Login lub e-mail Hasło   

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://quist.pl/index.php?menu=artykuly&(...)y_id=12
Sprawdź, jak dzięki kolczykom możesz podkreślić atuty swojej twarzy, a także zatuszować niedoskonałości. Znajdziesz tutaj kilka przydatnych wskazówek dotyczących doboru kolczyków.
Wyświetlenia: 13.503 Zamieszczono 30/06/2008

Kolczyki do kształtu twarzy

 

Kupując kolczyki zwracamy uwagę na różne rzeczy. Często w wyborze kierujemy się obecnie panującą modą lub własnym stylem, a także kolorem, oryginalnością wzoru i wieloma innymi aspektami. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jaka biżuteria podkreśli nasze atuty, pasuje do fryzury, sylwetki czy też innych części naszej garderoby. W tym artykule postaram się przedstawić Wam kilka zasad, którymi powinnyśmy się kierować przy wybieraniu kolczyków, aby pasowały one do kształtu twarzy, podkreślały walory oraz ukrywały to, co chcemy ukryć. Wyróżniamy 4 rodzaje kształtów twarzy: owalną, okrągłą, kwadratową i trójkątną. Oto wskazówki dotyczące każdego z wymienionych kształtów:

 

Twarz owalna

- kierując się zasadą odwrotności, która odgrywa główną rolę przy dobieraniu kolczyków do kształtu twarzy, należy wybierać kolczyki w kształcie trójkątów bądź kwadratów, które nadają twarzy bardziej ekspresyjne i wyraziste rysy. Warto wybierać także kolczyki, które zawierają w sobie koła lub kule, które optycznie „skrócą” twarz. Długość kolczyków nie pełni tutaj istotnej roli.

 

Twarz trójkątna

- dobierając kolczyki do trójkątnego kształtu twarzy, powinnyśmy mieć na celu poszerzenie dolnej części twarzy oraz zatuszowanie spiczastego podbródka. Korzystne dla tego kształtu twarzy będą kolczyki krótkie, a przede wszystkim takie, które są szersze na górze niż na dole. Odradziłabym długie kolczyki, które optycznie wydłużą twarz.

 

Twarz kwadratowa

- przy kwadratowym kształcie twarzy mamy szeroki wachlarz kolczyków do wyboru, w którym będziemy prezentować się korzystnie. Naszym celem jest wydłużenie twarzy, a także sprawienie, że jej linie staną się bardziej łagodne i subtelne. Posiadaczka kwadratowej buzi ładnie będzie się prezentowała w kolczykach z elementami kul, owali, a także okręgów. Do tego kształtu twarzy polecam także kolczyki, których elementami są łezki.

 

Twarz okrągła

- dobierając kolczyki do twarzy o okrągłym kształcie, chcemy nadać rysom ostrości i ekspresyjności. Najlepszy efekt uzyskamy ubierając kolczyki długie, z elementami pionowymi, a także te zawierające kwadraty lub trójkąty. Odradziłabym kolczyki w kształcie koła i z elementami kul, które będą uwydatniały okrągłe rysy twarzy.

 

Artykuł pochodzi z strony www.quist.pl - biżuteria artystyczna. Więcej już wkrótce w dziale Artykuły oraz na blogu.

Podobne artykuły


23
komentarze: 19 | wyświetlenia: 15778
70
komentarze: 34 | wyświetlenia: 135774
39
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6960
32
komentarze: 69 | wyświetlenia: 9820
32
komentarze: 47 | wyświetlenia: 13785
31
komentarze: 98 | wyświetlenia: 8542
26
komentarze: 12 | wyświetlenia: 20446
23
komentarze: 38 | wyświetlenia: 17389
21
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34146
21
komentarze: 53 | wyświetlenia: 2978
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2821
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6283
 
Autor
Artykuł  mike82  (www),  10/12/2012

Świetny, praktyczny artykuł! Pierwszy raz spotkałem się z tego typu wskazówkami. Choć osobiście kolczyków nie noszę :).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska