Login lub e-mail Hasło   

Kto zburzył World Trade Center?

Jak powszechnie wiadomo zamach dokonany na World Trade Center zmienił całkowicie oblicze całego świata. O dokonanie zamachu oskarżono islamskich terrorystów. Jaka jest prawda?
Wyświetlenia: 7.782 Zamieszczono 30/04/2008

Jak powszechnie wiadomo zamach dokonany na World Trade Center zmienił całkowicie oblicze całego świata. Po zamachu w USA zmieniono prawo, zmniejszono swobody obywatelskie oraz dokonano dwóch zbrojnych interwencji na Bliskim Wschodzie. O dokonanie zamachu oskarżono organizację terrorystyczną Al-Kaida. Oskarżenie amerykańskiego rządu stało się oficjalną wersją a z czasem oficjalna wersja stała się dogmatem. Czy jednak rzeczywiście tak było? Czy może społeczeństwo dało się zmanipulować przez media?

Zobaczmy w takim razie czy oficjalna wersja jest na pewno wersją prawdziwą.

Przyjrzyjmy się najpierw atakowi na Pentagon. Według oficjalnej wersji Boeing 757 lotu 77 został porwany przez Hani Hanjour który rozbił się nim o Pentagon ścinając przy tym kilka latarni. Jak było na prawdę?
- Jak powiedział Marcel Bernard – główny instruktor lotów na lotnisku Freeway w Bowie Hani Hanjour wykazywał małe umiejętności pilotażu. Miał problemy żeby wylądować małą awionetką. Jak więc rozbił się o Pentagon?
- Samolot podobno ściął kilka latarni zanim uderzył w Pentagon. Skrzydło samolotu wypełnione jest paliwem i w przypadku uderzenia o cokolwiek wybucha.
- Na trawniku przed Pentagonem nie ma żadnego śladu katastrofy. Boeing rzekomo odbił się od trawnika przed uderzeniem. Zdjęcia tego nie potwierdzają. Przed Pentagonem leżą nawet nienaruszone rolki kabli.
- Według oficjalnej wersji wysoka temperatura sprawiła że samolot wyparował i dlatego nie odnaleziono żadnych szczątek. Jak silniki samolotu mogły stopić się od paliwa lotniczego skoro podczas długich godzin lotów paliwo pali się w nich cały czas i nie ulegają najmniejszym uszkodzeniom? Temperatura topnienia tytanu z którego zostały wykonane wynosi 1688 (temp. wrzenia 3287) a paliwo lotnicze może osiągnąć maksymalną temperaturę palenia 1120 jeśli pali się przez 40 minut w sposób ciągły.
- Jak mimo tego że samolot wyparował (jak głosi oficjalna wersja) zidentyfikowano 184 z 189 ofiar?
- Dlaczego w Pentagonie nie widać żadnych zniszczeń spowodowanych skrzydłami czy statecznikiem? Widać w nim było jedynie pięciometrową dziurę. Złożył się i wpadł do środka?
- Dlaczego jedni świadkowie mówią że widzieli ogromny samolot pasażerski a inni że mały samolot transportowy lub awionetkę?
- Dlaczego zdjęcia ze stacji benzynowej zostały skonfiskowane prze FBI chociaż mogły raz na zawsze udowodnić że o Pentagon uderzył samolot?
- Dlaczego ludzie będący blisko miejsca zdarzenia zostali odrzuceni przez falę uderzeniową? Płonące paliwo nie wytwarza fali uderzeniowej gdyż ma za małą prędkość detonacji (podstawy pirotechniki).

Przejdźmy teraz do samego World Trade Center
- Gdyby World Trade Center zawaliło się w wyniku pożaru byłby to pierwszy przypadek w historii zawalenia się wieżowca w wyniku ognia. Dla porównania 17 października 2004 roku wieżowiec w Wenezueli palił się przez siedemnaście godzin a pożar objął 26 pięter. Mimo tego nie zawalił się. WTC było zaprojektowane specjalnie z myślą o takim wypadku lotniczym lub nawet bombardowaniu.
- Dlaczego wieżowce zawaliły się z prędkością bliską swobodnemu spadaniu tak jakby 1045000 ton stali i betonu nie stawiało żadnego oporu.
- Dlaczego wieżowce zawaliły się dokładnie prostopadle do ziemi? W takim wypadku samolot musiałby przejść przez budynek na wylot.
- Stal zanim trafiła jako materiał do budowy WTC musiała przejść badania i być wystawiona na temperaturę ok. 1100 stopni na kilka godzin. W jaki więc sposób się stopiła ok czterdziestominutowego pożaru w jednej wieży i stuminutowego w drugiej?
- Dlaczego strażacy którzy byli wewnątrz budynku mówią że tuż przed zawaleniem się budynku słyszeli w nim kolejne eksplozje (to nie butle gazowe. Regulaminy szczegółowo regulują te kwestie)? Dlaczego świadkowie mówią o jasnych błyskach wewnątrz budynku?
- Dlaczego zawalił się budynek World Trade Center 7 skoro nie został nawet naruszony (według oficjalnej wersji płonące odłamki bliźniaczych wież go zapaliły. Coś słaby w porównaniu do tego w Wenezueli który palił się 17 godzin)?
- Dlaczego po zawaleniu się WTC znaleziono pod gruzami stopioną stal (która widać także za zdjęciach jak spływa z budynku) mimo że paliwo lotnicze nigdy nie mogło do tego doprowadzić?
- Dlaczego na dwa tygodnie przed 11 września specjalna ekipa wykonywała w nim jakieś prace i przeprowadzano w nim wiele niezapowiedzianych ćwiczeń? Dlaczego 6 września psy które miały wykrywać bomby zostały usunięte z budynków WTC?
- Dlaczego były burmistrz Nowego Jorku Rudolf Giuliani wysłał pozostałości do recyklingu zanim ktokolwiek miał okazję im się przyjrzeć?
- Dlaczego wszystkie 4 czarne skrzynki spłonęły w pożarze a znaleziono papierowy paszport domniemanego terrorysty?

Jak widać wszystkie te fakty wskazują na to że dokonano kontrolowanego wyburzenia WTC najpierw topiąc termitem podtrzymujące go stalowe dźwigary a potem wysadzając w powietrze. Dziura w Pentagonie została natomiast wybita jakiegoś rodzaju pociskiem. Pytasz dlaczego rząd miałby dokonać czegoś takiego? A dlaczego główny podejrzany (Osama bin Laden) miałby to robić? No cóż proponuję zabawić się w detektywa i zastanowić się kto miał w tym interes. Osama bin Laden organizuje ataki na WTC. Staje się najbardziej ściganym człowiekiem w historii a Talibowie zostają obaleni w Afganistanie tracąc przy tym plantacje maku z którego produkowano opium – swoje największe źródło finansowania. Armia USA dziesiątkuje ich bojówki. Po co więc mieliby to robić? Natomiast amerykańskie firmy zbrojeniowe dostały intratne kontrakty podczas wojen w Iraku i Afganistanie. Ponadto baronowie naftowi z USA od lat łakomie spoglądali na rozległe gazowe i naftowe zasoby regionu Morza Kaspijskiego, które chcieli rurociągiem przez Afganistan i Pakistan połączyć z Oceanem Indyjskim, co pozwoliłoby wykluczyć Rosję i Iran z interesu. Rząd natomiast powiększył swój zasięg władzy pod pretekstem walki z terroryzmem. Są oczywiście także pomniejsze wątki jak zniknięcie 160 miliardów dolarów w złocie po zburzeniu WTC.

Te fakty nie mogą zostać pominięte jeśli chcemy się dowiedzieć kto tak na prawdę stał za zamachami 11 września. Jest to konieczne ze względu na wagę tematu i jego wpływ na nasze życie. Więcej faktów dowiesz się oglądając filmy dokumentalne specjalnie poświęcone tej tematyce jak np. „loose change”:
http://video.google.com/videoplay?docid=2697480328346224247&hl=pl

Zadawaj pytania, żądaj odpowiedzi.

http://nowy-horyzont.org/

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2535
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 927
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 846
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 739
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 831
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 592
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 721
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1638
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 563
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 862
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 473
 
Autor
ArtykułChciałbym dodać że zgodnie z prawami fizyki środkowy "słup" czyli konstrukcja w kształcie prostokątnej bryły pustej w środku na której opierał się cały budynek nawet jeżeli by się topiła nie mogła by się zapaść pionowo w duł gdyż przy takim kształcie nie możliwe jest "grzybkowanie" czyli wybrzuszenie się czy wklęśnięcie i zapadnięcie w dół konstrukcja mogła by się skręcić lub przegiąć.

Wersja filmu z artykułu z lektorem http://video.google.com/videos(...)search=

Pozytyw odemnie, tak trzymać!

  xagog,  02/05/2008

Krótko,zwięźle i na temat.W sam raz dla kogoś,kto ma pytania na sam początek,albo chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat teorii spiskowych.

NEXUS kiedyś opisywał szczegółowo wady oficjalnej teorii katastrofy WTC. A swoją drogą jak Boening ma 5 metrów średnicy to coś cienki musi być. Budynek składa się w dół m.in. przy wyburzeniu ścian i filarów nośnych u podstawy tak, że detonacja wyburza je na zewnątrz. To taka łatwa ale widoczna metoda. Jeśli budynkowi na filarach stopić fundamenty to też się zapadnie z góry w dół. Od uderzenia z bo ...  wyświetl więcej

  ,  21/05/2008

tak trzymać... od mydlenia oczy szczypią :-)

  zenek,  16/10/2008

Bardzo interesujący artykuł. Cieszę się, że autor zwraca uwagę na to, kto faktycznie zyskał na ataku na WTC. Zgadzam się, że to właśnie jest klucz do zrozumienia, kto za tym stoi. Jednocześnie przeraża mnie, że życie tysięcy ludzi zostało poświęcone dla korzyści majątkowych i władzy. Pamiętajmy, że zginęli nie tylko ludzie w WTC, ale również obywatele krajów, na które póżniej napadły Stany Zjednoczone, a także sami żołnierze. Co gorsza wszystko w imię walki o "demokrację". Zgroza.

  Rave,  28/03/2010

Artykuł w porządku i rzeczowy ale nadal niezbyt jasno wyjaśnia kto to zrobił. Były to elity z najwyższych elit na świecie a posłużyli się najbardziej doświadczonymi w tego typu akcjach agencjami CIA i Mossadem, nad którymi z kolei stoi marionetkowy rząd amerykański i prezydent sterowany przez Grupę Bilderberg - szczyt władzy na naszym globie. Oprócz korzyści z wojen tu już wymienionych, upiekli te ...  wyświetl więcej

  Eljash *  (www),  17/09/2010

Artykuł zrobiony naprawdę porządnie. Dobre przedstawienie faktów - nie w sposób natarczywy, czy złośliwy, ale dobitny.

Ten atak terrorystyczny był potrzebny władzą USA, aby móc powoli zniewalać obywateli. Dzięki temu mogą przeszukać bez nakazu dom spokojnej 70-letniej staruszki pod oskarżeniem, że jest terrorystką. Teraz w gorących sytuacjach podobnych do tego co działo się w Pitsbrgu w Pe

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska