Login lub e-mail Hasło   

8 sposobów na to "jak uszczęśliwić informatyka"

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rebelek.pl/inne/8-sposobow-na-to-(...)matyka/
Często "zwykłym ludziom" zdarza się przebywać z informatykami. Wielu nie wie, jak wtedy właściwie się zachowywać. Jeżeli zdarza się się spotykać tych komputerowych geniuszy, sprawdź jak przypadkiem możesz ich rozzłościć.
Wyświetlenia: 12.613 Zamieszczono 02/05/2008

Zdarza się, że ktoś prosi mnie o pomoc na gg. Chociaż… “zdarza się” to za słabe określenie… często tak jest. Jeśli chcesz, bym mógł Ci szybko pomóc, zastosuj się do poniższych wskazówek, a problem będzie rozwiązany od ręki :)

  1. Zawsze zaczynaj uprzejmie rozmowę… zawsze możesz prosić o pomoc w jakiejś części programu który masz napisać. Możesz zacząć rozmowę tak: - “Cześć. Mam do napisania program X, ale nie umiem. Pomożesz?” - “Jasne… W czym problem… mam chwilę czasu, to mogę pomyśleć” - “Jak to w czym problem? Nie umiem programować. Napiszesz?”
  2. Od razu po napotkaniu problemu zadzwoń do mnie. Na 100% jesteś jedyną osobą, która ma dany problem, więc szukanie rozwiązania w Google nic nie pomoże,
  3. Jeśli nie możesz znaleźć jakiejś opcji, po prostu zapytaj… my “obdarzeni” znamy przecież układ wszystkich menu na pamięć :),
  4. Nie zapisuj o czym informują teksty w okienkach błędu… te informacje jeszcze nikomu nigdy nie pomogły,
  5. To coś do dźwięku w tym najlepszym programie Ci nie działa? Niemożliwe! Naciśnij to tam i wtedy wszystko zadziała,
  6. Wiem że powinienem znać każdy program… tak… nawet “Wave Turbo Editor dla Operatorów Kosiarek ver. 1.11″. Przepraszam, że tym razem nie pomogłem… musiałem przypadkiem pominąć ten program czytając “spis wszystkich programów świata”,
  7. “Jak zrobić, żeby to zaproszenie w Wordzie było ładne?”. Hmmm… poczekaj… tu gdzieś była funkcja “Zrób ładnie”… poszukaj dokładniej w menu “filtry do robienia ładnie” :).
  8. Tak. Zawsze chętnie pomogę Ci naprawić czajnik… to na pewno jakiś sterownik do przeinstalowania. Nie bawiłeś się przypadkiem w podkręcanie?

Przepraszam teraz wszystkich za ten (chyba) lekko agresywny ton, ale mam dziś podły humor po egzaminie z Wstępu do Mikroelektroniki. Ahh ta orientacja krystalograficzna i dyfuzja lateralna… ;)

Zdrówka życzę.

Przedruk dokonany za zgodą autora

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61635
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31617
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32987
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64096
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65476
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29408
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23668
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28936
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24075
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26591
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12816
 
Autor
Dodał do zasobów: Przedruki za zgodą
Artykuł  Eart,  03/05/2008

eee... kurde no... nie no fajnie... tylko to mialo być zabawne rozumiem tak? hmhm... no na początku to myślałem ze jakiś poradnik będzie...

to jest poradnik, jak nie postępować :D

skąd ja to znam :) nic dodać, nic ująć :D

powinni zmienic nazwę
na "jak wkurzyć informatyka"

PS. Przykłady z życia wzięte :]

Tylko informatyk tak naprawdę jest w stanie zrozumieć, o co chodzi...ale tak naprawdę jest, jak jest opisane w tym artykule :-)
Jednym słowem : PRZERĄBANE... ;-P

  shymchack  (www),  29/01/2009

Znam te bóle. Nie trzeba być informatykiem, wystarczy, że dajesz sobie radę ze swoim kompem, jako jedyny w np. bloku i wszyscy się do Ciebie zlecą ;) A jak masz brata informatyka, to już totalnie przesrane ;)

  Albert,  12/03/2009

Hehe, gorzej być informatykiem i mieć młodsze rodzeństwo ;) niespodzianki na kompie gwarantowane ;P szczególnie z młodszym bratem z funkcjami Brutal Force Turbo Attack i Surprise Invasion for Win XP :P

Znanie układy wszystkich menu i programów do "obsługi kosiarek" KooX, z czymś mi sie to kojarzy... ale zrób ładnie ;)

Najpierw myślałam, że będzie coś o tym, jak uszczęśliwić informatyka ("powiedzmy trafisz na takiego w pociągu, to wtedy zagadaj o Linuxie..."). Po zdaniu "Zdarza się, że ktoś prosi mnie o pomoc na gg" pomyślałam, że zawęzisz temat do dyskusji przez Gadu. Potem przez chwilę znowu łapałam, o co chodzi... No ale Mikroelektronika tłumaczy wszystko. Mam nadzieję, że zdałeś - ja ze zwykłą elektroniką nie chciałabym mieć już do czynienia...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska