych punktów dotyczących tych czynników.

Zdrowa żywność.

Mamy świadomość, że nasz organizm powinien dziennie otrzymywać ok. 70 składników pokarmowych i 20 soli mineralnych. Mamy również świadomość, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić  potrzeb organizmu jedząc to, co  zazwyczaj jemy. I jest to niezależne od stanu naszego portfela. Z jednej więc strony są wielkie niedobory niezbędnych, niezwykle ważnych składników, a z drugiej – obecność w dzisiejszym pożywieniu wielu konserwantów, barwników, spulchniaczy, polepszaczy, toksyn, hormonów, antybiotyków, pestycydów, metali ciężkich itp.Jak bardzo negatywnie działa więc to na urodę? Czy przemiana materii w organizmie przebiega prawidłowo? Każdy chyba zgodzi się z pewnością, że dla zdrowia, a więc i urody ważne jest, by oczyścić organizm, dożywić go, uzupełnić braki witamin, miko- i makroelementów, słowem: doprowadzić go do równowagi.

Duża ilość ruchu.

Czy mamy dostateczną ilość ruchu? Czy nasz organizm jest dobrze dotleniony i ukrwiony, a więc czy zapewnione jest doskonałe zaopatrzenie w  składniki odżywcze i tlen tkanek ciała tzw. peryferyjnych – tj. skóry, włosów, paznokci? Przecież to je najtrudniej zaopatrzyć   we wszystko, co jest im potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Zdajemy przecież   doskonale sprawę z tego, że wszelkie braki błyskawicznie odbijają się na ich wyglądzie.

Czyste środowisko.

Czyste środowisko to m.in. powietrze, woda, światło, promieniowanie   kosmiczne, pole elektromagnetyczne.Żyjemy dzisiaj w straszliwie zanieczyszczonym środowisku. W latach 1998-1999 wyprodukowano na przykład tyle wszelkich „cywilizacyjnych” śmieci, ile w latach 1990–1995. Obecność w  atmosferze związków chemicznych w dymach, cząstek radioaktywnych po wybuchach atomowych nie wpływa pozytywnie na nasze organizmy, a więc i ich urodę. Dziury ozonowe przyczyniają się do nasilenia zabójczego  działania promieniowania kosmicznego ( w tym nadfioletu).Upośledzenie światła słonecznego jako skutku działania czynników wymienionych wyżej odbija się negatywnie szczególnie na wyglądzie skóry.Zakłócenia naturalnego pola elektromagnetycznego Ziemi i smog elektromagnetyczny zakłócają naturalne, życiodajne biopole organizmu.

Naturalny rytm życia z fazami odpoczynku (spokoju).

Czy kładziemy się codziennie spać o godz. 21-22? Czy śpimy 8-10 godzin dziennie? Czy możemy powiedzieć, że mamy niewiele stresów? Jak tryb naszego życia wpływa na zdrowie i urodę? Wnioski nasuwają się same.

ZAPEWNISZ SOBIE URODĘ ZEWNĘTRZNĄ

DBAJĄC PRZEDE WSZYSTKIM O URODĘ WEWNĘTRZNĄ.

Z pewnością staramy się dbać o nasz  wygląd, to zrozumiałe. Wielu z nas stosuje doskonałe kosmetyki. Mogą one zawierać specyfiki, które są naturalnymi składnikami naszej własnej ochrony przed utleniaczami, jak np. witaminy A, C, E czy koenzym Q10. Kremy i kosmetyki na bazie tłuszczów utleniają się z czasem, dlatego dodatki w postaci antyoksydantów zapewniają im ochronę przed zepsuciem.Niestety, ich zastosowanie w kosmetyce jest utrudnione. Przeszkodą jest słaba przenikalność przez skórę stanowiącą barierę zwłaszcza dla substancji rozpuszczalnych w  wodzie.W dodatku powierzchnia skóry może też być miejscem powstawania wysoce niebezpiecznych, reaktywnych nadtlenków, pochodzących m.in. z aktywacji zanieczyszczeń chemicznych obecnych w wodzie i powietrzu (np. wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych WWA) pod wpływem promieniowania ultrafioletowego (UV).Znacznie łatwiej, szybciej i w znacznie większym stopniu skóra, włosy i paznokcie otrzymają wszelkie najlepsze składniki pokarmowe i antyoksydanty od wewnątrz w postaci odpowiednich naturalnych suplementów żywnościowych. Wpływ na doskonały wygląd ma również czysta woda, która po prostu dba o rozpuszczanie i  wypłukiwanie wszelkich złogów, oczyszcza organizm od wewnątrz i polepsza warunki przyswajania najlepszych składników odżywczych niezbędnych komórkom.Mamy więc przede wszystkim doprowadzić do prawidłowego działania organizm i zabezpieczyć go od szkodliwych czynników zewnętrznych. W jaki sposób? Doskonale znamy już ten sposób - zadbajmy o wnętrze naszych "kosmicznych skafandrów" :)).

URODA ZEWNĘTRZNA JEST LUSTRZANYM ODBICIEM

STANU WEWNĘTRZNEGO ORGANIZMU.

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 919
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 713
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1188
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1322
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1547
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1531
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1311
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 719
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1271
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 540
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 522
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 902
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 444
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  gwiazdka,  24/04/2008

Kolejny świetny artykuł ! Czy jest jakaś dziedzina, na której się nie znasz ?Gratuluję! tak trzymaj!

  racjonalista  (www),  24/04/2008

No nie znów Janusz. Teraz i ja będę coś musiał wysmarować bo zostaję w tyle jak ogon.
   zdrowa żywność
·      duża ilość ruchu
·      czyste środowisko
·      naturalny rytm życia z fazami odpoczynku (spokoju).
Januszu - Gwiazdo a ty czasami nie przesadzasz. Gdzie ty to wszystko znajdziesz w jednym miejscu naraz?

:))) :))) :))) No nie - z tego śmiechu to mi się uśmiech poszerzy... I co? Bedę płakał z radości i jednocześnie z bólu? Ale żeś mnie rozśmieszył, "Racjo..."... A co do ogona - bądź jak komety - u nich w określonych sytuacjach ogon wyprzedza "właścicielkę" :).

Jednak rozumiem, że jest to bardzo fajna ocenka. Dziękuję i Gwiazdeczce, i Tobie. Gwiazdka zaczyna robić się bardzo aktywna...

  gwiazdka,  25/04/2008

Jestem aktywna w każdej dziedzinie - Gwiazdo ! Wróciłam ze ''świata zmarłych'', odnalazłam drogę do Domu ! Jak długo można trwać w uśpieniu?

Chrystus powiedział : ''Gdzie oczy i uszy otworzą się, tam przychodzi niebo''.
A o to przecież chodzi !

Echhh...Najgorsze jest to że tych zanieczyszczeń i smogu elektromagnetycznego praktycznie nie jesteśmy w stanie nigdzie uniknąć...

Muffinko - masz rację mówiąc, że zanieczyszczeń nie da się uniknąć, ale istnieją już możliwości neutralizacji - przynajmniej w części - zagrożeń. Jak zwykle - najgorsza jest nieświadomość. Świadomość pozwala przedsiębrać środki zaradcze. Pozdrawiam!

  jasiox  (www),  11/05/2010

Myślę, że ostatnie zdanie jest świetnym podsumowaniem, tego tekstu, świetnego zresztą.

Do: jasiox.
Dziękuję! :)

  2o5ia,  08/06/2010

Nie można człowieka oddzielić od ducha...zgadzam się w stu procentach...."Aby mieć ładne usta, wypowiadaj miłe słowa, aby posiadać piękne oczy, poszukuj dobra w ludziach, aby mieć szczupłą figurę, podziel się swoim jedzeniem z głodnymi, aby posiadać wspaniałe włosy, pozwalaj dziecku przeczesywać je palcami raz dziennie, aby zachować równowagę, podążaj z wiedzą, z którą to nigdy nie będziesz iść sam." Audrey Hepburn

Do: 2o5ia.
Wiele mówiący cytat... Dziękuję! :)

...dodam jeszcze "Aby żyć długo i szczęśliwie ( a przy tym cieszyć się wspaniałym zdrowiem) nie musisz całować żaby, ani budzić śpiącej królewny; wystarczy, że będziesz śmiać się dużo i do rozpuku " :D Pozdrawiam serdecznie !!

Do: in_harmony.
Stara prawda - śmiech to zdrowie! Więcej: http://eiba.pl/1ocr

Równie serdecznie pozdrawiam! :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska