Login lub e-mail Hasło   

Absurdalne wynalazki z USA cz.2

Druga odsłona absurdalnych wynalazków prosto z USA. Tym razem m.in. zegarek na rękę odliczający czas do śmierci, czy maszyna do zmieniania żarówek.
Wyświetlenia: 6.172 Zamieszczono 28/06/2008

1. Dad saddle.

Ojcowskie nosidełko, niezastąpione podczas pieszych wycieczek. Dzięki temu wynalazkowi, Twoje ojcowskie relacje z dzieckiem mogą nabrać nowej jakości.

Twój maluch niczym mały pasożyt uczepiony do pleców, będzie miał zawsze wgląd w rozwój sytuacji - czy to w parku, na mieście lub koncercie. (Brakuje tylko malutkich ostróg, aby dziecko mogło dyktować tempo wycieczki - przyp. tłum.)

 

2. Insect balls.

Owady mogą irytować.  Zgodnie ze słowami samego wynalazcy: “Problem ten dotyka entuzjastów różnych sportów, takich jak golfiści, rybacy, gracze softballu, etc., którzy walczą bezustannie z komarami pojawiającymi się wokół ich głowy.  Dotychczasowe próby pozbycia się ich były bezskuteczne (…)”. Przychodząc teraz na pomoc nie tylko sportowcom, wynaleziono genialne i proste rozwiązanie - Insect balls.


Zasada działania jest prosta. Na patyczku przymocowanym do Twojej ulubionej czapki zamontowana jest kulka nasączona środkiem mającym przyciągać owady. Teraz możesz grać spokojnie w golfa, lub łowić ryby - podczas gdy nad Tobą Insect balls czuwa aby każdy zbliżający się owad wpadł w sidła i został unieruchomiony.

3.  Keg head.

Czasami zdarza się, że spożywając na imprezie nasz ulubiony napój wyskokowy albo zapomnimy gdzie go odstawiliśmy, albo nie mamy sił dźwigać tych ciężkich puszek.
Z pomocą przychodzi proalkoholowy wynalazek o nazwie Keg head.

Ta opatentowana w 1999 roku konstrukcja przypominająca beczkę, tak na prawdę jest połączeniem nakrycia głowy i mini kega.  Zasada działania jest prosta: nalewamy do kega browca i zawsze kiedy zajdzie potrzeba, odkręcamy kranik i lejemy do pełna. Wynalazek polecamy zabieganym barmanom.

4. Life expectancy watch.

A teraz coś dla wszystkich, którzy chcą znać datę swojej śmierci -  Life expectancy watch!  Wynalazca twierdzi; “średnia długość życia była główną troską ludzi na przestrzeni wieków. Towarzystwa ubezpieczeniowe rutynowo rozwijają i wydają tabele śmiertelności, aby wskazać średnią długość życia pewnych osób w określonych grupach zawodowych.  Taka tabela opiera się na paru czynnikach, takie jak ogólne zdrowie jednostki, czy osoba pali papierosy, pije alkohol, i czynniki genetyczne takie jak historie przebytych chorób w rodzinie”.

Po pierwszym uruchomieniu zegarek zapyta nas o nasz styl życia i określi tym samym prawdopodobny czas do naszej śmierci. Ciekawą funkcją jest możliwość zatrzymania odliczania do zgonu (#30) w momencie gdy zajmiemy się np. aktywnością fizyczną lub zrobimy sobie przerwę w sięganiu po następnego papierosa.

5.Light Bulb Changer.

- Ilu potrzeba Kalifornijczyków żeby zmienić żarówkę?
- None of your fuckin business and have a nice day.

- Ilu potrzeba mafiozów żeby zmienić żarówkę?
- Trzech. Jeden zmienia, drugi pilnuje, a trzeci likwiduje świadków.

Autor kolejnego wynalazku na pewno słyszał dziesiątki kawałów o wymienianiu żarówek i postanowił zapobiec wymyślaniu kolejnych. Light Bulb Changer to najbardziej skomplikowane urządzenie na Świecie służące do wymiany żarówki. Nawet na Star-Treku jej wymiana nie wymagała “tyle zachodu”.

Urządzenie może też służyć jako lampka biurkowa - zapewnia wynalazca. Skoro problem ma nam sprawiać wymiana żarówki - to co dopiero z konserwacją i obsługą Light Bulb Changer?

Na koniec przypominamy, że powyższe wynalazki są autentyczne i pochodzą ze zbiorów biura patentowego w USA.

Zamieszczono za zgodą http://www.totallyabsurd.com. Tłumaczenie: Lukas @ ciekawostki.org.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1013
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 435
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1004
13
komentarze: 24 | wyświetlenia: 696
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 771
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1735
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 579
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 780
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 964
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1025
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 468
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 533
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 345
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Jak zwykle pomysłowo :).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska