Login lub e-mail Hasło   

Marsz Wyzwolenia Konopii - relacja z kontrmanifestacji

Uspokajające działanie trawki nie pomogło - zwolennicy legalnej narkomanii skompromitowali swój pokojowy marsz .
Wyświetlenia: 10.900 Zamieszczono 19/05/2008

No i stało się - pierwszą antynarkotykową kontrmanifestację w historii III RP mamy już za sobą. W ciągu kilku lat istnienia narkotykowego lobby, konsekwentnie domagającego się zalegalizowania tzw. miękkich narkotyków, nikt nie starał się zakłócić przebiegu ich corocznych pochodów. My zrobiliśmy to po raz pierwszy. Zanim przejdę do przebiegu samej demonstracji pozwolę sobie jednak na małe wprowadzenie...

Naćpani aktywiści

Od 5 lat narkotykowe lobby aktywnie domaga się "rozsądnej polityki narkotykowej" polegającej w praktyce na częściowym lub całkowitym zalegalizowaniu tych proporcjonalnie mniej szkodliwych narkotyków jak np. marihuana. Nasuwa się pytanie - skoro młodzież i tak jest wystarczająco rozpita, to po cóż ma być jeszcze dodatkowo rozećpana? Ano czołowi aktywiści narko-lobby (czyt. ci którym branie narkotyków nie spustoszyło jeszcze na tyle mózgu, aby nie byli zdolni fantazjować) wymyślili cały szereg rzekomo pozytywnych aspektów legalizacji. Owe aspekty to wzięte z [nie powiem skąd bo wiadomo] mniej lub bardziej absurdalne teorie, które jednak dla laika mogą się wydawać wiarygodne - dla narkomanów są one po prostu wygodne.
Marsze, tak jak ten ostatni 17 maja - przyciągają dość dużą liczbę osób, nie tyko ze względu na doszlifowaną propagandę pro-legalizacyjnego lobby, lecz głównie ze względu na powiększającą się liczbę narkomanów wśród młodych ludzi, którym nie wystarczy już narkotyzowanie się w domu, czy w klatce schodowej. Nie - oni chcieliby to robić legalnie - w barze, na ulicy, wmawiając każdemu kto krzywo na owe zapędy patrzy, że przecież nie robią nikomu krzywdy. Czy aby na pewno? Skąd zatem się biorą? Gdzieś musieli usłyszeć że taka marihuana fajna, cool, nieszkodliwa i trzeba ją legalizować... czy nie takie właśnie informacje, których pełno zwłaszcza w internecie, skłaniają do sięgnięcia po pierwszego blanta ? Zatem jednak robią krzywdę... swoim przykładem. Robią krzywdę tym, których ten przykład zachęcił do spróbowania narkotyku.
"Każdy ma swój rozum i rozsądek" - odpowie narkoman, nie zastanowiwszy się ani przez chwilę czy w jego sytuacji można w ogóle mówić o rozsądku.
Organizatorzy sobotniego "Marszu Wyzwolenia Konopii" odpowiedzieliby z całym przekonaniem, że można - że są rozsądnymi, dojrzałymi ludźmi i przychodzą pokojowo zamanifestować przeciw jawnej niesprawiedliwości obecnego prawa.

Pokojowa demonstracja?

Deklaracje tego typu w zestawieniu z rzeczywistością brzmią jak tani dowcip. Około godziny 16-stej ruszliśmy pod Sejm grupą ok 40 osób. W naszych ustach rozbrzmiewały hasła "trawa dla bydła" , "tu jest Polska nie Holandia" , "dzisiaj trawka, jutro strzykawka" i inne. Kiedy dotarliśmy pod pomnik powstańców AK , czekaliśmy jeszcze około godziny, aż pojawił się tłumnie marsz narkoentuzjastów. Z miejsca powitaliśmy ich okrzykami "trawa dla bydła", a w odpowiedzi w naszą stronę zamiast ciętych odpowiedzi poleciały ... jaja, butelki, oraz okrzyki " wypie***ć ". Trawka uspokaja? Wątpię - jedno jest pewne - nie służy inteligencji, polotowi, ani nawet celności, gdyż żadne jajko nie dosięgło nikogo z naszych. Cała demonstracja miała podobny przebieg - my co chwila skandowaliśmy inne hasła, często wymyślane na poczekaniu, z drugiej strony co jakiś czas leciały jajka, okrzyki "wypie***ć" (to chyba jedno z przewodnich haseł narkomańskiego marszu... czyż nie wieje tu nietolerancją?). Po drugiej stronie dało się też zauważyć przepychanki z policją i wulgaryzmy pod jej adresem, czyli atmosferę rodem z trzecioligowych meczy.  Należy dodać, że przez nas ta pusta hołota została po prostu ordynarnie wyśmiana i zasypana różnego rodzaju uszczypliwymi sloganami na które mieli tylko jedną odpowiedź - " wypie***ć ".  Około godziny 18:30 było już po wszystkim.Podsumowanie

Czy mamy się z czego cieszyć? Śmiem twierdzić że wygraliśmy to starcie, może nie liczebnością, lecz z całą pewnością kulturą, ogarnięciem i przede wszystkim ideą, którą głosiliśmy - stanęliśmy po raz kolejny po stronie normalności. Niezmiernie ciekawiło mnie przed powrotem do domu jak będą widzieć tę sprawę polskojęzyczne media. Jak się okazało... wcale nie widzą. W internecie pojawiła się na różnych portalach jedynie ta sama lakoniczna notka, w której mowa o dwóch demonstracjach (uwaga!) WZAJEMNIE obrzucających się jajami. Na upartego można by darować to uchybienie z uwagi na to, że kilka innych szczegółów również pokręcili, co świadczy o istnym profesjonalizmie i rzetelności dziennikarskiej (ironia - jakby ktoś nie wiedział). Ciężko darować jednak to, że żadne me(n)dium nie pokusiło się o szerszą relację tych wydarzeń z uwzględnieniem prymitywnego i wulgarnego zachowania po stronie narkomanów. Jak nie trudno się domyślić, gdyby to z naszej strony poleciały jaja, bądź inne przedmioty, w gazetach i portalach (z naszą ulubioną "wybiórczą" na czele) roiłoby się od informacji o "neofaszystowskich huliganach atakujących pokojową, alternatywną młodzież". Obłuda i jednostronność niczym innym niewytłumaczalna, jak tylko chęcią zniszczenia ruchu narodowego w oczach społeczeństwa. Ciekaw jestem jedynie ilu z tych dziennikarzy faktycznie popiera legalne narkotyki, bądź samych ćpa i dlaczego właściwie tak bardzo bronią oczy społeczeństwa przed ZDROWIEM I NORMALNOŚCIĄ.

Wszystkim którzy przybyli na sobotnią demonstrację anty-narkotykową serdecznie dziękuję za obecność i równie serdecznie pozdrawiam - do zobaczenia za rok w wielokrotnie większym składzie.

Czołem Wielkiej Polsce!

Vlad (ONR Mazowsze)

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2076
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 801
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 847
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1471
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1277
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 408
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 925
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 950
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 664
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 641
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 688
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 962
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1108
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 569
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 575
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

LOBBY narkotykowe? to od kiedy mamy legalizację?
Jakby takie lobby istnialo już dawno trawke można by było kupić w sklepie obok herbaty :P
Lobby możemy mieć anty narkotykowe bo komuś zależy żeby dragi dostarczać prywatnie (MAFIA) a nie przez rząd! Kto zarabia pieniądze na narkotykach ci z którymi walczymy zalegalizujcie tanio w dodoatku ale na określonych zasadach odbierzecie pieniądze mafii i zmniejszycie ilość "ćpunów"

Jestem zdania, że alkoholików trzeba leczyć z przychodów od handlowania alkoholem, nałogowych palaczy i ich chorobowe powikłania trzeba leczyć z przychodów od sprzedawania papierosków. Na tej samej zasadzie narkomanów pozostałych czyli np uzależnionych od marihuany i mających szkodliwe skutki jej nadużywania powinno się leczyć z dochodów państwa od akcyzy za te produkty. Handel nimi i ich spożywan ...  wyświetl więcej

  Eart,  19/05/2008

czasami jaram, pale i ĆPAM marihuanę... i popatrz nie uzależniłem się! Cud! Nie jestem gangsterem i nie morduje w narkotykowym amoku bezbronnych staruszek... Całkowity zabobonny tekst pokazujący że autor nie miał nigdy styczności z czymś takim... Dilerzy nie chodzą po ulicach i tego biednym dzieciom nie wpychają, palą ci co chcą, a jesli zalegalizowano by takie używki to mieli by do nich dostęp ty ...  wyświetl więcej

  seler,  19/05/2008

"a jesli zalegalizowano by takie używki to mieli by do nich dostęp tylko pełnoletni obywatele" - alkochol i papierosy też są tylko dla pełnoletnich a jednak z powodzeniem ludzie poniżej 18 lat maja do nich dostęp.

A teraz pewnie osoby poniżej 18 roku życia nie mają dostępu :/
Jest taka malutka różnica że w wypadku zalegalizowania ,niepełnoletnia osoba może mieć dostęp poprzez inną osobę która wyniesie/zakupi dla tej osoby narkotyk a dochud z narkotyku czerpie państwo nie mafia! I państwo ma jakąs niewielką ale zawsze kontrolę nad dystrybucją w społeczeństwie.
PS: DIA(cos jak FBI ale od narkoty ...  wyświetl więcej

  Eart,  19/05/2008

ale wtedy łamie prawo więc teoretycznie tak być nie powinno. Ale wtedy pełnoletni mieli by dostęp, chodzi o sam fakt posiadania, legalnego!

No i zobacz jak pieprzysz cpunie. To dowód na to że narkotyki odmóżdżają i nie pozwalają myślec.

Ludzie ale wy głupi jesteście, co by człowiek niechciał przywalić to sobie znajdzie, w samej aptece jest tyle swinstwa ze nawet dilera znac nie trzeba, nieraz marja rosnie dziko i tez mozna sie nia zajac wszystko jest. Marihuana ma długą historię ale ludzie gnoją sami siebie tak to już jest :/

Sporysz na zborzu.
Wilcza jagoda tzw ".Bleokot"
Fioletowe grzybki
Wódeczka z Piołunu :)

Administracja prosze usunąć po 48 godz. jeszcze ludzie zaczną na zbiory latem chodzić ;)

  ,  21/05/2008

Jakiś dziwny ten artykuł. :-/

wszystko jest dziwne nawet ja teraz tu :)

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wolności dla narkotyków miękkich (o twardych nie wspomnę).

Jednak, gdy "łyse głowy" stają obok mnie ze swoją retoryką, to w życiu nie przyznam się, że mamy "wspólne" poglądy. Hasło "Żydzi na Madagaskar" już było i skończyło się ogólną katastrofą oraz cierpieniami.
Urodą demokracji jest to, że znajdzie się "miejsce" i dla "łysych głów". Trzeba jednak

...  wyświetl więcej

  skirk,  03/01/2009

Czy raport WHO (World Health Organization) też jest absurdalną teorią?
Krytykujesz źródła z ktorych korzysta "narkotykowe lobby" a czytając Twoją wypowiedź nie widze żadnych faktów tylko wymyślone przez Ciebie teorie.

  ,  06/04/2009

Hahaha i taki tekst napisał koleś o nicku "Kryzys świadomości narodowej", boki zrywać :)
Drogi Autorze, bądź łaskaw wytłumaczyć mi, co oznacza skrót ONR? Odwiedziłem stronę, która wyskoczyła w wynikach wyszukiwania w Google i jakoś nie było tam rozwinięcia owego tajemniczego skrótu.
Muszę tu wstawić jeszcze cytat: "Ciekaw jestem jedynie ilu z tych dziennikarzy faktycznie popiera lega ...  wyświetl więcej

Po 1.On ma nick "Kryzys świadomości narodowej"? Czego ty się nacpałeś.

2.Jeżeli wszedłeś na stronę ONR, musiało tam stac jak byk co oznacza ten skrót. Gdybyś tyle nie cpał, to może byś zauważył, więc radzę Ci odstawic te świństwa.

3.Jeżeli komuś wytykasz schludny strój i porównujesz go z tego powodu do hitlerowca- gratuluję ogłady.

4.Wstydz się.

Nie skończyłem wielu szkół, wręcz nie chcę jakoś się wychwalać naukowo, językowo itp.

Zrobiłem konto na tej stronie tylko z jednego powodu, aby napisać moje kontr argumenty, których wy oczywiście nie przeczytacie.

Krótko i na temat. Po pierwsze Marihuany NIE MOŻNA ĆPAĆ. Marihuanę się pali, ćpać można kokainę etc. nie miałem z nimi do czynienia, dlaczego ktoś kto pali (według badań

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska