Login lub e-mail Hasło   

Efektywne Mikroorganizmy w ochronie życia

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://daryzycia.pl/newsdesk_info.php?ne(...)255abec
Naturalną potrzebą każdego z nas jest długie, zdrowe i szczęśliwe życie.
Wyświetlenia: 4.451 Zamieszczono 15/05/2008

Naturalną potrzebą każdego z nas jest długie, zdrowe i szczęśliwe życie.
Dlatego trzeba wiedzieć, że stosując odpowiednie technologie EM (Efektywnych Mikroorganizmów) można swój dom uczynić czystym, pachnącym świeżością; ogród stworzyć pięknym a uprawiane rośliny i kwiaty, również te w doniczkach, zdrowymi; można spowodować, by zwierzęta cieszyły się zdrowiem; wodę uzyskać czystą i naładowaną korzystną dla zdrowia energią.
I jeszcze raz - stosując Efektywne Mikroorganizmy można odbudować i utrzymać własne zdrowie.Efektywne Mikroorganizmy w ochronie życia na planecie.


Naturalną potrzebą każdego z nas jest długie, zdrowe i szczęśliwe życie. Spełnienie „tego” uzależnione jest zarówno od stopnia rozwoju świadomości jak i harmonijnego współistnienia z otaczającym nas środowiskiem. Długie, zdrowe i szczęśliwe życie zależne jest także od tego, jakim jesteśmy „środowiskiem” dla komórek własnego organizmu i żyjących w nas mikroorganizmów.

UCHWYCIĆ FENOMEN ŻYCIA

Cały Wszechświat pulsuje życiem począwszy od najmniejszej cząstki energii i antyenergii, o których istnieniu współczesnej cywilizacji brakuje jeszcze wiedzy, poprzez cząstki materii i antymaterii, które nauka aktualnie rozpoznaje, do znanej lub równie nieznanej fauny i flory całej naszej biosfery.

Tak…Wszechświat pulsuje życiem… a ludzka populacja na planecie Ziemia coraz bardziej podupada na zdrowiu!
Wzrost długości życia idący w parze z lawinowo narastającymi problemami zdrowotnymi to powód do refleksji.
Póki co „spoglądamy w niebo”. Szukamy w kosmosie inteligentnych form życia, nie zauważając tych tutaj, bez których nasze powoli degeneruje się.
Każde istnienie (mikrokosmos) posiada swój makrokosmos, którego mechanizmy funkcjonowania są takie same.
Docierając do tajemnego „mikroświata” można wiele się nauczyć, np. tego jak zachować a nawet rozwijać energetyczną aktywność życia.
Naturalną potrzebą każdego z nas jest długie, zdrowe i szczęśliwe życie. Spełnienie tego uzależnione jest zarówno od stopnia rozwoju świadomości jak i harmonijnego współistnienia z otaczającym nas środowiskiem. Długie, zdrowe i szczęśliwe życie zależne jest także od tego, jakim jesteśmy środowiskiem komórek własnego organizmu i żyjących w nas mikroorganizmów.
Żyjemy otoczeni biosferą, będąc jednocześnie częścią tego systemu. Wszędzie tętni życie. To nic, że mamy o nim mgliste pojęcie.
Nasza biosfera z centrum, którym jest Ziemia, żyje. Życie istnieje w ziemi, na ziemi, w wodzie, powietrzu, atmosferze i dalej, dalej, dalej…. Wg naukowców, pewne formy życia, takie jak nasiona, czy zarodki znajdują się nawet na wysokości kilkunastu kilometrów inne przybywają do nas z dalszych przestrzeni kosmosu.

Mikroorganizmy najliczniej zasiedlają glebę. Im więcej „trucizn” stosuje nasza cywilizacja, tym mniejsze jest skupienie mikroorganizmów w glebie. I tu kolejny paradoks – im mniej mikroorganizmów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i wzrostu np. roślin, tym więcej stosuje się zastępczych środków chemicznych. To z kolei niszczy pozostałe przy życiu mikroorganizmy i tak coraz większa część uprawianej ziemi rolnej zostaje „praktycznie” wyjałowiona! Znów paradoksalnie uważa się, że życie organiczne można zastąpić związkami chemicznymi.

Niemożliwe jest zdefiniowanie istoty życia! Przez kolejne pokolenia starano się i nadal stara się utworzyć jego definicję. Wiele już ich powstało, lecz żadna nie może doczekać się ogólnej akceptacji.
Staram się żyć przyjmując zasady: „Nie dałeś życia, nie zabieraj”, „Przyczyniasz się do zniszczenia… zobacz to jak najprędzej i staraj się naprawić w miarę możliwości i wszystkich sił”.
Żyje wszystko co istnieje. Skoro istnieje, to znaczy, że jest tego potrzeba!
Każdy rodzaj energii we Wszechświecie zawiera w sobie pierwiastek życia. Posiada go tak samo każda cząstka materii, która nie jest niczym innym jak skondensowaną formą energii.
Uważam, że dziś już nie wystarcza przyjąć, że życie jest tam, gdzie występują; czynności życiowe, takie jak odżywianie, oddychanie, rozwój, zdolność ruchu, zdolność do rozmnażania, czy wydalania tego, co się wchłania. Życie to coś znacznie więcej niż analityczne „peregrynacje myśli” świata nauki. Jego transcendentny wymiar pozostanie takim tak długo, aż istotę życia zamiast pojmowania umysłem, odczujemy sercem. Chodzi o to, by zamiast fascynować się jego fenomenem, poczuć że jest.

XXI wiek, to czas przemian świadomości człowieka. Możemy stworzyć Nowy Świat wolny od destrukcji, dysharmonii i niszczenia.
Świadomość tego pozwala mi sprecyzować następującą konkluzję: Wszechogarniające życie jest wiecznością, po którą może sięgnąć także człowiek - wystarczy „ tylko” włączyć się aktywnie i pozostać w „zespole” współtworzących je. To wielki proces.
Prawie wszystko już zniszczyliśmy, w tym przede wszystkim środowisko i siebie.
Na szczęście, we wszechświecie istnieją mechanizmy zabezpieczające przed totalną samozagładą, na przykład proces cyklicznego odtwarzania tego, co jest. Często używa się tu określenia - reinkarnacja.
W naszym świecie jest wiele czynników stojących na straży procesów odnawiania i regeneracji. Tych, którzy wykonują prace „najczarniejszą” a zarazem najważniejszą dla wszelkich procesów istnienia, począwszy od biologii a skończywszy na socjologii, wcale nie widać.

Chciałbym właśnie na fenomenie tych „najmniejszych” skoncentrować uwagę.
Jest powiedzenie: „Nie było nas, był las…”. Jednak długo, długo przedtem na naszym globie rozwijało się, mieniące różnorodnością życie mikroorganizmów. To dzięki nim, na długo przed pojawieniem się zwierząt i człowieka, gleba posiadła zdolność i moc do wydania z siebie bujnej roślinności i ogromnych lasów, prawie na całej swej powierzchni.
Od prapoczątku, źródłem życia na planecie były mikroorganizmy żyjące w wodach i w glebie.
Tak jest i dziś. Mikroorganizmy są źródłem regeneracji i utrzymywania życia, jednak mają one ograniczoną przestrzeń działania, ze względu na niszczenie ich środowiska naturalnego.

A teraz dobre wiadomości.
Kwestią praktycznego zastosowania mikroorganizmów zajmują się naukowcy i osoby niezwykle zaangażowane w ochronę wszelkiego życia na planecie.

Najprawdopodobniej największy wkład w identyfikacji pożytecznych mikroorganizmów, niemodyfikowanych genetycznie, (bakterii, grzybów, wirusów) występujących w naturze i pozostających w stanie równowagi ma japoński prof. Teuro Higa z Wydziału Rolnego Uniwersytetu Ryukyus na Okinawie.
Wyselekcjonował on ze środowiska naturalnego, a także w laboratoriach zajmujących się hodowlą szczepów bakteryjnych dla mleczarni i wytwórni serów, około 80 gatunków mikroorganizmów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania środowiska, zwierząt i ludzi. Są to m. inn. bakterie kwasu mlekowego, propionowe, fotosyntetyzujące, wiążące azot z powietrzem, drożdże oraz promieniowce. Kompleks tych pożytecznych kultur, „niezwykłych” maleńkich istot, prof. Teuro Higa nazwał „Efektywnymi Mikroorganizmami” - EM.

Z dobrodziejstwa Efektywnych Mikroorganizmów świadomie korzysta się już na całym świecie. Będziemy o tym pisali w kolejnych wydaniach CRYSTALa.
Ich zastosowanie jest szerokie i niezbędne.
Rośliny rosnące na glebach, w których funkcjonują Efektywne Mikroorganizmy charakteryzują się bujnym wzrostem, zdrowiem i odpornością na choroby oraz szkodniki. Gleba taka nie wymaga stosowania środków chemicznych, pestycydów ani nawozów sztucznych. Poza tym jej jakość stale się poprawia.
EM jest skuteczny zarówno w rozwiązywaniu problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska, jak i problemów medycznych. Dotyczy to tak samo zwierząt jak i ludzi.

Swoją drogą to niesłychanie ciekawa sprawa, te mikroorganizmy. XXI wiek, od niepamiętnych czasów wszędzie ich pełno, a naukowcy dopiero raczkują w rozpoznaniu ich funkcji w naszych organizmach.
Wiadomo już, że w ciele człowieka znajdują się biliony takich mikroorganizmów. Na przykład w jednym milimetrze sześciennym jelita grubego jest ich około 1 biliona. Przyrównuje się, że w ludzkim organizmie bakterie tworzą łącznie organ cięższy od ludzkiego mózgu.
Wskazując na wszechobecne roztocza, próbuje się żartować mówiąc, że „nigdy nie śpisz sam”. Jak w takim razie ująć fakt współistnienia mikroorganizmów wewnątrz komórek naszego ciała?
Na każdym kroku przychodzą potwierdzenia, że mikrokosmos i makrokosmos to jedno tylko w różnej skali. Nasz organizm jest biotopem dla zamieszkujących nas żywych organizmów. Ludzkość zamieszkuje planetę, która jest biotopem dla nas. Itd. Itd.
Nikt nigdy nie jest sam. Dookoła egzystują złożone organizmy, które tak naprawdę mogą harmonijnie egzystować tylko wtedy, gdy nawiążą współpracę z współegzystującymi formami życia. Razem, tworzymy „biosystem”, który dąży do bycia „bioekosystemem”.

Badania naukowe doprowadziły już do zmiany postrzegania biologii człowieka.
Nie doceniano dotychczas wpływu bakterii na przemianę materii w organizmie człowieka i innych ssaków.
Wiadomo już też, że choroba może pojawić się wtedy, gdy zostaje zakłócona równowaga między występującymi w organizmie człowieka bakteriami.
To są wszystko bardzo cenne informacje. Kierują one „światło naszej uwagi” na sprawy, które dotychczas były całkowicie przez nas lekceważone.

Uświadamiamy sobie jak bardzo ważna jest dbałość o dostarczanie do naszego organizmu odpowiednich Efektywnych Mikroorganizmów. Okazuje się jak ważna jest dbałość o zabezpieczenie dla nich odpowiedniego wewnątrz siebie środowiska. Efektywne Mikroorganizmy mają także silne właściwości antyoksydacyjne – to droga do długowieczności.
Tym samym już choćby dla uzyskania przyjaznego dla Efektywnych Mikroorganizmów środowiska, należy jadać jak najmniej produktów „okraszonych” chemią i odpowiednio łączyć składniki pokarmów.

I na zakończenie - stosując odpowiednie technologie EM (Efektywnych Mikroorganizmów) można swój dom uczynić czystym, pachnącym świeżością; ogród stworzyć pięknym a uprawiane rośliny i kwiaty, również te w doniczkach, zdrowymi; można spowodować, by zwierzęta cieszyły się zdrowiem; wodę uzyskać czystą i naładowaną korzystną dla zdrowia energią. I jeszcze raz - stosując Efektywne Mikroorganizmy można odbudować i utrzymać własne zdrowie.
Brzmi to zbyt pięknie, ale wiemy, że tak działają Efektywne Mikroorganizmy, bowiem sami tego doświadczamy.

Podobne artykuły


7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2513
38
komentarze: 8 | wyświetlenia: 37122
45
komentarze: 56 | wyświetlenia: 10456
40
komentarze: 14 | wyświetlenia: 190476
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49933
37
komentarze: 78 | wyświetlenia: 73562
26
komentarze: 13 | wyświetlenia: 41916
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8380
22
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4706
22
komentarze: 31 | wyświetlenia: 9162
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 64951
19
komentarze: 27 | wyświetlenia: 6519
 
Autor
Dodał do zasobów: teurohiga
Artykuł  ulmed,  15/05/2008

Wiem już co to EM. Gratuluję autorowi spojrzenia na ten świat, który na chwilę jest naszym ziemskim przytuliskiem.
Jeśli nie zrozumiemy prostych zasad to znikniemy. Świat przetrwa.
Pozdrawiam

Wszytko jasne - poprzez ten właśnie artykuł, który jest rozszerzeniem poprzedniego. A "eemki" są wspaniałe!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska